İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaziklanan Alman Turistler

A

altar

Misafir
ay, üniversite bitirmiş, ne kadar büyük birşey, araya onu da sıkıştırıyor, bak şimdi sana tek çözümü söyledik ama sen hala anlamamakta ısrar ediyorsun, belkide kapasiten yok ama bir insan bir yazıyı bir kaç defa okusa anlar, sana diyorum ki; eğer böyle bir şikayetin varsa il hakem heyetinden başkası bakmaz. neyse zaten bunları anlayacak kafa olsa şu anda başka bi ülkede olmazdın, burada adam gibi bir iş bulabilirdin, aman ya benim anlattığım adama bak, git sen valiye filan şikayet et.

ulukislali' Alıntı:
Altar, merak etme yasim senden kesinlikle cok fazla ve Türkiye'de de üniversiteyi bitireli yillar oldu.
Ne yazik ki senin gibi anlayislar yüzünden ülkemiz bir türlü kalkinamiyor ve yerinde sayiyor. Bugün binlerce turist ülkemize geliyorsa, böyle hareket etmeye devam edersek, yarin, öbürsü gün bir kisi bile gelmeyebilecek.
Pek tabii ki her malin bir degeri vardir (el emegi olsa da). Picasso'nun resmine de yetkili kisiler bir fiyat biciyor degil mi?
Almanya'da bir mal alirken, saticinin size dogrulari söyledigini bilirsiniz, güvenirsiniz ve isinize geliyorsa alirsiniz. Bu adama acikca yalan söyleyerek haksiz kazanc sagliyor bizim insanlarimiz. Yalan diyorum, cünkü, halilari bilirkisiye incelettigi zaman, cinde orda burda yapilan herhangi bir hali oldugunu (el emegi olmadigini) tespit ediyorlar.
Bu isi uzmanlari anlar galiba. Kaybedilen para 50, 100 € degil, 8.000 €'nun yani 16.000 DM'in üzerinde bir para.
Gazetelerin, televizyonlarin hergün bas bas bagirdigi bu tür olaylari burada bana savunuyorsunuz.
Herneyse, biz gerekli yerlere müracaatimizi yapiyoruz. Umuyorum o kisi adina, olumlu bir netice aliriz da, Türkiye hakkinda ki olumlu düsüncelerini kaybetmez.
Biraz da dogrulardan yana olmaya calisalim isterseniz!
(Gönül isterdi ki, arkadas burada yasamadigina göre bilemeyebilirsin, su su mercilere müracaat et, su kisiler ya da kurumlar belki sana yardimci olabilirler. Bu tür yanitlar gelme umuduyla konuyu acmistim. Tuttunuz, dolandirici haliciyi bana savunuyorsunuz)
Herkese yine de basarilar her ne is yapiyorsaniz ve hakli! kazanclar.
(BIRBEY sana da tesekkürler, anlatmak istedigimi anladigin icin)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
BIRBEY' Alıntı:
Bunun adı ticarettir Lafına takıLdım burada, Ticaretin temeLi güvendir, güven verebiLmektir, güvenmediğin kişi veya kuruLuş iLe aLışveriş yaparmısın ? en basiti hemen hemen hepimizin biLdigi internet piyasasında o kadar çok hostin firması var ki benim host için ödediğim ayLık ücrete 1 yıL host vermeyi taahhüt eden yerLer var... Ben neden aynı paraya aynı özeLLikteki hostu 1 yıL aLmak varken gidip 1 ayLık aLıyorum ? benim param mı çok ? yoksa ben enayimiyim ?

aynı şeyden bahsediyoruz.
-ne aldığını bilmiyorsan o kadar para vermezsin değil mi?
-diğer hostlardan alışveriş yapan kimse yok mu? yani sana göre enayi olmayan insanlar!
-peki diğer hostlar dolandırıcılık mı yapıyor?
sen bilerek seçim yapmış ve o hosttan almamışsın.

kavramları karıştırıyoruz sanırım. bir malı istediğin fiyata satarsın alan alır almayan almaz! bunun adı ticarettir..
bir malı olmadığı halde bu 500 yıllık osmanlı sarayından çıkma halı diye satarsan bu dolandırıcılıktır!

tabii bu demek değildir ki tutturabildiğine sat. kazıklama mantalitesine ben de karşıyım yanlış anlaşılmasın.

bunun dışında European a kesinlikle katılıyorum..

BIRBEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
aynı şeyden bahsediyoruz.
-ne aldığını bilmiyorsan o kadar para vermezsin değil mi?
-diğer hostlardan alışveriş yapan kimse yok mu? yani sana göre enayi olmayan insanlar!
-peki diğer hostlar dolandırıcılık mı yapıyor?
sen bilerek seçim yapmış ve o hosttan almamışsın.

kavramları karıştırıyoruz sanırım. bir malı istediğin fiyata satarsın alan alır almayan almaz! bunun adı ticarettir..
bir malı olmadığı halde bu 500 yıllık osmanlı sarayından çıkma halı diye satarsan bu dolandırıcılıktır!

tabii bu demek değildir ki tutturabildiğine sat. kazıklama mantalitesine ben de karşıyım yanlış anlaşılmasın.

bunun dışında European a kesinlikle katılıyorum..

Evet aynı şeyLerden bahsediyoruz fakat farkLı keLime ve cümleLerLe anLatmaya caLıstıgımız için karışıkLık oLuyor, normaL sıradan basit metrekaresi 8 - 10 YTL oLan bir haLıyı ipek haLı diye 5000€ fiyata kaba bir tabir iLe adama kakaLarsan ki bunun örnegi çoktur....

Host konusunun şu anda tartışmakta oLdugumuz konu iLe aLakası yoktur ben örnek oLması açısından söylemiştim, konuyu dağıtmak istemiyorum ama yine de "diğer hostLar doLandırıcı mı?" sorunu cevapLıyayım; birkaç defa ipin ucundan döndüm kendisini Firma gibi gösterip çakaLLık yapmaya çaLışan çok kişi var piyasada... özeLLikLe iLetişim teLefonu oLarak Sabit teL değiL de cep teLefonu veren yerLerden uzak durun heLe teLefon numarası bir de kontürLü ise 535 - 536 v.s. :D (sözüm işini dürüst yapanLara değiLdir)

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
etik olarak yanlış hukuksal olarak hiç bir yaptırımı yok 1.000.000 ya da satsa birsey yapamaz.

dunyanın en buyuk sehırlerıne gıdın heryerde boyledir..

manhattana gidin (newyork) her eloktronıkcıde aynı malı gorursunuz 100$ ile-1100$ arasında aynı malı gorebılrsınız..daha sonra china town da 60$a alırsınız..
1100$ ya alanda birsey diyemez digeri de..

tr de oyle...

bir araba aldın 10.000$ verdın araba bozuk cıktı sonc? yedıgın kazıkla kalırsın

yanlıs anlasılmasın turistlere bu yapılana inanın sizden fazla karşıyım elimden geldigince de yardımcı olmaya calısıyorum.. ancak sonuc boyle posta parasına yazık...

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biz ; şampiyonlar ligi finali gecesi 1.8 YTL e aldıgımız 1 kutu birayi ingilizlere 10 euro dan satan bir millettiz.. !!

U

ulukislali

Misafir
BirBey evet bir Antalyali olarak durumu anliyorsun sen. Anlatmak istedigim de bu. Bir kez dolandirirsin, iki, bilemedin 5 kez, bu insanlar da enayi degil, burada Türkiye'de baslarina gelenleri arkadaslarina, cevrelerine anlatiyor hatta Alman gazetelerine anlatiyorlar, ehh bunlari okuyan baska bir turistte herhalde aptal degil, gidip Türkiye'den hali, altin v.s alsin. Bu sahis parasini almis almamis ne olur, neticede Türkiyenin itibari zedeleniyor.

Altar bu bölüme sen hic yazma. Belli ki SAYGI SEVGI kavramlarini bilmiyorsun. Her yazin hakaret dolu, bu yetkiyi nereden aliyorsun? Yurt disinda da cok basarili insanlarimiz var, su önyargilarini biraz kenara at istersen.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi