İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kazıklandığımı düşünüyorum

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
o zaman dostum kusura bakma ama kazık değil, senin sorunun ağaçla ilgili...50 ytl ye inan ftp hesabını bile açmam...

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapılan site kuşadasında bir firmanın sitesi, yabancılara emlak satışlarından dolayı kuşadasında web tasarım işleri arttı, herkes para olduğunu anladı bu işlerden az da olsa anlayan anlamayan (seni kastedmiyorum vaybe yanlış anlama) sayfa yapıyorum diye dolaşmaya başladı.Müşteriye gidiyorum.
bana ihtiyaç duymadan sitesini istediği gibi değiştirebileceği asp sistem, 1 yıllık domain+hosting 600$ fiyat çekiyorum, adam çok pahalı ben 200 ytl ye buldum herşey dahil diyor.Kim yapıyormuş diyorum bu fiyatı veren kişinin yaptığı sitelere bakıyorum, adam template kullanmış bitanede hazır emlak scripti, ne satış sonrası destek nede başka birşey,domaine bakıyorum siteyi yapan kişinin üstüne.
Çok başıma geldi bu olay bu yüzden yazmak istedim

T

turkplatform

Misafir
Allah akıl fikir ihsan eylesin!!
Yahu be kardeşim 50 liraya sıfırdan script mi yazılır yaaa..
Profesyonel Firmaların Çalışma Prensibi:
Değil script, 5+1 tanıtım HTML sayfalarını bile 200-250 YTL den aşağı yaptıramazsın..

AKP'nin sitesini yapan Kaynak A.Ş. tamamen bir akparti çalışanı tarafından kurulmuştur.. Adam AKP'nin sitesini yaptıkdan sonra işi kavrayınca Kaynak A.Ş. yi kurmuştur.. Şirkete 3. yılında Azerbaycan bilişim altyapısını yaptırmak için Azerbaycan hükümeti tarafından teklif sunulmuştur.. AKP tabanlı olduğundan sadece belediyelere yaptığı site, programlama işlerinden cirolarınıtahmin bile edemezsiniz..
Konuyu dağıtmayayım,
Adamlar ayda 4,000 YTL aldıkları AKP den memnun değiller.. (Sadece haber ekliyorlar siteye..)
Güncelleme (Bi tema yapıyorlar) 2,000$ alıyorlar..

Her zaman diyorum bu işler şans! işi..

Ya piyasadan haberin yok, yada hiç sopa yememişsin :D

B

Bohemlife

Misafir
50 ytl ye ftp açmam, kolumu kıpırdatmam , amuda kalkmam, osurmam vs diyenlere..

piyasa malum.emeğin karşılığı, aslanın dötüne girdi afedersin. abartmayın yani.
asgari ücret 350 civarında. 50 ytl fena sayılmaz bu iş için. sonuçta deve boyu iş değil. basit bir script. buna benzer yüzlerce bedava script var piyasada.
kazık olayına katılmıyorum. bu kadar script yazabiliyorsan, dünyadan bi-habermisin be güzel birader?

T

turkplatform

Misafir
Bohemlife' Alıntı:
50 ytl ye ftp açmam, kolumu kıpırdatmam , amuda kalkmam, osurmam vs diyenlere..

piyasa malum.emeğin karşılığı, aslanın dötüne girdi afedersin. abartmayın yani.
asgari ücret 350 civarında. 50 ytl fena sayılmaz bu iş için. sonuçta deve boyu iş değil. basit bir script. buna benzer yüzlerce bedava script var piyasada.
kazık olayına katılmıyorum. bu kadar script yazabiliyorsan, dünyadan bi-habermisin be güzel birader?

sen hiç script yazdınmı onu merak ediyorum..

F

fenerli

Misafir
Bohemlife;
-----------------------
Evet piyasada bir sürü GPL lisanslı ücretsiz script var veya ücretlide alıp kullanabilirsin, fakat senin kullandığın scriptin o versiyonunda bir açık var diyelim ve sen bu scripti birisine kurdun aldın paranı gittin, 1 ay sonra bir bakmışsınki sitede uygunsuz şeyler var bunun cevabını site sahibine nasıl vereceksin, bence güzel bir azar işitirsin ve o civarda daha iş yapamazsın.
Bir süre önce habertürk toplist scriptindeki açıktan dolayı sorun yaşadı, daha önce Milliyetin sitesinde anket seçenekleri değiştirildi, bazen phpnuke veya ücretsiz forum scriptleri yüzünden (bence hek değildir bunlar) bir sürü kişi bilgilerine kaybetti. Benim hatırladığım www.starwars.gen.tr mesela.
Internette tasarım hariç, script yazmak veya editlemek veya host hizmeti vermek sorumluluk ister bugün yap bitsin değildir, tasarım biraz daha farklı bir durum tasarımda kişiye karşı sorumluluğunuz başkasının yaptığı bir sitenin tasarımını kopyalamamaktır ve tasarımı yaparsın görevin biter diğerleri böyle değil.(Tasarımın tek zorluğu ise bir tasarımı tekrar etme imkanının olmaması)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bana gelse bu teklif, be vaybe deseki, "ben alışığım, sana bedavadan yapıp vereyim, parasını da sen al" dese ben yine kabul etmem 50 ytl ye bu işi, adamlarla telefonda harcadığım veya harcayacağım vakte yazık. Yalnız vaybe nin kazıklandığına kesinlikle katılmıyorum, buna kazıklanmak denmez, 12 yaşında çocuk bile olsa 50 ytl ye böyle bişey yapmaz. Diğer bazı arkadaşlarında dediği gibi bu tarz scriptler yapıyorsa ben de 150 ytl veriyorum. Hatta "vaybe", freelance çalışıyorsan, kodlaman iyiyse sana yaptırmak istediğim siteler var.. bak buraya yazdım
http://forum.iyinet.com/showthread.php?p=143263#post143263
istiyorsan msn e ekle konuşalım...

M

mercy

Misafir
vaybe dostum sen harika bişeysin

bende çok kazıklandım yılalrca flash çalıştım piyasayıhiç bilmiyordum 1yılönce 100ytl ye site teklifi gelince havalara uçmuştum başka bir flashçı dedi sen salakmısın senin yaptıgın siteyi piyasada 1milyardan aşağıya yapmazlar dedi

hatta gittim bilgiparki.com a sordum bu site fiyatını nekadara yapabilirsiniz vs dedim aynısından istiyorumdedim adam bana hosting domain 1yıllık güncelleme 1500 ytl para çıkardı

yani arkadşaım olay şudur bence kazık yemek bi yönden iyi en azından insan anlıyor birdaha hata yapmıyor

Evocel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben 50 YTL ye sql e elimi atmam sen sistem kurmuşsun resmen :)

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen buna kazıklanmakmı diyorsun ben gece gündüz 20 gün boyunca asp kodlayarak eticaret sitesi yaptım ama cekmediğim rezillik kalmadı izmitte oturuyorum ve istanbula bu iş için yerleştim iyi paraya anlaştık diye düzenimi bozdum. ve yerim paranızı diyerek işi bıraktım.. ama sonra olaylar başladı benim yaptıgım eticaret sitesini benden habersiz cd ye yedeklemişler ve suan kullanıyorlar allah belalarını versin diyorum ama elden birsey gelmiyor. fiyat iyi olsada düşük olsada işi verenin insan olması gerekir. Gerçi belirli bir mebladan kaçtılar daha fazlası cıktı onlardan ama neyse..

dostum tekrar gecmiş olsun herseyin bir iyi yönü vardır. bana ders oldu sanada bu olacaktır iyi çalışmalar.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
kızmayın ama çok saçma bir başlık. zorla yaptırılmamış kaldı ki. sana uyan fiyat oymuş ki kabül etmişsin..

+ 50 ytl ye iş yapmam diyen arkadaşlar para kazanamaz o zaman! paranız çok galiba.. benim gördüğüm piyasa budur.. bu forumda da Türkiyede de..

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
abi benim nescafe ve gofret çarpanlarıma göre, ben o siteyi yapmaya başlamadan aldığım parayı yemiş oluyorum :D

B

Bohemlife

Misafir
pigeon' Alıntı:
kızmayın ama çok saçma bir başlık. zorla yaptırılmamış kaldı ki. sana uyan fiyat oymuş ki kabül etmişsin..

+ 50 ytl ye iş yapmam diyen arkadaşlar para kazanamaz o zaman! paranız çok galiba.. benim gördüğüm piyasa budur.. bu forumda da Türkiyede de..

işte bunu demek istedim bende. kardeşim piyasa budur. en son ne zaman 1 milyara script yazdınız? yada hayatınızda hiç 1 milyara script yazdınızmı?:)) yazan olabilir tabi ama istisnadır. yani abartmayın konuyu. suç bunu yapan arkadaşta. herkeste akıl var mantık var

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bu adam yalan atıyor....
Scripti sıfırdan yazdım diyen biri bu iş ile aşikar biridir.Bu işle aşikar biride bir scriptin ne kadar zaman süreceğini gayet iyi bilir...bilmediğini varsayalım işi yarıda bırakır çeker gider :D...
Sonuç olarak bu adam yalan atıyor..Sıfırdan script yazmayı nerde ögrenmiş, vahiy mi gelmiş...Tabiki bi yerlerde çalıştı ya da internet aracılığı ile öğrendi...Her ne olursa olsun 50 ytl ye yaptıgına inanmıyorum...

Bu arada 50 ytl ye scrip yazan arkadaşlar varsa onlarla iletişime geçmek isterim doğrusu...bi dünya işim oluyo bari ben kasacağıma vururum semeri üstlerine çalışsınlar.50 ytl imiş ya piyasa, banada aynı paraya yapacaksanız sorun yok ;)

PM leri şiddetle bekliyorum 50 ytl lik arkadaşlar

T

tunaburak

Misafir
fenerli' Alıntı:
Webtasarım hizmeti vermiyoruz ama sadece bu konuda çalışan arkadaşlarımız,tanıdığımız firmalar var, senin gibi böyle yok pahası fiyat talep edip iş yapanlardan dolayı internetle daha yeni tanışan müşterilerle zor duruma düşüyorlar çünkü bir statik site için domain,hosting,tasarımı derken en az 250 ytl. istemeleri lazım ve en az 1 sene bu siteden mesul olacaklar, ama senin 50 ytl. gibi fiyatları kulaktan kulağa duyan müşteriler sürekli bu konudaki firmalara üçkağıtçı gözü ile bakıyor.
Bir de eğer bu sektörü bir meslek olarak seçmemiş ve hobi olarak yapıyorsanız, o zaman bu konuda satış ve hizmet işine girmeyin, hostingle ilgili olan örnekleri vermek istemiyorum zaten bu forumda sürekli gündemde oluyor.

+1 en buyuk problem bu

vaybe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
venom' Alıntı:
bu adam yalan atıyor....
Scripti sıfırdan yazdım diyen biri bu iş ile aşikar biridir.Bu işle aşikar biride bir scriptin ne kadar zaman süreceğini gayet iyi bilir...bilmediğini varsayalım işi yarıda bırakır çeker gider :D...
Sonuç olarak bu adam yalan atıyor..Sıfırdan script yazmayı nerde ögrenmiş, vahiy mi gelmiş...Tabiki bi yerlerde çalıştı ya da internet aracılığı ile öğrendi...Her ne olursa olsun 50 ytl ye yaptıgına inanmıyorum...

Bu arada 50 ytl ye scrip yazan arkadaşlar varsa onlarla iletişime geçmek isterim doğrusu...bi dünya işim oluyo bari ben kasacağıma vururum semeri üstlerine çalışsınlar.50 ytl imiş ya piyasa, banada aynı paraya yapacaksanız sorun yok ;)

PM leri şiddetle bekliyorum 50 ytl lik arkadaşlar
pmden iletişme geçtim

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayın vaybe szi bu scriptleri 40 ytl ye başkasına mı yazdırıyorsunuz. yoksa haketen yapay zeka konusunda ürünleriniz var da onlar mı yapıyor bu işi. yada kira verip ekmek alıp yakacak alıp hayat mı geçindirmiyorsunuz nedir biraz bize açıklarsanız bundaki hikmeti biz de cehaletimizi giderelim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5