İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kebirhost ile Çalışmayın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gp2600

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kebirhost firmasını telefonla arayarak mevcut 900 domainimin her birine "Satılıktır" yazan index atacağımı, buna göre paketlerinin olup olmadığını sordum. Onlar da sınırsız hesap açabileceğim bayi paketlerinin var olduğunu söyleyerek ödeme bilgilerini gönderdiler. Ödemeyi yaptım, hesap açıldı. Biraz index ekledim, uğraştırıcı bir iş. Hesap açıp, index atıp yüklemek zaman alıyor. Domainler çok olduğundan dolayı kendim ilgilenemedim, bir arkadaşla domainlere hesap açması için ücreti mukabilinde anlaştık. Ben hesaba girmez oldum, çünkü IP mi bloklamışlar, daha sonra arkadaşın IP'sini bloklamışlar, en son da hesabın panele girişini iptal etmişler. Sorunun sebebini sorduğumda da şu cevabı verdiler:

"Ftp bağlantısı sorunsuz olarak kuruluyor fakat bayi paneline girişiniz yetkili arkadaşım tarafından engellenmiş.Sunucuda son zamanlarda aynı anda birçok hesap açtığınız gözüküyor.Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi sunucu her hesap açılışında bazı servisleri yeniden başlatır.Siz çok sayıda hesabı hemen hemen aynı zamanda açtığınız için sunucunu da sorunlar oluşmaktadır ve diğer müşterilerimiz olumsuz yönde etkilenmektedir.

Bayi hesaplarında istediğiniz kadar hesap açabilirsiniz fakat bu işlemleri belirli aralıklarla yapmanız gerekiyor.Günde aralıklı olarak 2 - 3 hesap açmanız gerekmektedir."

Bunu bana baştan söyleselerdi zaten anlaşmazdım, çünkü 900/3=300 günde ancak index atma işi bitecek ve o zaman da zaten domainlerin yenileme tarihi gelecek. Ayrıca hiçbir bilgi vermeden herşeyi kendi kafalarına göre yapıyorlar, benim girişimin engellendiğinden veya engelleneceğinden de en ufak bir haberim yok, uyarmıyorlar da... İlk 40 domaini eklediğimizde bu saçmalıktan bahsetselerdi zaten devam etmezdik.

Sonra şu cevabı verdiler:

"İsterseniz 1 milyon tane de hesap açabilirsiniz fakat kullanım sözleşmemiz de yazıldığı gibi bunu sunucuya zarar vermeyecek şekilde yapmalısınız.Her hesap açıldığında sunucunun bir servisi yeniden başlatılır.Siz ard arda heaplar açtığınız için sorun yaşanmaktadır.Tekrar belirtmek gerekirse dilediğiniz kadar hesap açabilirsiniz fakat bunları sunucuya zarar vermeyecek şekilde yapmanız gerekmektedir."

Sözleşmede günde 2-3 hesap açılacağına dair madde yok. Kendi bayi paketime istediğim gibi hesap açamadıktan sonra ne yapayım öyle paketi? Başkalarının sorunu olacağı baştan söylenseydi zaten anlaşmazdık.

"Lanet olsun, günde 2-3 hesap açacağız" dedim, hesabı tekrar açtılar. Bugün de şu maili göndermişler:

"Hesabınız mevcut sunucuda sağlıklı çalışmamaktadır.Bu gece hesabınızın bulunduğu sunucuyu değiştirmemiz gerekiyor.Lütfen 23:00\'a kadar dns adreslerinizi aşağıdaki şekilde düzenleyip bilgi veriniz.

ns44.kebirhost.com => 85.25.184.243
ns45.kebirhost.com => 85.25.191.136

Lütfen bu maili yanıtlayarak bize dönüş yapınız."

DNS'leri değiştirmek için benim 600 domaini tek tek satıştan çekmem, sonra DNS değiştirmem, akabinde de yine tek tek fiyat ve kategori girerek tekrar satışa koymam gerekiyor, bu da en az 10 günümü alır.

Ben de ücreti iade etmelerini söyledim, böyle rezil bir firmayla çalışmayacağımı belirttim.

Önümüzdeki hafta içi de fatura kesmedikleri için savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.

Forumda kalkıp da kimse yok Melih bey şöyle iyi, böyle iyi diye ahkam kesmesin. Kimin ne olduğunu anlamak için onlarla bir süre çalışmak yeter!

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
hostgatorun üstüne hiçbir firmayı tanıımam. alırken ilk ay bedava deneyebiliyorsunuz. türk firmalarında kendi paramla rezil olduğum günleri hala unutmadım.geçmiş olsun diyorum.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
geçmiş olsun . kebirhost hakkında ilk defa bir şikayet konusu gördüm.

snnkk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
geçmiş olsun bende ilk kez kebirhost için bir şikayet duyuyorum. kendimde kebirhost kullanıcısıyım herhangi bir şikayetim şuana kadar olmadı.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yol zaten yanlış 900 tane hesap açmakla uğraşılmaz. Bir tane vps alıp bir tane hesap açıp 900 alan adının sadece dns ini değiştirmekle olayı çözebilirdiniz.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Adamlar dogru söylemişler, her yeni domain eklediğinizde birçok servise (dns,http,ftp gibi) kayıt oluşturulur ve servisler restart edilir. Bu bağlamda restart esnasında kesintiler meydana gelir ve buda diğer müşterileri rahatsız eder. Siz baştan 900 siteyi ekleyeceğinizi söylediğinizde size dumu izah etmemişlerse tabiki kabahat onların.

Bu arada, madem domainler satılık, bir konu açarsanız ilgilendiklerimizi belirtiriz satış gerçekleşirse hesap açmanıza da gerek kalmaz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Böyle bir şey ilk kez duydum. Bayi hesabı alındıysa istediği kadar hesap açar adam kime ne bundan. Makina kasıyosa kaliteli makina kullansınlar o zaman. 900 domaini geçtim bugün en dandirik adamda bile 10-15 domain varsa bu hesapları açmak için 5 günemi ihtiyacı olacak. Ayrıca makina kaldırmıyorsa bayi hesabınıda sınırlı yapsınlar. Kısacası bir sürü önlemi var bu işin kalkıpta günde 3 hesap aç demek ne kadar saçma :)
Firmayı tanımıyordum ama tanımış oldum sanırım...

Armandos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kebirhost firmasını telefonla arayarak mevcut 900 domainimin her birine "Satılıktır" yazan index atacağımı, buna göre paketlerinin olup olmadığını sordum. Onlar da sınırsız hesap açabileceğim bayi paketlerinin var olduğunu söyleyerek ödeme bilgilerini gönderdiler. Ödemeyi yaptım, hesap açıldı. Biraz index ekledim, uğraştırıcı bir iş. Hesap açıp, index atıp yüklemek zaman alıyor. Domainler çok olduğundan dolayı kendim ilgilenemedim, bir arkadaşla domainlere hesap açması için ücreti mukabilinde anlaştık. Ben hesaba girmez oldum, çünkü IP mi bloklamışlar, daha sonra arkadaşın IP'sini bloklamışlar, en son da hesabın panele girişini iptal etmişler. Sorunun sebebini sorduğumda da şu cevabı verdiler:

Bunu bana baştan söyleselerdi zaten anlaşmazdım, çünkü 900/3=300 günde ancak index atma işi bitecek ve o zaman da zaten domainlerin yenileme tarihi gelecek. Ayrıca hiçbir bilgi vermeden herşeyi kendi kafalarına göre yapıyorlar, benim girişimin engellendiğinden veya engelleneceğinden de en ufak bir haberim yok, uyarmıyorlar da... İlk 40 domaini eklediğimizde bu saçmalıktan bahsetselerdi zaten devam etmezdik.

Sonra şu cevabı verdiler:

Sözleşmede günde 2-3 hesap açılacağına dair madde yok. Kendi bayi paketime istediğim gibi hesap açamadıktan sonra ne yapayım öyle paketi? Başkalarının sorunu olacağı baştan söylenseydi zaten anlaşmazdık.

"Lanet olsun, günde 2-3 hesap açacağız" dedim, hesabı tekrar açtılar. Bugün de şu maili göndermişler:

DNS'leri değiştirmek için benim 600 domaini tek tek satıştan çekmem, sonra DNS değiştirmem, akabinde de yine tek tek fiyat ve kategori girerek tekrar satışa koymam gerekiyor, bu da en az 10 günümü alır.

Ben de ücreti iade etmelerini söyledim, böyle rezil bir firmayla çalışmayacağımı belirttim.

Önümüzdeki hafta içi de fatura kesmedikleri için savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.

Forumda kalkıp da kimse yok Melih bey şöyle iyi, böyle iyi diye ahkam kesmesin. Kimin ne olduğunu anlamak için onlarla bir süre çalışmak yeter!
5 yıl boyunca sorunsuz calıstıgım tek fırma. Suanda da devam ediyoruz ilginç geldi.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Böyle bir şey ilk kez duydum. Bayi hesabı alındıysa istediği kadar hesap açar adam kime ne bundan. Makina kasıyosa kaliteli makina kullansınlar o zaman. 900 domaini geçtim bugün en dandirik adamda bile 10-15 domain varsa bu hesapları açmak için 5 günemi ihtiyacı olacak. Ayrıca makina kaldırmıyorsa bayi hesabınıda sınırlı yapsınlar. Kısacası bir sürü önlemi var bu işin kalkıpta günde 3 hesap aç demek ne kadar saçma :)
Firmayı tanımıyordum ama tanımış oldum sanırım...

Firmayı tanımıyorum ancak bugüne kadar hiç olumsuz yazısını bu forumda görmemiştim. Ancak konu için bence en mantıklı cevap Darkart ' tan gelmiş.. Hani televizyonlarda reklam çıkar. Aşk hattı der, 05** li cep telefonu numarası verir, altında da ışık hızıyla dakika bilmem kaç TL der :) bu durumda onun gibi olmuş sanırım.. Kullanıcı aldığı hizmeti kesintisiz kullanmak ister. 100 hesap açar ve siler.. Eğer firma bu hizmeti sınırsız adı altında veriyor ise, bence de bunun önlemini almak zorundadır. Umarım firma yetkilileri arkadaşın mağduriyetini giderirler.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
900 domain için ayrı ayrı hesap açmak yerine hepsini tek hesaba ve tek indexe yönlendirmeniz daha kolay olurdu. Bu arada 900 hesabı reseller paketine kabul etmek yanlış kebirhostun tek hatası o olmuş, yoksa Türkiye'de sıfırdan başlayıp kimseyi dolandırmandan ufak ufak büyüyen ender firmalardan biri Melih Beyindir. Çalışmayın demek biraz acımazsız olumş.

Bu arada savcılığa suç duyurusunda bulunamayacağınızı, bulunsanız dahi sonuç alamayacağınızı ileteyim.Eğer aldığınız hizmet karşılığında faturanız elinize geçmedi ise ilgili firmaya fatura talebinizi tekrar iletin. Size fatura kesmeyeceklerini yazılı şekilde iletirlerse o yazı ile ilçe tüketici hakem heyetine dilekçe vermeniz gerekir.

serkanfb

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Yol zaten yanlış 900 tane hesap açmakla uğraşılmaz. Bir tane vps alıp bir tane hesap açıp 900 alan adının sadece dns ini değiştirmekle olayı çözebilirdiniz.
Merhaba arkadaşlar Önçelikle Arkadaşımıza katılıyorum. bende 11 yıldır kebirhostla calışıyorum verdigi hizmetten cok memnunum bu günekedar hiç sorun yaşamadım hep destek oldular destek konusunda cok iyiler her an destek imkanı sunuyo bugüne kadar enaz 7-8 site açtım kendisinden hepsindede aynı özveriyle hizmet sundular.teşekkürler kebirhost Ailesine.

egitimci-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben kebirhost u % 100 joomla uyumlu olmadığı için tercih etmiyorum. Joomlanın en önemli içerik yönetim bileşeni olan k2 bileşeni kebirhostta çalışmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5