İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kendinizi ölüme en yakın hissettiğiniz ölüm anınız

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Arkadaşlar başlık belki içi karartıcı konu da yanlış yere açılmış gibi gözükebilir ama hayatın gerçeklerinden bir tanesi ÖLÜM konuyu da özel günlere açmam daki amaç sizin için unutmadığınız özel gününüzdür.

Belki bir araba kazasını atlattınız belki 30. katta başınız döndü düşmek üzere iken biri sizi tuttu gibi konu başlıkları olabilir.. Ben deprem ile konu anlattım sizin konularınız değişik olabilir ana tema ÖLÜME KENDİNİZİ EN YAKIN HİSSETİĞİNİZ AN...

Ben ölüme en yakın hissettiğim an 1999 Ağustos ayı Gölcük Depremidir . Zor çıktım kaldığım yerden şükür kılıma zarar gelmedi ama o asfaltın yerin dalga gibi dalgalanması Allah cc kimseye öyle bir an vermesin o anı yaşatmasın her yerden "Yokmu sesimi duyan" sesleri halen duydukça içim ürperir. Cesetler ve kokuları ...

Küçük ama iğrenç bir olay daha anlatayım : Bir bina yıkılmış ve bir bayanın kolu dışarda kalmış bir baktık bir iğrenç yaratık kadının kolunu testere ile kesmeye çalışıp kolundaki bilezikleri almaya çalışıyor kan beynimize sıçradı az kalsın vuracaktık adamı sonra askere böyle hırsızlık olayları için VUR emri çıktı...

Allah cc orada vefat eden subay arkadaşlarım vardı hepsi de görevinde şehit oldu Allah cc şehadetlerini kabul etsin...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
eminönünde 98 de olan patlamada ordaydım. çarşıya giderken patlama oldu. önümde bulunan simitçi patlayan cam tezgah yüzünden ağır yaralanmıştı 3-4 metre önümdeki 2-3 kişide ölmüştü. Allah kimseye böyle korkular yaşatmasın. insanların panikleri, çığlıkları, yerde kan revan içinde yatanlar falan acayip bir duygu. kısa süreli bir şok geçirmiştim...

2. olayım ise lisede oldu kadıköyden beşiktaşa giderken. oturduğum tarafa başka bir vapur çaptı. neyseki son anda görüp kaçtım ama düşüp kafayı feci çarpmıştım.

bu olaylar ölümün her an heryerde karşınıza çıkabileceğini gösteriyor. o yüzden ölümden korkmadan her anı doya doya yaşamanız gerektiğini öğreniyorsunuz.

S

secret ^ love

Misafir
Bende 2000-2004 arasinda taksicilik yaptim ankarada basimdan bir cok olay gectio ama biri cok zor gelmisti bana..
Bir gun gupe gunduz aldigim bir adam gezdi gezdi en sonund parayi isteyince kendisinden bir dukkana bakip geliyorum dedi indi ve ordaki esnaflar bu sahsi taniyolarmisceza evinden yeni cikmis afdan cikmisti heralde..bana isaret ettiler kacti diye bende gencligin verdigi cahillikmi diyeyim yoksa artik ne pesinden gittim bunu bi alt sokakta yuruyerek gittigini gorune o sinirle arabyi ustune surdum kendini kenera atti sonrabi siddetle el frenini cektim elime tornavidayi kaptim ve ustune yururken bi anda silahi tam kafamin ortasinda gordum dondum kaldim dusunun gupe gunduz..inanirmisniz ordaki 10 saniyelik silahin kamafa dogrulmus vaziyette durusunda hani derlerya butun yasadiklarim sinema filmi gibi seridgibi gozumun onunden gecti diye iste 10 saniyede yilar once unuttugum yuzleri bile gozumun onunden gectigini biliyorum..allah kimseye yasatmasin ..

Taksicilik hayatimda bu tur olaylar 3 kere basima geldi allah tan ucuz atlattik ..

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar başlık belki içi karartıcı konu da yanlış yere açılmış gibi gözükebilir ama hayatın gerçeklerinden bir tanesi ÖLÜM konuyu da özel günlere açmam daki amaç sizin için unutmadığınız özel gününüzdür.

Belki bir araba kazasını atlattınız belki 30. katta başınız döndü düşmek üzere iken biri sizi tuttu gibi konu başlıkları olabilir.. Ben deprem ile konu anlattım sizin konularınız değişik olabilir ana tema ÖLÜME KENDİNİZİ EN YAKIN HİSSETİĞİNİZ AN...

Ben ölüme en yakın hissettiğim an 1999 Ağustos ayı Gölcük Depremidir . Zor çıktım kaldığım yerden şükür kılıma zarar gelmedi ama o asfaltın yerin dalga gibi dalgalanması Allah cc kimseye öyle bir an vermesin o anı yaşatmasın her yerden "Yokmu sesimi duyan" sesleri halen duydukça içim ürperir. Cesetler ve kokuları ...

Küçük ama iğrenç bir olay daha anlatayım : Bir bina yıkılmış ve bir bayanın kolu dışarda kalmış bir baktık bir iğrenç yaratık kadının kolunu testere ile kesmeye çalışıp kolundaki bilezikleri almaya çalışıyor kan beynimize sıçradı az kalsın vuracaktık adamı sonra askere böyle hırsızlık olayları için VUR emri çıktı...

Allah cc orada vefat eden subay arkadaşlarım vardı hepsi de görevinde şehit oldu Allah cc şehadetlerini kabul etsin...

17 ağustos depreminde istanbul halkalı jandarma komando taburunda askerliğimi yapıyordum haber merkezinde görevliydim inanılmaz şeylerdi gerçekten çok zor bi dönemdi bütün askerler ellerinden gelen her şeyi fazlasıyla yapmaya çalıştı nerdeyse 3 ay doğru dürüst hiç uyumadık anlatsalar inanmazdım ama insan gerçekten ayakta uyuyor bu bi gerçek yorgunluktan yürüken beyninizin bir anda vücut fonksiyonlarını durdurup sizi uykuya soktuğunu ve o anda dizlerinizin devre dışı kalıp yere düşerken yada yere düştükten sonra gözlerini açtığınız anları yaşıyorsunuz yani resmen beyniniz sizi bi anda yorgunluktan uykuya daldırıyor düşerken refleksler sizi uyandırıyor bayılma değil resmen yürürken uykuya dalmaydı bu.

Ve aylarca gece gündüz sürekli taburun önünden geçen ve darmadağın parçalanmış eşyalarla birlikte konvoylar halinde enkazları taşıyan kamyonları hayatım boyunca unutmam tüyler ürperten bi durum düşünsenize gece gündüz önünüzden neredeyse aralıksız enkaz taşıyan kamyonlar geçiyor ve o enkazların altında ölen insanları düşünüyorsunuz ve bir çoğunada canlı şahit oluyorsunuz

hayatını kaybeden insanlar için hala dua ederim 17 ağustosta

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu tür olaylar hayatın gerçekleri inş sevdiklerimizin, düşmanların yani kimsenin başına gelmemesini diliyorum..

2 defa yangın atlattık çok yaklaşmıştım ölüme;
Bir kaç kez trafik kazası;
Motorsiklette hızla giderken 1 defa kötü kaza yaptık, 2 defa daha motor kazası geçirdim;
Webmaster arkadaşlımla istanbul dönüşü trenimiz tıra çarparak raydan çıktı inanılmaz bir olaydı;
Bir çok olayda silahla karşı karşıya geldim
Unuttuğumda yığınla olay var fakat buradayım sevdiklerimizin duaları eksik olmasın...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bu tür olaylar hayatın gerçekleri inş sevdiklerimizin, düşmanların yani kimsenin başına gelmemesini diliyorum..

2 defa yangın atlattık çok yaklaşmıştım ölüme;
Bir kaç kez trafik kazası;
Motorsiklette hızla giderken 1 defa kötü kaza yaptık, 2 defa daha motor kazası geçirdim;
Webmaster arkadaşlımla istanbul dönüşü trenimiz tıra çarparak raydan çıktı inanılmaz bir olaydı;
Bir çok olayda silahla karşı karşıya geldim
Unuttuğumda yığınla olay var fakat buradayım sevdiklerimizin duaları eksik olmasın...

Üstad şaka dimi :O
Allah yardımcın olmuş gerçekten bence sen ufak bir kan akıt...

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-)Tam bıçaklanırken elemanın birisi beni kucakladı kaçırdı.
2-)Motorsiklet le petrol tankerine çarptım 90 km hız ile.
3-)Kanımda lenfositler çoğalmıştı, kanser teşhisi vardı.
4-)Rüyamda kalpkirizi geçriyordum son anda uyandım.
5-)Çok sık olay çıkarırdık(düğün basardık,cafe basardık...), heran öldürülme korkusu vardı.(... yıl önce)
6-)30-40 kişilik bir kavgada burnum kırılmıştı(en çok bu etkiledi hayatımı, biranda aileme bağlandım)

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 ) 5 Yasındayken damdan dustum 2 ayagım yerinden cıktı.
2 ) Lisede kavga ettik bir gruplan ayagıma bıcak yedim.
3 ) Motorsikletle feci sekilde arabaya carptım kolum kırıldı.
4 ) Arabaylan takla attım allahtan araba saglamdı yoksa kurulamazdım.
5 ) iStanbulda olan deprem ağustos depreminde 9 cu kattaydım oldugu an kala kaldım oldum sandım :S
6 ) iranda beni nezarete attılar 2 gun adamları dovduk diye bize iftira attılar turkiyenin casuslarılar dediler az kala gidiyoduk orda tanıdıklar kurtardı beni :S
7 ) En yakın olumu histegim olay ise eski bi televizyonumuz bozulmustu onu tamir etmeye calısırken tupu patladı :S Allahtan Uzaktım Yoksa Yuzum Gitmişti :S:S
8 ) Ve Bunun Gibi Bir Cok oLay Zaten Belalar Beni Buluyor :S
Ama ALLAH'a Sukur Simdi İyiyim Beladan Kacıyorum.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Kendinizi ölüme en yakın hissettiğiniz" ölüm anınız"

ölmüşse nasıl anlatacakki , aslında şöyle olsaydı ,

"Kendinizi ölüme en yakın hissettiğiniz anınız"

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
en çok ölüme yaklaştığım an 17 ağustostu. izmit merkez 7. katta oturuyorum. o gece binadan çıkan sesler, dışardaki korkunç uğultu, kırılan dökülen camlar tabaklar tencerelerin sesleri, anlatılamaz o günkü korkum..

ilkokul zamanımda ya 4 yada 5. sınıfa giderken bir okul çıkışı durağa gitmek için demiryolundan geçmem gerekiyordu. o zamanlar bariyer kapansa dahi herkez altından geçerdi. görüyosunuz ne kadar örnek almışım. bende altından geçmeye kalktım bariyerin. bi amca son anda çantamdan tutup çekti beni, ardından tren geçmişti. o günden beri demiryolundan geçmeye hep korkar oldum.

bikaç defada araba altında kalmaktan kurtulmuşluğum vardır. aklıma gelenler bunlar...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
9 yaşındayken okulun en üst katından ( 4 ncü kat ) zemin kata yüz üstü düştüm narkozsuz bir ameliyat geçirdim 3 ay evdeydim yataktan dışarı çıkmadım nerdeyse 6 ay da maskeyle dolaştım ve böylece bir yılım telef oldu.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Emniyet kemeri Takmadığım İçin Ani Bir Firenle Ön Camdan çıktım Ve Arabanın Altında Kalıyordum...

Beni Ölüme Yaklaştıran An ise Galatasaray'ın Uefa Kupası Aldığı Gece Oldu.
Arkamdaki Dayı Barettasıyla Havaya Ateş Ederken Biri Koluna Çarptı ve Kurşun başımın 10cm. yanından geçip karşıdaki binaya saplandı.. o an öyle bir dönüşüm var ki arkamdaki dayıya... ( Gözlerimle Adama Küfür Etmiştim )

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
vayy beee... :alkış:
bip, toe-soon, pembeli, özenti : sizlerin hikayesi nedir? :peh:
toe-soon'un hikayesi bu bayramda olacak gibi :kızdım:

X

Xman

Misafir
3.5 Sene geçmiş son mesajın üzerinden :) bilgi nostaljik takılıyorsun bu aralar :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5