İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kiminin Adsense'si Kiminin Sedo'su . .

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadas,
"Participant may not re-direct traffic to Participant’s parked domain name. This prohibition extends to traffic redirected from other domain names, and purchased traffic such as pop-under or exit traffic. Each domain name must be parked separately." bir de bu cümle var buna da dikkat et, referrerlardan anlarlar belki bir önlem alsan iyi olur.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ploop' Alıntı:
arkadas,
"Participant may not re-direct traffic to Participant’s parked domain name. This prohibition extends to traffic redirected from other domain names, and purchased traffic such as pop-under or exit traffic. Each domain name must be parked separately." bir de bu cümle var buna da dikkat et, referrerlardan anlarlar belki bir önlem alsan iyi olur.
Doğru soyluyorsun.. Önlem almak zor herhalde. Bakalım hayırlısı olsun.. Eski'den sedo'da yoktu :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaS' Alıntı:
Doğru soyluyorsun.. Önlem almak zor herhalde. Bakalım hayırlısı olsun.. Eski'den sedo'da yoktu :)

bak aslında şöyle yapabilirsin.. bir tane domain al onu minicik.net e yönlendir.(atıyorum xyz.com olsun) sayfan boş olsun. link verdiğin sitelerden direk minicik'e link vermek yerine o siteye link ver ordan yönlensin. böylece adam refererlara baktığı zaman xyz.com'u görecek ve sayfa boş olacak böylece kurtulmuş olacaksın:)

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ploop' Alıntı:
bak aslında şöyle yapabilirsin.. bir tane domain al onu minicik.net e yönlendir.(atıyorum xyz.com olsun) sayfan boş olsun. link verdiğin sitelerden direk minicik'e link vermek yerine o siteye link ver ordan yönlensin. böylece adam refererlara baktığı zaman xyz.com'u görecek ve sayfa boş olacak böylece kurtulmuş olacaksın:)
Acaba sayfayı bos gormeleri birseyi degistirirmi :) Umarım değistirir. Birde öyle deneriz..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaS' Alıntı:
Acaba sayfayı bos gormeleri birseyi degistirirmi :) Umarım değistirir. Birde öyle deneriz..

Çok şey değiştirir bana göre.. onlar şöyle zannedecek: türkiyede bu alan adıne direk girişler çok fazla, adam da park ettiği domaine yönlendirmiş gibi. en azından bannerdan direk sokmaktan daha iyidir, bir dene bakalım.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ne strateji ürettiniz ya, pardon siz türk müsünüz? :)

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Deneyelim bakalımda ;
Adam bu sefer bu domaini niye parketmemis diyecek :) Ama olsun deneyelim..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaS' Alıntı:
Deneyelim bakalımda ;
Adam bu sefer bu domaini niye parketmemis diyecek :) Ama olsun deneyelim..

diyemez öyle birşey, benim 40'dan fazla domainim tek bir siteye gidiyor bundan daha doğal birşey olamaz, domaini olan herkes tek bir siteye yönlendirir.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Domain Name Keyword Views Clicks Click rate €/Click Revenue
webmasterortagi.tk Computer 3200 0 0.00% €0.00 €0.00

acaba niye kimse tıklamamıs..Tıklamayı sayması için yonlendirmeden sonra birşey daha yapmak lazım mı?

adres:www.webmasterortagi.tk

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Yonlendirmeden sonra birsey yapmak gerekmiyor.
Yalnız adresin .tk uzantılı olmasıyla ilgili olabilir.
Bunun disinda ne kadar zamanda o kadar gösterim aldı bu domain ?
Eğer baska sitelerde iframe kodu ile gosterdiysen bosuna ugrasma derim :)
Mesela ben girdim tıkladım simdi senin reklamlarından birine.. Bakalım sayacakmı..
Seninki enteresan bir durum.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Birde sen sitende :
"http://www.sedo.co.uk/showparking.php4?domain=webmasterortagi.tk" adresine iframe acmıssın.. Bunu böyle yapman nerede yazıyor anlamadım.
"Http://www.sedoparking.com/webmasterortagi.tk" adresine acarsan url'yi sanırım cLick'ler gorunmeye baslar.
Örneğin ben : "http://www.sedoparking.com/domainiminismi.com" şeklinde yonlendiriyorum domainleri.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadas ben senin yaptığın şeyi anlamadım.. benim dediğim böyle değildi, eğer böyle olursa bence yine yakalanma riskin yüksek. ben başka bir boş domainden yönlendirme yap demiştim yani ne bileyim o daha mantıklı geldi. şimdi sen direk alt sayfaya yönlendirme yapmışın bir öncekinden bir farkı yokki

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ploop' Alıntı:
arkadas ben senin yaptığın şeyi anlamadım.. benim dediğim böyle değildi, eğer böyle olursa bence yine yakalanma riskin yüksek. ben başka bir boş domainden yönlendirme yap demiştim yani ne bileyim o daha mantıklı geldi. şimdi sen direk alt sayfaya yönlendirme yapmışın bir öncekinden bir farkı yokki
:) Henuz birsey yapmadım. Yaptıgım zamanda bayaa bir ugrasmam gerekecek sanırım :) Yonlendirmeler, Yonlendirmeler, Yonlendirmeler..
Ama en gec yarin sabah halledecegim.. Simdi ugrasmak istemiyorum..
Akreplist : Yapacagını zannetmiyorum. Yani hiti olması lazım. Ama bos durmasından iyidir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AkrepList' Alıntı:
hic kullanilmamis domain adlari sedo da is yaparmi?

eğer trafik yaratabilirsen evet. yalnız trafik yaratmak sedoda yasak olduğu için bir önceki sayfadaki taktiğimi kullanabilirsin:)

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ARKaDaS' Alıntı:
Yonlendirmeden sonra birsey yapmak gerekmiyor.
Yalnız adresin .tk uzantılı olmasıyla ilgili olabilir.
Bunun disinda ne kadar zamanda o kadar gösterim aldı bu domain ?
Eğer baska sitelerde iframe kodu ile gosterdiysen bosuna ugrasma derim :)
Mesela ben girdim tıkladım simdi senin reklamlarından birine.. Bakalım sayacakmı..
Seninki enteresan bir durum.

Yine saymamış mesaj attım bakalım ne diyecekler yardımın için tesekkurler...

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ARKaDaS' Alıntı:
Birde sen sitende :
"http://www.sedo.co.uk/showparking.php4?domain=webmasterortagi.tk" adresine iframe acmıssın.. Bunu böyle yapman nerede yazıyor anlamadım.
"Http://www.sedoparking.com/webmasterortagi.tk" adresine acarsan url'yi sanırım cLick'ler gorunmeye baslar.
Örneğin ben : "http://www.sedoparking.com/domainiminismi.com" şeklinde yonlendiriyorum domainleri.

Evet sorun buymus kırk yıl dusunsem aklıma gelmezdi saol :D

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
LUGAS' Alıntı:
Evet sorun buymus kırk yıl dusunsem aklıma gelmezdi saol :D
Rica ederim. Benim anlamadıgım o url'yi nerden bulup oraya yonlendirdin :)
Ploop : Arkadasım goruslerin ve dusuncen icin tesekkurler..
Dusundum , tasindim ve boyle kalmasına karar verdim..
Neden dersen ;
Örneğin Minicik.Net adamın Minicik.Net in referer'lerine bakması lazım anlaması icin.
Yani bu siteye nereden hit geliyor diye.
Bu siteye Domainpower.net'den hit gonderdiğimi varsayalım. Yani Turkmankenler.com'dan , domainpower.net'e oradanda otomatik yonlendirme ve minicik.net'e. Bu seferde Minicik.Net'in referer'lerinde Domainpower.net gorunecek.
Zaten refererlere bakabildikten sonra domainpower.net'in refererlerinede bakabilir.
Bunun dısında Kullanıcının fazla dolasması iyi değil. Zaten Turkmankenler.com'dan popup acılıyor. Birazda gec acılıyor. Genelde O Popup kapatılıyor zaten..
Bunun dısında P...kamera.com adında bir sitem var. Orayada giren cıkan cok. Tam adresini yazmayayım buraya. Fakat orası cok daha tuhaf. Tuhaf kelimesinden kastımı anladıgınızı umuyorum. Yani şöyle index'in yarısında site var. Diğer yarısında sed.. var.
Ve dün aksam oranın istatistiklerine bakarken sed..com/admin2/whois.php gibi bir adresten bir giris oldugunu gördüm :)
Ay sonuna kadar bekleyeceğim. Bakalım ne diyecekler. Orasıda Gunde 3 € felan kazandırıyor..
ploop : özverin ve ilgin icin tesekkurler ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5