İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kiminin Adsense'si Kiminin Sedo'su . .

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhabalar..
Sedo.com 'dan gayet guzel para kazanmaya basladım.. Paylasmak istedim..
Bugün tam 8,5 Gün oldu..
11/07/04 €5.34 (Yarım gün)
11/08/04 €10.50
11/09/04 €10.44
11/10/04 €11.94
11/11/04 €11.33
11/12/04 €13.16
11/13/04 €10.14
11/14/04 €10.25
11/15/04 €17.38 (Bugün Diğer sitelerde sedo'ya yonlendirdiğim sitelere biraz fazla link verdim)
Bu sekilde giderse günde en az 20 € kazanırım. Temiz, Tatlı para.. Sedo zaten daha once kazandıklarımızı gonderdi. Ancak daha once bu kadar fazla kazanmıyordum.. :)
Ve siteler cok fazla hit alıyor. Sedo yanlış yapmazsa cok iyi olacak..
Insallah korktugum basıma gelmez.. Birde Paypal olmayıpta direk havale ile gonderse ne kadar guzel olurdu. Simdi bu parayı TL'ye cevirmekte güç. Gerci %10 Komisyon ile ceviriyoruz. Ancak ucret fazla olunca diğer arkadas nakit sıkıntısı cekiyor. Normalde paypal ile alisveris yapiyor. Sabit 150 $ felan bir odeme yapıyor her ay. Bakalım bu ay ne yapacak :)
Seni Seviyorum Elmasgunes :D

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir soru:
bu sedo daki domainlerin ne kadar ziyaretci aliyor, toplam tum domainler?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
xxxx.net Gösterim > 5.927 Tıklama > 1814 Tıklama Oranı >30.61% Click kazancı > €0.04 Toplam > €65.41
xxxx.net Gösterim > 1.180 Tıklama > 549 Tıklama Oranı > 46.53% Click Kazancı > €0.04 Toplam > €22.15
xxxx.net Gösterim > 1.359 Tıklama > 309 Tıklama Oranı > 22.74% Click Kazancı > €0.04 Toplam > €12.51 (Bu domain ilk 1,5 gün diğer domainlerden gelen tıklamalarla kazandı. Yani bu domain parkedilmiyor. Bu domainin hesabı vardı diğer domainleri oraya yonlendirmistim. O Zaman diğer domainler henuz kabul edilmemisti / Eklenmemisti. )
xxxx.com Gösterim > 345 > Tıklama 57 > Tıklama Oranı > 16.52% Click Kazancı > €0.03 Toplam > €1.87
Ust taraftaki oranlar 8,5 günlüktür.. Şu anda Toplam €101.97 kazanmısım..

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Tesekkurler zeynelkoc.. Ya gercekten enteresan bir şansım var.. Siteler acık olunca 5 para kazanamıyorum :) Kapatınca para yagiyor.

B

Beles_Org

Misafir
Demekki kapatmakta işe yarıyormuş :) Bizde, mail okuyup kazanacaz diye yırtınıyoruz :D

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizde mi kapatsak ne yapsak siteleri :) kapatacak o kadar çok site varki :)

İyi çalışmalar..

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaS' Alıntı:
xxxx.net Gösterim > 5.927 Tıklama > 1814 Tıklama Oranı >30.61% Click kazancı > €0.04 Toplam > €65.41
xxxx.net Gösterim > 1.180 Tıklama > 549 Tıklama Oranı > 46.53% Click Kazancı > €0.04 Toplam > €22.15
xxxx.net Gösterim > 1.359 Tıklama > 309 Tıklama Oranı > 22.74% Click Kazancı > €0.04 Toplam > €12.51 (Bu domain ilk 1,5 gün diğer domainlerden gelen tıklamalarla kazandı. Yani bu domain parkedilmiyor. Bu domainin hesabı vardı diğer domainleri oraya yonlendirmistim. O Zaman diğer domainler henuz kabul edilmemisti / Eklenmemisti. )
xxxx.com Gösterim > 345 > Tıklama 57 > Tıklama Oranı > 16.52% Click Kazancı > €0.03 Toplam > €1.87
Ust taraftaki oranlar 8,5 günlüktür.. Şu anda Toplam €101.97 kazanmısım..

Benim sitedeki adsenseye 1814 tiklama olsun en az $1500-2000 getirir. Ceske ner de o gunler :eek: .
Tiklama cokta sedo pek vermiyor sana bence. Siteni acik tutupta adsenseyi yada diger firmalari hic denedin mi?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Adsense'ye basvuru yapalı sanırım 2 ay kadar oldu. Halen ses seda yok..
Bu siteler absürt tarzı siteler zaten..
Ancak ben adsense'ye bunlarla basvurmamıstım.. Gerci bu siteleri beslediğim site Turkmankenler.com orası absürt sayılmaz. Harikalar.net diye bir site var. Adam google reklamlarını koymus siteye.. Benim Turkmankenler o kadar değil..
Ben basvuruyu : Hostarena.Net (Eski haliyle)
Sevenler.Net ve arkadasyeri.com icin farklı farklı yaptım. Farklı yaptım derken 3 farklı arkadas basvuru yaptık. Birisi ben.. Birisi ortağım.(Duslersokagi.net sitesinin sahibi) Diğeride ortagım sayılır (Arkadasyeri.com sitesinin sahibi. )
Diğer sitelere gelince, Yani ortaklık, affiliate sitelerine gelince ;
Diğerlerini denemek istemiyorum. Cunku birisi guvenilir diyor. Birisi guvenilmez diyor. Riske etmek istemiyorum yani..

G

guajira

Misafir
adsense bende başvurdum dalgasına. kabul edilmeyi doğal olarak beklemiyorum ama adamlar 1 aydır red cevabını göndermediler. www.e-medyaturk.com red cevabına bile değmiyorsun aslanım. bu gidişle zekat niyetine birine vercem seni.

M

malatyasporlu

Misafir
ben malatyaspor.net.ms adresiyle başvurdum 1 ay sonra kabul cevabı geldi sevinmemle üzülmem bir oldu sitem adsense reklamlarını göstermedi... neyse Vatan Sağolsun !

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Onceki gun ne yazıkki Turkmankenler'deki bir cok resim dosyasının bazı forumlarda benim host uzerinden yayınlandıgını gördüm. Bende hotlink koydum. Ama hotlinki koyarken .php .html dosyalarınada koymusum :) Dolayısıyla siteye dünkü girisler hep manuel oldu. Ve bir o kadarda az giriş olmus. Yinede Iyinet sayacına göre 700 + idi.. Tabi bende bakıyorum sedo'ya para %50 düşmüş. En cok hitimi yollayan siteye girdim acaba linklerimi kaldırdı diye. Baktım link duruyor. Bi tıkladım. Karşıma koruma sayfası cıktı :)
Onuda Turkmankenler.com'u 12 saat (gece) kapatıp sedo'ya yonlendirerek telafi ettim. Sonuçta ;
11/16/04 €22.42
11/17/04 €21.19
Fazla bir fark yok :)
Bugün önceki günü geçer zaten..

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sunu belirtmek isterimki sedo'nun tıklanma oranı en az 7-8 kat daha fazla oluyor google'a gore cunku sıteye gırdıgı zaman bırı dırekt tıklayacagı hersey sızın sponsorunuzun linki ama googleda sadece bannere tıklaması gerekıyor lutfen getirilerini hesaplarken bunu unutmayın...

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Evet. LUGAS'a katılıyorum. Bu siteler acık olsaydı google reklamları olsa dahi bu kadar kazanamazdım-ki bana 10 günde 90 € kazandıran sitenin tekili 1000 civarında..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neeeeeeeee 1000 hitle 10 günde 09 mı?? ya pop up açsam mesela bi domainime ve onuda sedoya yönlendirmiş olsam nolur??*

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Deneyip gorursunuz :)
Yalnız domain ismi ve strateji çok önemli.
Giderde sevgi sitesinden absürt bir siteye popup acarsanız etkileyici olmaz..
Ancak absürt bir siteden sedo'ya yonlendirdiginiz absürt bir domaine popup acarsanız olabilir :)

B

Bedavalar-Net

Misafir
Pop up acsa ne olucakki,sedo da acilan sayfadaki linklere tiklamasi gerekli ziyaretcilerin.kesi böyledir yani heralde galiba belki :D

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Participant may not click on advertising links displayed on Participant's own domain names, nor ask friends, family, or others to do so.

Participant may not beg, ask, entice, or incentivize visitors into clicking on advertising links.

Participant may not re-direct traffic to Participant’s parked domain name. This prohibition extends to traffic redirected from other domain names, and purchased traffic such as pop-under or exit traffic. Each domain name must be parked separately.

Participant may not display Participant’s parked page as a pop-under or pop-up window without prior written approval from Sedo.

Participant may not categorize domain names in unrelated categories or specify an incorrect language parameter. Participant may not submit advertising keywords that are unrelated to the subject area of the domain name.

Participant may not generate traffic to Participant's domain name(s) or clicks on advertising links by any of the following methods: listings on newsgroups or discussion boards (with the exception of "domain for sale" postings), bulk emailing, PPC or banner advertisements, ICQ postings, or chat room/IRC postings, iframes, zero pixel frames, hitbots, clickbots, spiders, CGI scripts, java-scripts, or any other similar method.

Participant may not modify the Parking Program page or code in any way without prior approval. Only clicks originating from an unmodified, Parking Program-served parking page will be considered valid. Participant may not place the Parking Program page within a frame without prior written approval from Sedo.

Participant may not mislead visitors into believing that he/she will receive anything other than an internet search by clicking on a text link or search box.

Referring pages must not be password protected in any way.

Sedo reserves the right to terminate your Parking Program account if it is idle for more than one month.

Inability to comply with any of the terms of the User Agreement or the Parking Program Rules will forfeit any unpaid earnings and result in the termination of Participant’s Parking Program account. Further legal action may be taken in response to such violations as well.

Ben pek anlamiyorum Ingilizceden.
Ancak ailenize, yakınlarınıza tıklattıramazsınız. Frame de reklamları Gosteremezsiniz. Hitbots, clickbots, spiders, CGI scripts, java-scripts Kullanamazsınız. Irc Sohbet odalarında sitenin reklamını yapamazsınız. Diyor..
Ayrıca gösterim hicbirseyi değistirmiyor.. Cok fazla gösterim cok az tıklama oluncada tıklama basına alacagınız para oranı düşüyor. Önemli olan oradaki linklere tıklanması..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5