İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Komik bir yazışma :p

T

trgy

Misafir
Donanımhaber'in biliyorsunuz ki komik olayları meşhurdur onlardan bir tanesini koyuyorum. GÜlmekten gözlerimden yaş geldi. :':)gül:

hatafalanyokuv4vx1.jpg

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Epeydir bizde çeviri isteyen yok...
Google translate bizi bitirdi abi :(

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
* google'ye girmiyosa translate.gen.tr var çeviri yapabileceğiniz..

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Allah Allah yaHu ben de problem var ...
Opendns kullanıyorum ...

Bunu uygula çalışıcaktır.

Öncelikle Türk Telekom DNS'leri haricinde başka bir DNS (Open DNS ya da Google DNS gibi) kullanmanız gerekiyor. Bilgisayarınızın Run (Çalıştır) komutuna CMD yazdığınızda karşınıza gelen ekrana, (Tırnak işaretleri olmadan) "Ping google.com" yazın ve "Enter"a basın. Google hizmetlerinde sorun yaşayan kullanıcılar, ekrana gelen IP adreslerini (Örn: 74.125.43.103), Windows'un içindeki hosts dosyasına eklemeli.
Bunun için Windows klasörü altında sırasıyla şu klasörlere ulaşmanız gerekiyor: "Windows\System32\Drivers\ETC\". Bu konumda yer alan hosts dosyasını Notepad ile açıp, sayfanın altına örnek olarak şu satırları girdiğinizde:
74.125.43.103 youtube.com
74.125.43.103 www.youtube.com
74.125.43.103 docs.google.com
Bu sayede belirttiğiniz adreslere erişebilir durumda oluyorsunuz. Bağlanamadığınız her Google hizmeti için aynı işlemi yapabilirsiniz. Önce IP adresi, ardından da "http" olmadan site link'ini yazdığınızda, bahsi geçen siteye ulaşabiliyorsunuz.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bunu uygula çalışıcaktır.

Öncelikle Türk Telekom DNS'leri haricinde başka bir DNS (Open DNS ya da Google DNS gibi) kullanmanız gerekiyor. Bilgisayarınızın Run (Çalıştır) komutuna CMD yazdığınızda karşınıza gelen ekrana, (Tırnak işaretleri olmadan) "Ping google.com" yazın ve "Enter"a basın. Google hizmetlerinde sorun yaşayan kullanıcılar, ekrana gelen IP adreslerini (Örn: 74.125.43.103), Windows'un içindeki hosts dosyasına eklemeli.
Bunun için Windows klasörü altında sırasıyla şu klasörlere ulaşmanız gerekiyor: "Windows\System32\Drivers\ETC\". Bu konumda yer alan hosts dosyasını Notepad ile açıp, sayfanın altına örnek olarak şu satırları girdiğinizde:
74.125.43.103 youtube.com
74.125.43.103 www.youtube.com
74.125.43.103 docs.google.com
Bu sayede belirttiğiniz adreslere erişebilir durumda oluyorsunuz. Bağlanamadığınız her Google hizmeti için aynı işlemi yapabilirsiniz. Önce IP adresi, ardından da "http" olmadan site link'ini yazdığınızda, bahsi geçen siteye ulaşabiliyorsunuz.

Çok teşekkürler +rep

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Konuyla alakasızda benim anlamadığım bu telekom Youtube için engellemedi mi Google servislerini felan. Yahu bende Youtube çalışıyo translate felan çalışmıyo bu naısl iştir :D

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Konuyla alakasızda benim anlamadığım bu telekom Youtube için engellemedi mi Google servislerini felan. Yahu bende Youtube çalışıyo translate felan çalışmıyo bu naısl iştir :D

Youtube iplerini Google iplerine taşıdı.
Youtube'ye atılan ban ip olduğu için, aynı ipleri kullanan Google servisleride engellenmiş oldu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5