İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kuponla reklamcılık olayı bitti mi?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Bugün farklı kuponlarla açtığım 6 hesabımda durdurulmuş. Hepsine teker teker baktım çoğu daha 30ytl falan harcamış, 70 ytl lik kupondu.

Google bu işe el mi attı, artık kuponla reklam yayınlayamayacakmıyız? Tam olarak durum nedir?

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kuponla olay bitmedi, fakat google adwords kurallarına uymayan hesapları durdurabiliyor. Eğer garanti kurulum isterseniz pm atabilirsiniz.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Kurallara uygun olmayan derken neyi kast ediyorsun.

Ne yapmamamız gerekli hesapların kapatılmaması için? Burada paylaşsanda herkes öğrense, teker teker pm atmasak sana!

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela aynı browserden ve aynı ipden açılan adwords hesapları takip edilir, eğer hile varsa kelime başı tıklama parsı yükseltilir. ayrıca reklam metinlerinde "en iyi" "süper ötesi" gibi kelimeler kullanırsan reklam durdulur, reklamda görünür url ile gidilecek url benzer değilse reklam durdurulur vs.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aldıgın kuponalr süresi dolmuştur her kupon 30 hazıran degil önceden alanlarda vardır mutlaka kuponalrda o yüzden süresi yanai kampanyası bitti ise durdurular diyorum

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Şimdi yeni kuponla kayıt oldum.

Reklamlarınız çalışmıyor, çünkü ilk ödemenizi henüz almadık. Eğer henüz göndermediyseniz, ilk ödemenizi göndermenizi tavsiye ederiz. Google ödemenizi aldıktan sonra, size bir e-posta göndereceğiz, ve reklamlarınız çalışmaya başlayacak.

diyor. Reklamların çalışması için ne yapmam gerekli

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üst tarafta faturalandırma tercihleri der, oraya tıkla ülke olarak türkiye seç, promosyon kodnu gir devam et.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
şu anda o yazdığım mesaj kendi kendine gitti ama anahtar kelimeleri aratıyorum, reklamlar çıkmıyor.

düne kadar hiçbir sorun yoktu. bugün ne oldu adwords e?

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kampanyalar etkin olmasına rağmen bir çok arkadaşımın hesabında gösterim olmuyor. bunun sebebi nedir?

desperrado

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
butceyı artırın ve tık basına olan fıyatı artırın ben boyle denedım ıkı gunde 53 dolar gıttı 150 tıka

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
desperrado' Alıntı:
butceyı artırın ve tık basına olan fıyatı artırın ben boyle denedım ıkı gunde 53 dolar gıttı 150 tıka
butceyi arrtirmak fazla bir - si olmuyorki tiklama ucretinde mesela ben 4 kelimede ucreti 50cent olarak belirledim ama 10cent alt limitli bu kelime
ben 50cent berlirleyince benden 50 cent kesmiyorki gene uc asagi bes yukari 11-12 cent kesiyor ama 50 cent teklif verdigim icin ilk ikide cikiyorum

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
dorm' Alıntı:
kampanyalar etkin olmasına rağmen bir çok arkadaşımın hesabında gösterim olmuyor. bunun sebebi nedir?
Eger birden fazla kullanici ile ayni site icin kayit yaptilarsa o siteler Google AdWords uzerinde donduruluyor. Google ile baglanti kurmadan tekrar acilmiyor (yani para verip alsa bile o site hicbir zaman AdWords arama/icerik reklamlarinda cikmayacak).

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
hdogan: ben kendi makinemden bol miktarda hesap açtım. peki proxy kullanıp veya internet cafeden hesap açsam aynı site için bi yararı olur mu ?

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
dorm' Alıntı:
Google yavas yavas tespit etmeye basladi (birden fazla hesap acmak, birden fazla hesap ile ayni site icin reklam vermek, daha onceden baska hesap bile bir sitenin reklamini verip daha sonra baska bir kullanici ile ayni sitenin reklamini vermek, birden fazla promosyon kuponu ile ayni kisinin reklam vermesi, vb.). Sonuc olarak reklamlar (site) donduruluyor, tekrar acilmiyor.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hayır hayır öyle bir durum yok. Google buna engel olmaz - olamaz. çünkü bu kuponları kendisi veriyor kullanılması için..

Arkadaşlar bu kupon olayına en çok saranlardan biri benim. deneme - yanılma yolu ile olayı çözmeye çalışıyorum. şu an çok etkili şeyler buldum..
ilki yine google adwords kategorisinde açtığım bir başlık var. orayı takip etmenizi öneriyorum.

ve ikincisi :

her hesap açıp kullandıktan sonra mutlaka ama mutlaka " internet explorer cookileri " temizleyin, tanımlama bilgilerini temizleyin. geçmiş dosyaları silin ve o şekilde açın.

hiç bir problem yok..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
200 den fala kupon kullandım 2-3 site için. hepsi şuan aktif ve süper çalışıyor :D
dediğim yolu izleyin..çözeceksiniz olayı

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites' Alıntı:
200 den fala kupon kullandım 2-3 site için. hepsi şuan aktif ve süper çalışıyor :D
dediğim yolu izleyin..çözeceksiniz olayı
Hdoganin soyledigi bence %99.9 dogru ben bir tane domain ile adwords de reklam cikartamiyorum aktif calisan adwordsa hesabinda url degistiriyorum reklamlar cikmiyor baska bir url yapinca cikiyor
Saniyorum daha once kupon ile degil normal odeme yapaerak adwords de reklam verilmisti 2-3 hesabtan ayri ayri verilmis bu yuzden cikmiyor

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben Google AdWords'un yalancisiyim, ecnebilerde Google ile baglanti kurarak bu problemi soranlar var, gelen cevap boyle. Bir promosyon kodunu sadece bir kere ve bir kullanici ile kullanilabilir demisler. Kurallara aykiri deyip dondurmuslar, ozur dileyerek geri actirmis adam.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
282904818811 ilk okuyan kullansin :)
Ilk goren ilk ben gordum kullandim diye mesaj yazsin ki :} diger bosa ugrasmasin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5