İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Layeredtech'in kredi kartı ve nüfus cüzdanı scani istemesi?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
sunucu alabilmek için kredi kartı ve nüfus cüzdanı suretinin scanını istiyorlar.

1- kredi kartımın önlü arkalı scanini yollamak ne kadar güvenlidir?
2- scannerım yok, internet cafedede kredi kartımı scan edecek kadar cesur değilim. fotoğraf makinası ile çektim, olur mu diye gönderdim, bulanık dediler.

bu nasıl bir iştir anlamadım.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
sadece scanner la alacağın
görüntü geçerli

arkalı ve önlü olacak şekilde isimlerinide belirtirler o şekilde göndereceksiniz.

LT nin güvenilirliği de tartışılmaz.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Cep telefonu ile çekip yollamıştım ben kabul etmişlerdi. Tekrar yakından çek.

LT kurumsal firmadır o konuda sıkıntı yaşamazsın.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
lt kurumsal ve güvenilir bi firmadır ama yollayacağım scani inceleyecek olan bir "insan" sonuçta. buda benim kafamda soru işaretleri bırakıyor :)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
lt kurumsal ve güvenilir bi firmadır ama yollayacağım scani inceleyecek olan bir "insan" sonuçta. buda benim kafamda soru işaretleri bırakıyor :)

o insan senin kredi kartı limitinin 5 katı limite sahip insnaların kartlarınıda inceleyecek ve senin kart limitinin on katı maaş aldığı için o işi ona veriyorlar

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
katımın on katı maaş alıyorsa, firmanın sahibidir herhalde :p

belge göndermeden lt den sunucu almış birileri var mı

I

Istanbullu

Misafir
Cep telefonu ile yakından çekip gönderebilirsiniz. Layered'den kredi kartı ile ilk sunucu alacak kişi siz olmayacaksınız. Layered'in güvenilirliğinden şüpheniz olmasın.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siz güvenlik isterseniz onların da bunu istemeye hakları var. Ben bunun bir sorun olacağını sanmam zira nüfus bilgilerine internet üzerinden ulaşılabildiğini unutmamak lazım (Sakıncalı bir Mernis Projesi).

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
yok zaten nüfus bilgilerimi gönderme konusunda tereddütüm yokta, kredi kartı biraz düşündürüyor beni...

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fraud un önüne geçmek içn de olabilir. sahte kredi kartı bilgisiyle host satın almamak için ;)

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kredi kartının scanlenmiş halini vermesen bile sanal postan parayı öderken kredi kartı bilgilerini veri tabanına kaydediyorlar. yani eger kredi kartınızı kullanıp sizi soymak gibi bir niyetleri olsa bunun için scanlere ihtiyaçları yok :) scan istemesinin tek sebebi o kredi kartının gerçekten sizin olup olmamasıdır. yani asıl onlar size güvenmiyor :p

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
kredi kartının scanlenmiş halini vermesen bile sanal postan parayı öderken kredi kartı bilgilerini veri tabanına kaydediyorlar. yani eger kredi kartınızı kullanıp sizi soymak gibi bir niyetleri olsa bunun için scanlere ihtiyaçları yok :) scan istemesinin tek sebebi o kredi kartının gerçekten sizin olup olmamasıdır. yani asıl onlar size güvenmiyor :p

benim bildiğim bu tarz ödemeler için sanalpos alınıyor ve girilen veriler direk bankadan doğrulatılıyor. verilerin şirketle hiçbir alakası yok kontrol sırasında. en azından türkiyede bu iş böyle, yurt dışında değişik mi bilmiyorum ?

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sunucu alabilmek için kredi kartı ve nüfus cüzdanı suretinin scanını istiyorlar.

1- kredi kartımın önlü arkalı scanini yollamak ne kadar güvenlidir?
2- scannerım yok, internet cafedede kredi kartımı scan edecek kadar cesur değilim. fotoğraf makinası ile çektim, olur mu diye gönderdim, bulanık dediler.

bu nasıl bir iştir anlamadım.

Merhaba,
Son 2 senedir özellikle Yurt dışı datacenterların Türkiye satışlarında kredi kartı scan , fatura , elektirik , tel gibi güvence istiyorlar bununda nedeni ne yazıkki biz türklerin fraud (sahtecilik) de ön plana cıkması scam page uygulayan ülkeler sıralamasında 3. durumdayız.

2. Sorunuzun cevabını şöyle vereyim egerki scan ettirme imkanınız yoksa ise direk satıcıya şunu yazınız kredi kartım sanal kart oldugundan scan edemiyorum ancak telefon ile verify (onay) yapmak isterseniz lütfen iletişime geciniz. %90 kabul edilecektir.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benim bildiğim bu tarz ödemeler için sanalpos alınıyor ve girilen veriler direk bankadan doğrulatılıyor. verilerin şirketle hiçbir alakası yok kontrol sırasında. en azından türkiyede bu iş böyle, yurt dışında değişik mi bilmiyorum ?

Haklısın kart bilgilerin şirkete ulaştırılmaz. Onlara sadece ödeme onayı bilgisi bankadan geliyor.

Zaten kredi kartının sadece ön yüzünü istemeleri arkadaki CV kodunu görmemeleri lazım. En azından ben ilk siparişi verdiğimde öyleydi.

Ama bu konuyu uzatmaya gerek yok aslında güvenmiyorsan satın almamanı öneriyorum. Çünkü açıkcası benim serverlerim kredi kartı limitimden daha değerli . Ben makinamı datalarımı adamlara teslim etmişim kredi kartı bilgim LT de olmuş ne yazar.

Ayrıca paypal ile ödeme yaparsan sadece kimlik resmini yollaman yeterli. Kredi kartıyla paypal üzerinden ödeme yap sorun kalmaz.

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kredi kartı bilgileri sanal postan geçtikten sonra tabi hepsinde olmıyabilir, şirketin veri tabanında saklanıyor. böylece sen hiç yorulmadan ödeme günü geldiginde şirket ödemeyi o kredi kartından otomatik geçiyor. örn: GoDaddy

x7even

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende bahsettiğin şekilde satın aldım 3 ay oldu sorun yok sen güvenmezsen karsındaki sahısdan sana güvenmesini nasil bekleyebilirsinki? bahsi gecende lt gibi bir firma.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
o insan senin kredi kartı limitinin 5 katı limite sahip insnaların kartlarınıda inceleyecek ve senin kart limitinin on katı maaş aldığı için o işi ona veriyorlar
Sanki LT de calisiyorsunuz, nerden biliyorsunuz adamin maasinin ne kadar oldugunu ya?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5