İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Limitli ADSL'de alt sınır 1 Megabit'e yükseliyor..

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
hala 256ların durumu hiçbiryerde yazmıyor :)

Sınırsız 256'lar mahkemelik olmuştu o nedenle sınırsız kullanım için aynı hizmet devam edecek sanırım. Hız artırımı sadece limitlilerde olduğu belirtiliyor.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
256 sınırsız var mı şuanda ? veya on gün önce var mıydı 256 sınırsız ?

Ben 256 sınırsız kullanıyorum. Ama bir ara yeni almıyorlardı. 512 den almak zorundalardı.. Mahkemelik olunca geri adım attılardı diye hatırlıyorum acaba atmadılar mı ?

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Resmen dalga geçiyorlar.2048 yapıp 3gb kota yapsaydı.Sonuçta geçince paraları alıcaklar fazlasıyla bunun için mi yapıyorlar.Ben 256kb sınırsız razıyım :( Fakat yaptıklarına bak.Sinir oldum şimdi.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Binali Yıldırım, Türk Telekom’un, internet erişiminde ucuzluk ve kolaylık getirdiğini belirterek, "Sınırsız kullanımda yüzde 18’lik bir indirim sağlanmıştır ve sınırlı kullanımlarda hız 2, bazı durumlarda 4 katına kadar artırılmıştır. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Yıldırım, "alfabe okur-yazarlığını çözen Türkiye Cumhuriyeti’nin, bundan sonra internet okur-yazarlığı seferberliğini başlattığını" bildirdi.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben 256 ile 512 nin arasında bir fark göremedim ki daha :(
hataymış sınırsız 256 yı bırakıp sınırlı 512 ye geçmek!

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
Binali Yıldırım, Türk Telekom’un, internet erişiminde ucuzluk ve kolaylık getirdiğini belirterek, "Sınırsız kullanımda yüzde 18’lik bir indirim sağlanmıştır ve sınırlı kullanımlarda hız 2, bazı durumlarda 4 katına kadar artırılmıştır. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Yıldırım, "alfabe okur-yazarlığını çözen Türkiye Cumhuriyeti’nin, bundan sonra internet okur-yazarlığı seferberliğini başlattığını" bildirdi.

Bazı durumlarda 4 katı dediği halen 256k sınırsız aboneleri 1Mbs kotalı seçmeleri halinde yoksa 256 sınırsız kulanıma devam edecekler.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yok sınırlı aboneler diyor sanırım. Yani sınırsız 256 kaldırılmazsa indirim dışı bişey olmayacak..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1mbit ile 3gb'lık kotayı ben bir günde doldururum..512 ile zor oluyor diye down yapmıyordum.1mbit olunca kendimi tutamam sömürmeye başlarım..Bu aklıma gelmemişti, kötü oldu :(

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Upload hızımız yine aynı.Download 1024 kota 3gb.512 geçmemek için zor duruyorum 1024 oldu her ay fazladan öderiz artık.Maksatları para almak.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ohh

Öte yandan aylık kullanım ücreti 49 YTL olan 256 kilobitlik sınırsız internet paketi kullanıcıları ise kendi tercihleri doğrultusunda 1 Eylül 2006 tarihinden itibaren aynı fiyata 1 megabit'lik (1024 kilobit) hız ve 6 gigabayt kotalık paketten yararlanabilecekler. Yükseltilmiş hız ve kotalı ADSL paketini aynı fiyatla kullanan kullanıcılar istedikleri takdirde 6 ay içerisinde herhangi bir zamanda eski paketleri olan 256 kilobit sınırsız internet erişim paketine geri dönebilecekler.

Ben ömür boyu 256 kullanırım ne güzel :)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
Ohh

Öte yandan aylık kullanım ücreti 49 YTL olan 256 kilobitlik sınırsız internet paketi kullanıcıları ise kendi tercihleri doğrultusunda 1 Eylül 2006 tarihinden itibaren aynı fiyata 1 megabit'lik (1024 kilobit) hız ve 6 gigabayt kotalık paketten yararlanabilecekler. Yükseltilmiş hız ve kotalı ADSL paketini aynı fiyatla kullanan kullanıcılar istedikleri takdirde 6 ay içerisinde herhangi bir zamanda eski paketleri olan 256 kilobit sınırsız internet erişim paketine geri dönebilecekler.

Ben ömür boyu 256 kullanırım ne güzel :)

İyice laf kalabalığı yapmışlar..Param olsun 2mbit alacam..İnat değil mi :p

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilerek yapılıyor millet hızım arttı diyip müzik,film vs. indirecek ama kota aynı olduğu için indirim değil BİNDİRİM olacak...

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cınaroğlu' Alıntı:
Bilerek yapılıyor millet hızım arttı diyip müzik,film vs. indirecek ama kota aynı olduğu için indirim değil BİNDİRİM olacak...
Aynen öyle yapıyor.Resmen bindirim :(

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cınaroğlu' Alıntı:

SLiM_BoY' Alıntı:
İndirim değil 2 kat bindirim oluyor bu durumda..1 dosyayı 2x zamanda indiren kişi, hız 2 katına çıkınca x zamanda indirecek..Eş zamanlı yaptığı iş yarıya düşecek, indirdiği dosya boyutu 2 katına çıkacak..Kota artmadığı için de 30 günde biten kota 15 günde bitecek..

256'dan 512'ye geçişte de mantık buydu zaten..Üni'deyken pek sorun yok da, tatilde 512k adsl çekilmiyor ya :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi