İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Liverpool-Beşiktaş Maçı

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden olmasın!..

Temsilcimiz Beşiktaş Şampiyonlar Ligi A Grubu 4. maçında İngiltere’de Liverpool’la karşı karşıya geliyor. Anfield Road’ta oynanacak mücadeleyi Alman hakem Markus Merk yönetecek. Saat 21.45′te başlayacak maç Star TV’den naklen yayınlanacak.

Grup maçlarına çok kötü başlayan ve arka arkaya iki mağlubiyet alan Beşiktaş, son maçında Liverpool’u İnönü Stadı’nda 2-1 mağlup ederek hem ilk puanlarını kazandı hem de ilerisi için umut verdi. Grupta 1 puanla son sırada bulunan Liverpool’de ise tehlike çanları çalmaya başladı. Premier Lig’de de kötü günler geçiren Liverpool karşısında temsilcimizin en büyük avantajı rakibin formsuzluğu ve bir çok sakat futbolcusunun bulunması. Beşiktaş zor olanı başarıp puan ya da puanlarla İstanbul’a dönmek istiyor. Kartal ikinci bir Liverpool zaferini için bu gece Anfield Road’da.
İNGİLİZLERLE 10. MAÇ
Beşiktaş, Avrupa kupalarında İngiliz ekipleriyle 10. kez karşı karşıya gelecek. Siyah-beyazlılar, İngiliz takımları ile bugüne dek yaptıkları 9 maçın 2’sini kazanırken, 4 kez yenildi, 3 kez de berabere kaldı. Beşiktaş, bu maçlarda 6 gol atarken, kalesinde 15 gol gördü.
EN FARKLI YENİLGİ İNGİLTERE’DE
Siyah-beyazlılar, Avrupa kupaları tarihindeki en farklı yenilgiyi İngiltere’de yaşadı. 2000-01 sezonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Leeds United ile eşleşen Beşiktaş, Leeds’te oynanan karşılaşmayı 6-0 yitirmiş ve bu Beşiktaş’ın Avrupa’daki en ağır yenilgisi olmuştu.
CHELSEA ZAFERİ İNGİLTERE’DE
Beşiktaş, İngiliz takımları ile İngiltere’de bugüne dek 3 kez karşılaşırken, 2 kez yenildi, 1 kez de sahadan galip ayrıldı. 1982-83 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası’nda Aston Villa’ya 3-1, 2000-01 sezonunda da Leeds United’a 6-0 yenilen siyah-beyazlılar, 2003-04 sezonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Chelsea’yi deplasmanda Sergen’in golleriyle 2-0 yenerek büyük bir başarıya imza attı.
KARTAL’IN 124. SINAVI
Beşiktaş, Liverpool maçıyla birlikte Avrupa kupalarındaki 124. karşılaşmasına çıkacak. ”Kara Kartallar”, bugüne kadar Avrupa kupalarında yaptığı toplam 123 maçta, 39 galibiyet, 57 yenilgi, 27 de beraberlik aldı. Avrupa’da bugüne dek rakip fileleri toplam 143 kez havalandıran Beşiktaş, kalesinde ise 183 gol gördü.

MUHTEMEL 11′LER
LIVERPOOL
Reina
Finnan
Carragher
Hyypia
Riise
Kewell
Mascherano
Gerrard
Benayoun
Voronin (Torres)
Kuyt
BEŞİKTAŞ
Hakan
Ali Tandoğan
Diatta
İbrahim Toraman
İbrahim Üzülmez
Delgado
Cisse
Koray
Serdar Özkan
Higuain
Bobo
STAT: Anfield Road
SAAT: 21.45
HAKEM: Markus Merk
YAYIN: Star TV
TORRES’İN OYNAMA ŞANSI VAR
İngiliz ekibinde sakatlığı nedeniyle İstanbul’daki maçta forma giyemeyen İspanyol forvet oyuncusu Fernando Torres’in bu maçta forma giyme ihtimalinin bulunduğu bildirildi.
MARKUS MERK, TÜRK TAKIMLARININ 9 MAÇINI YÖNETTİ
Maçı yönetecek Alman hakem Markus Merk, daha önce 3′ü milli takım düzeyinde olmak üzere 9 kez Türk takımlarının maçlarında görev yaptı. Merk’in görev yaptığı 9 karşılaşmada Türk takımları 1 galibiyet, 5 beraberlik, 3 de mağlubiyet aldı. Alman hakem 26 Kasım 2003′te de Beşiktaş’ın, İtalya’nın Lazio takımıyla deplasmanda oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı maçı yönetmişti.

Beşiktaşımız İlk Maçta 2-1 Yendigi Maçın Gollerine ve Taraftar Şovu İçin:
A Grubu Beşiktaş 2-1 Liverpool Maçının Golleri
Beşiktaş-Liverpool Maçı Taraftar Şov

Kaynak:Neden olmasın!..

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maçın İlk 11 Leri:
LİVERPOOL
Reina
Arbeloa
Hyypia
Riise
Carragher
Benayoun
Auerilo
Mascherano
Gerrard
Crouch
Voronin
YEDEKLER:
Martin
Finnan
Kewel
Torres
Kuyt
Babel
Lucas Leiva

BEŞİKTAŞ:

Hakan
Serdar Kurtuluş
Mehmet Sedef
Diatta
İbrahim Toraman
İbrahim Üzülmez
Koray
Serdar Özkan
Cisse
Delgado
Bobo
YEDEKLER:
Rüştü
Mehmet Yozgatlı
Higuain
Ricardinho
Ali Tandoğan
İbrahim Kaş
Batuhan

Kaynak:ADA’DA KRİTİK VİRAJ! İŞTE 11′LER

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Koray'ın Besiktas'ta oynama sebebini bilen var mı? Benim gördüğüm kadarıyla 2. lig ayarında futbolcu. Top ne zaman ayağına gelse simdi nasıl bir saçmalık yapacak diye bakıyorum. Her maçta attığı gereksiz sutlardan bahsetmiyorum. Sanırsınız ki her maçta 30 metreden 2 golü var :p

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kadar önemli maçların haftasonunun lokal çekişmelerinin gerisinde kalması gerekirdi. Gene de Crouch'un ormantik bale gollerinden olmazsa Beşiktaş yenilmeyecek gibi geliyor bana. Maç sırasında tribünler nasıl olacak merak ediyorum.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
ist deki maçta liverpool a oynamıştım yattı , yine liverpool a oynadım yine yatar işllh

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk defa bir ingiliz takımının, klasik ingiliz futbolunu bukadar rahat avrupada sergileyişini görüyorum. Avrupada böyle oynayamıyor hiçbir takımları, bozuluyor futbolları çünkü ama bu maç öyle değil. 100 tane pas yaptılar bizimkiler izliyor. Liverpool ingilteredeki gibi oynuyor, beşiktaşta okeye 4. işte..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4-0 oldu. Hakan bütün topları sektirdi ve dönen toplara gol oldu :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
ben korkuyom 6 ya gitcek bu maç :S

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
5 oldu :S bu ne yaaa

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5