İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

localhost/index of yok?

yahyatrup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:ağla:göresel eğitim derslerine bakıyorum, IE ye http://localhost yazınca index of sayfası açılıyor, istediği dosyaya tıkla kopyala yaparak dreamweaver cs5 deki WEB URL ye kopyalıyor (site tanımlaması yaparken).

Benim localhost da böyle bir, index of sayfası yok, ve weburl tanımlaması yapamıyorum.
xampp 1.7.3 kurulu. localhost yazınca xampp welcome sayfası açılıyor.
Lütfen yardım.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bende iis kurdugumda ilk localhost yazdıgımda iis yazısı çıkıyor. Yani herhangi bir site açmadıysan, içine index atmadıysan başka bir şey nasıl çıkabilir?

yahyatrup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten asıl sorunum bu değilmi, site tanımlarken, web url için ve sunucu için localhost index of a ulaşmam gerekiyor.

C:xampp>htdocs> dosyalar klasörüm içinde index.php çalışmamı seni kırmamak için kaydettim. Ama yine olmuyor.

yahyatrup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 şeritli yolda sol şeritten giderken öndeki araç yavaş gittiğinde sağ şerite geçip, yanından vınn geçersiniz. Bu sefer yapılan bu hareket adamın gücüne gitmiştir, seni kıstırmak için gaza basar, seni sıkıştırmaya çalışır. Yolu kıskanır yani.
Arkadaşlar, bu bilgi kıskançlığı nedir?!
Yukarıdaki sorumun, birçok yeni kullanıcıların sorusu olduğunu tahmin ediyorum, doğru düzgün bir kişi yanıtlamıyor. Hemde hiçbir sitede. Uğraştırmak niye, bu kıskançlık niye anlamıyorum...
Bu işin üstadlarınadır sözüm; Arkadaşım index of da gördüğün o dosyalara erişmek için, phpmyadmin de veritabanı dosyası oluşturacaksın, dreamweaver cs5 de web url tanımlarken bu sayfayı açıp adresi buradan alıp kopyala yapıştır yapabilirsin demenizi beklerdim, şayet bu işi iş edinip, siteler açıyorsanız. Ya bu konuları herkes ulaşsın diyerek çekilmiş görsel derslere ne demeli. Konunun en can alıcı yerini ya son sürat bir tıklamayla geçiyorlar yada, bunuda böyle yapmıştık diyorlar. Nereye kadar!? bu kıskançlık, bilgi kıskançlığı nereye kadar? Hadi insanlar cahil geri kafalıdır, cimrilik yapar, okumuşunda cimrisi, cahil davranışlarıda insanı çileden çıkarıyor. Neyse, öğrendikçe bir yerlere yazacağım öğrendiklerimi, parça parça gıdım gıdım da olsa ve inşallah öğreneceğimde, veri tabanı ftp kaldı gibi. Sitemi açtığımda ders nasıl anlatırlırmış herkes görecek.
Selametle kalın.

airweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sorularınız ve sorunlarınız için özel mesaj köşemi kullanabilirsiniz.:hihi:

T

trgy

Misafir
2 şeritli yolda sol şeritten giderken öndeki araç yavaş gittiğinde sağ şerite geçip, yanından vınn geçersiniz. Bu sefer yapılan bu hareket adamın gücüne gitmiştir, seni kıstırmak için gaza basar, seni sıkıştırmaya çalışır. Yolu kıskanır yani.
Arkadaşlar, bu bilgi kıskançlığı nedir?!
Yukarıdaki sorumun, birçok yeni kullanıcıların sorusu olduğunu tahmin ediyorum, doğru düzgün bir kişi yanıtlamıyor. Hemde hiçbir sitede. Uğraştırmak niye, bu kıskançlık niye anlamıyorum...
Bu işin üstadlarınadır sözüm; Arkadaşım index of da gördüğün o dosyalara erişmek için, phpmyadmin de veritabanı dosyası oluşturacaksın, dreamweaver cs5 de web url tanımlarken bu sayfayı açıp adresi buradan alıp kopyala yapıştır yapabilirsin demenizi beklerdim, şayet bu işi iş edinip, siteler açıyorsanız. Ya bu konuları herkes ulaşsın diyerek çekilmiş görsel derslere ne demeli. Konunun en can alıcı yerini ya son sürat bir tıklamayla geçiyorlar yada, bunuda böyle yapmıştık diyorlar. Nereye kadar!? bu kıskançlık, bilgi kıskançlığı nereye kadar? Hadi insanlar cahil geri kafalıdır, cimrilik yapar, okumuşunda cimrisi, cahil davranışlarıda insanı çileden çıkarıyor. Neyse, öğrendikçe bir yerlere yazacağım öğrendiklerimi, parça parça gıdım gıdım da olsa ve inşallah öğreneceğimde, veri tabanı ftp kaldı gibi. Sitemi açtığımda ders nasıl anlatırlırmış herkes görecek.
Selametle kalın.

Bu şekilde sinirlenmenize gerek yok arkadaşlar sorununuzun cevabını vermiş zaten. Dikkatli okursanız cevap verdiklerini anlarsınız.

Sağ alt köşedeki icon kısmından apache yi çalıştırdınız mı. Bunlar açıkken msn i kapatmanız gerekiyor bazen çalışmayabiliyor.

yahyatrup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dwcs5ilePHPveritabanında Arabayı Devirdim yardım.

Birileri lütfen bi omuz atsın, araba devrildi.
DWcs5 de site tanımlıyorum
SiteName: Deneme
LocalSiteFolder: C:\xampp\htdocs\test

SERVER kısmında
ServerName: LocalApacheServer
ConenctingUsing: Local/Network
ServerFolder: c:\xampp\htdocs\test
WEB URL: http://localhost/test

Testing Server: phpMySQL
Kaydet diyorum
Deneme içinde index.php oluşturuyorum. Bunun içinde body ler arasında
<?php
echo" denedimde gene olmadı mı";
?> yazıyorum.
Tarayıcıda ön izleme yapamıyorum. Doğrusu nedir lütfen bi yardımcı olurmusunuz.

yahyatrup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dinamik bir sitede tasarımını tarayıcımda göremiyordum.Benim gibi acemi olanlar, adobenin yardım sayfasına girince, göreceksiniz ki, kolay bir ingilizce kullanılmış. xampp'ta htdocs içine farklı bir klasör içinde tasarım oluşturduysanız, weburl kısmına onuda ekleyiniz. Bu kadar basitmiş. Oysa ben yok local host yok IE...derken geçti günler. wamp ta IE sorunu çıkabiliyor ama, xampp da çıkmıyor.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Allah Allah... Ne diyeceğimi bilemedim şimdi. Yukarıda cevap veren arkadaşlar bilgi kıskancı olduklarından, ben de susuyum bari...

zazagame

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
xampp'yi Tercih etmiyorum.Kardeşim Bence Wampserver veya appserver kullan sorun olacağını sanmıyorum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5