İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Maillerinizi ABD ve israil okuyor !

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu dışı: daha incede bir kaç defa söyledim ama anlaşılan anlamtamıyorum. domain adresinin whois bilgilerini değiştirin lütfen. bu son olur inşallah.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adamlar canımızı okuyor mailleri okumuşlar cokmu.
Cem Yılmaz Teknik olarak imkansız degil biraz araştırırsanız bu teknolojiyi anlarsınız. şöyle düşünün cep teller nasıl dinleniyor? cebimize giripmi dinliyorlar? Hayır tabikide.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baba ben wıreless cıktıktan sonra korktum zaten bız bıle wıreles kullanıyoruz 1 km ye kadar adamlar cok normal karsılıyorum bıde bunu uydu download olayı varya onunlada bagdastırıyorum ben bıle tv kartımdan dunyaları ındırıyorum ama kontrol etmek cok ama cok zor

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Cem Yılmaz Teknik olarak imkansız degil biraz araştırırsanız bu teknolojiyi anlarsınız. şöyle düşünün cep teller nasıl dinleniyor? cebimize giripmi dinliyorlar? Hayır tabikide.

Üstad lütfen ya bu kadar ümitsizmi durum saçmalamayın ya kimsenin maillerimizi falan okudukları yok bence bunlar masa altından sopa göstermek psikolojik savaş ben inanmıyorum bu gibi şeylere...

Eğer öyle birşey olsaydı çok kişi alınırdı çook ...
Allah belalarını versin nereye saldıracaklarını şaşırdılar

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

15 yıldır bu işin içine olan birisi olarak ısrar ediyorumki bu tür şeyler (eğer sizin hattıızın içinde kendilerine ait bir makineleri yada hattın ucunda sniffer'ları yoksa) imkansız.

N

Naruto

Misafir
15 yıldır bu işin içine olan birisi olarak ısrar ediyorumki bu tür şeyler (eğer sizin hattıızın içinde kendilerine ait bir makineleri yada hattın ucunda sniffer'ları yoksa) imkansız.

peki saddamin yer altındaki yerini kuşlar mı söyledi amerika'ya ?

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki saddamin yer altındaki yerini kuşlar mı söyledi amerika'ya ?

ah memleketimin cahil insanları :) saddam'ı biraz araştır bakalım. kimmiş neyin nesiymiş. ne iş yaparmış. nelerle uğraşırmış. nerelere gidermiş. kimlerle görüşüp, kimlerle yatıp kalkarmış.. bi araştır. sonra gel bu soruyu tekrar sor. olurmu? ;)

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Dinleyemezler, hikaye o işler :) google bile geçersiz tık'ları engelleyemiyor abd bilmem kaç milyon insanın mailini nasıl okusun..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Üstad lütfen ya bu kadar ümitsizmi durum saçmalamayın ya kimsenin maillerimizi falan okudukları yok bence bunlar masa altından sopa göstermek psikolojik savaş ben inanmıyorum bu gibi şeylere...

Eğer öyle birşey olsaydı çok kişi alınırdı çook ...
Allah belalarını versin nereye saldıracaklarını şaşırdılar

Merhaba,
Saçmalamak için yazı yazmam genellikle. Yalnız Yıllardır okudugum ve edindigim bilgilere göre bu bahsettigim olay yapılmakta.

Benden eskiymissiniz 95 den bu yana netdeyim bunun 3 senesi chat ile gecti. sanırım 1990 da internetle bulusmussunuz baglantıyı nereden sagladınız o zaman bizler 95-96 da 2-3 adet ISS bulurken. Sniffer (ettercap ) gibi direk sizin bildiginiz gibi sunuculara veya PC lere kurulmuyor uydu sniffer ler var lütfen biraz bu konu hakkında bilgi edinin gercekleri daha yakından görebilirsiniz. google da 30 dk lık bir emek harcıyarak neler yapıldıgını anlayabilirsiniz.

Dinleyemezler, hikaye o işler :) google bile geçersiz tık'ları engelleyemiyor abd bilmem kaç milyon insanın mailini nasıl okusun..

Verdiginiz örnek ile bahsedilen konu tamamen ayrı olaylar. Mecmua okumadınız sanırsam ? ABD bir kac milyon insanin maili okumaz elbetde bunun icin gerekli insan gücü yok ancak şu şekilde çalıştıklarını biliyorum. Aranacak kelime " terör " terör gecen mailler süzgecten geciyor muhtemel IP adresleri yani ülkerlerden nereden nereye gectigi filtreleme ile tespit edildikten sonra gerekli incelemeyi yapıyorlar.

Sonuç olarak ben bildiklerimin hepsini burada ifade edemiyorum. bu konuyu araştirmak isteyen uzaklarda aramasın cevapları internetin icinde bulabilir.
Belkide ben yanlış biliyorum ancak okuduklarimi ve gördüklerimi mantıgım süzüyor ve bu var ve oluyor diyor.

Konuya elveda.

F

fatihhk

Misafir
sizlere başka bir örnek vererek konuya bakış açınızı genişleteyim.
öcalanın nasıl yakalandığını biliyor musunuz?

öcalan yakalanana kadar bırakın bilgisayarı telefon görüşmesi dahi yapmıyordu. fakat bir hata yaptı ve italya'daki bir örgüt yetkilisi ile 5-10 saniyelik bir telefon görüşmesi yaptı. sesi, çoktan ses tanıma sistemine tanıtılmıştı. birkaç saat geçmeden yeri tespit edildi.

şimdi gelelim maillere, evet amerika, israil yada her kimse; teknik olarak mailleri izlemeye yetecek teknolojiye sahipler. buna delil istiyorsanız en basitinden gmail kullananlar biliyordur. gmailde mesajın yanında reklamlar çıkar. bu reklamlar mailinizin içeriğine göre çıkar tıpkı adsense gibi. bunu yapan bir süzgeçtir en nihayetinde metni süzer ve aralarında ilgi gördüğü reklamı çıkartır. peki bu süzgeç istihbarat alanında kullanılamaz mı? tabi ki kullanılabilir.
zaten geçtiğimiz yıllarda google ve fbi bu konuda karşı karşıya gelmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. fbi istihbarat faliyetlerinde yararlanmak üzere googledan topladığı kişisel bilgilerini kendisiyle paylaşmasını istemişti fakat google bunu kabul etmemişti sanırım.

şuanda kullanılıyor mu bilemem. ama şunu biliyorumki internette hiçbirşeye güvenmemek lazım. şahsi kanaatim evet e-maillerimiz izleniyor. fakat bu tabiki binlerce kişiyi bilgisayar başına oturtup yapılan birşey değil. yani korkmayın kız arkadaşınıza yazdığınız mektuplar okunmuyor. başta da belirttiğim gibi süzgeç süzüyor ve örneğin ben bir mailimde bombalardan hizbullahtan vs. bahsediyorum. benim maillerim izlenmeye alınıyor. sonuçta nerede kullandığımda önemli bu kelimeleri. yararlı bir yerde kullandıysam izleme listesinden çıkıyorum. tehlikeli bir yerde kullandıysam o zaman daha detaylı bir inceleme safhası başlıyor.

bu usame bin ladin'in şuana kadar yakalanamamış olmasınına bir neden yada bir teori olarak gösterilebilir. çünkü eğer teknolojiyi kullanıyorsanız ve teknolojik bir savaşı kazanmak istiyorsanız; ya karşınızdaki düşmandan daha güçlü bir teknolojinizin olması gerekir yada hiç bir teknolojinizin olmaması gerekir. ladin teknoloji üretebilecek imkanı olmadığı için vahşi doğayı seçmiştir. usame bin ladinin kullandığı tek teknoloji kolundaki casio saattir. hadi şimdi bulsun amerika afganistanın dağlarında ladini. saatin alarmını dinleyerek belki bulurlar.

şuanda bizim kullandığımız teknoloji en az 50 senedir ordular tarafından kullanılıyor. örneğin internet, amerikan ordusu tarafından bulunmuştur ve üzerinden yıllar geçmesinden sonra halka tanıtılmıştır. buradan ulaşabileceğimiz sonuç şudur ki bu tür yüksek teknolojiyi üretebilme ve geliştirme kapasitesine sahip ülkelerin ellerindeki teknoloji günümüzden çok ötede. bu nedenle hiçbir şey hakkında kesin bir yorum yapmak mümkün değildir.

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fatihin yazdiginin bir cogunu yazacaktim bende.

adamlar tabikide ugrasmiyorlar. sadece diger arkadasin dedigi gibi ornek "ibrahim sari" diye aratiyor eğer öyle birini ariyorlarsa, yada knouyla alakalı terördür, cinayettir vs bunları arıyorlar..

ayrıca teorik olarak da değil, gerçekte istediği bölgedeki istediği bilgisayarları dinleyebilirler..

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@fatihhk söylediklerinizin bir çoğuna katılıyorum. Halen "yok canım daha neler, yok öyle birşey" vb. ifadeler kullananlara, bilgisayar başından kalkıp biraz kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Mesela, Fehmi Koru'nun 11 Eylül: O Kader Sabahı olabilir, Texe Marrs'ın ILLUMINATI kitabı olabilir, başka kitaplar da olabilir. ;)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Texe Marrs " İlluminati " Entrika çemberi diye bulabilirler. Ah Tapınak Şovalyeleri ah masonlar ah:) Kitabi isteyen PM atabilir gönderebilirim.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
qdin' Alıntı:
Merhaba,

Benden eskiymissiniz 95 den bu yana netdeyim bunun 3 senesi chat ile gecti. sanırım 1990 da internetle bulusmussunuz baglantıyı nereden sagladınız o zaman bizler 95-96 da 2-3 adet ISS bulurken. Sniffer (ettercap ) gibi direk sizin bildiginiz gibi sunuculara veya PC lere kurulmuyor uydu sniffer ler var lütfen biraz bu konu hakkında bilgi edinin gercekleri daha yakından görebilirsiniz. google da 30 dk lık bir emek harcıyarak neler yapıldıgını anlayabilirsiniz.
QUOTE]

bilgisayarın 8086 boardları ile birlikte çalışmaya başladım türkiyenin ilk ISP lerinden turk.net de ilk elemanlarından birisi olma gururu ile birlikte uzun yıllar çalıştım.(kısaca)

Herşeyin google olmadığını unix kurduğum günlerden beri bilirim.

Uzun zaman sniffer kullanmış ve kurmuş birisi olarak;
uydunun üstüne kurulan yada kurulacak olan sniffer'ın tonlarca datanın arasından "bu zararlı bilgi" başlığı altında gelicek olan datanın mail olma ihtimalini ve bunun o mailin içerisinden ayıklanmasını ve işin dahada kötüsü o uydunun üstünde çalışan sistemin sizin elinizdekilerden dahada eski olma ihtimali daha çoktur.

ikinci olarak 'komplo teorileri'nin en iyilerini okudum. ama bunların çoğu varsayımların %50 sinden fazlasının olabilitesi olduğu hikayelerdi.
tcp-ip protokolü bilen herkesin ama herkesin size söyleyecegi bişi olarak
milyonlarca E-posta nın (spamlar haric) içinden 'zararlı bilgi' aranması imkansızdan daha imkansız olarak karşınıza çıkar.

helede bir çok insan son zamanlarda paranoyak olmuş ve maillerinde pgp kullanıyorlarken....

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sniffer kurmaktan bahsedttiniz cem yilmaz,

peki ben birşey soracağım size telekoma gidip bir hardware sniffer takmak cok mu zor ? doğru söylüyorsun olay snifferda bitiyor. simdi snifferleri nerelere yerlestiriyorlar bir anlatirmisiniz...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Kısmi olarak herkese katılıyorum :p
CMYLMZ arkadaşın söylediği aslında çok büyük oranda doğru olarak görüyorum, bende internet ile tanıştıktan sonraki zamanımın büyük çoğunluğunu bu tür teknolojiler ile uğraşarak geçirdim, yalnız CMYLMZ arkadaşım söylediklerinde bir hata var milyonlarca mailden bahsetmişsin, hangi milyonlarca mail? Trilyon? Trilyon x Trilyon = x mi desem :p Şaka bir yana böyle bir izleme teorik olarak yapılabilecek olsada iş uygulamaya geldiğinde imkansızlaşır...
Bunun yanında snifferler sadece data, uydu, wireless snifferleri olarak düşünmeyin çok daha korkunç seviyede olanları varki bunların çoğunu halen Türkiye bile kullanıyor...
Mesela dijital kaleyi okuyanlar bilir kitabın yüzde bilmem kaçı gerçek hikayelerden alınmıştır diye söyleniyor, kitap okunur zevkli ve heyecanlı geçer bittiğinde hadi len demeyeni düşünemiyorum doğrusu...
Yani izlenebilir ama istihbari birimlerde pek iyi bilirki ne teröristler nede başka yasa dışı örgütler şifrelenmemiş bilgileri nette paylaşmazlar, askeri kurumlarda aynı şekilde, evet bir terör örgütü birilerine mesaj veriyor olabilir direktif gönderiyor olabilir ama bunun hangi sitedeki program, resim, yada yazı içerisinde şifrelenmiş olduğunu kimse tam anlamı ile bilemez...
Dünyada her gelişmiş ülke soğuk savaş dönemlerinde bile cryptography uzmanları yetiştirmekteydi ve hala daha öyle... Neyseki bunlar bizim o kadarda korkacak durumlarda olmamızı gerektirecek seviyede durumlar değil...
Zaten öyle bir şüpheniz var ise mutlaka her firmanın gizlilik bildirimlerini okuyun, gizlilik bildirimleride bu konunu için çıkarılmıştır ve bir nevi insani haktır.

Kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5