İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Microsoft Destekli @siteadı.com Mail adresi Alma

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site üyelerinize microsoft destekli 1000 MB boyutunda isminiz@siteadı.com şeklinde mail açmak istiyorsanız, aşağıdakileri yapınız:

1. İlk olarak http://www.domains.live.com adresine giriyoruz.Açılan sayfadaki "Sıgn Up" butonuna tıklıyınız.

2. "Enter Domain" adlı bölüme site ismimizi yazıyoruz.

Örnek: www.forumdayim.org

Site ismimizi yazdıktan sonra "contiune" butonuna tıklayınız.

3."Select a Domain Adminstrator" bölümündeki, "Sign In" butonun tıklayınız.

4.Açılan kısımdaki boşluklara normal oturum açar gibi hotmail adresimizi ve şifremizi yazıp "Sign In" butonunua tıklıyınız.

5.Yazdığımız e-mail adresi kayıt ettirdiğiniz sitemizin admin mail adresi olcaktır. E-Mail sisteminin bütün ayarlarını bu email adresinle giriş yaparak değiştirebilirsiniz.

Bilgileri onaylamak için "Contiune" butonuna basınız.

6."Contiune" dedikten sonra açılan sayfada DNS ayarları verilecektir. Step 1 (Required) Kısmında ki MX Server: Kodunu kullanacağız.Diğerleri Pek önemli Değil.

7. Sitenizin Cpanel'e girdikten sonra, "Mail" butonuna tıklayınız. ( Pleskte Henüz Denemedim )

8. "Modify Mail Exchanger (MX Entry)" butonuna tıklayınız.

9. Açılan bölümde domain adının karşısına elde ettiğimiz MX server numarasını yazıp "Change an MX Entry" butonuna tıklayınız.

10.Cpanelimize MX Server numarasını yazdıktan sonra Tekrar Domains.live Sayfasına Dönerek "Update Now" butonuna basın. Sistem sitemizle uyum sağladıktan sonra aktif hale geçecektir. ( Yaklaşık 1-2 dk Sürebilir )

11.Sistem aktif olduktan sonra "Open Membership" butonuna tıklayınız. Açılan bölümde bize kodlar veriliyor.Kodu alınız.

Artık isminiz@siteadı.com şeklinde mail adresi alabileceklerdir.

12."Member Accounts" butonuna tıklayarak sistemimizden alınan mail adreslerini burdan kontrol edebiliriz.

Önceden de bu konu hakkında açıklamalar olmuştu fakat yapamayan arkadasların istekleri üzerine açmayı uygun Gördüm. :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
plesk panelde çok uğraşmıştım olmamıştı. şuan cpanel çok basit bir mx girişi ile halloluyor. bu arada mail hesabı eklerken ülke olarak usa gibi bi ülke seçerseniz direk beta live mail olarak alabilirsiniz.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Plesk'te sorun nedir?

Orijinal MX i silip, yeni MX leri yazacaksınız, DNS bölümünden.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Alexis'in dediği gibi yapacaksınız zor bir şey yok.Ama sizde yetki olmayabilir tam emin değilim, server sahibine söyleyin o yapar.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
orda nasıl bir sorun var? live.com'dan aldığınız mail hizmetinden üyelik verebiliyorsunuz, sanırım o tür bir sayfa.

K

Kruis

Misafir
Peki bunun herhangi bir sınırı var mı ?

Email adet limiti yani?

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mx ayarlarını değiştirdiğim zaman sendmaili kullanabiliyor muyum?

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk'te sorun nedir?

Orijinal MX i silip, yeni MX leri yazacaksınız, DNS bölümünden.

Evet sorun olmuyo böyle yapınca DNS bölümüne girip varolan MX i sileceksiniz. Sonra Yeni DNS Kaydı diyeceksiniz önce kutucuk çıkacak;
1. MX i seçeceksiniz. (4 kutucuk olacak)
2. Boş bırak.
3. Verilen numara.pamx1.hotmail.com adresini gireceksiniz
4. 10 değerini seçeceksiniz.

P

PoSeiDoN

Misafir
birde 100 mail sınırı koymasalardı tam hizmet olurdu. Teşekkürler arkadaşım.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
plesk ıcın mx nerden gırecegımız konusunda aydınlatacak bırısı var mı :)
cpanelde bı sıtem vardı daha sonra plesk panele tasıdım actıgım mailler gitti ve simdide yeni mail acamıyorum pleskte bulamadım bu mx zımbırtısını :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5