İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Misyonerler Adsensede !

burakmert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu tür olaylarda sen ve ben gibi insanlar para kazanalım enayilerden gibi düşünebiliriz ancak olayın şu boyutu var dinsel açıdan ortada olan bir insan o linke tıkladımı ? ona daha çok yaklaşabilir ve eğilim göstyerebilir o nedenle yasaklanması daha sağlıklı sonuclar doğuracaktır.

Misyonerlerin amacı zaten sen ve ben gibilere sitesini empoze etmek değil sektede olanları kapmaktır.

Eeeeeyyy türk gençliği diye devam edermişim :))))

öpüyorumm

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya bnunu engelmek gibi bir sansşını yokki sadece filtrelem yaparsınız yani misyonerler onalra göre normal bir şey bizim yani google de bir yabancı bir şirket ve hayliyle hırıstiyen yani bu tür şeyler orada yasak degil ha olurda ırkcılık o zmana tabi bir şeyler yapmaları gerekli ama bunu mail göndererek tepki gösytremek cok işe yaramaz yani..

egerki istemiyorsanı bu tür reklam filtreleme kullanaın yok benim için frakletmez tık başı paramı alayım reklam öneli dgeil diyorsanzı oda sorun degil ama ben kendi adıma konuşuyorum ben kesinlikle bu tür reklamların cıkamsına izin vermem

G

guajira

Misafir
Ya bu google da şerefsizin önde gideni. Adsense'e kabul etmeyeceği sitelerin reklamını yapıyor. benzer bi siteyi ben yapsam adsense'e kabul etmez. ama iş hıristiyanlığa gelince sorun yok. allah bilir bunların tıklanma parasını google kendi cebinden veriyordur.

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tartışmaya girmek istemem ama gözden kaçan bi konu var
genel olarak engelleyin lafı geçiyor ama dikat ettiniz mi engellenecek domain sayısı sınırlı
ve bu sınır bir kaç 100 dolara çok çok rahat aşılabilir
yani adam bi siteye birden fazla domain alır öyle verir reklamı
sende belli sayıda domain engelleyebildiğin için adam gene gösterir reklamı ve genel olarak bir engelleme olursa bunu yapacaklarına eminim .

bu konuda google a engel sınırını kaldırması için baskı yapılabilir ama bunuda şimdi yaparsak anlamsız olur .
O yüden diyorum ki acele etmeyelim denk gelirsek yeni adrese bu post altında paylaşalım engellemek isteyen engellesin

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bu konuda bende biraz araştırma yaptım. Hatta gıcıklığına olsun diye www.harunyahya.net in reklamını verdim. ama isa sizi çağırıyor diye. Fakat 5 gün sonra reklamı iptal ettiler. Nedenide açılan pop-upmış.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaşlar gerçekten inanan bi kimsenin bu tür saçmalıklara kanacağını sanmıyorum. ama şöyle birşey var ziyaretçi bunu ne derece algılar o var. yani bu site misyoner felan onu düşünebilir. çok hassas bir konu aslında. reklamlarda siteye entegre olmuş bi durumda. valla çok düşünülmesi gereken bi durum.

H

hikayebul

Misafir
Elhamdülillah müslümanim diyorum gelebilecek tepkiye karsi,bir arkadas demis burasi türkiye filan,simdi Türkiye=Müslümanlik diye bir sey söz konusu degildir,rum asilli Türkler,yahudi asilli vatanini bizler kadar(türkiyeyi) seven insanlar var.Biz bütün dinlerin hos görülü olanini yasiyoruz (cogumuz),onun icin yazilarimiza dikkat edelim diye tavsiye ederim ben.Konuyu saptiran bir iki arkadas var.

Bu sitelerden kimler etkilenir: Kendi adima yürekten söylüyorum benim gibi imanina bagli insanlar etkilenmez,imani zayif olan kisiler etkilenebilir.Müslümanligi kötülemedigi sürece bu sitelerin adsense de görünmesi beni baglamaz.

:) Denemek icin harunyahya nin sitesini adsense ye vereceginize diyanet isleri baskanliginin resmi sitesini verseydiniz ya :)

sevgiler ,saygilar,umarim yazim kötüye cekilmez.

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım tabiki imanı kuvvetli olanı etkilemez ama türkiyede din eğitimi ne seviyede çoğu genç boşlukta ne için yaşadığı bilmeden tv sinema vs. ile empoze edilen amerikan sevdalılığı ile her şeyi para ve saks olarak görmeye başlamıştır.ve inanç konusunda bırakılan boşluk elbet bir şekide doldurulacaktır sen bu reklamları yayınlar vede bir kişinin din değiştirmesine sebep olursan bunun vebalini çekecekmisin
din= 1 $ mı dine fiyat biçebilirmisiniz.bunun yerine elinden geldiğince vakıf ve dini sitelere destek olursan bu dünyada değil ama diğer tarafta karşılığını alacağın kesindir.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
geçen aylarda Einstein'ın izafiyet teorisini araştırıyordum bir siteye girdim bir ingilizce sayfada bir baktım bir adsense reklamı.üzerindede Kuran-ı kerimdeki izafiyet teorisini ayetlerle anlatan tek sayfalık bir site ingilizce.Yaw be dedim.
dışarıdaki müslüman kardeşlerimizde adsense' e reklam vermişler.

Misyonerler kullanıyorsa bizimkilerde kullanıyor demek için söylüyorum.
bence misyonler reklamlarını blocklak lazım rekabetçi reklam filtresinden.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabi bloklayın.

Öyle şey olur mu ya. Ben site yapıcam ve sitemde o adamlar reklamlarını yapacak. Ha okulumun önüne gelip incil dağıtmışlar ha sitemde reklamını yayınlamışlar. Abi böyle bir şey olsa vebalini manyetic hocanın da dediği gibi kim verir.

Soracak annesi babası neden hristiyan oldun. Falanca sitede (Bizim adsense koyduğumuz sitede) linkini gördüm bi tıkladım, başlıklara baktım bişey anlamadım, sonra bi baktım bu dünya'nın içinde buldum kendimi.

Bırakın bu imanı kuvvetli ayaklarını filan. İmanı kuvvetli birisi önünden mini etekle Angelina Jolie geçse kafasını çevirir. Bunu yapabilecek imanı kuvvetliler var mı? :) İşte bunu yapabiliyorsa imanı kuvvetli demektir. Yoksa zaten herkes kendine göre müslüman. Rakı alemini Ramazan ayı girince bırakan çok imanı kuvvetliler var. Ramazan bitince aynı tas aynı hamam.

Hala bloklamayan varsa sözüm onlara!

H

hikayebul

Misafir
Yani arkadasim konuyu süper kavramissin tebrik ederim,Angelina Jolie muhahah,bunun imanla ne alakasi var.Güzele bakmak sevaptir,he güzele bakmak deyimini alip götürürsün simdi sen yataga kadar :D

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
yahu herkes bişiler soyluyor misyonerlikden bir girildi olaya Angelina Jolie den devam ediliyor bu muhabbet boyle gider:)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
kendimden utandım şimdi. ben kafamı öne eğecek kadar imanlı değilim :eek:
ama onları yolmak için hileyi bile desteklerim..

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeşler gözünü haramdan çevirmeyen, haram paraya (mesela eg-zotik sitelerle, qumar siteleriyle ... kazanılan para gibi) hayır diyemeyen, dilini haramdan tutamayan insan da müslümanlıktan çıkmaz ama onun müslümanlığı bir isim derecesinde kalır.

Din ise bir hakikattır. Bu hakikat ancak pratiğe döküldüğünde hakiki tesirini gösterebilir. İslam bizim sahip çıkmamıza muhtaç bir din değildir. İslam bizim kendimizin doğru yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz bir yaşam tarzı bir düşünce tarzıdır.

Kuran buyuruyor ki: "Site temiz ve güzle olan şeyleri helal; kötü ve çirkin olanları ise haram kıldık"

Benim ısrarım şu: dinimizi bu kadar çok seviyor ve başımızın tacı biliyorsak neden onun mutluluk iksiri olan hükümlerine gözlerimizi kapıyoruz? Neden rızkımızı haramda arıyoruz?

Eğer halkımızın milli menfaatlerini gözetiyorsak, ülkemizin kültür dünyasının bir köşesini oluşturan webmasterlar olarak neden eg-zotik siteler, qumar siteleri ... kuruyoruz?

M

Metalirik

Misafir
Bu şeye benzedi hikayebul.. sosyalizim ve komünizm arasındaki geçiş süreci gibi :D

Sosyalizm bir aşamadır komünizim öncesi ve sonu komünizimdir

Seninkide o hesap eg-zotike evet diyen birisi bir sonraki aşamasınada evet diyordur:p

Hadi hadi saklama, seni seni :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5