İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Misyonerler Adsensede !

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu nasıl inanmaktır? Allah'ın bir hükmüne inanıp öbürüne inanmamak olur mu?

Gördüğün eg-zotik resimler, manken resimleri seni iştahlandırmıyor mu?

İyi de bu iştahlanmalar seni neye teşvik ediyor? Neyine hitap ediyor?

O mankenleri doya doya seyreden bir erkeğin normal güzellikte dahi olsa kendi eşini güzel bulması mümkün mü?

Gönül yurdunu yabancılara açan dostu aşkından mahrum kalır.

Göz görür gönül ister demiş atalarımız. Nasıl göreceksin de istemeyeceksin. İstersin hiç şüphesiz istersin. İsteyince de ulaşırsan günah ulaşmazsan içinde ukde ve hırs birikir.

Güzel dostlar günah güzel olsa Allah hiç haram eder miydi?

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gene girdik bel altına biz müslümanlar ne zaman günah veya sevap kavramını konuşsak konu direk bel altına iniyor buda cinsel açlığımızı gösteriyor , bırakalımda insanlar belli ölçülerde cinselliğini özgürce yaşasın , arkadaş angelina ya bakmayan adam en büyük imanlıdır dedi süperdi . :)

misyoner konusuna gelince bloc layın olsun bitsin , aslında amaçları sadece dinlerini yaymak olsa kızmam çünkü her dindar insan kendi dinini yaymak ister ama bu adamların amacı farklı . afrikalıların bir sözü var yanlış hatırlamıyorsam ." beyaz adam bizim topraklarımıza geldi gözlerinizi kapayın dedi ve bizde kapattık gözlerimizi açtığımızda onların incili bizim olmuştu bizim topraklarımız ise onların " .

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) diyanet sitesine link vermen çok degişik bir yorum olmuş.

karakutuu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama adamlarin nasil calistigini gostermesi bakimindan carpici bir ornek, yani bir vatikan sitesinin page ranki 8, adamlar adsenseye reklam veriyorlar felan..

garip geldi, elimden gelende www.diyanet.gov.tr ye link verip bari daha fazla ziyaretcisini arttirmak

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.nedenisa.com/

Millet bunu da bloklarsanız sevinirm.

http://www.nedenisa.com/Neden/Hakan.html Burada rezalet var ya tabi Müslümanlar 'a göre.

Bu kitapçıklar benim için bir kıvılcım oldu. Daha sonra bir kitap fuarından İncil satın aldım ve okumaya başladım. Okudukça İsa Mesih'e doğal olarak bağlandım birkaç ay içerisinde. İsa'nın adıyla dualar etmeye ve O'na tapınmaya başladım. Yaşayan ve gerçek bir Tanrı ile kişisel bir ilişkiye nihayet sahip olmuştum. İçimde tam bir esenlik ve sevinç vardı. Fakat başka bir inanlıyı tanımadığım için yalnızlık çekiyordum. Daha sonra yine mektuplaşma kursu aracılığıyla iki inanlı ile tanıştım ve onların yardımıyla bir topluluğa katılmaya başladım. O zamandan beri Rab'bi izliyorum ve mutluyum.

Y

yusufona

Misafir
yaw arkadaşlar, adam tek tıkla din değiştirecekse kafatası bidondan beyinde samandan yapılmış demektir. Bu adam ki - bahsi geçen bidon insan - kafası gerçekten samanla doluysa kilise çanına da tav olur ki etrafta her ırkın her milletin her tarikatın propoganda olarka kullandığı bir şeyler bulunmakta. Yormayın kendinizi bu kadar :)

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bişey dediğimiz yok kardeşim.
Engelleyen engeller!...
Benim sayemde hit kazanmasın site!
Ben sadece belirttim isteyen istedğini yapsın!....

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tıkla din değişmez bunu daha öncede yazmıştım zaten adam direk girip siteye ya sitede çok güzelmiş ben hemen bu sitenin dinine geçeyim demez .
misyonerler nasıl çalışır.
burdaki amaç boşlukta olan imanı sarsılmış kişilerin kafalarında soru işareti bırakmaktır insanın içine bir kere kurt düştümü müslümanlık hakkındaki gerçekleride iyi bir şekilde ulaşamazsa kademeli olarak önce soru işaretleri daha sonra arayış ve en son en iyi şekilde anlatılana inanma buda artık ne olur bilinmez.

kimse zaten bır siteye girerek din değiştirileceğine inanmaz ama misyonerler gerek siteler gerek gazetelerde ücretsiz incil ilanı vererek seminerler düzenleyerek bir şekilde insanları ağına düşürmeye çalışıyor.
peki hristiyanlık ın su anki hali nedir .
incilin orjinali değiştirilmiş papazlar tarfından kafalarına göre yazılmıştır (bununtarihi ve daha ayrıntılı bilen varsa açıklarsa iyi olur.)

son olarak 10 sene önce bir kitap okumuştum
ismi gençliğin imanını sorularla çaldılar bu kitap tamda bu konuya değiniyordu

kitap burda http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=21548&session=424305050219052004&LogID=

ayrıca kitap tanıtımının altında kitapla ilgili yorumlarvar bir bakın derim.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
manyetic' Alıntı:
tıkla din değişmez bunu daha öncede yazmıştım zaten adam direk girip siteye ya sitede çok güzelmiş ben hemen bu sitenin dinine geçeyim demez .
misyonerler nasıl çalışır.
burdaki amaç boşlukta olan imanı sarsılmış kişilerin kafalarında soru işareti bırakmaktır .

Baba böyle kişi çok! Bu kişi senin sitende görsün bu misyoner reklamını sen banane der gibisin!
ama benim sitemde görürse o zaman işler kötü.

Burda hala birileri şunu söylüyor. Yok görünürse görünsün yok tıkla din değişmez yok falan efenim sitenin dinine geçeyim.

Kardeşim size anlatatamıyorum ben yaaa!
Şöyle yaklaşalım konuya:
Küçük kardeşiniz sitenizi biliyodur. O sizin sitenize girse o reklamı görse tıklayıp sitesine girse!. Sonra bir gün Anneniz namaz kılmaya giderken ona:
- Anne isa'ya mı tapmaya gidiyon dese!
Neler hissedersiniz?

Şimdi benim anlatmak istediğim biz daha bu sanal alemde bu kadar gevşeklik veriyosak bu misyonerlere çok rahat elimizden gelsede eğer hala böyle cevaplar verebiliyosak zaten bizim toplumun nereye geldiği belli oluyor. Başörtülü kızlar üniversiteye alınmıyor neden acaba, İçkiyi tüketen ülkeler arasında zirveyi zorluyoruz neden acaba, teröristler iyice azdı neden acaba, Türk sitelerinde misyoner reklamları çıkıyor neden acaba?

Bazı şeylerin farkına varın be artık!

xfx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Misyonerler artık bütün bir dünyayı hristiyanlığa dönüştürebilmek için herşeyi yapmaya başladılar,herşey açıktan işleniyor artık..Verdiğiniz bilgiler ve uyarılar umarım bu yönde birilerine faydalı olur...

Ben de şu an misyonerlerin elindeymişim haberim yok.Güney Koreli bir aileyle tanışmıştım farklı ülkelerin kültürünü öğrenmek hoşuma gider hep...Gittikçe dostluğumuz ilerledi 18 yaşında benle aynı yaşta olan kızları var,çok iyi arkadaşım oldu.
Aylar sonra evlerine gittiğim bir gün annesi bana incil verdi,misyoner olduklarını o anda anladım,eve geldim sinirimden incili paramparça ettim.Bunlar "Allah,inşallah" gibi kelimeler kullanıyorlar,yemekten önce bizim gibi dua ediyorlar hristiyan oldukları halde,bütün bunlardan kuşkulanarak araştırdım ve misyonerlerin önce dostça yaklaştıklarını ardından çevirmek istedikleri kişinin dinine uygun terimler kullanıp onların dinine,ibadetine uygun davranmaya sonra da yavaş yavaş kendi dinlerini empoze etmeye çalıştıklarını öğrendim..Dış görünüşüm belki çok dini inancı sıkı biri gibi olmayabilir çünkü başım açık vs.ama kalben dinime çok sadığım ve asla vazgeçmem.Şu an benimle oynadıklarını sanıyorlar ama ben onlarla oynuyorum farkında değiller,sanki anlamamış gibi bir süre yürütücem bu işi bakalım nasıl işliyor faaliyetleri,onlar anca dini yönden zayıf olanları çevirebilirler,Hz.Muhammet'in bir lafı vardır:"Güneş'i sağıma koysalar Ay'ı soluma ben bu yoldan dönmem" diye.Ben de aynen öyle bu şekilde ne karları olduklarını sanıyorlar anlamıyorum misyonerlik bence en büyük saygısızlık,din vicdanla ilgilidir ve buna karışmak en büyük saygısızlıktır,aksine soğutuyorlar insanı kendilerinden.Bakıyorumki internetten de gayet güzel yürütüyorlar bu işi,bize düşen bunlara bi şekilde dur demek ve saygısızlıklarını yüzlerine vurmak.Onların ağına düşen ve para ya da başka menfaatlerle kandırılan,dininden dönen gençlere yazıklar olsun!!!

elturco

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkiye Laik bir ulke.Isteyen istedigi dini seçer bence.Bir Hristiyan Musluman olunca alkislaniyorda bir musluman din degistirince niye kötü oluyor ?
Kimse kimseyi zorlamiyor .

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hiristiyan olacak adamı daha fazla müslümanlıkta tutmanın anlamı yok zaten :D Tanıtımlarını engelleyeceğinize sizde tanıtım yapsanıza ama gerçek müslümanlığı göstererek başkaların dayatmaya çalıştığı değil

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Şahsi görüşümdür.

xxx xxx
Laiklik üzerine yazdım, kendim sansürledim...

İmanı kuvvetli insan sayısı azdır, imanı tam olan sayısı ise çok azdır ama yok değildir. Allah'ın yarattığı güzelliklere "Rabbim ne güzel yaratmış" diye bakıp ibret almak sevap desek, "ohş.. fıstık gibi hatun, yatağa atsam" düşüncesiyle bakmak sevap olabilir mi?

Misyonerlik, McDonalds gibidir. Önce kebap, dürüm, döner vs kültürü yok eder ve sonra insanları kendine bağımlı yapar, aynen Afrika'da olduğu gibi.

Bir hayat hikayesi, izleyin
http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=4148&p=1&rid=154

xfx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkiye Laik bir ulke.Isteyen istedigi dini seçer bence.Bir Hristiyan Musluman olunca alkislaniyorda bir musluman din degistirince niye kötü oluyor ?
Kimse kimseyi zorlamiyor .

Kimse kimseyi zorlamıyor mu?? :) Bu kanıya nerden vardığını sorabilir miyim?? Ben yıllardır onların içindeyim artık,ne kadar kurnazlıkla işleri yürüttüklerini kimse bilmiyor!!Hatta Güney Kore'de misyonerler ellerine geçirdikleri bir Türk kızına önce güzellikle davranmış ardından zorla dininden döndürerek buna karşı çıkan annesini babasını bile kıza öldürtmüşler..Beynini bu kadar yıkamışlar yani.O yüzden kimse birşeyleri bilip bilmeden konuşmasın arkadaşlar.Bir Müslüman din değiştirince kötü oluyor demedik,o onun kendi seçimidir,ama para uğruna ya da başka türlü kazanç sağlamak adına din değiştirmek apayrı bişey..Misyonerlerin yaptığını Müslümanlar asla yapmıyor,anca kendi isteğiyle gelip söylerse döner bizde,ama onlarda öyle değil,bir Müslüman kendi isteğiyle gidip söylerse Hristiyan olmayı buna tabiki birşey diyemeyiz,özgürdür seçiminde ama adamlar resmen gizliden empoze ediyorlar dinlerini! Benim yengem de yabancı ve Hristiyan ve bir kez dahi söylemedi bizden kimse Müslüman olmasını o onun vicdanıyla alakalı çünkü kimseyi zorla döndüremezsin.Kendisi bile daha bana hiç bahsetmediniz bu konudan,benim ülkemde şu an yabancı birisi olsaydı aramızda çoktan Hristiyan yapmışlardı dedi.Bunu aslen Hristiyan birisi itiraf ediyor,daha hala varsayımlarına dayanarak dersen ki;zorlama yok,birşey demiyorum artık!!!

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Misyonerlerin hedef tataları belli zaten " yeterli parayı versinler ruhumu şeytana bile satarım " diyenler..

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bıraklım paraları gitsin diyecem ama adamlarda parnın sonu yok. Kabeye yürüyerek giden karıncaya sormuşlar: "Sen bu adımlarla mı kabeye gidecen, varamazsın."
Karınca demiş ki: " Ulaşamasam da o yolda ölürüm"

Engelledim ;)

Not: 3 milyara dinini değiştiren adamları gördü bu göz. Önüne geçilemez belki ama ben engellerim arkadaş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5