İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Misyonerler Adsensede !

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Bu önemli bir konu. Google'a şikayette bulunmak gerekir.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yayıncı arkadaşlar, istemediğiniz sitelerin sayfanızda gözükmesini istemiyorsanız
Login olunca
Yukarıdaki tab menüden "Reklam Ayarları" > "URL Filtresi" seçeneklerini takip edin.
Yada
Adres çubuğunuzdan: https://www.google.com/adsense/ad-filter url'ini çağırın ve siteyi ekleyin, bu kadar basit.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet direk ekeldim zaten böyle bir şeyim sitemd ecıkması site içind ekötü olur ya millte anlamaz onun google reklamı oldugunu aa bakın misyonerlik yapıyor bu siste diye adımız çıkar valla

O

onder

Misafir
Ovetto' Alıntı:
Bu önemli bir konu. Google'a şikayette bulunmak gerekir.

iyide dostum bu maalesef yasal birşey, şikayet etmek pek birşey ifade etmez, ayrıca amerikalıları bilirsin aşırı derecede din yanlısıdırlar, birde adsens'deki elemanların tepkisini çekersin böyle bir durumda. Bende gördüm o reklamı ve bir kere tıkladım :p amaç Türk webmasterları bir iki aptal misyonerden para kazansın :D

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenizde reklamları görmesenizde ekleyin abi yarın bir gün sitenizin keywordüyle verdiler mi 10 kişiye bile görükse reklam olmaz ekleyin filtreye siteleri.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onder' Alıntı:
Bende gördüm o reklamı ve bir kere tıkladım :p amaç Türk webmasterları bir iki aptal misyonerden para kazansın :D
değişik bir bakış açısı, ama tatlı bi düşünce :p

M

malatyasporlu

Misafir
hayır bence bu aptallardan para kazanmak gerekir bu tür salaklar sayesinde kazanalım açıkçası kimse bir dandik siteye giripte din değiştirmez... zaten dandik bir siteye giripte din değiştiren adam adam değildir... bence kekleyemek lazım bunları...

M

malatyasporlu

Misafir
hah reklamını daha yeni gördüm

''kötü ruhlar seni kandırıyor" :p
ulan ne salaklar var be !

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yaw kimse din degiştiri demiyoruz yani bir türk sitesind ebu tür bir reklam cıkması ziyaretci acısından iyi karşılanmaz yani onun bir dönüşümlü bir reklam oldugunu bilmez bu site misyonerligi destekliyor diye kötü tepki alınır..

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
yaw kimse din degiştiri demiyoruz yani bir türk sitesind ebu tür bir reklam cıkması ziyaretci acısından iyi karşılanmaz yani onun bir dönüşümlü bir reklam oldugunu bilmez bu site misyonerligi destekliyor diye kötü tepki alınır..

hem katılıyorum, ayrıca tatlı bir düşünce değil, evet kimse din değiştirmez. ama kafasında birşeyler şekillenmemiş, herşeye açık olan, genç arkadaşlarımız için sorun teşkil edebilir.. o yüzden filtreleyelim hepsini. :p

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Misyonerlik Türkiye'de yasal ise, Google kaale almaz bu şikayetleri. Oradaki adamlar ayarlarına gir URL'yi engelle der sadece. Yasal değilse ancak toptan yasaklama kararı alırlar. Tamamen hukuksal konu.

O

onder

Misafir
.Onur.' Alıntı:
Misyonerlik Türkiye'de yasal ise, Google kaale almaz bu şikayetleri. Oradaki adamlar ayarlarına gir URL'yi engelle der sadece. Yasal değilse ancak toptan yasaklama kararı alırlar. Tamamen hukuksal konu.

Maalesef bu olay yasalar için bir sorun teşkil etmiyor dostum, Çünkü duymuşsundur sokaklarda incil dağıtıyorlar (bi keresinde banada vermeyi denediler çok kibar bir şekildi kovdum yanımdan). Onun için engellemek en iyisi yada benim yaptığım gibi her gördüğün sitede tıklarsın ama şöyle de bişey varki a.b denen zırva bunları parasal olarak destekliyor, tıklasanda etki etmez onlara (nerden biliyorsun demeyin, çok yakından biliyorum). Akıllarınca ülkeyi bölecekler neyse yinede en iyi yol engellemek gibi görünüyor. Belki google'ın da ilgisini çeker bu kadar kişinin engellemesi.

M

mavidusler

Misafir
Meseleye sadece "aptallardan para kazanma" meselesi olarak bakmak da bence yanlış. Sonuçta herkesin kendi dinini tanıtma hakkı varsa (ki aynı şeyi bir müslüman yapsa belki de burda gurur duyarak anlatılacaktı) neden bu tür bir tepki veriliyor ki. Şunu anlayabilirim: Siz pekala sitenizde uygun görmediğiniz reklamları engelleyebilirsiniz. (Ki bu uygun olmayan reklam kategorisine diğer dini unsurları dahil edebilirsiniz.) Bu modern bir tepki yoludur. Ama tutup da burada "din elden gidiyor"vari çığlıklar atmanın da bence gereği yok. Sonuçta her reklamın bir hedef kitlesi vardır, siz aracı olmak istemiyorsanız bunu anlarım; ama buna herhangi bir reklama gösterilen tepkiden daha fazlasını göstermek biraz tutuculuğa kaçmıyor mu? (Tabi o da ayrı bir tercih konusu)

O

onder

Misafir
mavidusler' Alıntı:
Meseleye sadece "aptallardan para kazanma" meselesi olarak bakmak da bence yanlış. Sonuçta herkesin kendi dinini tanıtma hakkı varsa (ki aynı şeyi bir müslüman yapsa belki de burda gurur duyarak anlatılacaktı) neden bu tür bir tepki veriliyor ki. Şunu anlayabilirim: Siz pekala sitenizde uygun görmediğiniz reklamları engelleyebilirsiniz. (Ki bu uygun olmayan reklam kategorisine diğer dini unsurları dahil edebilirsiniz.) Bu modern bir tepki yoludur. Ama tutup da burada "din elden gidiyor"vari çığlıklar atmanın da bence gereği yok. Sonuçta her reklamın bir hedef kitlesi vardır, siz aracı olmak istemiyorsanız bunu anlarım; ama buna herhangi bir reklama gösterilen tepkiden daha fazlasını göstermek biraz tutuculuğa kaçmıyor mu? (Tabi o da ayrı bir tercih konusu)

Aslına bakarsan bunun din ile de pek alakası yok dostum, buradaki amaç farklı. neyse derin konular bunlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5