İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

moneybookers tüccar sistemi

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, moneybookers'ın tüccar sistemini kullanan var mı?
Kredi kartı kabulünde sadece %8 komisyon mu kesiliyor ve de başvurmak için neler gereklidir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Merhaba, Online satış yaptığım bir sitede kullanıyorum. Aldığım ödemeleri ister kredi kartıma, ister banka hesabıma, ve istersem çek olarak alabiliyorum. Her bir seçeneğin farklı komisyon oranları ve teslimat süreleri var. Daya ayrıntılı bilgi istiyorsanız zaten üye olurken hepsi üyelik sözleşmelerinde yazıyo.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler TaLiP,
kafama takılan birkaç nokta var. Mesela ücretler kısmında "Kredi Kartı Ödemeleri" için %8 komisyon kesiliyor yazıyor, hemen altında Bu servise başvurmak için, lütfen şu adrese aşağıdakileri içeren bir email yazın diyordu, maili yolladım fakat bana gelen cevapta oranlar farklıydı.
Dear Mr.Kaya,

Thank you for your e-mail.

The Merchant Gateway (API) can be integrated into your website using simple HTML forms. The key benefits of accepting Moneybookers to your business are:

- Low Fees -> only 3.5 % + 0.29 Euro per transaction fee to receive funds
- Exposure to our 3,000,000+ user base
- Attract more international customers
- No set-up fee or monthly charge
- Fully automated payment processing (IPN supported)

Further information and the Gateway Manual can be found here- http://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=m_manual
If you wish to proceed with accepting moneybookers, please also find our setup guide attached. If you require further information, please do not hesitate to contact us.

Kind regards,

Moneybookers Merchant Services

Aynı maildeki pdf dosyası
Setup Guide for Online Merchants

1.0 Registration
1.1 Visit www.moneybookers.com to open a ‘Company Account’. Please ensure that
the company name provided is the same as that which your bank account is
under.
1.2 If you wish to have Moneybookers accounts in more than one currency, then an
account can be opened in each required currency. Please note that additional
fees apply – see Multi-Currency Setup document for further information.
1.3 Currencies available are : EUR, GBP, USD, AUD, CAD, CZK, DKK, NOK, SGD,
SKK, HKD, HUF, ILS, INR, JPY, MYR, NZD, SEK, CHF, TWD, BGN, XCD, NTD,
PLN, ISK, KRW, LVL, ZAR & THB.
1.4 Each email address that you register with Moneybookers must be verified. During
the registration process you will be sent an email containing a verification code
which must be entered online in the space provided.
2.0 Merchant Status
Once your account(s) is open, we require that you gain Merchant Status so that you
have no transaction limits on your Moneybookers account. To do this you must send
us a copy of:
· A photo ID of a company officer (e.g. passport). This should be the ID of the
person registered on your Moneybookers account.
· An official company document (e.g. Certificate of Incorporation)
· Proof of address (e.g. Bank account statement)
· Statement detailing the share ownership of the company
· Signed Merchant Agreement which will be sent you by one of our Merchant
Service Staff
These can be sent via email to [email protected], or by fax to
+44 (0) 709 204 2001. Please quote your registered email address in all
correspondence.
Sonuç olarak ben MB'nin sayfasına uğramadan direk karttan çekim yapmak istiyorum bunun için benden belge falan mı istiyorlar? Ne yapmam lazım?

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Aynı şeyle karşılaşmıştım ben de daha önce 44 (0) 709 204 2001. numarayı aradım ve anlattım, güvenlik için birkaç soru sordular ardından moneybookers.com a gir şuraya tukla buraya tıkla diye tarif ettiler ve halletmiştim. Onlara ingilizce olarak mail yazar veya bu numarayı arayıp konuşursan sana en iyi şekilde yardımcı olacaklardır. Çok uzun zaman oldu tam olarak hatırlamıyorum ne yaparak çözdüğümü...

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam ingilizce birşeyler karalayacaktım fakat ücretler kısmına tekrar bi göz attığımda ufak bir ayrıntıyı gözden kaçırdığımı farkettim. Kredi kartıyla ödeme kabulü için şöyle yazıyordu:
Müşteri artık Moneybookers hesabına sahipse ve ödemeyi yapmak için kredi kartını kullanmak istiyorsa, email adresini ve şifresini girecek ve daha sonra bu kartla ödeyecektir. Henüz Moneybookers hesabı yoksa, kayıt olabilir ve ödemeyi yapmak için kredi kartını kullanabilir.
Bu kısmı defalarca okuduğum halde sanki ilk defa görüyorum.
Yani müşterinin mecburen üye olması gerekiyor :(
Anlaşılan PaypalPro'dan başka alternatifimiz kalmadı :(

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Paypal Pro sadece Amerika'daki business hesaplara açık.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Tam ingilizce birşeyler karalayacaktım fakat ücretler kısmına tekrar bi göz attığımda ufak bir ayrıntıyı gözden kaçırdığımı farkettim. Kredi kartıyla ödeme kabulü için şöyle yazıyordu:

Bu kısmı defalarca okuduğum halde sanki ilk defa görüyorum.
Yani müşterinin mecburen üye olması gerekiyor :(
Anlaşılan PaypalPro'dan başka alternatifimiz kalmadı :(

Evet müşterilerin üye olması gerekiyo, Kullanım şartlarına yazın bence kredi kartınızla sistemimizden güvenli alışveriş yapabilmeniz için Moneybookers da bir hesap açmalısınız ve her alışverişinizde güvenle kredi kartınızı kullanabilirsiniz gibi bişeyler anlatabilirsin müşterilerine.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet müşterilerin üye olması gerekiyo, Kullanım şartlarına yazın bence kredi kartınızla sistemimizden güvenli alışveriş yapabilmeniz için Moneybookers da bir hesap açmalısınız ve her alışverişinizde güvenle kredi kartınızı kullanabilirsiniz gibi bişeyler anlatabilirsin müşterilerine.
Müşterinin bu şekilde üye olması çok zor görünüyor :(
Paypal'a devam en iyisi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5