İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Moto GP, İstanbul Park’ta son kez sahne alıyor!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Moto GP, Türkiye'ye veda ediyor. Sporvizyon'a konuşan Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 3 yıllık daha anlaşmamız olduğu halde Moto GP'nin bu haftasonu son kez yapılacağını söyledi.
Motosiklet sporlarının en hızlısı Moto GP, 3. yılında Türkiye’ye veda ediyor. Bu haftasonu koşulacak sezonun 3. ayağına ev sahipliği yapmamıza rağmen yarışın akabinde Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FİM)’na müracaat edip kontratın iptalini isteyecek. 2005’te düzenlemeye başladığımız ve iki yıl boyunca büyük maddi zararla gerçekleştirilen yarışlar, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar’ı sonunda pes ettirdi. Sporvizyon’a konuşan Uçar, 3 yıldır her Moto GP yarışı yaklaştığında hayatının en karanlık günlerini geçirdiğini söyledi.

Moto GP’nin Türkiye’de son kez koşuluyor olmasının çeşitli nedenleri var; ama başta da belirttiğimiz üzere en çok maddi imkânsızlıklar bu dev organizasyonun uçup gitmesine yol açıyor. Oysa nasıl Formula 1 dünyadaki otomobil sporlarının zirvesiyse, Moto GP de motosiklet sporlarının en üst basamağında duruyor. Uçar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün bugüne dek verdikleri destek olmasa yarışın belki bu yılı da göremeyeceğini belirtiyor. İstanbul Park’taki yarış sonrasında yetkili mercilere artık ayrılacağımızı yazılı ifade edeceklerini vurgulayan Uçar, “Şu anda ‘Moto GP takviminden birileri çıksın da biz girelim’ diye düşünen 8 ülke var. Bizimki gibi bir durumla karşılaşmazsanız takvimden 5-6 yıl çıkmıyorsunuz. Yani Türkiye, gelecek yıllarda yeniden bu yarışa ev sahibi olmak isterse en az 5 yıl beklemek zorunda kalabilir.” diyor.

Dünyanın en pahalı pistinde Moto GP düzenlediklerinin altını çizen Uçar, “Pist kirasının en pahalı olduğu ülke, yarışı 250 bin dolara getirirken; maalesef biz İstanbul Park’a 1 milyon 60 bin YTL ödüyoruz. Yani, tam dört katı. Gümrük vergilerimiz de inanılmaz rakamlarda. Birçok ülke, Moto GP’ye tanıtım gözüyle bakıp gümrüklerden para almadığı gibi maddi katkıda dahi bulunuyor. Geçen yıl Türkiye, Le Mans’a, Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’na veda etti. Sıra Moto GP’de. Şimdi herkes şapkasını önüne koyup düşünsün.” sözlerini kullanıyor.

tamamı: http://sporvizyon.zaman.com.tr/?bl=64&hn=12882

Dünya Motosiklet Şampiyonası'nın 3. ayağı, 20-22 Nisan tarihlerinde İstanbul Park Pisti'nde yapılacak.

18 ayak üzerinden gerçekleştirilen şampiyonaya, 125, 250 ve 1000 cc kategorilerinde toplam 86 sporcu katılacak.

Son iki yıldır Türkiye'de düzenlenen şampiyonanın en büyük sponsoru 6 milyon 500 bin YTL'lik desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi olacak. Başbakanlık Tanıtma Fonu da 450 bin dolar ile organizasyona destek veren sponsorlardan.

Türkiye'de bu yıl üçüncüsü yapılacak motosiklet şampiyonası için 5 milyon dolar isim hakkı ödenecek. Geçen yıl düzenlenen organizasyon 187 televizyon tarafından naklen yayınlanmıştı. İstanbul Park Pisti'ndeki şampiyonayı NTV naklen ekranlara getirecek. 236 televizyon muhabiri, 258 yabancı gazeteci, 12 radyocu ve 2 uluslararası internet sitesi yetkilileri geçen yılki organizasyonda görev almıştı.

UÇAR: ''BU BİR ŞOVDUR''

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, İstanbul'da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek şampiyonanın bir ''şov'' olduğunu belirterek, ''Bu tür şampiyonalar Türkiye'nin tanıtımı açısından çok önemli'' dedi.

Dünya şampiyonasının 2005 yılından bu yana Türkiye'de düzenlendiğini dikkati çeken başkan Uçar, ''Bu tür organizasyonlarda çok büyük mali beklentiler olmamalı. Bunu ülkemizin tanıtımı için kullanmalıyız. Tüm dünyada yaklaşık 200 televizyon kanalı yarışları canlı olarak yayınlıyor. 2005'teki organizasyonu 21 bin kişi izlerken, geçen yıl yapılan yarışları ise 48 bin 500 taraftar takip etti'' diye konuştu.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye'de halen MotoGP kültürünün yerleşmediğini anlatarak, ''Avrupa'da durum daha farklı. Burada yapılan yarışlar Formula 1'den daha fazla seyirci çekiyor. Bizde ise tam tersi. Ama bu kültür anlayışı son zamanlarda yavaş yavaş değişmeye başladı'' diyerek sözlerini tamamladı.

05.04.2007

Kaynak : AA

İstanbul Park pistinin işletmesinin FİYAŞ tarafından Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone'un FOA şirketine, yıllık 3 milyon dolar bedelle 2021 yılına kadar verildiği dün resmen açıklandı.
Üç yıldır Formula 1 yarışlarındaki bilet, yayın ve büfe gelirlerinden pay alan ve Türkiye'den yılbaşına 13.5 milyon dolar da yarış bedeli tahsil eden Ecclestone, böylece pistin işletmesini de üstlenmiş oldu.
Bu sözleşme, bir anlamda Formula 1'in Türkiye'deki geleceğini garantilerken, Motosiklet Federasyonu yetkililerini ise tedirgin etti. Federasyon Asbaşkanı Süleyman Memnun, hafta sonu MotoGP'ye ev sahipliği yapacak pistte belki de son kez motosiklet sesi duyulacağını belirterek, "Ecclestone ile görüşmelerimizde MotoGP ve yerli yarışlar için hiçbir net cevap alamadık" dedi. Memnun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu bu pistte üç tur bile atamadı. Kendi elimizle yaptığımız pistte bizden iki gün için 20 bin euro kira istiyorlar. Yılık üç milyon dolarlık kiranın zaten 1 milyona yakınını MotoGP için biz ödüyoruz. Tesisi yapacak, F1 ve MotoGP'yi getirecek parayı bulduk, işletmek için 3 milyon dolar bulamadık, yazıklar olsun".

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/21/spor/axspo01.html

Bu shovu bu sefer kaçırmayın arkadaşlar!!
Yazılara yapılacak yorum bulamadım ben..

1 Ağustos 2004'ten beri yakut, pırlanta, safir inci gibi kıymetli taşlarda KDV oranı sıfırdır. Yani bunlardan KDV alınmaz...
Ama sığır, öküz, inek dışkılarından yapılan ve ısıtma için kullanılan "tezek"in KDV oranı yüzde 18'dir, tıpkı gübrenin de yüzde 18 olması gibi...

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben yeni geldim istanbul park'tan. inanın içim acıdı boş tribünlere. ilgi alaka yok. zaten gelenlerin %80i turist. geriside motor tayfaları, güvenlikler, otoparkta birkaç taksi. yarın işi olmayan herkezi istanbul park'a bekliyorum. son kezmiş zaten, bari bunu kaçırmayın.
bilet fiyatları;
ana tribün 40ytl, indirimli öğrenci 20ytl
açık tribünler 20ytl
bileti kapıdanda alabilirsiniz.

kaçırmayın diyorum, f1'in seslerini aratmıyor 1000cc'lik motorlar. bu arada valentino rossi pole pozisyonu aldı, italyan taraftarlarla zıpladık :p

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
offf ya hay böyle işin... ne güzel gidiyorduk eğleniyorduk... kocaeliden kalkıp gitmiş ve 3-4 km yol yürüyüp yanımızda ramazan ayında şapur şupur yemek yiyip içki içen gevurlara katlanmıştık motogp için :(( ama olmaz ki bu kadar ya neden kaldırıyorlar :mad:

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
offf ya hay böyle işin... ne güzel gidiyorduk eğleniyorduk... kocaeliden kalkıp gitmiş ve 3-4 km yol yürüyüp yanımızda ramazan ayında şapur şupur yemek yiyip içki içen gevurlara katlanmıştık motogp için :(( ama olmaz ki bu kadar ya neden kaldırıyorlar :mad:

Bir yerde ramazan dersinnnn

Bir yerde içki içen gavurrrrr

Bu ne çelişki yakışmıyor sana isteyen istediğini yapar içki de içen qumar da oynar sana düşen onları aşağılamak değil onlara dua etmek belki bilseler yapmayacaklar anlattınmı hiç onlara islamiyeti Elit Tabaka arkadaş :)

Bu arada yazık olmuş ya MotoGP nin gitmesi..
Ben de buraya yazıyorum yakında F1 de gider...

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaws ben 2005 de gittim ramazan ayıydı , gelenler gevurdu çünkü italyanlar ispanyollar v.s. müslüman olup da içene ne lafım olsun Allah affetsin! (Neden direk iğneledin anlamadım ama) ayrıca diğer gevurlara da islamiyeti kabul etmelerine vesile etsin ülkemizi. ama ispanyolca bilmem italyanca bilmem nasıl anlatacam onlara? onu geç ülkemizdeki gençlere anlatsak önce dışardakiler zaten bizi görerek örnek toplum olarak alırlar... dilim olsaydı hiç çekinmeden anlatırdım ama adama elinde bira kucağında kız arkadaşı ispanyolca konuşurken islamı anlat demek sadece forumda sanal olarak yazıdan ibaret kalır öyle kolay değil kardeşim... ama dilim olsaydı zorlardım... İslam'a canımız feda...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
yaws ben 2005 de gittim ramazan ayıydı , gelenler gevurdu çünkü italyanlar ispanyollar v.s. müslüman olup da içene ne lafım olsun Allah affetsin! (Neden direk iğneledin anlamadım ama) ayrıca diğer gevurlara da islamiyeti kabul etmelerine vesile etsin ülkemizi. ama ispanyolca bilmem italyanca bilmem nasıl anlatacam onlara? onu geç ülkemizdeki gençlere anlatsak önce dışardakiler zaten bizi görerek örnek toplum olarak alırlar... dilim olsaydı hiç çekinmeden anlatırdım ama adama elinde bira kucağında kız arkadaşı ispanyolca konuşurken islamı anlat demek sadece forumda sanal olarak yazıdan ibaret kalır öyle kolay değil kardeşim... ama dilim olsaydı zorlardım... İslam'a canımız feda...

Yarın senden şikayetci olmayacaklarını nerden biliyorsun?
Ya bu arkadaş oradaydı bizi gördü islamiyeti biliyordu forumlarda yazıyordu islamiyete canımız feda ama bize deseydi ki Allah cc var Peygamber SAV budur bakın bu yasak size zarar verir deseydi biz bırakırdık derse ahh ahh

Türkçe de W harfi yok Elit Tabaka kardeş.. :)

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkçede yavs diye bir kelime de yok ama neyse yine forumdaki gibi dilbilgisi dersi vermiyelim... peki nasıl anlatacaktım sevgili kardeşim ispanyola italyana türkçe olarak? örnek olarak orucumuzu tutmaya çalıştık Allah kabul etsin herkes yer içerken biz sıcağın alnında içmedik.. en güzel örnek lisan-ı hal değil midir? lisan-ı dil in geçemediği cevazlarının işlemediği yerlerde lisan-ı hal insanı hak Nebi yoluna daim edebilir? yanlış mıyım?

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
görürsem söylerim arkadaşım... elinin hamuruyla gelip motogp ye f1 sanıp yazan sensin... p0rno ya savaş açıp free-video-xxx.com mustehcen.net gibi domainleri pazarlayan boşta deyip ilgi çeken de sensin... sen çok çelişkili birisin kendi içinde bunu da söylüyorum ve sen bu anlamadığın konuya mesaj yazmayı bırakana kadar ben yazmıyorum buraya mesaj... ayrıca imzandaki siten çalışmıyor.. boş boş post kasacağına ve bana her kızdığında -rep vereceğine sitelerine bak madem webmasterım diyorsun sitelerini kontrol et önce... kolay gelsin...

yazılanların hepsi hakarettir , kişisel tartışma yaratıyor..

banlanmasını istiyorum , ben bunların daha azını söylediğimde banlanmıştım..

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de p0rnoya teşvik ettiğin için senin banlanmanı istiyorum hadi buyur... isteyene kanıtını da gösteririm mesajların duruyor free-video-xxx mustehcen.net bunları alın boşta diye yazdığın... o kadar kolay demi insan karalaması? bayansın diye kimse sana haksızken haklısın demez... haksızsın bu kadar basit. bizim üzüntümüzle gelip dalga geçme küstahlığını gösteriyorsun üstelik konuyu bile bilmiyorsun biz motogp diyoruz sen f1 eheh kiki yapıyorsun... terbiyesizliğin luzumu yok ciddi bir site burası... git sokakta arkadaşlarınla oyuncak bebeklerinle oyna... burda insanların ekmeğiyle fikirleriyle üzüntüleriyle oynama... beni banlayanın da canı sağolsun... bu yüzden banlayacaksa yani senin lafınla banlayacaksa bir daha girmem zaten siteye olur biter...

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tek soru soracağım özel mesaj atmıyorum burada yazıyorum ki herkes görsün kişiliğini? neden milleti p0rnoya teşvik ediyorsun? verdiğin domainlerden mustehcen.net alındı ve adam ona p0rno içerikli site yaparsa hiç mi vicdan azabı duymayacaksın? bunun cevabını ver herkese ben susacam... yazık bir 2.ooo küsür mesajın var... iyinet lütfen ilgilen bu konuyla... ben p0rnoya teşvikten rahatsız oluyorum. küçük kardeşlerimizde var bu sitede...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ben asıl modlara soruyorum , beni banladıkları kelimelere baksınlar , birde antitrust isimli üyenin burada bana sarfettiği hakaretlere baksınlar..

hala banlanmadı , benim için problem yok ...

kadınlara hakaret , kişilere hakaret ve küçük görme , daha sayayımmı

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
p0rnoya teşvik yapan birine hanımefendi dememi bekliyorsan çok yanılırsın.. değil forumdan bu şehirden sürüleceğimi bilsem yine de senin hakettiğin hitap şekli bu... iyinet banlarsa canı sağolsun... banlamazsa da... kendi bilir... kimsenin ban yetkisine sınır getiremem vicdanına kalmış...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
ben yeni geldim istanbul park'tan. inanın içim acıdı boş tribünlere. ilgi alaka yok. zaten gelenlerin %80i turist. geriside motor tayfaları, güvenlikler, otoparkta birkaç taksi. yarın işi olmayan herkezi istanbul park'a bekliyorum. son kezmiş zaten, bari bunu kaçırmayın.
bilet fiyatları;
ana tribün 40ytl, indirimli öğrenci 20ytl
açık tribünler 20ytl
bileti kapıdanda alabilirsiniz.

kaçırmayın diyorum, f1'in seslerini aratmıyor 1000cc'lik motorlar. bu arada valentino rossi pole pozisyonu aldı, italyan taraftarlarla zıpladık :p

yaa davetiyem vardı gidemedim hafta sonu diye sabaha kadar birşeyler yapıp öğlene kadar uyudum be :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5