İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mp3 siteleri ve adsense

korayx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar google artık mp3 sitelerinede reklam veriyomu birkaç mp3 sitesinde google reklamı gördümde...

H

hostcu1

Misafir
onlar direk almıyolar başka siteye başvutuyo sonra mp3 sitesini ekliyo öyle onay alıyo

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesabın men edime ıhtımalıde var tabıkı....
yanı bırıktırdıkelrın uçabilir mesela

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya sunu anlamis degilim, yasak filan bence palavra, boyna canavar gibim mp3 reklami kayniyor googlenin havuzu, yasaksa neden mp3 reklami aliyor. sizde google i bu nedenle dava edebilirsiniz bence

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@akreplist goz altindayken polisin birine "sanane sana hesap verecek degilim avukatim gelince konusurum" dedigim icin tokat yedim. Ve savciya gidip "x polisini sikayet etmek istiyorum goz altindayken siddet kullandi" dedigim de bana "kimi kime sikayet ediyorsun" demisti. Buda ona benziyor. Google yi google nin hizmeti yuzunden mi suclayacaksin ? veya google ye dava acip "ben adsense hesabi kullaniyorum mp3 sitemde koydum reklami ama google beni banladi mp3 sitesinde yasakmis ama kendileri de mp3 reklami aliyorlar" mi diyeceksin ? bunu soylediginde google "benim sistemimi bana karsi hangi mantikla kullaniyorsun isine gelmiyorsa kullanma sistemimi sistem de benim haklarda yasaklarda benim" dediginde nasil bir cevap verebileceksin ?

Amacim kirici olmak degil yapici olmak bu olay sikayet ile olmaz adamlar yasak demis yasak baska bir oluru yok yani.

Iyi calismalar ...

W

w0w

Misafir
KerneL32' Alıntı:
@akreplist goz altindayken polisin birine "sanane sana hesap verecek degilim avukatim gelince konusurum" dedigim icin tokat yedim. Ve savciya gidip "x polisini sikayet etmek istiyorum goz altindayken siddet kullandi" dedigim de bana "kimi kime sikayet ediyorsun" demisti. Buda ona benziyor. Google yi google nin hizmeti yuzunden mi suclayacaksin ? veya google ye dava acip "ben adsense hesabi kullaniyorum mp3 sitemde koydum reklami ama google beni banladi mp3 sitesinde yasakmis ama kendileri de mp3 reklami aliyorlar" mi diyeceksin ? bunu soylediginde google "benim sistemimi bana karsi hangi mantikla kullaniyorsun isine gelmiyorsa kullanma sistemimi sistem de benim haklarda yasaklarda benim" dediginde nasil bir cevap verebileceksin ?

Amacim kirici olmak degil yapici olmak bu olay sikayet ile olmaz adamlar yasak demis yasak baska bir oluru yok yani.

Iyi calismalar ...

Güzel yaklaşmışsın olaya aynen böyle. Reklam yayınlayan google değil site sahibi. Hakkı ihlal eden de odur. Google şikayet gelirse o siteyi atar aksi halde sorun olmaz bence.

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense der ki;
- Eğer mp3 yayınlıyor iseniz,
- Eğer mp3 dosyalarına link veriyor iseniz,
- Eğer yasadışı yoldan mp3 veren herhangi bir siteye link veriyor iseniz,

Yani kısacası yasadışı olarak mp3 müzik dosyalarına ulaştırıyorsanız insanları, adsense reklamlarını yayınlayamazsınız. Copyright ihlali yapmış olursunuz. Bunun dışında yayın yapmanızda sorun yokdur mp3 ile ilgili içerikli sitenizde.

G

Gencadam

Misafir
"Eğer yasadışı yoldan mp3 veren herhangi bir siteye link veriyor iseniz".

Bu madde uygulansaydı link siteleri başta olmak üzere tüm Türk sitelerinin atılamsı gerekirdi. Kağıt üzerinde yasak. Ama bir hak sahibi çıkıp şikayet ederse ancak kapatılır. Bu konu defalarca yazıldı forumda. Mp3, dünyada çok büyük bir iç pazara sahip. Bütün büyük markalar mp3 çalarlar üretiyorlar. Önce onlar engellensin ki mp3 engellenir.

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sn.Gençadam,

"Eğer yasadışı yoldan mp3 veren herhangi bir siteye link veriyor iseniz".
Bu şekilde etrafımdaki 5 siteye adsense tarafından block koyuldu. (O domainlerde yayınlanamıyor adsense reklamları.)

Demek istediğim gerekçe olarak o gösterildi. Ancak aynı yayında bir diğerleride kapatılmadı. Gözdenmi kaçtı başka bir nedenimi var bilemiyorum.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mp3 illegal değildir. mp3 ' ün telif hakları düşünülmeden yayınlanması illegaldir. legal olarak mp3 yayınlayan bir çok site var. legal olarak mp3 satan bir çok site var.

sadece mp3 için değil bu , makaleler , resimler vs. yayınlayan siteler için de geçerli. siz de rahatça tahmin edebilirsiniz ki google bunların hepsini birden kontrol edebilecek kapasitede değildir. kapasiteyle ilgili değildir aslında. imkanlar ile ilgilidir. şimdi ben siteme " bu mp3 ' ler için sanatçılara telif hakkı ödenmiştir " ibaresi koysam kim ne diyebilir. ya da bu resimler bana aittir desem kim ne diyebilir.

google tespit edebildği kadarı ile sitelere ban koyuyor. her tür siteyi kontrol edip her materyalin telif hakkını araştırabilecek güçte değil.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sundan dolayi soruyorum benim mp3 directoryim var ve download filan yok sitede ama yine de riskli bir is zaten simdi cikariyorum kodlari

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce ise bir çok sponsor var sn.Akreplist... Türkçe pek bilmiyorum.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ingilizce, ama maalesef pek sponsorlari bilmem google dan iyi geliyordu fena sayilmazdi ama artik kaldirdim her ne kadar kurallari ihlal etmesemde sakata gelmek istemedim, garanti odeyen sponsorlari belirtirsin sevirinim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5