İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mükemmel Ötesi Domain Satışta

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
kusura bakmada harbiden sıkıldım şu bor.neti duymaktan...inşallah satarsında sende kurtulursun bizde...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu şablona göre açmalısın

A

a.ışık

Misafir
ya adam bir turlu satamadi gitti su bor.net'i! :) :)
hayir alinsa da ne yapilabilir ki boyle bir siteye?? :rolleyes:
fiyati da cikarmis da cikarmis.. :p
neyse hayirlisi olur insallah kendisine. :eek:

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
:) güzel yorumlarınız için tşk ediyorum... darısı sizin domainlerin başına...

Adwors

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu tur domainleri , yabanci domain satis platforumlarin'da satisa cikarman senin acindan daha iyi olur.Tr'de butur domainlere cok fazla para verilecegini sanmiyorum.
Sedo.com disinda bir cok kaliteli siteler var satabilecegin.

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu tur domainleri , yabanci domain satis platforumlarin'da satisa cikarman senin acindan daha iyi olur.Tr'de butur domainlere cok fazla para verilecegini sanmiyorum.

eyvallah kardeşim saol..
bu domaini TR de satışa sunma nedenim, TR için değerli olduğunu düşündüğüm için... ama bakalım nasip...

hasanyildiz84

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eyvallah kardeşim saol..
bu domaini TR de satışa sunma nedenim, TR için değerli olduğunu düşündüğüm için... ama bakalım nasip...

Bu domain için TR'de gelecek tepki hakkında küçük bir not yazmıştım bir başka forumda! Alan Adı olarak ve anlam olarak çok değerli, bir fizikçi olarak bunun değerini anlayabiliyorum, vakit bulabilsem üzerine basit bir blog kurup günlerce yazabilirim, eski yayınlarımı seve seve vermek isterim ama arkadaşın önerisi daha mantıklı, uluslararası bir sistemde satışa sunup değerlendirebilirsiniz.
Benim aklıma çok güzel teklifler geliyor ama ... ama işte ! :)

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu domain için TR'de gelecek tepki hakkında küçük bir not yazmıştım bir başka forumda! Alan Adı olarak ve anlam olarak çok değerli, bir fizikçi olarak bunun değerini anlayabiliyorum, vakit bulabilsem üzerine basit bir blog kurup günlerce yazabilirim, eski yayınlarımı seve seve vermek isterim ama arkadaşın önerisi daha mantıklı, uluslararası bir sistemde satışa sunup değerlendirebilirsiniz.

eyvallah... zaten satılacağına pek inanmıyorum ben de... bu yıl satılmazsa en azından 2-3 yıl daha bende kalır gibi.. SEDO da falan satışa çıkardım... Bakalım nasip...

Görüşleriniz için teşekkürler...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bu konuya bakınca bu yaptığınız ne anlama geliyor, çözebilmiş değilim...
Bor.net , en fazla 100$ ederdi ama sizin elinizde o değerini de kaybetti...

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu konuya bakınca bu yaptığınız ne anlama geliyor, çözebilmiş değilim...
Bor.net , en fazla 100$ ederdi ama sizin elinizde o değerini de kaybetti...

bi zahmet okuma zahmetinde bulunsaydın.. bor.net i alabilmek için diğer domainlerimi satışa çıkardığımı.. satışa çıkardığım domainlerden elde ettiğim gelirle de bor.net in ödemesini geçtiğimi anlardın.. ama okumadan ön yargılı bir şekilde... yazılmış bir cevap...

100 $ mışmış da ... değeri sıfırlanmışmış... ya bırak kardeşim.. domain işinden anlamıyorsan .. bırak da anlayanlar yorum yapsın.. biliyorsan konuş ibret alsınlar.. bilmiyorsan sus adam sansınlar diye bir laf var .. duymadıysan hatırlatayım... biz o söylediğin rakamın 20 katına o domaini portföyümüze kattık... ukalalık olsun diye söylemiyorum.. bilgilen diye söylüyorum... biz senin gibi uyduruk TK domainleri 100 $ a satmaya çalışmıyoruz... Biz bu işin ticaretini yapıyoruz.. Yıllardır ekmek yiyoruz... Sen ise 50 TL lik sermayenle 5 TL ye aldığım 10 domaini .. tanesini 100 $ dan (hatta abartanlar da var 15 TL ye alıp 15.000 TL ye satma hayalleri kuran, ellerindeki 3 kuruşu da işe yaramaz domainlere kaptıranlar) birisi değiliz.. Biz bu işi prof. yapıyoruz.. Biz bilerek ve isteyerek göz önünde bulunduruyoruz domainleri.. Bu bir satış stratejisidir. Sen önce kendi TK larını sat .. sonra gel buraya laf at.. Bizim şu andaki portföyümüzde hediyelik domainler de bulunur 5.000 $ lık domainler de...

Bilgi kardeşim.. Sen benim konularıma yorum yapma zahmetinde bulunma... Parmakların yorulur... Fuzuli enerji harcaması...

Yazdıklarımı kesinlikle ukalalık olsun diye yazmadım.. Forumdaki diğer arkadaşlardan özür diliyorum... Sadece arkadaşın ön yargılı yazısına cevap olarak yazdım. Hakkınızı helal edin...

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok aceleci davranıyorsunuz, ticaret de siz üstüne düşmeyeceksiniz başkaları sizin üstünüze düşücek, eminonu.net vardı sanırım dahada önce sürekli konuları açılıyordu vs. insanlar görmekten bıkıyordu artık,
Yapmanız gereken domaini aldıktan sonra yazıp bırakmaktı, zaten ne iyinette vede r10 da nede xxx forum sitesinde bu domainin satılmayacağı belli, insanlar burda 10 tl lik iş yapıyor, 200 tl gelirli siteyi 500 liraya satarken siz konu açınca bu tür haliyle insanlar sıkılıyor.Ayrıca 3 harfli anlam taşımasıda forumdakiler için pek bir önem taşımıyor, çünkü biz burada önümüzdeki yıllara dönük bu kadar büyük yatırımlar yapmıyoruz yapmayızda.
Siz bence bu domaini satmaya çalıştıkta satamayacaksınız, önerim madem bu kadar para bayılmışsınız, açacaksınız yabancı bir site yazdıracaksınız makale neyse artık siteye statü kazandırırp satacaksınız başka türlü gitmez.
Ayrıca bor ile uğraşan firma vs. de ilgilenmez, çünkü hepsinin kendi kurumsal siteleri mevcut olur, durduk yere domain için 5000 TL vermez kimse bu ülkede, eğer Zayıflama.net olsaydı 50.000 liraya satarsın ama bu domaini satamazsın maalesef.
Ben öyle domain piyasasını fazla takip etmem alıp satmam sizin gibi, ama yıllardır bu işin içinde biriyim sedoda çok site sattım, 300 tl ye forumlarda satamadığım siteyi 2000 tl ye sattığım oldu, önemli olan iyi ayarlamak herşeyi, sıfır domain bence her zaman bir handikap.
Amacımda ne sizin satışınızı baltalamk nede başka birşey, ama bazı gerçeklerde var bunların bilimesi gerekıyor.
umarım dediklerimi bir olumsuzluk amacıyla yazmadığımı anlarsınız.
iyi satışlar

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bi zahmet okuma zahmetinde bulunsaydın.. bor.net i alabilmek için diğer domainlerimi satışa çıkardığımı.. satışa çıkardığım domainlerden elde ettiğim gelirle de bor.net in ödemesini geçtiğimi anlardın.. ama okumadan ön yargılı bir şekilde... yazılmış bir cevap...

100 $ mışmış da ... değeri sıfırlanmışmış... ya bırak kardeşim.. domain işinden anlamıyorsan .. bırak da anlayanlar yorum yapsın.. biliyorsan konuş ibret alsınlar.. bilmiyorsan sus adam sansınlar diye bir laf var .. duymadıysan hatırlatayım... biz o söylediğin rakamın 20 katına o domaini portföyümüze kattık... ukalalık olsun diye söylemiyorum.. bilgilen diye söylüyorum... biz senin gibi uyduruk TK domainleri 100 $ a satmaya çalışmıyoruz... Biz bu işin ticaretini yapıyoruz.. Yıllardır ekmek yiyoruz... Sen ise 50 TL lik sermayenle 5 TL ye aldığım 10 domaini .. tanesini 100 $ dan (hatta abartanlar da var 15 TL ye alıp 15.000 TL ye satma hayalleri kuran, ellerindeki 3 kuruşu da işe yaramaz domainlere kaptıranlar) birisi değiliz.. Biz bu işi prof. yapıyoruz.. Biz bilerek ve isteyerek göz önünde bulunduruyoruz domainleri.. Bu bir satış stratejisidir. Sen önce kendi TK larını sat .. sonra gel buraya laf at.. Bizim şu andaki portföyümüzde hediyelik domainler de bulunur 5.000 $ lık domainler de...

Bilgi kardeşim.. Sen benim konularıma yorum yapma zahmetinde bulunma... Parmakların yorulur... Fuzuli enerji harcaması...

Yazdıklarımı kesinlikle ukalalık olsun diye yazmadım.. Forumdaki diğer arkadaşlardan özür diliyorum... Sadece arkadaşın ön yargılı yazısına cevap olarak yazdım. Hakkınızı helal edin...

Merhaba,

Bor.net'in satışını takip ediyordum bende, domain bahsettiğiniz gibi 2000$ değil, 1300$ civarı bir mebla ile satın alındı. Öncelikle, bu bilgiyi düzeltmek isterim.

Bu işi profesyonel olarak yaptığınızı iddia ediyorsunuz fakat ben hem bu forumda hemde diğer forumlarda sizin tarafınızdan açılan onlarca "Sizce bor.net nasıl?" sorusunu taşıyan konulara rastladım. Ben hiçbir profesyonel görmedim ki, yaptığı bir işi bu denli birilerine soran, birilerininde onayını almaya çalışan.

Sanıyorum ilk defa 1000$ gibi bir yatırım yaparak bir domain aldınız, bu yüzden biraz hassassınız, samimiyetle söyleyebilirim ki eğer domain için 3-4 ay hiçbir konu açmazsanız, daha sonrada yalnızca satışı bilgilendirme amaçlı bir konu açıp satışınızı başlatırsanız çok daha ilgi çekeceksiniz. Hiçbir alakam olmadığı halde ben "bor.net" 'i görmekten sıkıldım, yemin ederim. :)

Başarılar.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Adam malı mülkü sattı bu domaine yatırdı,bu yüzden bu tür hareketlerini normal görün.

Lakin bu domain maksimum 1500 dolar piyasa fiatına sahip.

Ha böyle domainleri 10.000 e satabilen varsa bana ulaşsın,benim domainleri satsın,komisyonunu alsın.

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Çok aceleci davranıyorsunuz, ticaret de siz üstüne düşmeyeceksiniz başkaları sizin üstünüze düşücek, eminonu.net vardı sanırım dahada önce sürekli konuları açılıyordu vs. insanlar görmekten bıkıyordu artık,
Yapmanız gereken domaini aldıktan sonra yazıp bırakmaktı, zaten ne iyinette vede r10 da nede xxx forum sitesinde bu domainin satılmayacağı belli, insanlar burda 10 tl lik iş yapıyor, 200 tl gelirli siteyi 500 liraya satarken siz konu açınca bu tür haliyle insanlar sıkılıyor.Ayrıca 3 harfli anlam taşımasıda forumdakiler için pek bir önem taşımıyor, çünkü biz burada önümüzdeki yıllara dönük bu kadar büyük yatırımlar yapmıyoruz yapmayızda.
Siz bence bu domaini satmaya çalıştıkta satamayacaksınız, önerim madem bu kadar para bayılmışsınız, açacaksınız yabancı bir site yazdıracaksınız makale neyse artık siteye statü kazandırırp satacaksınız başka türlü gitmez.
Ayrıca bor ile uğraşan firma vs. de ilgilenmez, çünkü hepsinin kendi kurumsal siteleri mevcut olur, durduk yere domain için 5000 TL vermez kimse bu ülkede, eğer Zayıflama.net olsaydı 50.000 liraya satarsın ama bu domaini satamazsın maalesef.
Ben öyle domain piyasasını fazla takip etmem alıp satmam sizin gibi, ama yıllardır bu işin içinde biriyim sedoda çok site sattım, 300 tl ye forumlarda satamadığım siteyi 2000 tl ye sattığım oldu, önemli olan iyi ayarlamak herşeyi, sıfır domain bence her zaman bir handikap.
Amacımda ne sizin satışınızı baltalamk nede başka birşey, ama bazı gerçeklerde var bunların bilimesi gerekıyor.
umarım dediklerimi bir olumsuzluk amacıyla yazmadığımı anlarsınız.
iyi satışlar

Görüşünüz için çok teşekkür ediyorum... Aynen dediğiniz gibi ... BOR.net gibi domainlerin değerini piyasa belirler.. Şu anda değeri 2,5 K dan başlar.. aşırı artırım görmez... rejim.com binlerce TL yi görebilir... Kesinlikle katılıyorum ... Yalnız herkesin satış stratejisi farklıdır.. Kimisi kenara çekilir müşterinin onu bulmasını bekler... Kimi gözönünde bulundurur... Akılda kalıcılık sağlar.. Ama tavsiyenizi dikkate alacağım saolun...

Merhaba,

Bor.net'in satışını takip ediyordum bende, domain bahsettiğiniz gibi 2000$ değil, 1300$ civarı bir mebla ile satın alındı. Öncelikle, bu bilgiyi düzeltmek isterim.

Bu işi profesyonel olarak yaptığınızı iddia ediyorsunuz fakat ben hem bu forumda hemde diğer forumlarda sizin tarafınızdan açılan onlarca "Sizce bor.net nasıl?" sorusunu taşıyan konulara rastladım. Ben hiçbir profesyonel görmedim ki, yaptığı bir işi bu denli birilerine soran, birilerininde onayını almaya çalışan.

Sanıyorum ilk defa 1000$ gibi bir yatırım yaparak bir domain aldınız, bu yüzden biraz hassassınız, samimiyetle söyleyebilirim ki eğer domain için 3-4 ay hiçbir konu açmazsanız, daha sonrada yalnızca satışı bilgilendirme amaçlı bir konu açıp satışınızı başlatırsanız çok daha ilgi çekeceksiniz. Hiçbir alakam olmadığı halde ben "bor.net" 'i görmekten sıkıldım, yemin ederim. :)

Başarılar.

Size de teşekkür ederek başlıyorum... Ancak maliyeti ve satış fiyatımı paylaşmamaya çalışırken siz maliyet hesabı yapıyorsunuz.. Tam olarak söyleyim 1.629 $ alınmıştır domain.. 300 $ için seni kırmayacağım ;)

Her aldığım domaini her platformda paylaşmam bir satış stratejisidir. Beğenin yada beğenmeyin.. O halde webmaster forumlarında Domain Appraisals niye var...

Bor.net i görmekten sıkılmış olmanızdan dolayı üzgünüm. Bu yıl çok göreceksiniz daha :)

Herkese çok teşekkürler... Verdiğim rahatsızlıktan dolayı üzgünüm... Konu kilitlenebilir.. hatta silinebilir.. hatta ben banlanabilirim.. hatta benim üyeliğim silinebilir ... hiçbirşey farketmez...

Ama bu forumda .. ciddi anlamda çok net bir ön yargı var... Domain Usta bir konu açıyor.. Ön yargıyla alaya almalar... Biz bir konu açıyoruz.. Sıkıldım görmekten falan.. Bor.net i alcam şu domainlerim satılık diye bir konu açıldı... Bir de bor.net satılık işte link diye konu açıldı bu forumda... "Başka forumlarda da çok gördük" diyeceksiniz ama... üzgünüm.. o o forumların derdi... Her forumda aynı konu açmaya çalıştığım için bor ile ilgili 2 konu.. 4 webmaster sitesinde 8 kere karşınızda olur.. Bu da normaldir... Sıkılmanız da normaldir...

Bu yazıyı okuma zahmetinde bulunan bütün arkadaşlardan haklarını helal etmesini istiyorum.. Uzun süredir domain bölümünde böyle bir hareketlilik görmemiştik.. İyi geldi bize... Sağlıcakla kalın...

Haa bu arada cevap vereceğim ADAM kaldı mı..? Kalmadı sanırım.. Allah a emanet olun...

axikedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kusura bakmada harbiden sıkıldım şu bor.neti duymaktan...inşallah satarsında sende kurtulursun bizde...

O zaman bu konuya mesaj yazmana da gerek yoktu.. Boşuna database işgal etmiş cevabın...

ya adam bir turlu satamadi gitti su bor.net'i! :) :)
hayir alinsa da ne yapilabilir ki boyle bir siteye?? :rolleyes:
fiyati da cikarmis da cikarmis.. :p
neyse hayirlisi olur insallah kendisine. :eek:

Ordan gelecek paraya ihtiyacı olsa aldığı gün müşterisi çıkmıştı(başka platformlarda) Ama böyle bir domaini Türkiye'ye kazandırmayı düşünmüş olabilir mi öncelikle..

Evet bence de denenebilecek bir yol.. Fakat az önce dediğim daha nice domainler(Türkçe) yabancılar tarafından alınmış ve ne satılıyor ne de kullanılıyor. En azından bu tarz domainlerin Türklerin eline geçmesi de güzel bir olay..

Ticari yönden düşünmezseniz tanınma ve işinizi idame ettirme şansınız kalmıyor

Adam malı mülkü sattı bu domaine yatırdı,bu yüzden bu tür hareketlerini normal görün.

Lakin bu domain maksimum 1500 dolar piyasa fiatına sahip.

Ha böyle domainleri 10.000 e satabilen varsa bana ulaşsın,benim domainleri satsın,komisyonunu alsın.

(Lakin bu domain maksimum 1500 dolar piyasa fiatına sahip) bunu yazıyorsun, arkadan da (Ha böyle domainleri 10.000 e satabilen varsa bana ulaşsın,benim domainleri satsın,komisyonunu alsın) bunu.. Yani sende ne yazdığını farketmemişsin sanırım.. İçindeki çelişkilerden kurtulmalısın.. 10bin liraya satılacak domainler var ve hala forumlarda cirit atıyorsan bir gariplik var derim..

AcidShock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence konu moderatör tarafından kilit yapılmazsa bir çok Km açıp bor çıktıgı yere gidecegiz

Domain Usta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle hayırlı satışlar. Satılsa da satılmasa da hayırlısı bakalım...

Bu bölümün domain satış bölümü olduğunu görüyorum, yanılıyor muyum? Konunun açılması kadar doğal bir şey var mı? Kitapçının önünden geçerken bu ne kardeşim sürekli kitap satıyorsunuz diyen var mı?

BOR.NET, en fazla 100 $ eden arkadaş; domain işinden anlıyorum deme, hatta internetten anlıyorum bile deme. Bak burada ne demişim:
Bir domaini biz beğenmesek de bu değerleri göz ardı ederek bir değerlendirme yapamayız. Örnek verecek olursak qqq.com domainini beğenmeyebiliriz ama bu domainin LLL.com olmasından dolayı bir değeri vardır.

Yani sen beğenmedin diye domainin değeri yok diye bir şey yok...

Tüm bunları geçtik, ayıptır: Burada ticaret yapılıyor. Yazdıklarınızla buna engel olmaya çalışıyorsunuz.

Ben hayatım boyunca hep şunu gördüm: Benden çok daha değerli insanlar bana destek oldular. Ama üç kuruş etmeyen insanlar hep köstek olmaya çalıştılar...

Burada da aynı. Muhtemelen çok daha iyi domainleri olanlar destek veriyorlar hoşgörü ile. Ama hayatında aldığı en iyi domain 1,5 dolardan satılan TK uzantılı domain olanlar saldırıyor...

Durun. Kendinize çeki düzen verin. İNSAFLI OLUN. Karşıdakini düşünmeden konuşmayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5