İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

muRat` Nickli Arkadaşımız Sapıktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Lise 1de yani bizim sınıfta 25 - 26 yaşındaki adamlarla çıkanlar var ;) :)

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Lise 1de yani bizim sınıfta 25 - 26 yaşındaki adamlarla çıkanlar var ;) :)

Ne yapalım yani, bu iğrençliğe göz mü yumalım şimdi ?
Kız kendi istiyorsa sende karışamazsın, bende karışamam.
Ama bu konudaki durumda bayan arkadaşımız kendisi rahatsız olduğunu dile getirdi, bizde bu kişiyi uyardık. Uyarılarımıza küfürle cevap verdi bu yola başvurduk :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
tamam sapıkça bişey yapmış olabilir ama bu onun özel hayatıdır
nickler forumda kalmalıdır, forum dışı olaylar kimseyi ilgilendirmez ki, arkadaşı tanımam etmem, ne yapıyorsa yapsın ama bunu foruma taşımanız iç gıcıklatıcı, iyinet bi farklı geldi gözüme bu konudan sonra :/

kimbuadam

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
İyide Mertcan ve Tövbekar Sizin Bunu yapmanızdaki Amaç nedir Tamam iyi Yapmamış ama Sizin yapdığınızda İyi Birşey Değil Bu Konu kaldırılsın Bence

Tövbe]{aR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyide Mertcan ve Tövbekar Sizin Bunu yapmanızdaki Amaç nedir Tamam iyi Yapmamış ama Sizin yapdığınızda İyi Birşey Değil Bu Konu kaldırılsın Bence

Bizim yapmak iştediğimiz şey su Arkadaşım, Biraz kendinizi bizim yerimize koyun Senin kardeşim dediğin bi bayana gelim bu türlü bi yaklaşım yapşalar ne hişşetersin? Tepkin ne olurdu ? Bu tür insan ve insanların Namus kavramına bakış açışı nedir sizce? Bu Tür Bi insanın İyinet gibi kendini Türkiyede kanıtlamış bir webmaster paylaşım platforumda olmaması gerektiğini düşündüğüm için konuyu açtım. Eminim ki İyinet ve saygın üyeleri bu tür bi insan ve insanları aralarına almayaçaktır. Tekrar söylüyorum bu gün bizim namusumuza göz koyan birinin yarın sizin namusunua göz koymayaçağının Garantisini kimse verebilir? Biz msn görüşmesinde bizden özürdilenmesini beklerken küfür ve tehditle karşılaştık.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Bizim yapmak iştediğimiz şey su Arkadaşım, Biraz kendinizi bizim yerimize koyun Senin kardeşim dediğin bi bayana gelim bu türlü bi yaklaşım yapşalar ne hişşetersin? Tepkin ne olurdu ? Bu tür insan ve insanların Namus kavramına bakış açışı nedir sizce? Bu Tür Bi insanın İyinet gibi kendini Türkiyede kanıtlamış bir webmaster paylaşım platforumda olmaması gerektiğini düşündüğüm için konuyu açtım. Eminim ki İyinet ve saygın üyeleri bu tür bi insan ve insanları aralarına almayaçaktır. Tekrar söylüyorum bu gün bizim namusumuza göz koyan birinin yarın sizin namusunua göz koymayaçağının Garantisini kimse verebilir? Biz msn görüşmesinde bizden özürdilenmesini beklerken küfür ve tehditle karşılaştık.

haklısın :) hatta bence konu sabitlensin :) böyle şerefsizler forumlarda barınmamalı

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu küçük kıza biri anlatsın: internete küçük veya büyük kızlarla böyle konuları konuşmak için giren tacizci, sapık, tecavüzcü, ruh hastası, seri katil sayısı sonsuzdur. Başından geçen bu olayı gidip başka çocuklara değil annesi ve babasına anlatması gerekir. Oturup beraberce neden böyle şeyler oluyor, ne yapmalı diye düşünüp çözüm bulacaklardır.

Ve diğerleri, çocuğu bu forumdan niye banlatmaya çalışıyorsunuz. Forum içinde sapıklık yapacağından korkuyorsanız tüm mesajlar şikayet edilebilir, forumda herhangi üyeyi rahatsız ederse zaten banlanır. Forum dışında ve özel hayatında yaptığı şeyler bizi çok da alakadar etmemeli. İkisi de forumda olsa ve olay burada gerçekleşse durum farklı olurdu.

Bu buradaki bir üyenin sokakta birine asıldığı için banlatılmasını talep etmekten çok farksız değil.

Tövbe]{aR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçekden anlatamıyoruz yada anlamak iştemiyorsunuz bişeyleri çok yazık çok, Demekki ben sizin namusunusa burda değil ama sokakda göz koyabilirim. yazınızdan ben bunu anlatım,+ biz baska çoçuklar değiliş bu küçük bayan 1 yıldır tanıdığımız kardeşim dediğimiş biri forumda başına gelen bu olayı tabiki bize anlataçak,Örnek Siz Sanal alemde başınısa gelen tartışmaları küfürleşmeleri gitim annenise babanısamı anlatıyorsunuz? olaya hangi gözle bakıyorsunuz anlamış değilim gerçekden,Ben kendi açımdan bu tür bi kişinin İyinet Ailesinde bulunmasını iştemiyorum. bu benim düşüncem sadece, Bu kişiyi Forumdan uzaklştırım uzaklaştırmamak Yönetime kalmış bi olaytır.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Gerçekden anlatamıyoruz yada anlamak iştemiyorsunuz bişeyleri çok yazık çok, Demekki ben sizin namusunusa burda değil ama sokakda göz koyabilirim. yazınızdan ben bunu anlatım,+ biz baska çoçuklar değiliş bu küçük bayan 1 yıldır tanıdığımız kardeşim dediğimiş biri forumda başına gelen bu olayı tabiki bize anlataçak,Örnek Siz Sanal alemde başınısa gelen tartışmaları küfürleşmeleri gitim annenise babanısamı anlatıyorsunuz? olaya hangi gözle bakıyorsunuz anlamış değilim gerçekden,Ben kendi açımdan bu tür bi kişinin İyinet Ailesinde bulunmasını iştemiyorum. bu benim düşüncem sadece, Bu kişiyi Forumdan uzaklştırım uzaklaştırmamak Yönetime kalmış bi olaytır.

yanlış düşünüyorsun, iyinet yöneticilerinin yapacağı bişey yok burda, ban mesajına ne yazacaklar peki? "dışarda birine asılmışsınız uzaklaştırıldınız" ne kadar saçma birşey, insanların özel hayatı kimseyi ilgilendirmez.

Tövbe]{aR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkezin düşünceşi kendine göre haklı arkadaşlar ben nasıl sizin düşünçelerinise saygı duyuyorsam benim düşüncemede saygı beklerim.[/B]

Ben kendi açımdan bu tür bi kişinin İyinet Ailesinde bulunmasını iştemiyorum. bu benim düşüncem sadece, Bu kişiyi Forumdan uzaklştırım uzaklaştırmamak Yönetime kalmış bi olaytır.

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Herkezin düşünceşi kendine göre haklı arkadaşlar ben nasıl sizin düşünçelerinise saygı duyuyorsam benim düşüncemede saygı beklerim.

Ben kendi açımdan bu tür bi kişinin İyinet Ailesinde bulunmasını iştemiyorum. bu benim düşüncem sadece, Bu kişiyi Forumdan uzaklştırım uzaklaştırmamak Yönetime kalmış bi olaytır.

Aynen, herkesin düşüncesi kendine.. Bizim düşüncemiz budur ; Biz arkadaşlarımıza böyle yanaşan bi insanla hiç birşey yapmamış gibi aynı devam edemeyiz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248

Ortada bir sorun var ve senin bulduğun çözüm önerisi ve senaryo aşağıdaki şekildedir:

İyinet modları Murat'ı banlar "Git çünkü sapıksın küçük kızlarla msn'de sapıkça şeyler konuşuyorsun"
Murat kendi kendine der "iyinetten banlandım, demek ki yanlış şeyler yapıyorum, bir daha asla böyle şeyler yapmamalıyım."
Küçük kız "Teşekkürler arkadaşlar, intikamımı aldınız"

Bu olayın sonunda Murat bu davranışlarından vazgeçer ve kız da bir daha asla sapıklarla karşılaşmaz. ???

Benim çözüm önerim budur:

- Kız bu tarz ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmalı. Bu konuda kafası karışmış olabilir. Anne babaların durumdan haberdar olmaları olası daha büyük sorunlardan kızlarını korumak için gereklidir. İnternette küçük kızları kandırıp kaçıran sapıklar var. Kızlara önce normal arkadaş gibi davranıp sonra bir şekilde buluşma ayarlıyorlar. Bunların olmasından korumak gerekir çocukları. Yoksa biri cinsel demiş, sapık demiş, gerçek tehlike bu değil.

Tövbe]{aR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eif Benim amacım ne biliyormusun Bu kendine Webmaster diyen namus düsmanının baskalarında namusuna laf etmemesi göz koymaması ama nedense bunu anlayan kişi sayısı çok az hala üştüne basa basa söylüyorum Bence İyinette Barıntırılmaması gerek bu benim düşümcem ben İyinet yönetimine illah banlayın atın bunumu diyorum ? + desem bile Yönetim benim lafımla iş yapaçak değil dımi? onlara kalmış bi olay işter banlarlar işterse hiç bi sey yapmazlar, bu onlara kalmış bisey tek işteğim suanda yönetimden konuyu kilitlemesi hatta çöp kutusuna adın gitşin, Bizim gibi düşünenlerin az sayıda olmasıda beni üzdü buda ayrı bi gerçek

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Tövbekar, uyarı için teşekkürler. Yalnız yazıların tamamını kalın yazmanız yasaktır. Bu konuya dikkat edin lütfen.
Konu amacı dışına kaymaya başladı. Şunları yazarak noktayı koymak istiyorum. Daha fazla tartışma yaşanmasın.

Kişiyi konuya çağırmıştım. Hemen banlamak haksızlık olur. Çünkü olay, iyinet dışında yaşanmış. Nasıl ki , iyinet dışında yaşanan bir dolandırıclıktan dolayı, dolandıran şahsiyetin, dolandırıcı olduğu ispat edilirse siteden banlanacağı gibi, böyle bir durumda da, kişinin böyle bişey yaptığı ispat edilirse buradan da banlanır. Tabiiki herkesin özel hayatı kendisini ilgilendirir. Fakat ortada yaşça küçük bir kardeşimize yapılmış, çirkin bir hareket var. Kişi yaşını bile bile böyle bir hareket yapıyorsa, aramızda yeri yoktur.
Tövbekar, o kardeşimizede söyleyin, 13 yaşında internette tanımadığı kişilerle konuşmasın. Eif e bu konuda kesinlikle katılıyorum. İnternetten birileriyle tanışmasın. Oturup konuşmasın. Bizler yada sizler her zaman onu koruyamayız. Yarın öbürgün onu kandırıp, çok daha kötü şeyler yapabilirler ( Allah korusun )
Konu daha fazla uzamasın lütfen. Kişiyi konuya çağırdım. Gelip yorumunu yapacaktır. Sonrasında karar verilir. Herkese hayırlı günler..

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
İnşallah Bu Olay Düzgünce Çözülür....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5