İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müyap Davası Hakkında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gecmis olsun. En kötü ihtimal para cezasi alirsin. Ama insallah onuda almazsin. Bunlar benim nacizane görüslerim. Hukukcular daha iyi bileceklerdir. Sen yinede bizlerin demesiyle yola cikma. Avukata bir danis. Gözden kacan bir yer olabilir. Allah yardimcin olsun

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sarget bu iş sana 800 ytlye patlıyacak olay kapanacak strees yapma boşuna .
Eğer önceden bir sabıkan yok ise hakime aynen şu kelimeleride söylemeyi unutma .

"Ben bu güne kadar kimseye zarar vermedim yada parasını çalmadım , sizin karşınıza bu şekilde çıkmak onurumu kırıyor . Bu işten hiçbir maddi kazancım yok hobi olsun diye bir web sitesi kurdum bir anda evime kağıt geldi . Oysa şuanda ben size binlerce bu işten paralar kazanan mp3 siteleri gösterebilirim . Beni dava edenler günah keçisi seçtiler . Burada olduğumdan dolayı davacılardan değil sizden özürdiliyorum . Ben bu vatanın nazarı itibarını herzaman korudum ve delayetinide muhafaza ettim hakim bey " Sarget son cümle sihirli cümledir anladın sen :)

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sarget bu iş sana 800 ytlye patlıyacak olay kapanacak strees yapma boşuna .
Eğer önceden bir sabıkan yok ise hakime aynen şu kelimeleride söylemeyi unutma .

"Ben bu güne kadar kimseye zarar vermedim yada parasını çalmadım , sizin karşınıza bu şekilde çıkmak onurumu kırıyor . Bu işten hiçbir maddi kazancım yok hobi olsun diye bir web sitesi kurdum bir anda evime kağıt geldi . Oysa şuanda ben size binlerce bu işten paralar kazanan mp3 siteleri gösterebilirim . Beni dava edenler günah keçisi seçtiler . Burada olduğumdan dolayı davacılardan değil sizden özürdiliyorum . Ben bu vatanın nazarı itibarını herzaman korudum ve delayetinide muhafaza ettim hakim bey " Sarget son cümle sihirli cümledir anladın sen :)

ben olsam direk salardım harbiden de güzel ve anlamlı sözler bi araya gelmiş

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bence hiç kasma :) madem ceza yiyeceksin haberlerde meşhur ol bari aynen şunu de

"evet yaptım yine olsa yine yaparım!" :)

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya Kardeşim Bişey Olmaz Telaşlanma.
Bizim Arkadaş Kadıköyde Korsan Cdci Kaç Kere Yakalandı Hiç Bişey Olmadı.
Caesarın Söylediği Gibi Gene Yaptı Gene Yaptı.
Devam Ediyor Hala Allah Razı Olsun Cdye Para Vermiyorum :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Merak etme hiçbir şey olmuyor.
Bir daha illegal site açmayacağını ve pişman olduğunu söyle kâfi.
Sadece hobi olsun diye site açtığını ve bu boyutlara gelebileceğini farketmediğini söyle.
Banlanmış domainini geri alan bir tanıdığım bile var :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşlar çok güzel şeyler yazmışsınız umarım yazdıklarınız gibi çıkar geçen hafta avukat arkadaşım ile görüştüm kendisi bu tarz davalara bakmadığını söyledi fakat en kötü ihtimal olursa şöyle olur dedi 24 ay dan başlıyan ceza daha önceden herhangi bir suç işlemediğin den ötürü 20 aya iner bu da ertelenir ve daha sonra yine bir suç işler ve hakim tarafından suçlu bulunursan işte o zaman ikisini bir arada yatarsın dedi :s

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ertelenme değil o , 20 ay karşılığındaki her günün para cezasını hesaplayıp para cezasına cevirirler . Çok eskiden kuruşlarla ifade edilirdi cezaevinde yattığın hergün mesela silah yakalatınca 3 milyon 600 bin lira gibi komik bir para cezası vardı . Şu an 1200 ytl aynı ceza ve 1 seneye tekamul ediyor .
Hesapla işte 20 ayın 5 te 2 sini yatıracaklarını düşün onuda günlük para cezasına çarp sonucu bul . Benim tahminim 800ytl civarında . Birde 20 ay içinde başka suç işlersen ancak o cezanın infazını yakarsın .

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sen kafanı rahat tut sıkma canını. Paylaşım programlarından millet nede olsa dünyanın arşivini çekiyor. Önce bunlara engel olsunlar, ilk değilsin ve sonda olmazsın bu olaylarda. :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Sonuç 17 eylül 2007 tarihine ertelendi.. Avukatlarım bunun böyle uzayıp gideceğini ve minimum 3 yıl süreceğini söylediler.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sarget konu hortlamıs ama kusura bakma büyük gecmis olsun insallah sorun cıkmaz ben o süre içinde ya memleketteydim yada daha üye olmamısdım

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Eylül ayında olan duruşmaya kimliğimi kaybetmiş olduğum için katılamadım ve hakim duruşmayı 25 Şubat tarihine erteledi, en az 2 yıl daha dava devam edecek gibi. Avukatlarımla ilk görüşmemde zaten en az 3,5-4 yıl sürdüğünü sölemişti. Şunuda belirtmeliyimki müyap davayı açtıktan sonra ne kendisi nede avukatları dava ile ilgilenmiyor kamu davası olduğu için otomotik işliyor. Ben avukatlarım ile kendi savunmamı vereceğim gerisi adaletin bileceği iş. Düşününki müyap avukatları bile beni arayıp duruşma tarihini benden öğrenmek istiyorlar, bu durumdalar yani :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5