İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müyap Davası Hakkında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eylül ayında olan duruşmaya kimliğimi kaybetmiş olduğum için katılamadım ve hakim duruşmayı 25 Şubat tarihine erteledi, en az 2 yıl daha dava devam edecek gibi. Avukatlarımla ilk görüşmemde zaten en az 3,5-4 yıl sürdüğünü sölemişti. Şunuda belirtmeliyimki müyap davayı açtıktan sonra ne kendisi nede avukatları dava ile ilgilenmiyor kamu davası olduğu için otomotik işliyor. Ben avukatlarım ile kendi savunmamı vereceğim gerisi adaletin bileceği iş. Düşününki müyap avukatları bile beni arayıp duruşma tarihini benden öğrenmek istiyorlar, bu durumdalar yani :)

Müyapın avukatları online sisteme geçmemiş anlaşılan. Online sistemde duruşma saatlerini , duruşma tarihlerini mevcut davalarını takip edebiliyorlar. Hatta para yatırıp davayı bile online açabiliyorlar. zamanla öğrenirler artık ne diyelim. :)

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hazır konu hortlamışken sorayım bu davalara bulaşmamak için ne yapmalıyız.. mp3 sitesi varda:)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Eylül ayında olan duruşmaya kimliğimi kaybetmiş olduğum için katılamadım ve hakim duruşmayı 25 Şubat tarihine erteledi, en az 2 yıl daha dava devam edecek gibi. Avukatlarımla ilk görüşmemde zaten en az 3,5-4 yıl sürdüğünü sölemişti. Şunuda belirtmeliyimki müyap davayı açtıktan sonra ne kendisi nede avukatları dava ile ilgilenmiyor kamu davası olduğu için otomotik işliyor. Ben avukatlarım ile kendi savunmamı vereceğim gerisi adaletin bileceği iş. Düşününki müyap avukatları bile beni arayıp duruşma tarihini benden öğrenmek istiyorlar, bu durumdalar yani :)
komedi bu muyap ya :D

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
az önce adliyeden geldim dosyamın fotokopisini aldım incelemek daha yeni nasip oldu ve öylesine öfke doluyumki verdiğim ifadede şöyle bir satır geçiyor okudukça kahroluyorum

soruldu : CMK' nın 253 maddesi uyarınca uzlaşma gerektiren suçlardan olduğu hatırlatıldı olaydan doğan sorumlulğu kabul edip etmediği ve uzlaşma teklifni kabul etmediği soruldu.

şüpheli : benim olayda hiç bir suçum olmadığı için bana yapmış olduğunuz uzlaşma teklifini kabul etmiyorum ben suçsuzum dedi.

İfademi alan memur bana hiç böyle birşey sormadı bana böyle birşeyden bahsetmedi yangından mal kaçırır gibi ifademi yazdı savcıya bile çıkarmadı ben sadece ifademi verdiğim kısmı okudum şimdi bu memur yüzünden belki hayatım kararacak böyle bir sistem böyle bir memurluk varmıdır ALLAH aşkına. 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyorum.

sarget ifadeni alan kim bilmoyorum polis yada her hangi bir memur ise yukarda ki uzlaşma teklifini kabul etmiş olsan direk suçu kabul etmiş olursun memur burda sen işi bilmedigin icin iyilik yapmıs(kendim yasıyorum bu olayları) 2. bu davadaki deliller nedir bilmiyorum muyap ne gibi deliller almıs bu deliller çok önemli ve arkadaslar bir cok sey soylemişler avkatlarında hukuki olarak birseyler soylemişler ( dogru yonde) mahkeme uzayacak kamu davası kolay kolay düşmez delil yetersizligi haric takip zounlulugu devletin zaten muyaplık bisey yok sadece muyap sanatcıların kurdugu boyle sucları bildirmekle yükümlü benim sana tavsiyem boyle davaları inceliyorum bir cok kez görüyorum sonucların nerdeyse hepsi para cezasına cevrildi ve cok yuklu miktarlar degiller umarm iyi para kazanmıssındır :) cezaların faizleride var tabi bence adsenseye yuklenmeye bak insallah cezaevine girmezsin muhtemelen boyle olur oraya girenlerin halleri cok kötü oluyor..

dikkat et kendine..

ama dikkat et dallanıp budaklanmadan bu işi kapat soruları bile özel yollardan sor bilecek olanlara..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
arkadaşlar yorumlar için herkese teşekkürler. Epey bi zaman önce bu konuyu bilgi almak maksadıyla açmıştım ama o günden bugüne kadar olumlu yönde pek bi bilgi toplayamadım bu başlıktan, ve sonunda zaten avukatlık bürosuna vekaletnameyi verdim sağolsunlar ilgileniyorlar. Duruşma tarihi 25 şubat 2008 daha üç ay bi süre var. Sizinde anlayışla karşılayacağınızı umuyorumki konunun ikide bir hortlaması ve davanın akla gelmesi pek olumlu olarak etkilemiyor. Bu nedenden ötürü konuyu kilitliyorum. Zamanı gelince gerekli açıklamayı yine bu başlık altından mutlaka yapıcam. Duruşma tarihine kadar konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5