İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müyap Davası Hakkında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Konunun içeriğini yazmadan önce en başta özür dilemek istiyorum daha önceden bu konu hakkında bir başlık mevcuttu fakat güncelliğini bayağı bi kaybetitği ve mahkeme tarihinin de yaklaşmasını göz önüne alarak yeniden açma gereği duydum.

Bilenler bilir 15 mart 2007 tarihinde müyap ın tarafıma açmış olduğu davaya katılacağım, daha önceki açmış olduğum konuda pek tatmin edici mesajlar gelmemişti sanırım şuan için tek günah keçisi benim müyap için. Daha önceden müyap ile mahkemelik olan veya halen mahkemesi devam ediyor olan webmaster arkadaşlar var ise kendilerinden fikir almak istiyorum, tam olarak neyle karşı karşıyayım nasıl bir savunma hazırlamam gerekiyor bu dava ile ilgilenebilecek nitelikte tanıdığınız savunma avukatı varmıdır, her türlü fikre ve bilgiye açığım

saygılar.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forum sitesiyse hastaydım uzun zaman girmedim ben ne bileyim kim eklemiş tarzında bişeyler olurmu acep ?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eğer sitende 24 saat içinde silinmek zorundadır veya site sahibi sorumlu tutulamaz gibi ibareler yer verdiysen senin yararına olabilir.Sitenin geçmiş görüntüsü getirilerek böyle bir ibare koyduğunu ancak bazı üyelerin kendi kararlarına göre yasak içerik eklediğini söyleyebilirsin.

Eğer geçmiş dönemde banladığın kişiler varsa onlarıda yasak içerik ekledikleri için banladıklarını bu konuda üstüne düşen görevi yaptığını belirtirsin.

Benimkiler sadece fikir hukuki daha çok yardımcı olacaktır.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
az önce adliyeden geldim dosyamın fotokopisini aldım incelemek daha yeni nasip oldu ve öylesine öfke doluyumki verdiğim ifadede şöyle bir satır geçiyor okudukça kahroluyorum

soruldu : CMK' nın 253 maddesi uyarınca uzlaşma gerektiren suçlardan olduğu hatırlatıldı olaydan doğan sorumlulğu kabul edip etmediği ve uzlaşma teklifni kabul etmediği soruldu.

şüpheli : benim olayda hiç bir suçum olmadığı için bana yapmış olduğunuz uzlaşma teklifini kabul etmiyorum ben suçsuzum dedi.

İfademi alan memur bana hiç böyle birşey sormadı bana böyle birşeyden bahsetmedi yangından mal kaçırır gibi ifademi yazdı savcıya bile çıkarmadı ben sadece ifademi verdiğim kısmı okudum şimdi bu memur yüzünden belki hayatım kararacak böyle bir sistem böyle bir memurluk varmıdır ALLAH aşkına. 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyorum.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ifade değiştirebilirsin o sorun olmaz da sen neden halen bir avukat ile görüşmüyorsun anlam veremiyorum dostum.

bence bir avukatla otur masaya görüş. sitede hukuki abimiz var bu konularda tecrübeli arkadaşlar mevcuttur muhakkak kendisi olmadı yakın bir avukat arkadaşı sana uygun rakamlarla avukatlığını üstlenir. bence zaman kaybetmeden iş işten geçmeden avukatını bul ve gerekli müdahaleleri yap.

FileZilla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl başardınız mahkemelik olmayı merak ediyorum ?

yaklaşık 15 yada 20 ye yakın mp3 domaini banlattım, hala mahkeme filan yok.

Herkesin huzurunda tebrik ederim seni

ErsaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladığım kadarı ile Sulh Ceza Mahkemesinde ifade vermişsiniz. Sulh mahkemeleri karşılıklı anlaşma yapılabilecek şekilde düzenlenmiş. Bu ifadeler standart ifadeler her yapılan işlemde böyle oluyor memurun bir suçu yok.

Siz orda tamam kabul ediyorum uzlaşmayı deseydiniz suçu kabullenmiş olurdunuz ve mahkeme yapılmazdı. Bu şekilde muhakeme (Mahkeme) olacak sizin için daha iyi. Kendinizi savunma imkanınız olacak.

Bence zaman geçmeden avukat tutun derim. Siz de takip edebilirsiniz fakat bazı süreler vardır bu süreleri bilmeyebilirsiniz bunu da mahkeme size hatırlatmak zorunda olmadığı durumlar var bu nedenle avukat ile davanızı takip ederseniz yararınıza olur.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44

Ukala ukala cevap verecegine cozum uretebiliyorsan, cozumu biliyorsan cevap yaz. Olmus iste adami tespit edip mahkemeye vermisler. Usdeki mesaji yazdinda eline ne gecti? Veya kime faydasi dokundu şu kelimelerin? Anlamiyorum sizi!

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37

herhalde savcıya gidip "benim forumumda mp3 yayınladılar bana dava açın" demedi.

2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyorum diyor, siz burada böyle ukalalık yapıyorsunuz. yazık yahu diyecek söz yok size. ayrıca bu ukalalığınız için -rep de umarım en kısa zamanda kırmızı olarak görürüm sizi.

sarget: geçmiş olsun.

G

gncytnk

Misafir
geçmiş olsun aceba düşünüyorumda... büyük olan bir kaç mp3 sitesi var müyap neden onları kapatmıyor ?da bizim gibi garibanları hedef alıyor! müyapı protesto ediyorum. hadi mp3 sitesi olsa neyse diyecem :(

ErsaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ukala ukala cevap verecegine cozum uretebiliyorsan, cozumu biliyorsan cevap yaz. Olmus iste adami tespit edip mahkemeye vermisler. Usdeki mesaji yazdinda eline ne gecti? Veya kime faydasi dokundu şu kelimelerin? Anlamiyorum sizi!

Loi - Konusup ukalalik edecegine susda birsey sansinlar seni
"Loi" yanlışlıklamı oldu bilemiyorum ama bana -rep vermişsin. :)
Rep olayını hiç kafama takmam ama bir yanlışlık oldu sanırım. Ben ukela şekilde cevap vermedim sadece sistemin nasıl işlediğini söyledim ve arkadaşımızın kendini bir avukat ile savunmasını önerdim. Eğer yanlışlık yok ve gerçekten bu yazıyı bana karşı yazdı isen bu yazıda nerde ukelalık var onu anlamadım :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
"Loi" yanlışlıklamı oldu bilemiyorum ama bana -rep vermişsin. :)
Rep olayını hiç kafama takmam ama bir yanlışlık oldu sanırım. Ben ukela şekilde cevap vermedim sadece sistemin nasıl işlediğini söyledim ve arkadaşımızın kendini bir avukat ile savunmasını önerdim. Eğer yanlışlık yok ve gerçekten bu yazıyı bana karşı yazdı isen bu yazıda nerde ukelalık var onu anlamadım :)

esat loi sana diilde @FileZilla ya -rep vermek istedi sanırım :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
way bee..yazık.. umarım bi ceza almadan atlatırsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5