İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mynet den aradılar Click Başına ücret değişcekmiş ?

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben konuya döndüreyim o zaman.Arzu hanım beni de aradı ve bugun siteme ekledim tekrar kodları ama yukarıda okuduklarımdan sonra birazdan kaldıracagım.Çünkü ne bu koşullarda tıklama başına 100 ytl kazanabilirim ne de fatura kesebilirim..Mynet in daha çok çalışması lazım çoookk...

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mynet ads sisteme yeni girmiş belliki eline gözüne bulaştırıyor webmaster arkadaşların söylediklerine göre. yukarıdada arkadaş yazmış zaten.ilk önce reklamveren bulunsun, daha sonra zaten webmasterlar üye olur. tıklama ücretine gelince , tıklama ücretine cok komik bir rakam veriyor acaba şuanki sistemle 3 k bir site ne kadar zamanda ödemesini alabilir , 100 ytl yi geçebilir. kıyaslamalar sonucu google her şekilde daha iyidir şu durumda. bence mynetin bu işe girmesi henüz erken. (kendi düşüncem) iyi çalışmalar, vesselam.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece fatura kesebilen kurumları seçmesi çok kolay anlaşılabilen bir ticaret stratejisi.

"Ulan olmazya, belki üretiriz güzel bişeyler yaparız, o zaman herkesi alırız. Şimdi fatura kesebilenlerle bişeyler yapmaya çalışalım tutmazsa tutmasın yine. En azından ismimiz fazla lekelenmemiş olur."

Yerinde saymaya ve bilinçsiz kullanıcıya hitap etmeye alışmış büyüklük anlayışını tekrardan bir güzel kınıyorum. Bu işler Arzuyla Melahatle olacak işler değil.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arzoom hanım bulmusken sorayım. mynet kabul etmediği sitelerin sebebini yazmıyor. 4000 civarı tekil hit alan tasarımı iyi icerigi iyi ve uygun-değilgrafi oge bulundurmayan bir site neden kabul edilmez ? yani cok umursadıgım icin sormuyorum sadece mynetin kriterini cozemedimde ...

sesiniz meshur olduda yuzunuzu merak ettik simdide :) ehehe. kolay gelsin

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bu myneti çözemedim bu kadar kişiyi arayacağına o gelen telefon faturasıyla klik ücretlerini arttırsaydı şimdiye en iyi sponsor olurdu :)

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuyu bastan sona okudum. Tam turk isi olmus. Buyuk dusunulmus, hizli baslanmis, ama ortada altyapi sorunu var gibi... Neyse hayirlisi olsun. Google taklit edilerek bu piyasada basari elde etme sansiniz cok az. Sebepleri

1. Google daki teknoloji sizde yok. Herhangi bir tiklamanin maliyet ve getiri hesabini saglikli bir sekilde yapmaniz biraz zor. Siz bu iste musteri temsilcisisiniz. Click basina odeme nasil belirleniyor diye soruldugunda, bunu sistem belirliyor diye cevaplarsaniz, kimse bu ise girmez. Sistemi yapan insandir, bunun arkadasinda bir algorirma, mantalite yatar. Butun bu programlari yapan insandir. Sistemi yaratan, yapan, elbet click basina ne kadar verilecegini dusunmustur. Bunu bilgisayar yada sistem yapmaz. INSAN yapar. Bunu aciklamaniz lazimki, insanlar adaletli bir sekilde paralarini alabileceklerine inansin.

2. Uygulama guven vermiyor. Buyuk site, kucuk site ayrimi yapmissiniz. Bunlar ne demek? Hangi siteler buyuktur?

3. Fatura istemeniz zaten bu uygulamayi olu dogurmus.

4. Reklam verenler kisitli. Dolayisiyla webmasterlar sizin sistemden su asamada iyi para kazanamiyorlar. Sizi secmeleri icin bir sebep yaratmaniz gerekiyor.
a. Cok daha alakali reklamlari sitede gosterebilirsiniz. (Ama yeteri kadar reklamveren olmadigi ve teknoloji sahibi olmadiginiz icin yapabileceginizi zannetmiyorum)
b. Kisa vadeli olarak webmaster lara tiklamalarin cok uzerinde para verebilirsiniz. Yurdum yatirimcisi, sirket sahibi uzun vadeli dusunmez, sizin patron bu isten para kazanamayinca, sizin bolumu degistirir, yada kovar. AdPartneri kapatir.

Kisisel tavsiyem:

Bu is biraz yas. Mynet bu reklam isinde iyi para var diye bodoslama atlamis, ama hicbir stratejik plani yok gibi gozukuyor. Google kopyalanarak, pek bir gelir elde edebileceginizi zannetmiyorum, zira Adsense varken, akli selim hicbir webmaster sizin ucuz kliklerinize aldanmaz. Daha cok ugrasarak, en fazla stres katsayinizi yukseltirsiniz. Mynet icindeki baska bir bolume transfer olabiliyorsaniz, elinizden geleni yapin, bolum degistirin. Yok yapamiyorsaniz, zaten reklam isinden yeteri getiri elde edemeyen patron yeniden yapilaniyoruz, sinerji yaratacagiz, gak guk diyerekten sizin bolumu dagitir, calisanlarin buyuk kismini kovar. BU yuzden bolum degistiremiyorsaniz, baska bir yerde is arayin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5