İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Natro Hosting Saldırı yedi!

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Ke[R]eM
haklısın hocam... Türkiye'de bir kaç firma dışında kimse kolay kolay iyi bir güvenlik uzmanı çalıştırabilecek düzeyde değil. Yurt dışında aldıkları para belli. Adamlar 10-30Bin$ arasında çalışıyor. Türkiye'de de parmakla sayacak kadar anca çıakr çıkmaz güvenlikçi. Onlarda haklı olarak minimum 7-8bin YTL maaş ister. Bu parayıda gidip ne Natro öder nede başka bir firma...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bütün müşterilerinin bilgilerini, güvenliklerini teslim edecekler. 5-10 milyar fazla bir rakam değil bu iş için.

Ama bir mass mail atıp, kullanıcılardan özür dilemek daha düşük maaliyetli değil mi..

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onların yuzunden bugun butun hitlerimi kaybettim :(

Sayın Müşterimiz,

Problem giderilmiştir.Lütfen kontrol ediniz.Verdiğimiz bu geçici rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.

Saygılarımızla
NATRO

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya gerçekten natroda kayıtlı kaçta ne kredi kartı numarası vardır? adamların eline geçerse nolur? millet pert olur? özür dilemek erdemlik ama kaybedilen hitleri geri getirmiyor.bunun için güvenlik önlemlerini kaç para olursa olsun almaları-sağlamaları lazım diye düşünüyorum ki zaten bir daha çökerse sistemleri çoğu kişinin kullanacağınıda sanmıyorum natroyu,keyifleri bilir.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birçok kişi burda Natro'yu suçlamış.7-8 bin YTL'nin çok bir rakam olmadığını savunmuş.

Kusura bakmayın ama 100 MB alan içeren bir paket için senelik 40-50 YTL'ye bile çok diyerek "Artık bunu senelik 10 YTL'ye satıyorlar" diyen müşterilerin 7-8 bin YTL'ye küçük gözüyle bakmamaları lazım.

Bahsettiğiniz tarzda uzmanlarla çalışmak istiyorsanız samimiyetle söylüyorum 100 MB alan için yıllık değil aylık 30-40 YTL ödemeniz gerek.

Olaya müşteri gözüyle bakmanız normal ama bir de firma gözüyle bakın.Firmanın yaptığı yatırım ve sağladığı kazanç belli.Bu fiyatlarla bahsettiğiniz tarzda güvenlik önlemi alabilecek firma sayısı ya birdir ya ikidir.Onlar da 10 MB alanı yıllık 100-200 YTL'ye satan firmalardır.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Piyasa işi yapan piyasanın kahrını çeker.

Sebep? Firmalar yani ticari kuruluşlar kâr etmek amacıyla kurulurlar. Ben bugüne kadar "zarar edeyim her ay ama piyasa düzgün olsun" diyeni hiç görmedim. Ticaretin mantığına aykırı bir kere bu. Burada NATRO'ya bu kadar laf edenlerin kaç tanesinin hizmet aldığı hostingçi, NATRO kadar güvenlik önemli alıyor? Hem yazılımsal olarak, hem de donanımsal olarak kaç tanesi NATRO'nun seviyesinde? 100 taneden belki 1 tanesi anca çıkar. Önce kendi hallerine baksınlar, ondan sonra NATRO'ya laf etsinler.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aksine, tamamen örtüşüyor. Çünkü bir işe başlamadan önce kazanç faktörlerinin yanı sıra zarar faktörlerini de araştırmak gerekir. Önlem alamayan risk alır.

Türkiye'deki DC'leri, Türkiye'deki DC'lerle karşılaştırırsanız hiçbir sonuca varamazsınız, bunu da ayrıca belirteyim.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Piyasa işi yapan piyasanın kahrını çeker.

Bu sözünüze katılıyorum + olarakda tek bir hostink şirketi olarak bir yer göstermek zordur şu sıralar bir çok hontink işi eden yerlerde sıkıntı var kusura bakmayında çözüm bulmaya çalışmazsanız sürekli müşteri ve ticari kaybı yaşıycaksınız

(Lafım geneldir ismi geçen ve hiç bir host işiyle baglantım yoktur)

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aksine, tamamen örtüşüyor. Çünkü bir işe başlamadan önce kazanç faktörlerinin yanı sıra zarar faktörlerini de araştırmak gerekir. Önlem alamayan risk alır.

Türkiye'deki DC'leri, Türkiye'deki DC'lerle karşılaştırırsanız hiçbir sonuca varamazsınız, bunu da ayrıca belirteyim.

Türkiye'deki DC'leri gidip bir Savvis ile karşılaştırmamızı bekliyorsanız, yanılıyorsunuz. Türkiye'deki internet hızları bellidir, Türkiye'de internete verilen önem bellidir, Türkiye'de bu sektörde eleman açığı olduğu bellidir, Türkiye'de bu sektörde bilgili kişi sayısının çok az olduğu bellidir, Türkiye'de rekabet yöntemi olarak "alternatifler sunup, bir adım öne geçme" yerine "rakibinin satışını baltalayıp, ona zarar vererek bir adım önde olmaya çalışma" gibi yanlış bir politika izlendiği bellidir. Hâl böyleyken, Türkiye'deki DC'leri sadece Türkiye'deki DC'ler ile karşılaştırırız. Bunun ötesini yapmak, insafsızlık ve gerçeklerin dışında olur. Realist olmak şart. ;)

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hâl böyleyken, Türkiye'deki DC'leri sadece Türkiye'deki DC'ler ile karşılaştırırız.

Ve bir sonuca varamazsınız... Talebi büyütmeden pazara yeni ortaklar girer durur, kimse yeni pazarlar yaratmak için uğraşmaz... Herkes birbirinin payına ortak olur, müşteri sıkıntısı yaşanır ve büyükler küçükleri ezer.

Turkticaret bunun tersini (olması gerekeni) yaptı ve pazarın %50'sinden büyük bir kesimini ele geçirdi.

Bilgi Host

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sadece saldırıyı natro almıyor bende gecenlerde baya büyük bir saldırı aldım ve sunucu load oranı %80 kadar cıkmıstı.
kimin yaptını biliyorum aslında uyarı msj da yolladım kendi sitelerinden genelde hosting firmalarına saldıranlar isim vermek istemiyorum ama coluk cocuk eğolarını tatmin etmek icin yapiyor.!

L

Lost

Misafir
Sana Katılıyorum Saldırı Yapınca Kendilerini birşey Sanıyorlar Ama Bunun Kahrını Hostcular Çekiyor Buna Hemen Dur Denmesi Gerekir...

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güvenlik = yatırım demek çoğu DC yi tanırım tr de adam gibi firewall ı olan yok citrix almalı onlarda 80 90 $ civarı.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aha bu da deli saçması :)

Bu tür saldırıların uzun soluklu olmasına imkan yoktur. Natro için kalitesini ve gücünü belli etme zamanı bence. Aynı güçte bir saldırıyı ancak bir iki gün sonra yapabilirler. Bu süre zarfında Natro önlemini alırsa, kalitesini ortaya koyar. Alamazsa aynı maduriyeti kullanıcılarına tekrar yaşatır.

Ne yazıktır ki, ülkemizdeki datacenter sahiplerinin "saldırının nasıl yapıldığına dair" bile çok az bilgileri var -veya yok-. Kurumlarında güvenlik uzmanı barındırmıyorlar. Bu tür durumlarda ise, kaliteli donanım kullandıklarını, herşeylerinin çok iyi olduğunu vb. belirterek kullanıcılarını tekrar tavlama yöntemine gidiyorlar.

Önlenemeyecek saldırı yoktur. Siber dünyada kazandıklarını iş yatırımına dönüştürmeyen kurumlarınsa sonu hüsrandır.

Arkadaşlar ne önlemi ne güvenlik uzmanı ağır botnete karşı koyacak bir firewall yada tanıdığınız güvenlik uzmanı var ise bana gönderin yada yapabiliyosanız buyrun gelin yazlık yat araba ne istiyorsanız alıcam almazsam forumda yaptım ağırbotnetten kurtardım ama vaadlerini yerine getirmedi bu adam diye yazın

Bu gün dünyadaki tanınmış datacenterların yüksek seviye teknik elemanları ağır botnete hiç bir donanımsal firewall ile karşı koyamazsınız derken siz hangi firewall dan güvenlik elemanından bahsediyorsunuz?

evet ağır botneti sürekli engelleme diye bir şey yok ama yapanı tespit ettirip ilk mahkemeden çıkarken suratına koca bi tükürük yapıştırma şansı var isim vermiycem bizde bir süredir saldırı alıyorduk yapmamız gereken yasal işlemleri yaptık suç duyurumuz ve verdiğimiz bilgiler ile almanyada 3 türkiyede 6 kişisel bilgisayara el konuldu (trojan bulunan) ve kaynak tespit edildi (ayrıca serverınız bilişim suçları tarafından kontrol takip altına alınıyor)

Ayrıca çok yakında bu durumlarda yapmanız gereken yasal işlemleri dilekçe örnekleri ile yayınlıycam ve bu suç duyurusunda bulunup kişiyi tespit ettirmenin maliyeti sadece "0" ytl

Bu saatten sonrada kimse oturup botnet yiyom yapacak bir şeyim yok deyip durmasın

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Adamın birinide verdiler mahkemeye delillerle ispatlarla.. Kimseyi bu şekilde mahkemeye verebilen olmamıştı.. Ama ne oldu? Kimsenin şevkini kırma taraftarı felan değilim ama sanada geç bunları demekten kendimi alıkoyamıyorum.. Türkiyede bilişim suçlarıyla uğraşabilecek ne avukat var nede bilişim suçları ile uğraşan bölümde bu konuda yetkin adam akıllı biri var.. Uğraşabilecek adamda zaten memur maaşı ile egm altında çalışmaz anlatabiliyorumdur insallah..

Yapabileceğin tekşey adamı bulup cezasını kendin kesmen.. İşe yarıyor biz denedik gördük...

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adamın birinide verdiler mahkemeye delillerle ispatlarla.. Kimseyi bu şekilde mahkemeye verebilen olmamıştı.. Ama ne oldu? Kimsenin şevkini kırma taraftarı felan değilim ama sanada geç bunları demekten kendimi alıkoyamıyorum.. Türkiyede bilişim suçlarıyla uğraşabilecek ne avukat var nede bilişim suçları ile uğraşan bölümde bu konuda yetkin adam akıllı biri var.. Uğraşabilecek adamda zaten memur maaşı ile egm altında çalışmaz anlatabiliyorumdur insallah..

Yapabileceğin tekşey adamı bulup cezasını kendin kesmen.. İşe yarıyor biz denedik gördük...

Ama kaynak tespit ediliyor kaynağı tespit ettir cezasını sen kes yada mahkemeye ver bu kişisel seçim benim anlatmak istediğim tespit kısmı

Ayrıca yıllarca botnetçilerin yerine biz geç bunları bi çare yok deyip botnetçileri bu havalara sokan bizler değilmiyiz?

Adamlar başka forumlarda utanmadan botnetçiyim yaparım ederim diye ahkam kesiyor bu gün sana yarın bana bu böyle bizler geç bunları yada çare olduğu halde çare yok dedikçe bu adamların oyuncağı olmaya mahkumuz.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ama kaynak tespit ediliyor kaynağı tespit ettir cezasını sen kes yada mahkemeye ver bu kişisel seçim benim anlatmak istediğim tespit kısmı

Ayrıca yıllarca botnetçilerin yerine biz geç bunları bi çare yok deyip botnetçileri bu havalara sokan bizler değilmiyiz?

Adamlar başka forumlarda utanmadan botnetçiyim yaparım ederim diye ahkam kesiyor bu gün sana yarın bana bu böyle bizler geç bunları yada çare olduğu halde çare yok dedikçe bu adamların oyuncağı olmaya mahkumuz.

Verdigim mücadeleyi bilsen bunları yazmazdın eminim, bilmediğin için senide anlıyorum. Delil ile ispat etsende bi işe yaramıyor. Bak ben sana çözümü söyledim, tespit edince cezasını sen kesiceksin ondan sonra kafasına silah dayasan yine sana bişey yapamaz.

Not: Dayak cennetten çıkmadır.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Verdigim mücadeleyi bilsen bunları yazmazdın eminim, bilmediğin için senide anlıyorum. Delil ile ispat etsende bi işe yaramıyor. Bak ben sana çözümü söyledim, tespit edince cezasını sen kesiceksin ondan sonra kafasına silah dayasan yine sana bişey yapamaz.

Not: Dayak cennetten çıkmadır.

Bende uzun süredir mücadele veriyorum ama hep yasal yollarla olsun istedim tavsiyen de uyulacak tipten :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5