İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ne kadar çağdışı bir düşünce , mailleri kontrol edeceklermiş !

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
haber ,

"bu yıl başlatılacak uygulama kapsamında, ilköğretim 4. sınıfı bitiren yaklaşık 10 milyon öğrenciye ücretsiz(ehee - sanki ücretli satılıyor) e-posta adresi vereceğini, bu adresin lise son sınıfa kadar kullanılabileceğini söyledi."
"e-posta adresi aracılığıyla öğrencilerin birbirleriyle ve öğretmenleriyle de haberleşeceklerini, MEB'in eğitim portalına bağlanabileceklerini dile getiren Aktürk, şunları kaydetti: ''Dolayısıyla yaptıkları işler takip edilecek.(Vayyy-sherlok holmes taktiği:) )Öğrencilerin mailleri, MEB tarafından denetlenecek." yani ohaa.

''e-posta adresinin nasıl kullanılacağını, hangi tür yazışmalar yapılabileceğini, tüm kuralları ve cezai hükümleri MEB belirleyecek. Bunların dışında kullanım olursa disiplin suçu teşkil edecek''

Detaylı haber:internethaber.com

sizin verdiğiniz maili ögrenciler ne yapsın . (komikler.com halt etmiş yani) ehehee

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vardır bi çıkarları. hizmetin kalitesi yok o ayrı zaten de.. öğrencilerin zevklerini, hobilerini v.s bilgi toplayıp spam mail atarlar ilerde.. beklerim bunu ben.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir de şöyle düşünün, eğitim ile ilgili hergün yeni kararlar alınıyor, her gün yeni gelişmeler oluyor. Bunu öğrenciye ulaştırmanın en güzel yollarından biri de onların e-postlarına bu haberleri iletmek olacaktır. Bence güzel bir uygulama.

Mesela kaç ilköğretim öğrencisi, OKS de yeni değişikliği biliyor?

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir de şöyle düşünün, eğitim ile ilgili hergün yeni kararlar alınıyor, her gün yeni gelişmeler oluyor. Bunu öğrenciye ulaştırmanın en güzel yollarından biri de onların e-postlarına bu haberleri iletmek olacaktır. Bence güzel bir uygulama.

Mesela kaç ilköğretim öğrencisi, OKS de yeni değişikliği biliyor?
buna bişey diyen yokki zaten, mail kullanılmasın diyen yok, sadece hizmet düzgün verilir inşallah diyoruz..

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiçbir öğrenci de gidip özel yazışmalarını verecekleri mailden yapmaz zaten. Kendi öğrencilerimden biliyorum büyük çoğunluğunun maili, telefonu var. Gidipte bu adresi pek kullanan olmayacaktır. Hele mesajların takip edildiğini bilen öğrenci hiç kullanmaz.

Takip etmeleri ne kadar doğru, ilköğretimdeki bu serbestlikten dolayı eğitim çıkmaz batağa girmiş durumda. Takip edilmesi, doğru geliyor bana.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hiçbir öğrenci de gidip özel yazışmalarını verecekleri mailden yapmaz zaten. Kendi öğrencilerimden biliyorum büyük çoğunluğunun maili, telefonu var. Gidipte bu adresi pek kullanan olmayacaktır. Hele mesajların takip edildiğini bilen öğrenci hiç kullanmaz.

Takip etmeleri ne kadar doğru, ilköğretimdeki bu serbestlikten dolayı eğitim çıkmaz batağa girmiş durumda. Takip edilmesi, doğru geliyor bana.

belki bi eğitimci gözüyle size öyle geliyodur hocam, buna bişey diyemem.. benim bahsettiğim bilgi bankası oluşturulup yeni nesile ileride sürekli reklam yapmak, ürün empoze etmek, umarım yapılmaz diyorum, çünkü teknoloji doğru kişilerin elinde olmalı. yıllardır internette tonla anket yapılıyo, büyük firmalar hedef kitle arıyor.. e bizde tüketim manyağı olduğumuza göre.. gerçi belkide günahlarını alıyorum, belkide hiç böyle bir fikirleri yok da benim yazımı şansa görüp ilgi çekici gelebilir onlara. :)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Böyle bir uygulamaya girişmek mantıksız, her sene ne kadar öğrenci mezun oluyor, ne kadar öğrenci okula başlıyor. Türkiyede internet durumu zaten belli, trafik yükünde, teknik konularda bir sürü problem yaşanacaktır.(bu sistem ticari olarak düşünülüyor eminim, inşallah Bilsa firmasının bir oyunu değildir bu, ihale ona kalacaksa)

Sırf yaptık oldu, işte bunu biz yaptık demek için alınmış bir karar. Milletvekillerinin çoğunun dünya ya duruşu, bakışı, vizyonları belli, bilişim-teknoloji konularına ise hiç yakın değiller. Birisinin oğlu demiştir, babasıda iyi fikir demiştir. Aylardır birileri yakalanıyor (geçmiştede benzer suçları işledikleri halde) 3 ayda salınıyor, Almanyadaki uzmanlarda şaşkın, Türkiyede bunları yakalayanlarda şaşkın, cezası yok. Önce bunlara akıllı önlem alsınlar. Adamlar hapisten çıktılar, kazandıkları paraları harcıyor.(Merak ediyorum maliye bu paralarla ilgilenecekmi)

Birçoğunuzun bildiği bir site ile ilgili haber.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/6014849.asp?

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biri okutmuş donanımı devlete bence...böyle salakça birşey olurmu ya bu devirde...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belki bi eğitimci gözüyle size öyle geliyodur hocam, buna bişey diyemem.. benim bahsettiğim bilgi bankası oluşturulup yeni nesile ileride sürekli reklam yapmak, ürün empoze etmek, umarım yapılmaz diyorum, çünkü teknoloji doğru kişilerin elinde olmalı. yıllardır internette tonla anket yapılıyo, büyük firmalar hedef kitle arıyor.. e bizde tüketim manyağı olduğumuza göre.. gerçi belkide günahlarını alıyorum, belkide hiç böyle bir fikirleri yok da benim yazımı şansa görüp ilgi çekici gelebilir onlara. :)

bilemiyorum dediğiniz gibi bir düşünceye sahipler midir? Ama düzgün kullanılırsa gerçekten güzel bir düşünce bana göre. Dediğim gibi ilköğretim öğrencileri için çok önemli olan OKS de bu sıralrda değişiklik yapıldı ve bir çok öğrencinin haberi yok. Haberi olsa bile kafalar karışık. Bir habere bakıyorsunuz kaldırıldı diyor , diğeri başka bir şeyler diyor. En güzeli birinci kaynaktan haberi almak.

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biz tayyipin maillerini kontrol ediyormuyuz pazar günü yine bir sürü küfür yediler şahsımdan ..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bence düzgün bir uygulama. Zaten o maillerle sadece ders konusunda paylaşım olmalı. Yani açsın çocuk hotmail.com dan ordan diğer işlerini yapsın ama meb'in mailiyle spam yapması yada ne bileyim meb'in mailiyle yasadışı işler yapması ayıp olur. Sadece derslerle ilgili, öğretmenlerine soru sormak için oluşmuş bir sistem yapmaları güzel olur..

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence de çok güzel bir uygulama olur. çocuklar bazı şeyleri takip edebilir. kontol edilmeleri normal arkdaşlar. çocukların gelişimi ve yetişmesi için yapılması lazım.. cocugun mail adresine uygun-değilgrafik veya spam mailler geldi bunları tespit edip çocukların okumadan silmek vs gibi gerekli.. daha birçok ornek sayılabilir. bunun çağdışılıkla alakası yoktur. (bence) . saygılar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
benim çok komiğime gitti "bak mail veriyoz düzgün mailler atın yoksa disiplin suçu alırsınız".Benim için bu uygulamanın yangın tatbikatı saat 10 da demelerinden farkız.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu mail kullanımı yalnızca çevrimiçi kullanılırsa faydalı olabilir, umarım böyle düşünüyorlardır. Sadece @meb.gov.tr ye ait mail serverlerdan mail gelmesi ve yine @meb.gov.tr ye ait mailler arasında izin verilirse bu iş olabilir. Bu sistemede zaten mail sistemi demek yanlış olur, bir mesajlaşma sistemidir. Bu işin en mantıklı, en ucuz ve en kontrollü olanı budur.

Harbiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Once mailleri kontrol edebilecek bilgisayar verseler daha iyi olmaz mı?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iyi de tatbikatın amacı hazırlıkları görmek saat elbette verilmelidir..

sorun orda ne yazıkki, doğal afetler hazırlıksız geliyo . Aynı şekilde buda hazırlıksız yapılmalıydı zaten bütün mailler istendiği zaman incelenebiliyo.Söylemek yerine yapanları iyi bi dille uyarmak daha eğetici olcağı yönünde düşünüyorum

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Önce açıkça söylenmesi ve sonra hala yapılıyorsa onların uyarılması daha uygun gibi eğitim yönünden. Hele 2. defa yapanlar da ceza alabilir..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5