İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne kadar kazanıyoruz ve nereye gidiyoruz.

A

Airborne

Misafir
Reklam islerin gelecegi yok Bunu yan gelir yada hobi olarak yapmak gerekli. Bugün var yarin yok

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Airborne' Alıntı:
Reklam islerin gelecegi yok Bunu yan gelir yada hobi olarak yapmak gerekli. Bugün var yarin yok
Türkiye açısından bakarsak haklısın fakat İngilizce içerikli site ile yabancı hiti olan herkes için bu yanlış bir öngörü.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Airborne' Alıntı:

Bu işin geleceğine yok diyorsan kısaca internetin geleceği yok diyorsun. Peki her geçen gün internet kullanıcıların çoğalmasına ne diyeceksin? Bence türkiyede internet geçen yıl başladı 2 yada 3 yıl sonrada insanlarımız internet'in ne işe yaradığını tam olarak anlayacaklar.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
*siber*' Alıntı:
Bu işin geleceğine yok diyorsan kısaca internetin geleceği yok diyorsun. Peki her geçen gün internet kullanıcıların çoğalmasına ne diyeceksin? Bence türkiyede internet geçen yıl başladı 2 yada 3 yıl sonrada insanlarımız internet'in ne işe yaradığını tam olarak anlayacaklar.

+1000...

internet reklamcılığı yada bizim yaptığımız iş (site yapıp, ziyaretci çekip, reklam yayınlama) bence önümüzdeki yılların en güzel işlerinden biri olacak.

adsense türü oluşumların bitmesi diye bir şey söz konusu olamaz. tüm dünya internet e taşınıyor. internet te REKLAM olayının bitmesi imkansız.

ben etrafımda üniversite sınavına girecek olan bilgisayar yada internete meraklı yakınlarıma-tanıdıklarıma özellikle adsense yi anlatıyorum ve bilgisayar prog/müh. gibi bölümleri öneriyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
benim peder 58 yaşında ve şu anda msn den bana powerpointte hazırlanmış bişi yolluyo...

Pederin keşfedeceği çok şey var bu konuda...bizim peder bile online ise artık bu internet alemi hayatta ölmez

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben etrafımda üniversite sınavına girecek olan bilgisayar yada internete meraklı yakınlarıma-tanıdıklarıma özellikle adsense yi anlatıyorum ve bilgisayar prog/müh. gibi bölümleri öneriyorum.

çoğumuz müh. yada programcı değiliz adsense için müh. prog. okuyacaksa okumasın bence :) , biraz aklın ve yeteneğin varsa bilg. müh. olmaya gerek yok yada programcı nette herşey sana sunuluyor zaten bir çeşit online eğitim alıyorsun gerek programlama gerekse tasarım konularında. Bu yüzden söylediğiniz şeye katılmıyorum ama tabiki bilg. müh. tavsiye edilmeyecek bir meslek değil. Bu yüzden adsense demiyelim de internet ve bilgisayar teknolojilerinin geleceğinin olduğunu ve kaynakların sınırsız olduğunu anlatmak gerek üniversite okuyacak arkadaşlara.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Airborne haklı , bende zaten böyle başlamıştım işe ve hala daha öyle devam ediyorum hobi olarak yapılmalı ve yan gelir elde etmek için kullanılmalı.hayatımızı internet reklamcılığına adarsak yarın atıldığımız zaman kafamızı sıyırmamamız elde değil.yarın bir gün evlendiğin zamanı da düşünecek olursak o zaman ne olacak bunları da düşünmek gerekiyor tabii.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Borte45' Alıntı:
Bu arada Linkworth hakkında bilgi verebilirmisin,link satış sitesi olduğunu bliyorum. Birde sanırım reklamverenler sana teklif veriyordu yanlış hatırlmıyorsam,açıklaman mümkünmü acaba ?

Sitelerini ekliyorsun ve örnek olarak sadece ana sayfada şu fiyata, tüm sayfalarda şu fiyata reklam yayınlarım diye paketler koyuyorsun. Teklif gelirse sitenin linkini ekliyorsun ve reklamı kabul ediyorsun. Her ay paran paypal hesabına geliyor. Dün 3. reklamımı aldım. %30 linkworth komisyonunuda söyleyeyim ;)

Bence tüm sitelerinizi ekleyin. Kenarda durmasının zararı yok. Benimde öyle duruyordu, 3-5 ay sonra bir mail geldi teklif var diye şaşırdım. 1 hafta sonrada 2. gelmişti.

Reklam fiyat belirleyicide var sitede. Fiyatınızı Alexa rank, PR değeriniz ve indexli sayfalarınız artırıyor.

www.linkworth.com

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ewet esasında adsense gibi bir oluşuma kayıt olup, reklam yayınlamak için bilg. müh. olmak gerekmez.

ama biraz daha büyük düşünmek gerek.

sonuçta ileride Türkiye de de adbrite, linkworth gibi sistemler yapılabilir. (en azından benim böyle bir planım var) bunları oluşturanlar çoğunlukla genç girişimciler ve bu gibi sistemleri kurmak bilgisayar ve internet konusunda eğitim ve tecrübe gerektirir.

geçenlerde forumda yazdılar KAT REKLAM olarak yeni bir sistem başladı. umarım bu ve bunun gibi sistemler çoğalır.

K

Kerasus

Misafir
Evet eskiye oranla özellikle son 1-2 yıldır bu sektörde girişim sayısı hayli arttı bunun nedenleri arasında giriş yatırımının diğer sektörlere göre çok çok düşük olmasıda bence büyük bir etken.

Çogu büyük firmayı takip ediyorum yatırım ve alımlarına devam ediyorlar demekki onlarda gelecekten umutlu ve bu sektöre yatırım yapıyorlar, umarım daha güzel yerlere gelebiliriz. Önümüzde çok uzun bir yol var umarım internet kullanımı nüfus artış hızını yakalar.

Bu iş eğitim almadan tabikide yapılabilir, sonuçta internette her türlü bilgiye çok kısa sürede ulaşabilirsiniz hele birde bu iş için biraz merak ve istek varsa içinizde o zaman zaten gerisi gelecektir. Ama benim tavsiyem mümkünse bu alandada eğitim almak, her sektörde olduğu gibi eğitimli ile eğitimsiz arasında muhakkak fark olacaktır.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense için eğer hile yapmıyorsanız banlanma korkusu yersiz...
Benim de geçinecek kadar gelirim var ama sanal işçiliğin reel yaşantımı anlamsızlaştırdığı düşüncesiyle boğuşup duruyorum. Bazen kendi kendime Çoban mı olsaydım acaba diye şaka yaptığım oluyor :)

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sport' Alıntı:
ewet esasında adsense gibi bir oluşuma kayıt olup, reklam yayınlamak için bilg. müh. olmak gerekmez.

ama biraz daha büyük düşünmek gerek.

sonuçta ileride Türkiye de de adbrite, linkworth gibi sistemler yapılabilir. (en azından benim böyle bir planım var) bunları oluşturanlar çoğunlukla genç girişimciler ve bu gibi sistemleri kurmak bilgisayar ve internet konusunda eğitim ve tecrübe gerektirir.

geçenlerde forumda yazdılar KAT REKLAM olarak yeni bir sistem başladı. umarım bu ve bunun gibi sistemler çoğalır.

Türkiye de internet reklamcılığı gerilerden geliyor bu manzarayı google adsense deki türk yatırımcılardan görmek mümkün. Türkiye henüz interneti kullanmayı yaygınlaştıramadı benim kanaatimce ve bilinçsiz bir internet tüketimi var. Sektörlerin de şu an için internetle ilgilenmelerinin sebebi de her firmaya internet sitesi zorunluluğu şirketler henüz internetle haşır neşir olmaya başladılar bana göre ve sanmıyorum ki Türkiye'deki internet reklamı diğer ülkelere nazaran yukarılara çıkacak. Yani bir abd yada bir avrupa ülkesi kadar olamayacak internet reklam sektörü. Ama inşallah şirketlerimiz ve toplumumuz internetin gerçek anlamını anlarlarsa, internetin msn,chat,geyik,oyun olmadığını anlarlarsa işte o zaman ben internet reklamcılığının büyüyeceğine inanırım.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
zaman alabilir ama illaki gelişecektir bu sektör.

odevsiteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce site yapmak için iki sebep:

ABD'deki İnternet kullanıcısı sayısı 2005 itibariyle: 203.8 milyon
Türkiye'deki İnternet kullanıcısı sayısı 2003 itibariyle: 5.5 milyon

Kaynak: http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/fields/2153.html

Elbette yapacağınız bir site yalnızca Amerikalılara değil, tüm İngilizce konuşan nüfusa hitap ediyor.

Adwords'te İngilizce reklamlarda reklamverenin tıklama başına vaad ettiği ücret 78 dolara çıkabiliyor:

$78.30 chicago personal injury lawyer
$73.01 chicago personal injury attorney
$69.17 lasik new york city
$64.27 new york personal injury lawyer
$64.17 new jersey car insurance
$63.10 new york personal injury attorney
$61.64 chicago personal injury lawyers
$61.17 mesothelioma lawyers
$60.74 atlanta personal injury lawyer
$60.29 new york personal injury lawyers
$59.00 lasik dallas
$58.68 new york personal injury lawyers
$58.38 miami personal injury attorney
$58.25 what is mesothelioma
$58.08 best equity loan
$57.95 lasik new york
$56.88 whole life insurance quote
$56.75 new york car insurance
$56.55 the lasik vision institute
$56.40 what is mesothelioma
$55.98 mesothelioma attorneys
$55.39 peritoneal mesothelioma
$54.81 new york personal injury attorney
$53.74 lasik nyc
$53.46 whole life insurance quotes
$53.42 car insurance in new jersey
$53.12 las vegas personal injury lawyer
$53.12 term life insurance quotes
$52.57 mesothelioma treatments
$52.41 equity loan rate
$51.78 equity loan
$51.50 new york personal injury lawyer
$51.29 equity loan rates
$51.15 fixed rate equity loan
$50.54 causes of mesothelioma
$50.16 asbestos lawyers
$49.88 manhattan lasik
$49.38 whole life insurance quotes
$49.12 miami personal injury lawyer
$48.79 auto insurance in new jersey
$48.64 lasik nj

Kaynak: http://www.cwire.org/highest-paying-search-terms/

Türkler en fazla ne kadar vaad ediyordur dersiniz? 10 dolar veren var mıdır?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kimsenin vereceğini sanmam
ben bi ara 1.5 ve 2.1 $ verdim :D ama sonra değiştirdim. başedemedim

ahmet0011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biri 500 milyarmı dedi..yoksa bir kedi gördüm sanki :D

Ben meslek edindim ama dogrusu
evet arkadaşlar gerçektende bu iş hobi olarak yapılmalı bence..

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ahmet0011' Alıntı:
biri 500 milyarmı dedi..yoksa bir kedi gördüm sanki :D

Ben meslek edindim ama dogrusu
evet gerçektende bu iş hobi olarak yapılmalı bence..

Hobi için paramı kazanılır ya ? Allah Allah neden kabulllenemiyoruz interneti..

G

gibigibiyim

Misafir
Herkeze Allah daha cok versin(hile yapmayanlara),Ben pek bisey kazanamiyorum.Fakir webmasterlerden biride benim ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5