İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden boş işlerle uğraşıyorsunuz ?

nochi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumda bir sürü yazı okuyorum ve devamlı takip ediyorum. Ancak gördüğüm kadarıyla siz çok fazla boş işle uğraşıyorsunuz.

- Tıklama başına bir kaç cent kazanmak
- Network marketing sistemiyle tepedeki insanları zengin etmek
- Adsense ile günde 10 - 15 dolar kazanmak gibi

Bu tür şeyler, sadece sizin kendi kendinize vakit öldürdüğünüz yada kendinizi avuttuğunuz boş işlerdir. İnternetten gerçekten para kazanan kişiler var. Günde 1000 - 10.000 dolar gibi rakamlar kazananlar var. Bence boş işlerle uğraşacağınıza nasıl ve hangi yöntemleri kullanarak çok para kazanılabilir. Onu araştırın.

- Forex'i değerlendirin,
- Hisse senetlerini araştırın,
- affiliate marketing sistemini araştırın,
- İnternette reklam işini araştırın,
- Networkleri araştırın

3 yıllık bilgi birikimi deneyim ve tecrubelerim sonucunda öğrendiğim şeylerle ilgili bir kaç ip ucu verdim, gerisi size kalmış.

Sadece parayı takip edin o sizi bulacaktır ...

Not : Dikkat ederseniz hiç bir şeyin reklamını yapmıyorum, amacım sadece çok küçük paralarla uğraşmayı bırakıp, gerçekten para nasıl kazanılır onu görmenizi sağlamak bir kaç ipucu vermekti.

:elleme

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bende tam onu soracaktım, neden boş işlerle uğraşıyorsunuz?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Malesef internette yıllardır değişmeyen bir şey var;insanların bir anda zengin olma hayalini internet üzerinden gerçekleştirebilecekleri yanılgısı.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
nochi nin görüşlerine saygı duymak lazım, ben kişisel tercihim o tür çalışmaları proje olarak görmüyorum. Bir projeyi siteye gelen ziyaretçiler geliştirmiyor, sürekli editör güncelliyorsa benim için o proje ömrü çok az. nochi nin bahsettiği tarzda çalışmalar fazla zaman götürür, o kadar zamanım olsa zaten yolumu bulurum :) Hee nochi diyebilirki zamana ihtiyaç yok ben sistemi kurdum, çok değişik çalışmalar gördüm ama asla yasal olmayan, etik olmayan bir çalışma gayretinde, içinde bulunmadım bulunmayacağım

Malesef internette yıllardır değişmeyen bir şey var;insanların bir anda zengin olma hayalini internet üzerinden gerçekleştirebilecekleri yanılgısı.

Böyle bir hayali olan varsa forumu şimdi terk etsin
İnternetten çok tatlı paralar kazanılır. Nasıl; az biraz programlama becerisi, çok biraz analitik düşünce. Ama intenetten zengin olacağım düşünceniz varsa zaten bu herşeyin önüne geçer, projeleri sağlıklı planlama yapamazsınız, evdeki hesap çarşıya uymaz ve baştan kaybetmişsiniz demektir.

nochi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkesin görüşüne saygı duymak lazım ama ufak bir ekleme yapıyorum. Günde 10.000 dolar kazanan kişiler asla yasadışı bişey yapmıyor. Herşey tamamen yasal şimdi Selim61 Bey internetten çok para kazanarak zengin olmanın saçmalık olduğunu yazmış bu yoruma göre dünyanın en büyük alışveriş sitesi olan Ebay'in sahibi yasadışı iş yapıyor. Gittigidiyor'un sahibide yasadışı iş yapıyor yada çikolatasepeti.com'un sahibide yasadışı iş yapıyor bu yoruma göre bunlar internetten zengin olan ve çok para kazanan kişilerdir. Daha sayısız örnek verebilirim. Her neyse herkese kolay gelsin ...

Bir laf vardır bilgi paylaştıkça artar hatalar tartışarak düzeltilir bence bu lafın bu konuyla çok alakası var ...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
O saydığın sitelerin sahibi acaba hayatlarında bir kez dahi olsun bu tıkla 10 bin dolar kazan sitelerine girip üye oldular mı ?

caylakoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben hala anlamıyorum $0,03 için bir yerlere üye oluyorlar ,yorum yapıyorlar bu insanlar hangi kafayı yaşıyor acaba :)

nochi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben hala anlamıyorum $0,03 için bir yerlere üye oluyorlar ,yorum yapıyorlar bu insanlar hangi kafayı yaşıyor acaba :)
Bence o insanlar internetten bir kaç cent kazanınca kendi egolarını tatmin etmiş oluyorlar kendilerini internet dünyasında önemli ve saygın bir yerde görüyorlar hepsi bu kadar.

Eğer herkes internetten nasıl çok zengin olunacağını bilseydi o zaman dünyada fakir insan kalmazdı dolayısıyla herkesin bilmesi imkansız.

csariaslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bunu hep söylüyorum halende söylemeye devam edicegim bu isler bos isler arkadasım bir site acın gelistirmeye calisin reklam alın biseyler yapın kazanın ama bu tıkla para kazanmıs siteleri beğen para kazanmış ancak simdi günü kurtarırsınız o cok para kazanan arkadaslarımız google adwords de reklamlar verip ürün pazarlayarak para kazaniyorlar varmı öyle tıklayarak zengin olan icinizde bırakın bu isleride düzgün sekilde para nasil kazanirim ne öğrenebilirim ne yapabilirimde para kazanirim diye düsünün bence en mantiklisi bu biyerden baslayin php css asp öğrenin öğrendiklerinizi kazanca cevirmeye bakin ozman tadını alcaksiniz kazancinizin oturdugun yerden tıkla tıkla kazan nereye kadar.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Herkesin görüşüne saygı duymak lazım ama ufak bir ekleme yapıyorum. Günde 10.000 dolar kazanan kişiler asla yasadışı bişey yapmıyor. Herşey tamamen yasal şimdi Selim61 Bey internetten çok para kazanarak zengin olmanın saçmalık olduğunu yazmış bu yoruma göre dünyanın en büyük alışveriş sitesi olan Ebay'in sahibi yasadışı iş yapıyor. Gittigidiyor'un sahibide yasadışı iş yapıyor yada çikolatasepeti.com'un sahibide yasadışı iş yapıyor bu yoruma göre bunlar internetten zengin olan ve çok para kazanan kişilerdir. Daha sayısız örnek verebilirim. Her neyse herkese kolay gelsin ...

Bir laf vardır bilgi paylaştıkça artar hatalar tartışarak düzeltilir bence bu lafın bu konuyla çok alakası var ...

@nochi konuyu farklı yere çekiyorsun. Burada hitab ettiğimiz kesim webmasterlar ve bahsettiğimiz şey webmasterlık.
Bahsettiğin siteler belirli bir sermayenin,şirketlerin yönettiği projeler.Bünyelerinde yüzlerce kişi istihdam ediyorlar. Orada bir yatırım var(tv,reklam,..).
Hala bu tür projeleri bu webmaster forumunda bizlere örnek veriyorsun tam bu noktada bir kavram karmaşası var, çözmeliyiz..

basalbasal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gencler sagolun bizi aydinlattiniz, kapinin yerini biliyorsunuzdur

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Legal yollardan bir webmaster internetten ancak harçlığını çıkarır. Aksi halde para kazanmak bir yana zengin olmak rüyalarda bile yok artık.
Bahsi edilen siteler (ebay vb) bir webmaster sitesi değil. Ya da bir webmaster ın sabah uyandıgında parayı nasıl bulurum diye soyunduğu bir iş değil. Onlar proje. Bugün bu forumda ya da pek çok sanal yerde proje ile hayali hala karıştıranlar var. Forum kurmak, web sitesi açmak ya da güçlü alt yapısı olan bir sistemi baştan yazmak proje değildir. Proje, oluşumundan satışına, satışından desteğine kadar giden uzuuun bir süreçtir. Henüz bunu bilmeden wordpress kurarak, forum scripti satın alarak 3-5 üyeyi bir araya toplama çabası malasef proje değildir. Öncelikle proje kelimesini her yerde kullanmamak lazım.

Bu kelimenin anlamını bilmeden de boş laf boş insan çıkıyor ortaya. Pek çoğununda yaptığı bu. Diğerlerini evde donla üye topladıklarını, para kazandıklarını sanıyorlar, çünkü kendileri donla olduğu için monitörün içinde ismi geçenleride öyle sanıyorlar. Ne yazık ki öyle değil. Sanal dünya denen şey aslında yayın olarak sanal. Ekranda sunulanların hepsi gerçek, onları yönetenlerin hepsi gerçek ve gerçek paralar bağlanıyor o işlere. Google kuponlarıyla reklam yapmadan, 2 liraya link satın almaya kalkmadan olan işler.

Tüm bunları olması gereken gibi yöneten herkeste başarı sağlıyor. Ama kişisel değil, grup olarak, ekip olarak, para harcayarak. Bunun haricinde düşünceniz varsa, ne adına proje deyin ne de para kazanma yollarını biliyorum deyin. Tabi legal yollar istiyorsanız.

harunseker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben farklı yorumluyorum.Bu işlerde tecrübe önemlidir.çok açılırsan boğulursun en iyisi kendi bildiğin suda yüz.0.03 cent $ gibi düşük paralara ben de bişey diyemeyeceğim ama küçük işlerle gerçekten bilgi birikimiyle ve alın teriyle para kazanan çok gördüm

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
helal olsun.

Konu başlatıcısı biz para kazanmak için bu işi yapmıyoruz, biz webmasterız, borsacı değiliz. Burası bir WEBMASTER forum'u ve bence adsense ile kazanmaya devam etmeliyiz.

Webmasterlarda biraz daha sanata yakın bir açısı var. Sonuç olarak tasarlıyoruz ve yaratıyoruz, teknik bir durum olsa bile sanatsal bir yönü var.

Ayrıca eğer öğrenirse birçok webmaster borsadan forexden vb. telafuz ettiğiniz paraları kazanabilir evet. Fakat siz acaba hiç yaptığınız tasarımın başka biri tarafından beğenildiği o anı hiç yaşadınız mı? Yada php kodlarken beyininizin o tam kapasite çalıştığı anda kahvenizi yudumladınız mı? Ben bunları değişmem.

kazancklavuzu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forex, borsa filan bunlar biraz tehlikeli işler. Kazandırıyor mu? Evet Kaybettiriyor mu? Evet. Bir webmasterin para kazanabileceğin birkaç iş var Bunlar;

1- Google Adsense: Risksiz, kazancı iyi. Kayettiriyor mu? Hayır. Tek sıkıntısı banlanma durumu. Bu konuda tavsiyem siz Adseseyi mağdur etmeyin o da sizi mağdur etmesin. Siz ona bakarsanız oda size bakar.

2- Satış ortaklığı eğitim: Çoğu webmaster satış ortaklığını zor görsede aslında o kadar zor değildir. Sadece işi kavrayana kadar biraz zorlanabilirsiniz. Kazancı Adsense kadar hatta iyi bir çalışma ile daha fazla kazanabilirsiniz. günlük 20 hitli satış ortaklığı sisteminden aylık kazancım min 150 tl. Yazı yazmadığım halde. Tabi bu kazanç profesyonel affiliateler ile karşılaştıralamaz bile :)

3- Makale Yazarak Para KAzanma: Bu sistem son 1-2 yıldır oldukça revaçta. Ve websiteler var oldukça popülerliğini koruyacağından eminim. 150 kelimelik bir makale yazarak 1,5 tl kazanabilirsiniz. Bir insan günde 3 makale rahat yazabilir. Yuvarlak hesap ile günlük 5 tl kazanç ile aylık 150 tl gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Dha fazlası yazma hızınıza ve kalitenize bağlı.

4- Sitenize reklam alarak para kazanma: Bu sistem ile iyi paralar kazanabilmek için sitenizin güzel hitlere sahip olması gerekiyor. Bunun için bol yazı ve seoya ihtiyacınız olacaktır. İyi bir hite ulaştıktan sonra 3-4 reklam alanını satarak iyi bir gelire ulaşabilirsiniz.

5- Networ marketing: Şahsen kendim de denedim. Ve iyi bir olduğunu söyleyebilirim. Ama oldukça zor bir iş. Cevreniz ve birazda sermayeniz olmalı [2000-3000] . Bu işi ile para kazanmayı en sonra bırakın. Diğer sistemler ile sabit gelire ulaşın sonra bu sistemi deneyin. Şahsen benim planım bu şekilde.

Benim tavsiyelerim bu yönde uyup uymamak katılıp kaltmamak size kalmış.

süpermen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir arkadaş ile site hazırladık. ödeme ile bir şey eklemek istiyoruz. paypal veya kredi kartı veya buna benzer şeyler nasıl eklenir diye sorucaktık. yardımcı olabilen var mı. veya bir link verebilirmisiniz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5