İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nixcon.com.tr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain: 62.68.192.7
Cache Date: 2005-11-14

inetnum: 62.68.192.1 - 62.68.194.252
netname: NIXCON-SIN
descr: Nixcon Networks Area #004
country: TR
admin-c: OG575-RIPE
tech-c: MK2586-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: Nixcon-MNT
source: RIPE # Filtered

person: Orkun Gider
address: Durgun Sokak No.4
phone: +902122831711
nic-hdl: OG575-RIPE

person: Murat Kamsat
address: Durgun Sokak No.4
phone: +902122831711
nic-hdl: MK2586-RIPE

L

LNWServers

Misafir
Olması gereken bu theplanet veya buyuk datacenterler boyle yapıyor mesela gitmek için once rezervasyon gibi bir şey yaptırmanız gerek, nixcon datacenterine girmek yada sirkete girmek yasak değil, izin almanız gerekir. Bu kadar basit.

L

LNWServers

Misafir
thereX' Alıntı:
DnsStuff NS Sorgulaması:
http://www.dnsstuff.com/tools/lookup.ch?name=nixcon.com.tr&type=NS

İp Adreslerinin Whois'leri:
whois.sc/62.68.192.7

Ping Attıgınızda Nixcon'un Barındıgı IP:
whois.sc/62.68.192.7

TR Gözüküyor :)
Ama şunu unutmayın, bazı datacenter'lar bu işi basit yapabiliyor ; ) DataCenter'i gidip gormenizi tavsiye ederim.

Ek olarak; Nixcon'u ilk duydugumda israil mi yada onun yakınlarında bir datacenter'da cıkmıstı. Whois.sc'de gold account'u olan varsa tüm whois'lerini gorur ise; iyi olur.

Ona bakarsan gnax tan aldıgım sunuculardaki iplere whois cektiğimde sudi arabistandan gorunuyordu basta, bu whoisi yapan sitelerin hatalarıdır zaten firmalar buna itiraz ettiklerini düzeltiyorlar...

S

SLayraCkEr

Misafir
ekininsaat6ah.jpg

bence çok fazla yorum yapmaya gerek yok..
gittim gördüm aldım ve memnunum... gördüğüm ilk ciddi türk yatırımına sahipler..

helal olsun

S

SLayraCkEr

Misafir
bu amerikadan dosya çekmeye başladığım sırada alınan screenshoot

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende alıyorum inş haftaya amd 3700 :) 2gb ramli bir makina

Maverick

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adres: Kağıthane, İstanbul 34418 Türkiye
İletişim: Tel: +90-0212-283-1711 Fax: +90-0212-283-1712
Pazartesi-Cuma 09.00 - 19.00 / Cumartesi 13.00

Adres bilgileri detaylı değil. Fiyatlar inanılmaz ucuz. (Yurtdışından bile daha ucuz.)
İstabulda olupta iş yerlerine gidebilecek olan varmı acaba.

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İş yerlerine gitmek yasak.
Yönetim kurulu başkanından izin almanız lazım dediler telefonda. (Bir çeşit oyalama taktiği)

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iş yerine Slayracker gitmiş. çok süper olduğunu söyledi bana..

L

LNWServers

Misafir
MKB' Alıntı:
İş yerlerine gitmek yasak.
Yönetim kurulu başkanından izin almanız lazım dediler telefonda. (Bir çeşit oyalama taktiği)

Yanlış düşünüyorsun, bence çok önyargılı davranıyorsunuz.

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LNWServers' Alıntı:
Yanlış düşünüyorsun, bence çok önyargılı davranıyorsunuz.
Avukatlık mı Yapıyorsunuz Host işinden sonra Bunun sebebi oyalama seninde varsa bi düşüncen söyle yanlış düşünüyor olabiliriz neden yasak olabilir sence ? Avrupada ABD de datacenterlara izin almadan girilemiyor sebebi orda bulunana server sayılarını düşünürseniz bulursunuz.

L

LNWServers

Misafir
Ben açıklamamı yaptım bence kullanan kişilerin yorum yapması daha iyi olur, keşke İstanbul'da olsam bende izin alıp gider size durumu bildirirdim, sunucularda problem olmadığı sürece benim için servis önemlidir.Datacentera gitmişim, gitmemişim beni ilgilendirmez.

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Bir kuruluş, birşeyi "ilk" yaptığında ilgi yada tepki görmesi normaldir. Ancak buradaki "memnun müşteri" kısmına yapılan tepkiler bizi bile rahatsız edebilmektedir. Sizleri (karalama yapan şahıslar) kimse zorlamıyor bizden hizmet almanız için. Bunu göz önünde bulundurarak, bizden eğer ihtiyacınız var ise "ihtiyacınız doğrultusunda" uyum içerisinde hizmet alabilirsiniz.

Ayrıca, binamız için ziyaretçi kabul konusu ise,

İlk başlarda ziyaretçi kabul ediliyordu ancak daha sonradan yaşanan bazı "teknoloji hırsızlığı" adı altında bazı problemler oluşturan müşterilerimizden ötürü, ziyaretçi kabul edilmemektedir ve yönetim kurulu tarafındanda yasaklanmıştır. Ayrıca, biz colocation hizmeti vermemekteyiz.Bu durumda zaten ziyaret edebileceğiniz birşey olmamaktadır.

Ayrıca binamız içindeki sunucu adeti tahmininizden çok daha yüksektir.(>wishmaster)

Biz söz verdiğimiz hizmetlerimizi tam anlamıyla müşterilerimize sunmaktayız. Onun dışında eğer bu sadece şuanki hizmetlerimize bu kadar "önyargılı" davranıyor iseniz, önümüzdeki haftalarda tekrar "önyargılı" şahısların durumunu merak etmekten şahsen kaçınamıyorum.

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

A

Atakah

Misafir
Bizi serdar bey Blacklist almış eleştirelere Bukadar acık olması cok güzel ve ciddi bir kuruluş oldugunun kanıtı Bukadar yoruma Blacklist aldıgımıza göre LNWServers de bedaca sunucu varmiş olmalı ve LNWServers bukadar olumlu düşünmesine sebeb olmuşlar şahsen banada bedava sever verseler bende onları bu şekilde desteklerdim ...
artı ben müsteri isem para vericeksem neyi satın aldıgımı görmek bilmek isterim ve böyle bir mantık daha görmedim yasak mantıgı bir pastane veya fırında nasıl imalatı görmek istemek hakımızda bir hizmetin verildigi yeri görmekte en dogal hakkımdır diye düşünüyorum teknoloji hırsızlıgı konusunda kimse sizin kabloyu nasıl bagladıgına bakmaz bir cok devrelerde entekre üzerindeki yazılar silinir sizin de böyle kücük bahanelerle karşımızı cıkmanız cok ilginc ve komik ayrıca sadece datacenter deyil ofiside görmek istedim ordan da herhalde kalem kağıt calıcaktık sanırım size kolay gelsin iyi satışlar ........
birde bukadar bekledikten sonra cevap yazmanızda ilginc :)

A

Atakah

Misafir
MKB' Alıntı:
10mbit hat için biz 2000$ öderken bu adamlar Türkiyede DC açtıklarını ve 1000 GB trafikli sunucuları 130YTL den sattıklarını telefon ederek söylüyorlar.

Bilgisi olan var mı ?

MKB sana kim telefon etti ? serdar bey telefonla görüştügümüzde bana kimseye reklam yapmadıklarını söylemişti ?tabi siz kuruluşsanız yada gecmişiniz varsa firma ile bilmiyorum

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Atakah' Alıntı:
Bizi serdar bey Blacklist almış eleştirelere Bukadar acık olması cok güzel ve ciddi bir kuruluş oldugunun kanıtı Bukadar yoruma Blacklist aldıgımıza göre LNWServers de bedaca sunucu varmiş olmalı ve LNWServers bukadar olumlu düşünmesine sebeb olmuşlar şahsen banada bedava sever verseler bende onları bu şekilde desteklerdim ...
artı ben müsteri isem para vericeksem neyi satın aldıgımı görmek bilmek isterim ve böyle bir mantık daha görmedim yasak mantıgı bir pastane veya fırında nasıl imalatı görmek istemek hakımızda bir hizmetin verildigi yeri görmekte en dogal hakkımdır diye düşünüyorum teknoloji hırsızlıgı konusunda kimse sizin kabloyu nasıl bagladıgına bakmaz bir cok devrelerde entekre üzerindeki yazılar silinir sizin de böyle kücük bahanelerle karşımızı cıkmanız cok ilginc ve komik ayrıca sadece datacenter deyil ofiside görmek istedim ordan da herhalde kalem kağıt calıcaktık sanırım size kolay gelsin iyi satışlar ........
birde bukadar bekledikten sonra cevap yazmanızda ilginc :)

Yorumlarınız "eleştiri"'nin ötesindedir. O yüzden kurum olarak istediğimiz şahısları kabul etmemekte özgürüz.Hayır kimseyede ayrıcalık yapılmamıştır, yapılmamaktadır.Hala "art niyet"'li düşündüğünüz için blacklist'desiniz.Ve sizin gibi diğer şahıslarda aynı derecede "art niyet" li olarak blacklist'e alınmıştır.Satın aldığınız sunucunun özelliklerini, login olduktan sonra zaten görebilirsiniz eğer o kadar bilginiz var ise.Sırf kasasını görmek için buraya gelmenize gerek duymuyoruz.Bunlar bahane değildir.Alınan kararlar bu yöndedir ve uygulanmaktadır.Ofislerimiz de datacenter'ımızda kendi binamızda ve aynı binamız içinden hizmet verilmektedir.Bu kadar bekleyip, yanıt yazmamın sebebi, "sonraki yorumların" nasıl olacağı üzerine idi. Ben şahsıma düşen gerekli yorumları gördüm ve ona göre yanıt yazdım. Ve zamanlamanında gayet uygun olduğunu düşünmekteyim bir firma yetkilisi olarak bu konuda.

Ayrıca, reklam yapmamaktayız. Verdiğimiz hizmetlerimizi dilediğimiz gibi sunabilmek firmamızın en doğal hakkıdır.

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

A

Atakah

Misafir
Eleştiriler göreceli ola bilir artı art niyetli deyilim ki sebebini biliyorsunuz (sunucu alıcaktım ) beni veya ortagımı Blackliste almanız Benim icin pek bir sorun deyil sonucta secenek cok bence msj yazarken birazdaha ciddi ve kurumsal yazmanızı öneririm cünkü onu black liste aldım bunu cıkartım gibi komik şeyler firmanıza zarar vermekten başka bir işe yaramaz biz burda hizmetlerinizden konuşmuyoruz Yaptıgınız veya uyguladıgınız yasakların Gerekceleri Hakında bilgi istiyoruz Serverlarınızda Pinglere izin vermemenizi anlamış deyilim bu tartışmayı sabaha kadar yapa biliriz yazılan mesajlardan objektif olarak düşünenler kararlarını vericeklerdir bazılarının hic objektif olarak bu konuya katılmadıkları cok belli ve ortada bu olaydan anlıyan zaten yorumlamış tır kafasında ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5