İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nixcon.com.tr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
I

Illumina

Misafir
Fırından ekmek alırken o ekmeği yiyorsunuz dolayısıyla sizin malınız olacak nasıl üretildiğini görmeniz doğal, datacenterdaki ekipman sizin değil ve satın almıyorsunuz, üzerindeki kullanım hakkını satın alıyorsunuz, sanal kiralama, dolayısıyla size birşey göstermek zorunda değiller, gösterirlerse güzel ve hoş bir davranış olur, göstermezlerse de diyecek birşeyimiz yok. Çok yüksek boyutta hat çekecekseniz 1000 GB'ı 130 YTL'ye karlı bir şekilde verebilirsiniz, bunda birşey yok.

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Blacklist'e girdiğinizden ötürü bu tür konuşmalar yapmanız doğal olabilir. Şuan ben firmamız adına yazmamaktayım. Bir firma yetkilisi olarak şahsi olarak yazmaktayım. Öbür türlü bir duyuru yayınlaması gerekir zaten firmamızın. Bize göre bu durum hiç de "komik" değildir ayrıca. Böylece müşterilerimizi ve "art niyet"'li şahısları şuanki gibi ayırt edebiliyoruz."Yaptığımız yada uyguladığımız yasakların" ? Siz hizmet alıyorsunuz :) Bu durumda firma olarak gerekli maddeleri şart koşabilir yada ön şart olarak uygulayabiliriz. ( En doğal hakkımız )

ping konusunu anlayamamanız sizin sorununuz açıkcası biz gerekli açıklamaları müşterilerimize yapıyoruz ve şuan tüm müşterilerimizde gayet memnundur. Yeterince objektif ve açık mesajlar yazmaktayım, hiç bir firma "anlaşamayacağı/art niyetli" kullanıcıları bünyesinde barındırmak istemez.Bu duruma girmenize üzüldüm açıkcası.

Illumina,

Mantıklı açıklamanız için teşekkür ederiz.

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

A

Atakah

Misafir
Fırından ekmek alıyorsun fırını almıyorsun veya ekipmanlarıda almıyorsun ama baka biliyorsun burdaki elmayla armutu karıştırmayın bir host alırken veya internet hizmeti alırken sizin icin önemli olan ekipmanların ve hizmetin yenilebilir olmasıdır yani kulanıla bilirliktir bir web sayfasından yada telefonla bu hizmeti görmeniz bilmeniz imkansızdır görmediginiz bilmediniz ve arastırmadıgınız bir yere yatırım yapmak sadece para olarak düşünmeyin emeğinizi emanet etmek dogru veya güvenilir ise black liste girmiyeceginize eminim ayrıca bana bişey göstermek zorunda deyiller diyede bir düşünce cok sacma geliyor sonucta para ve emek emanet edicem hernekadar sanal olsada aldıgımız hizmet sanal deyildir (Blackliste girip girmemiz sizi nekadar etkiliyorsa beni okadar etkiliyor )

serdar bey bu acıklamalar ben black liste girmeden önce yapıldı ve bu yuzden beni black list dediginiz trajı komik olaya aldınız :)

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın Atakah,

Siz yurtdışındaki bir datacenter'dan sunucu kiraladığınızda örneğin "layeredtech" , bu datacenter'a gidip ziyaret ediyormusunuz Türkiyede yaşamanıza rağmen ? :)

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

A

Atakah

Misafir
imkanım olsa emin olunki gidip görmek ve ordakilerle tanışmak isterim ki siz "layeredtech" kendiniz birmi tutyorsunuz :) serdar bey bunu anlamış deyilim ama turkiyede yaşadıgım icin turkiyedeki bir datacenter görmek isterim artı insanlar kendi yaptıklarını başkasından bilirlermiş (teknoloji hırsızlıgı )
ayrıca siz bana telefondaki sözünü hatırlatmak isterim (müsterilerimizle Yüz yüze görüşmek isteriz ) bu lafıda attıgım mail ve ticket neden cevaplanmadı dedigim icin vermiştiniz herhalde buda sizin ilginc sirket kurallarınızdan biri olsa gerek

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın Atakah,

Karşınızdaki kurumu küçümsemek yaptığınız sayısız hatalardan biri bana göre.Kim olur ise olsun "emin olmadan" küçümsememeniz gerekir.Zaten bizde bu yüzden ziyaretçi kabul edilmemektedir. Telefonda ben sizin ile görüştüğümde msn'den önce müşterilerimizi iyi değerlendirebilmek için "telefonda yüz yüze" görüşmeyi tercih ettiğimizi söylemiştim. Ve yapmışızda ki sizin ile telefonda görüşmüşüz :)

"ticket ve mail yanıtlanmadığı" için telefon görüşmesi yapılıyor demek gerçekten çok mantıksız.

Sorun değil , siz dilediğinizi söyleyebilirsiniz biz hizmetlerimiz ve hizmetlerimizden memnun müşterilerimiz ile yolumuza son hız devam etmekteyiz.

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Serdar Bey,
Kafama takılan bi sorum var hemde konuyu değiştirelim biraz.
Sizden aldığımız sunucuların yurt içi ve yurt dışı ping süreleri ortalama ne kadar?
Mesela İzmirde datacenterı olan bi firmada yurt içi 30ms,yurt dışı 170 ms çıkıyor.

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba BabaPanter,

Yurt içi süresi 20-25 ms arasında değişiyor zaten network'deki 30-40 'dan fazla cs ( counter - strike ) sunucularında da pingler o civardadır.

Yurt dışı zaten fazla bir standart'ın üzerine ne kadar büyük hat kapasitemizde olsa 160-170'in altına inilemez ( coğrafiden dolayı )

--

Sayın Atakah,

İmzamda "Nixcon A.Ş" yazması birşeyi değiştirmez önemli olan yapılan açıklamadır biliyorsunuzki. İmza da "abcx" de yazabilir. Öyle düşüyor iseniz ignore edebilirsiniz imzamı.

Kişileştirmekten ziyade bu kadar "olumsuz" yaklaşmanızı sağlayacak ne tür bir zarar vermiş olabiliriz diye ara sıra düşündüm az çok. Eleştirilere yeterince "dozu" kaçmadığı sürece açığız ancak belli limitler içinde.

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, Serdar bey aramıştı ve onun telefonundan sonra Nixcon'u duydum ve araştırma yapmak için buraya başlık açtım ama konu araştırma ve bilgiden çok çekişme haline dönüştü :(

saygılarla..

Atakah' Alıntı:
MKB sana kim telefon etti ? serdar bey telefonla görüştügümüzde bana kimseye reklam yapmadıklarını söylemişti ?tabi siz kuruluşsanız yada gecmişiniz varsa firma ile bilmiyorum

A

Atakah

Misafir
MKB' Alıntı:
Evet, Serdar bey aramıştı ve onun telefonundan sonra Nixcon'u duydum ve araştırma yapmak için buraya başlık açtım ama konu araştırma ve bilgiden çok çekişme haline dönüştü :(

saygılarla..
anlaşılmıştır MKB teşekür ederim ..

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MKB,

Çekişmeden ziyade "uzun açıklamalı" bir topic oldu. Yinede sizin bilgi alabileceğiniz gibi bu topic'de, bizde gerekli değerlendirmeleri yapmış olduk.

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Serdar Bey bi sorum daha olacak,
Sunucularımıza standart olarak 1 mbit verilmektedir. İsteğiniz üzerine 10 mbit e kadar yükseltebilirsiniz
Bu yükseltme olayı ping süresini etkiliyor mu?

Teşekkürler.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Sayın yetkili,

1:
Türkiye'de böyle bir hizmeti verebilmenizin mümkünatı varsa bunu ispatlamak zorundasınız. Var olmayan birşeyi yalanlarla pazarlamak suçtur. En azından datacentera giriş hakkı tanımalısınız.

2:
Hırsızlık oluyor ne saçma bir bahanedir. Kendi işyerinin güvenliğini sağlayamıyorsan ticaret yapmayacaksın. Ben yıllardır reel ticaretle uğraşıyorum, böyle saçma bir bahane duymadım. Neticede datacenterınıza bi düzine insan kabul edin gibi talep söz konusu değil. Periyodik olarak şahısları davet edebilirsiniz.

3:
Nixcon A.Ş. yazmışşınız, A.Ş. olduğunu ispatlarmısınız?

S

SLayraCkEr

Misafir
Merhaba,

Buraya öncelikle daha yeni bix nixcon müşterisi olarak değilte teknik bir adam olarak yazı yazmak istedim..

Senelerdir bu işlerin içerisindeyim ve türkiyedede yasal olarak elde edilebilen tüm altyapısal olanaklardan çuvallar dolusu paralar harcıyarak denemiş kullanmış biriyim..(metro ethernet,leasedline,v-sat,wireless,2.4 vs..vb..)

Nixconu ilk duyduğumda bende delirdim, serdar beyde şahittir,"Nasıl olur canım? türkiyede bu kapasiteyi nerden sağlarlar ne şekillde ?" dedim..
Başladım araştırmaya, ilk gece inanın rüyamda nixcon gördüm, sabahın köründe kalktım araştırmaya başladım OC-192 gibi bir kapasiteyi kim nasıl sağlar istanbulda diye..

Teknik olarak aklınıza gelicek birçok şey araştırdım ve sonrasında bir çok bilgiye ulaştım.. Ama bunları paylaşmak istemiyorum zira çok vaktimi aldı..

Sözüm şu ki; bu kadar teknik bilgi sahibi olduğunu söyleyen insanlar, madem bukadar engin bilgilere sahipler neden araştırmıyorlar ? bir ping, bir traceroute ile mi sınırlı ın bu teknik bilgileri ? bir ripe whois lemi sınırlı?
Yani ben merak ediyorum gittiniz gördünüz (sözüm bu engin teknik bilgiye sahip arkadaşlara) acaba oc-192 nin sağlandığı fiberi görünce onun ne olduğunu anlayacakmısınız ? transmisyonun nasıl route edildiğini görünce ne düşüneceksiniz ?veya onun o olduğunu anlayacakmısınız ?
Veya uydu linklerini gördüğünüzde hangi kriterlerde ne gibi encoderlerle buffer edildiğini anlayabilecekmisiniz ?

O yüzden firmanın gizlilik ilkelerine saygılıyım.. Kendimi tatmin edecek ölçüde araştırma yaptım ve söylediklerinin %99,99 doğru olduğundan emin olduktan sonra kendileri ile çalışmaya başladım.. Nixcon la hiçbir ticari ilişkim yok bende sizler gibi para ödüyorum..

Ve türkiyede böyle kafası çalışan insanların bu derece girişimde bulunup böyle yatırımlar yapmasını tebrik ediyorum !!

+

A.Ş. , L.T.D. gibi şirket ünvanlarının nereden doğrulandığını sanırım bilirsinizki soruyorsunuz..
Yasal yükümlülükler göz önünde bulundurulduğunda hukuken iddada bulunan iddasını ispatlamak zorundadır..Bir iddası olana yasal olarak kimse birşey ispatlamak zorunda değildir hukuk nezdinde..

Ben memnunum.. tavsiyede ederim.. gece 4 te bile benle uğraşacak konuştuğum dilden anlayacak insanlar bulmaktan cidden memnuniyet duyuyorum...

iyi çalışmalar...
SLayraCkEr

S

SLayraCkEr

Misafir
bencede fazlasını şirketten talep etmek art niyettir..
zira, "bende bu alt yapı oluyor madem,kendimde elde ediyim, kendim yapiim bu işi" diye düşünmüyorsa bu teknikten yoksun meraklı arkadaşlara ne diim ben...
..

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
com.tr uzantısı herkese verilmiyor sanırım.
A.Ş. ile ilgili polemik komik bence.

S

SLayraCkEr

Misafir
ekininsaat70ef.jpg

buyrun basit bi istatistik..
1mbit olarak aldığım portta bana sölemeden tanıdıkları esneklik,
amacını hizmette kesintiye uğramamamı istedikleri olarak yorumluyorum..

sabancıdada co-locationum vardı ama 1.1mbit e çıkamıyordum...

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BabaPanter,

Şöyle etkiler eğer 1 mbit yetmiyor ise zaten ping süreniz yükselir, onu düşürmek için bağlantınızı upgrade edebiliyorsunuz.

Ovetto,

1) Var olmayan birşeyi pazarlamak ? Biz verdiğimiz hizmetlerin tamamiyle arkasındayız. 1 mbit olarak sunucu alan müşterilerimiz 1.95'e kadar çıkıyorlar hatta.

2) Şuan ki uygulamada kısacası ziyaretçi kabul edilmiyor.

3) İspatlama gibi bir zorunluluğumuz olmadığı gibi, faturanız da şirket ünvanımızı görebilirsiniz. Ayrıca eğer bakabiliyorsanız nic.tr'den de domain whois'inden bakabilirsiniz ki sizde biliyorsunuz ki resmi belge ile "ispatlanıp" şirket ünvanına ait alan adı .tr uzantılı alınmaktadır. Umarım yeterince tatmin edici bir yanıt olmuştur.

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

S

SLayraCkEr

Misafir
Atakah' Alıntı:
SLayraCkEr
sen soru sormadanmı direk parayı yolayıpdamı hismet almaya başladın yoksa sanada bedavadan bir servermi verdiler

Ben araştırdım, gerekli bağlantıları kurdum, parayı ödedim ve hizmeyt almaya başladım..
Ciddi bir ticari müessese kimseye ücretsiz birşey vermez..

Sizinde bu mesajınızdan sonra muhtemelen 16-18 yaş grubunda bir insan olduğunuz fikrine kapıldım..yada eğitimsiz..

ekinfatura4ul.jpg

Bu yukarıda gördüğünüz şeye biz fatura diyoruz..
Üstündeki bilgilerdende dileyen neyin ne olduğunu araştırabilir..

Öpücükle vermiyorlar bu faturayı..Çok çok isteyen olursa faxlayabilirim aslı elime geçince..

S

SLayraCkEr

Misafir
Atakah' Alıntı:
Bu konuya bundan sonra yazmıyacam cünkü muhattap oldugum admalar ya aynı kişiler yada hediye server almış avukatlar oldugu icin artık sizinle muhatap deyilim ben yolunuzda farınızda acık olsun sayın avukatlar ve yandaşları

avukat deilim.. ne aldığını ve istediğini bilen bir mühendisim...

şirket bilgilerimde zaten yukarıda yazılmış durumda..
benim tepkim cahilce ve amaçsızca yapılan boş konuşmalara..
bilen için herşey ortada..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5