İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nixcon.com.tr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CESUR.NET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eleştiri yapmak kolaydır ama araştırma yapmadan eleştiri yapmak bilinçsiz bir davranıştır. 50 veya 100mbit bi hat kiralarsın Telekom da 2–3 ay ödemelerde tolerans tanıyor genelde 3–5 toplanan parayida oraya buraya verirsin böylece bu işlerde böyle döner.

Nixcon için bir eleştiri yapmam gerekirse de paraları var yapıyor adamlar diyebilirim ancak şuan için hayırlı çalışmalar.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
NX-Serdar' Alıntı:
BabaPanter,

Şöyle etkiler eğer 1 mbit yetmiyor ise zaten ping süreniz yükselir, onu düşürmek için bağlantınızı upgrade edebiliyorsunuz.

Ovetto,

1) Var olmayan birşeyi pazarlamak ? Biz verdiğimiz hizmetlerin tamamiyle arkasındayız. 1 mbit olarak sunucu alan müşterilerimiz 1.95'e kadar çıkıyorlar hatta.

2) Şuan ki uygulamada kısacası ziyaretçi kabul edilmiyor.

3) İspatlama gibi bir zorunluluğumuz olmadığı gibi, faturanız da şirket ünvanımızı görebilirsiniz. Ayrıca eğer bakabiliyorsanız nic.tr'den de domain whois'inden bakabilirsiniz ki sizde biliyorsunuz ki resmi belge ile "ispatlanıp" şirket ünvanına ait alan adı .tr uzantılı alınmaktadır. Umarım yeterince tatmin edici bir yanıt olmuştur.

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

Serdar,

Kusura bakma ama bu laflara karnımız tok.

Datacenter'ı gösteremem ne demek?

Şirket bilgilerimi veremem ne demek?

Bu bilgiler ne alaka?
Alan Adı Sahibi : Nixcon Networks INC
Alan Adı Sahibi Adresi : 113 Barksdale Professional Centre
19711 Out of Turkey - United States of America

INC misin A.Ş. misin?

Nixcon Networks Türkiye nedir? Amerikada faaliyet gösteren parçanızın sitesini görebilirmiyiz?

Bu verdiğiniz adres ne ilginç bir adrestir? Sadece semt ismiyle adres mi olur?
Kağıthane, İstanbul 34418 Türkiye

Biz telefonlu, com.trli "emicileri" çok gördük. Burada saymaya kalksam, forumun database'i çöker. Bunlara sahip olmak dünyanın en basit işidir.

Bırak yalan söylemeyi, delikanlı ol. Kalabalık ekibiz, genel müdürüm kızar gibi ayakları geç. Sen böyle bir işletmenin ne kadar gideri olacağını bilemeyecek kadar model bi insansın. Bu hizmetin TÜRK TELEKOM çıkış fiyatları belli, sen o halde Türk Telekomdan daha üstün bi teknolojiye sahipsin, Türk Telekomdan daha çok zenginsin.

Yıllardır konuşuyoruz, yıllardır aynı şey, yıllardır değişmiyor! Ey , halen neyi sorarsınız? MÜMKÜN DEĞİL, YALAN OLDUĞU BARİZ. Hala neyi soruşturuyorsunuz?

Eğer böyle verilebilecek bi hizmet varsa bunu neden radore yapmasın? neden sistemnet yapmasın? neden turkticaret yapmasın? neden superonline yapmasın? neden sabancı telekom yapmasın? neden borusan telekom yapmasın?

Sen nasıl yapıyorsun?

Güldürmeyin insanları..

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto,

Datacenter'ımıza ziyaretçi kabul edip etmemek fırmamızın elindedir.

INC, Türkiyede A.Ş'e denk gelmektedir.

Resmi belgeler ile .tr uzantılı domain alınması "en basit" işlem olabilir tabii ancak önemli nokta bunun belge ile olmasıdır.

Belirttiğiniz firmalar yapamıyor yada "yapmıyor" diye, başka bir firmada yapamaz diye bir kaide bulunmamaktadır. Önümüzdeki haftalarda yaptığımızda görürsünüz yeni projeleride o zaman tekrar bu tür söylemler içine girebilirsiniz.

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

B

beynit

Misafir
ICMP requestlerini kapatıcak , trace edilmesini istemeyecek kadar gizli olan nedir ben bunu öğrenmek istiyorum ? ICMP yine bir derece , ama trace'i kapatmak düşündürücü.

IP Whoislerinde herhangi bir AS number yok demekki , IP'leride Telekom'dan almamışsınız . İnsanların şüphe içinde olmaları çok doğal.

Ben çıkıp söyleyin , IP'ler direk olarak bizim uydu bağlantımıza root edilmiştir , bizim telekomla alakamız fazla olmadığı için bu kadar ucuza verebiliyoruz . Zaten başka bir açıklaması kalmıyor . Hat fiyatları , ISP'ler için bile belliylen sizinkiler fazla düşük. Gerçekci olup overselling yapıyoruz diyin yine daha mertçe bir davranış olur.

ICMP kapalı , trace kapalı , şirkete gelmek yok , birde yönetim kurulu kararı . Host ettiğiniz 5-10 tane site bile yok . Yani bir açıklama yapında bilelim . Dediğiniz gibi oluyorsa yurtdışına para harcamayalım sizden alalım .

Birde 1 Mbit verip , nasıl 1000 GB transfer hakkı tanıyorsunuz ?

Soru cok cevap yok :)

Şirkete birini almamak , sokmamak bu şirket için kavramlar . Telefon ile destek vermiyecem deseniz bu kimsenin umrunda olmayacaktır .

B

beynit

Misafir
SLayraCkEr' Alıntı:
Sözüm şu ki; bu kadar teknik bilgi sahibi olduğunu söyleyen insanlar, madem bukadar engin bilgilere sahipler neden araştırmıyorlar ? bir ping, bir traceroute ile mi sınırlı ın bu teknik bilgileri ? bir ripe whois lemi sınırlı?
Yani ben merak ediyorum gittiniz gördünüz (sözüm bu engin teknik bilgiye sahip arkadaşlara) acaba oc-192 nin sağlandığı fiberi görünce onun ne olduğunu anlayacakmısınız ? transmisyonun nasıl route edildiğini görünce ne düşüneceksiniz ?veya onun o olduğunu anlayacakmısınız ?
Veya uydu linklerini gördüğünüzde hangi kriterlerde ne gibi encoderlerle buffer edildiğini anlayabilecekmisiniz ?
Tranmisyon ekibinden misin ? Burada hosting yada server işiyle uğraşan kaç kişi fiberin soğuk fizyon ile sonlandığı yada IP'lerin kim yada kimler tarafından route edildiğini bilmek zorunda ?

Fiber'in üzerine bakarak neyle sonlandığını anlayabilecek kadar kabileyetli isen :) buralarda ne işin var , biz buffer routing yada hizmet ile ilgilenmiyoruz. Biz bu iş nasıl oluyor , bu adamlar Türk Telekom'dan hizmet alıp bu işi nasıl yapıyorlar onu merak ediyoruz.

Herşeyde bir pislik kokusu geliyor . IP whoisleri , routingleri , pingler , whois bilgileri , 1 MBit 1000 GB trafikleri .

Neyse daha fazla yazıp firmayı rencide etmeye gerek yok , ama bu işin içinde bir bit yeniği var eminim .

B

beynit

Misafir
Ayrıca co-location hizmeti vermemek , yani eğer bir dönüp şu hizmetlere bakarsan bir an durup düşüneceksin . Arkadaş herşey yasak , bir telefon var o kadar demez mi insan onu merak ediyorum.

yoksa com.tr miş , oymuş buymuş onlar mühim değil önemli olan hizmeti almak .

Ya insan elinde bir teknoloji varsa bunu diğerlerinden farklı olmak için kullanmaz mı ? Kardeşim benim OC-192 'im var , fiberim mor , şuyum buyum , sadecehoting , borusan , sistemnet , hostcini , gtechnicste dandik metro ethernet var onşarın fiberleri turuncu ona okadar para ödeme ben sana bunları vaad ediyorum demez mi ? Bu süper birşey kullanabilirsen ? Ama gelemezsin gidemezsin ping atamazsın trace edip route edemezsin .. eeee al IP'leri route et almanyaya ordan ver allah ver.

Neyse ben akıllıcak bir cevap bekliyorum

A

Atakah

Misafir
beynit' Alıntı:
Tranmisyon ekibinden misin ? Burada hosting yada server işiyle uğraşan kaç kişi fiberin soğuk fizyon ile sonlandığı yada IP'lerin kim yada kimler tarafından route edildiğini bilmek zorunda ?

Fiber'in üzerine bakarak neyle sonlandığını anlayabilecek kadar kabileyetli isen :) buralarda ne işin var , biz buffer routing yada hizmet ile ilgilenmiyoruz. Biz bu iş nasıl oluyor , bu adamlar Türk Telekom'dan hizmet alıp bu işi nasıl yapıyorlar onu merak ediyoruz.

Herşeyde bir pislik kokusu geliyor . IP whoisleri , routingleri , pingler , whois bilgileri , 1 MBit 1000 GB trafikleri .

Neyse daha fazla yazıp firmayı rencide etmeye gerek yok , ama bu işin içinde bir bit yeniği var eminim .

beynit eline saglık ama boşuna kendini yorma bunlar hepsi aynı ekibin elamanları server hediye etmiş serdar bey bunlara

B

beynit

Misafir
Atakah' Alıntı:
beynit eline saglık ama boşuna kendini yorma bunlar hepsi aynı ekibin elamanları server hediye etmiş serdar bey bunlara

Bence sitesi ile , bu Serdar ın konuşmasıyla kötü değiller. Bir profesyonellik var. Bunu atlamayalım. Duruşu düzgün bir firma.

Tek merak ettiğim , herkesin bilmeyipte kendilerinin bildiği yada sakladığı şey.
Bu işler saklama ile kandırma ile olmaz sadece onu biliyorum .

A

Atakah

Misafir
beynit' Alıntı:
Bence sitesi ile , bu Serdar ın konuşmasıyla kötü değiller. Bir profesyonellik var. Bunu atlamayalım. Duruşu düzgün bir firma.

Tek merak ettiğim , herkesin bilmeyipte kendilerinin bildiği yada sakladığı şey.
Bu işler saklama ile kandırma ile olmaz sadece onu biliyorum .

bende en başından beri bunu anlatmak istiyorum ama serdar bey beni black listesine aldı bunu ögrenmek istedigim icin

L

LNWServers

Misafir
Atakah @ aman ne olur burdan sunucu al yalvarıyorum sana, mantıksız konusuyorsun ne demek hediye etmis.

B

beynit

Misafir
Bencede konuyu , helal Ovetto , helal Atakan , helal etc pozisyonuna getirmeyelim , düşüncemiz varsa konusmak , yada bildiğiniz konuşmanın daha mantıklı olacağı inancındayım .

A

Atakah

Misafir
LNWServers' Alıntı:
Atakah @ aman ne olur burdan sunucu al yalvarıyorum sana, mantıksız konusuyorsun ne demek hediye etmis.

ne bileyim nekadar olumsuz bir msj varsa sen hemen altında olum lu birşeyler yazıyorsun yoksa bu şirkketin avukatı senmisin ?
artı ben almak istesemde artık alamam cünkü serdar bey beni black listesine almış :)

L

LNWServers

Misafir
İşini "gerçekten" yapanlara her zaman olumlu bir şeyler yazarım, bu nixcon olmus yada herhangi başka bir firma olmuş farketmez

L

LNWServers

Misafir
Fatura

invoice.JPG

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca birşey daha geldi aklıma.

Telefonda konuştuğumuzda, yaklaşık 2 haftadır dedicated satışı yaptıklarını ve 87 adet sunucu satıldığı söylenmişti.

2 haftada satılan 87 adet sunucu senelerdir satış yapan birçok datacenterde dahi bulunmuyor.

L

LNWServers

Misafir
Ya bence tartıştığımız şeyler gerekli değil ya, hizmete bakalım arkadaşlar kac tane sunucu sattığı beni ilgilendirmiyor, ben nixconla nasıl çalışmaya başladım söyliyeyim size :

Yaklasık 20 ye yakın oyun sunucusu host etmekteyim, hollandada bulunan sunucularımdan cok yuksek ping alıyordum buda teleglobe sirketinden kaynaklanıyordu, sonra müşteriler iyice sıkılmıştı bende ilk TR'den makina almaya karar verdim, ilk baş sistemneti aradım fakat sunucu almak için tatmin olmadım daha sonra nixconu aradım serdar bey ile görüştüm, pazar günüydü daha sonra perşembeye kadar sunucuların açılmasını bekledik 3-4 gün deneme yaptık daha sonra ücretimizi ödedik, bence büyütülecek bir şey değil isteyen alır isteyen almaz.

NX-Serdar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Alınan siparişler yeni sistemimize geçmeden öncede yeni sistemden sipariş verecek şahıslarıda içeriyor mustafa bey. (MKB) Yaklaşık 1-2 aylık bir süreç bu da.

BabaPanter,

Maalesef evet. Bu durumda bu konunun durması en iyisi olacaktır. İsteyen yada ihtiyacı olan şahıslar mevcut müşterilerimizin yorumlarına göre yada kendileri alıp test yapabilirler.

Atakah,

Herhangi bir yalan yok. Tüm sunucuların faturaları mevcuttur. Konuda ismi geçen sadece "LNWServers" nickli müşterimizin bile 4'den fazla sunucusu bulunmaktadır.

beynit,

Bu topic'in tadı kaçtığı için buradan daha fazla maalesef (önemli olmadığı takdirde) açıklama yapmaya devam etmeyeceğim şahsen çünkü "babapanter"'in dediği gibi çocuk oyuncağına döndü topic. Sizin gibi bilgili şahıslar ile msn'den de müşterimiz olmaksızın görüşmekten memnun olurum. ([email protected])

Saygılarımla
Serdar Yurtcan
Nixcon A.Ş

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Bir tane soruya net cevap göremedim şurada. Ekstradan'da 87 sunucusu varmış.. Bana Kağıthanedeki datacenterlarında bunları gösterinler taksime çıkıp "s... beni" diye bağırmazsam gerisini siz doldurun.

Yazık..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5