İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nixcon.com.tr ???

cumakinaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamlar, 84. değil zaten.

62.68 ile başlıyor furkan eğer nixcondan bahsediyorsan. 62.68-192-223.255 arası adamların.

+ illa TR'de 62 ile başlamayacak diye bir kayde yok ki RIPE firmalara ve boyutlarına göre tahsis eder ip'leri. elini kolunu sallayan herkes IP alamaz , alsaydı ipv4 çoktan biter, 1 sene önce ipv6 kullanmaya başlardık. + adamların ipv6 network'üde var lafı geçmişken ( nixcon'un, sorarsanız söylüyorlar onlarında bilgilerini ücretsiz veriyorlar şimdilik ipv6'ları deneme amaçlıymış yeni network'lerinde ) . + sayı saymasını bilenler için adamların network'ü tek subnet değil 62.68.192.0 - 62.68.223.255 ( saymayı bilenler hesaplayabilir kolayca host sayısını )

6000 host yapıyor , 6000/5 = 1200 ( her makinaya 5 IP veriyorlar ), yani adamlar 1200 makina verebilecek bu IP'lerden sonra farklı IP'lerden devam edecekler muhtemelen 128 ile başlayan network'leri varmış oradan devam ederler yada yeni IP tahsis ederler bilemiyorum tam olarak ..

mesela datafon'a yada sistemnet'e bakıyorum 6-7 subnetleri var..

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aslında Bir hizmetin. Nerden nasıl olduğu çok önemli değil. Bence önemli olan Hizmet yani bana biri Türkiyedeki bir sunucu ile aynı değerlere sahip bir sunucuyu bu fiyatlara verse ben alırım. Beni ilgilendiren Hızdır sonuçta. Hatta bir yabancıya yatırım yapacağıma bir Türkten almak biraz fazla verip almak hatta daha mantıklıdır. Nixcon firması bazı yanlışlarda yapmış olabilir. Zaten kendileride farkındadır. Sebepleri vardır yoktur o onalara ait. Şahsen nixcon u deneme taraftarıyım. Ve destekliyorum. Daha önce hiç kullanmadım. Vede kullanan da kimseyi tanımıyorum buda bi dip not.
Eskiden benimde firmaya karşı kafamda bazı soru işaretleride vardı. Fakat bu kadar zaman içinde yanıldığımı anladım.

E

exc

Misafir
Saçmalıyan birisi varsa cumakinaci sensin buna emin ol. Ben netdirekt de vs. demedim o firmanın makineleri başka birşey gösterdim mesajla ilgili. Bu kadar yazı karşılığında umarım karşılığını almıştırsın : )

Çevremdekiler firma hakkında güzel yorumlar söylüyorlar umarım dedikleri gibidir. İns. yetkililer bir açıklama yapar ve gereksiz tartışmalar son bulur.

cumakinaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
exc,

iyi de bahsi geçen konu nixcon , örnek verdiğine göre "bunlar böylede yapıyor" olabilir tezine karşılık ben yanıt verdim sana. + doğrular, mantıklı görüşler sana "uzun uzun masal" olarak geliyor ise öyle değerlendir. konu hakkında, yazdıklarımı anlayacak şekilde bilgisi olanlar anlarlar. Daha bahsi geçen firmanın ne yapıp yapmadığını bilmeden çamur atıyorsun hala. "bedava host , sunucu vs" diyorsun kendinizi küçük düşürmeyelim arkadaşlar. komik legalparalar ile ancak o kadar yol alırsınız çünkü. firma host bile satmıyor 1 , 2 bedava sunucu falan cidden komik legalparalar, baykalın saçmalamalarına benziyor.

ha uzun uzun niye yazdım, ben 6 aydan beri ağlıyordum bir firmada gelip verse adam gibi bağlantı yurt dışı fiyatı ile şimdi bulmuşum kullanıyorum ihtiyacım olanı adam gibi bir sorunum yok gelip de hizmet almayıp "saçmalar ve karalarsan" böyle nixcon gibi firmalar bu tür yatırımı yapmazlar türkiyeye bizde sürünürüz sistemnet idi 512kbps , borusan telekomdu 512kbps aylık 250$ . madem karalayacaksın yada çamur atacaksın en azından "müşteri" statüsüne gir öyle "bedava sunucuydu" vs de birşey bulduğunda haberdar et bizide bizde bilelim...

+

"Çevremdekiler firma hakkında güzel yorumlar söylüyorlar umarım dedikleri gibidir. İns. yetkililer bir açıklama yapar ve gereksiz tartışmalar son bulur."

çevrendeki insanlar iyi yorumda bulunuyor diyorsun çevrendeki şahıslarada bedava sunucu aldınız mı diye soruyormusun onu merak ettim ( dediğinin ne kadar komik olduğunun farkındasın heralde )

E

exc

Misafir
Mesajlarına verdiğim son yanıttır. İşim gücüm var sen saçmalamaya devam et müsayit zamanda ben sana dönerim. Kendi kafanda birşeyler kurup burada mesajlar yazma ilk önce olayı anla..

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorum da yapılacaksa, şu resme bakıpta anlayan kişiler yapsın lütfen.

cumakinaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani şimdi gitmene gerek yoktu exc, ne güzel mantıklı mantıklı daha yeni başlıyorduk. 1.

2. ben ne kendi kafamda kuracağım, bak çevrende aynı şeyleri söylüyormuş demek ki sen farklı bir dünyada yaşıyorsun :p

dediğim gibi madem karalama yapacak çamur atacaksın en azından ilk önce "müşteri" statüsüne gir sonra ha bu firma iyi imiş, ama bu özelliklerini şahsen beğenmedim dersin

ben ve benim gibi ve senin çevrendeki insanlar, ve diğer nixcon müşterileri gibi insanlar nixcon'u desteklemedikçe hiç bir firma olmayan talebe yatırım yapmaz. müşterileri olarak devam etmeleri taraftarıyım, demek ki diğer müşterileride aynı taraftalar ki herkes olumlu bir mesaj atıyor, müşteri olmayanlarsa çamur atıyor ilginç durum olan o bana ....

(Dip not: sana karşı birşeyim yok yanlış anlama "havlama" falan olgun, mantıklı insanlar gibi konuşuyoruz şurada, çocukca tavır takınmaya gerek yok)

E

exc

Misafir
Ben bu firma hakkında kötü birşey solemedim. Benimde sana anlatmaya çalıştığım ve senin birtürlü anlayamadığın olay bu. ben sadece IP lere çektiğim whoisler ve Sorgu sonuçlarını gösterdim. Ama o gösterdiğim IP adresi üstte sorulan bir sorunun yanıtı idi.

Ancak ne hikmetse sen kendini bu firmayı korumaya ve laf soletmemeye o kadar adapte etmişsin ki verilen cevabı tam net okumadan direk uzun uzun hikayeler yazmaya başladın..

Dediğim gibi burada kimse nixcon u kötülemedi. Ama sen kötülenmiş gibi göstererek kendini ortamda belli ettin. Tek sorun bu varsa başka sorun buyur sor. Bende gitmiom vazgeçtim. mantıklı mantıklı konuşalım.

cumakinaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam,

hiç birşeye adapte olduğum yok exc, + her mesajıda okuyorum endişen olmasın yani belki arada bir yanlış anlaşılma olabilir o da makuldür

hehe kalmana sevindim :p

+ zaten gerekli düzenlemeyi yapmışsın "Not: Hatalı mesaj vardı düzeltildi." o mesajında hayır maksat madem konu adabında ilerliyor mantıklı ilerliyor arada varsa kafada kalan ? onları en azından konu hakkında bilgisi olan müşteriler gibi mesela "Batu" , ben daha çıkar bir kaç kişi onların mesajları ile gidermek dediğim gibi ilk mesajımdada nixcon'u savunma gibi niyetim hiç yok sadece aldığım hizmeti savunuyorum ben ve müşteri olarak yaşadığım çelişkileri nasıl bıraktığımı vs bir müşteri gözünden mesaj yazdım. + o uzun mesajım tek bu konuya hitaben değil ilk kez gördüğüm için forumu 3 konu buldum hepsini okuduktan sonra yazdım zaten tek bu konuya hitaben değil yani..

cumakinaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun değil, yanlış anlaşılmayı sen mazur gördüğün için sağol :)

+

batu'nun da dediği gibi şuan tek - yanları şeffaflık diyorum bende en azından kim, kimler ile çalıştığımızı bilelim en azından adreslerini bilmiyorsak bile..

E

exc

Misafir
Bu tarz sekilde hizmet vermelerinde bi bildikleri vardır yakında açıklarlar.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki, diyelim ki şu forumda 300 sunucu sahibi var. Kaç tanesi satın aldığı sunucuyu görmüş ya da bulunduğu yeri? Ev1 e giden var mı hiç içine girip yetkilileri ile görüşen, ya FDC, ya theplanet ? :) sanki umuma açık bir yer olsa gidip göreceksiniz. Natroyu kaç kişi gördü ? veya datafonu veya sistemneti ya da istanbul/izmir de olan başka bir veri merkezini ? Bunlar firmayı savunma amaçlı değil, sadece verdikleri hizmetten memnuniyeti dile getirmek açısından. Biz de Türkiye sunucu isteyen müşterilerimize Nixcon üzerinden sağlıyoruz 2 aydır ve bazen 1 mbit yetmeme durumları haricinde hiç bir problem yaşamadık. Bence uzatmanın da anlamı yok, buraya tutulana kadar şu ülkede mevzusu yapılacak milyon tane konu var. Benim izlenimim Nixcon işini yapıyor.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
mesele sunucuyu görmek değil, nixcon'un tarzı. sunucularınız x adresinde gelin görün dese, kimse gidip bakmaz konuda bu kadar uzamazdı ama adresimiz gizli, gelemezsiniz diyince ilgi topladı doğal olarak.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixcon.com.tr için 2 defa konu açıldı her defasındada 80lıları bulan yorumlar yapıldı.Çogu konu dışında.

ama şu bir gerçek var bende server almayı düşündüm onlardan ama burdaki bazı konular varki insanı düşündürüyor.Ev1, theplanet, fdc, vs.. datacenterlarını görme şansızmı yok ondan göremiyoruz ama hizmetlerini ve datacenterların resimleri(ne kadar gerçekse) biliyoruz.Ama bunlar tükriyede ve imkanımız var görmeye ama yetkiler görme izni vermiyorlar.yoksa hızları fiyatları ve müşterilerden duydugumuz kadar kalitelerine bişey demiyoruz.ama Internet dünyasında o kadar dolandırılma vakkası olduki artık güven meselesi oldu.mesala bazılarını düşündüren konular.sitelerinde herhangi bir datacenter adresi yok.ofis adresleri var ama datacenterla ilgili bir adres veye belirti yok
Datacenterlarını müşterilere konuklara açmıyorlar.ziyaret amaçlı dışında herhangi bir kamera görüntüsü vermiyorlar veya datacenterlarının resimlerini sitelerine eklemiyorlar.en önemlisi sitelerinde "Yüksek kapasiteli Datacenter'ımız ile kendimize ait ağ üzerinden hizmet verdiğimizden, size en hızlı ve en güvenilir bağlantı seçeneklerini sunabilmekteyiz.
*OC-192, T3'e göre 220 kat daha hızlıdır."
T3 bağlantıya göre 220 kat daha hızlı ne kullanılıyor.Bildiğim kadarıyla türkiyede en son metro ethernet çıktı onunda maliyeti yüksek oldugundan bu fiyatlara verilmesi düşündürüyor.
Yani firmanın buraya gelip bu konulara cevap vermesini istemiyoruz.ama bu konulara açıklık getirmesini sitesinde duyurmasını istiyoruz bu konular açıklık getirse bende hemen gider alırım sonuçta türkiyede ve başının ocunda.İlla şart değil datacenterını ziyaretçilere açması.ama konulara açıklık getirmesini istiyor bence bu kullanıcılar hatta bende.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iş işten geçti zaten, sunucu alamıyorsunuz Nixcon'dan. Bayileri ile görüşeceksiniz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Oncelikle kimseyi savunmadigimi bilmenizi isterim.

Bilmeyenler icin datacenter nedir nasil biseydir:
Datacenter bir sirketin/birimin bilgilerinin, bu bilgileri tasiyan, isleten, ileten cihazlarin toplandigi sihhatli ve guvenilir bir ortamdir. Bu guvenlik ve sihhat (klima, filtre, yedek elektrik sistemi ..) datacenterlar icin cok onemlidir.
Datacenter a yapilan yatirim cok yuksektir, bu nedenle datacenterlarin konumlari gizli tutulur.
Datacenterlar sadece internet host sirketlerinde olmaz.
Pekcok ortacap ve buyuk sirketlerin datacenteri vardir.
Ornegin hanginiz isbankasinin datacenterinin yerini bilirsiniz yada gormussunuzdur, hanginiz kanalD nin datacenterini gormustur yada varligindan haberdardir. Hanginiz 900 lu telefon chat hatlarinin datacenterini gormustur. Ornegin 900 lu hatlarin datacenteri onemsiz gorunumlu kucuk bir ofisin bodrum katindadir. Bu ofisin varligindan cok az kisi haberdardir.
Datacenterlar bir sirketin kalbidir, bu nedenle gizlilik esastir.
Datacentara ilgili sirketin elemanlari bile giremez, sadece sa (sistem yoneticileri) nin giris yetkisi vardir.
Bu nedenle datacenter ile ilgili sorunarinizi sorarken tekrar dusunun derim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5