İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon Kapanıyor Gibi....

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında nixcon bir çok bile bir çok "Hostingçi" ye .
onun eti bunun butu derken birisi de demedi ki "gelin şu işin nasıl yapıldığını biz gösterelim ..."
e kusura bakmayın ama Radore evde mutfakta yapıyor bu işi
teklanda mutfağı berbat eden aşçılar ordusu halinde çalışıyor.
nasıl bir yer bekliyordunuz ?

Ve dahası beklediğiniz hayallerin ücretlerini ödemeyi düşünüyormusunuz ?

Nixcon Ucuz olduğu için bahanesi hazırdı " yahu adamlar ucuz"
e pahalıya nasıl bir tavır alıcaksınız Cidden merak ediyorum.
Sevgili arkadaşım;
Ben "hostingçi" olmadığım için bu saydıklarınızın hiç birisi beni bağlamıyor. İma ettiğiniz konuya katılmakla beraber bunu yanlış kişiye söylediğinizi belirteyim.
Konuya gelince;
İki hizmetveren hakkında da "olumsuz" fikir beyan etmedim. Ben "kişisel" bir kullanıcıyım ve tümüyle "kişisel" izlenimlerimi sundum. "Pahalıya nasıl tavır alacağım" konusu ise sadece beni ilgilendirir. Ki bütcem hakkında bir fikriniz olmadığına göre bunu yargılama hakkına da sahip değilsiniz. Evet; milyarder falan değilim ama bu yukarıda saydıklarımı bütçem karşılıyor olmalı ki hizmet almak için gitmişim. Eğer daha fazla bw ihtiyacım olmasaydı muhtemelen yine yerli bir dc'den tümüyle "kişisel" ihtiyaçlarım için hizmet alıyor olacaktım.
"Hostçu" olmadığım için "gelin şu işin nasıl yapıldığını gösterelim" dememi beklemiyorsunuzdur herhalde.

Lütfen siz bu eleştirilerinizi "hostçu"lara yapınız.
Sevgiler

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Yönetim kurulu ne Allah aşkına.
Siz ne kadar bilgisiz insanlarsınız ki ne deseler inanıyorsunuz.
3-5 kişiler zaten kim var ki orada yönetim kurulu olacak.
Türkiyede bu sektorde yönetim kuruluna sahip olacak kaç tane kurum var ?

Her kapanan,iş alanını değiştiren kurumu da karalamayı bırakın.
Nixconun yağcıları da var karşıtları da var ama şu gerçeği unutmayın bu insanlar sizlere ömür boyu hizmet vermek zorunda değil.

Şimdi kalkar kimisi battı der kimisi kaçtı der.Kimin ne zaman ne yapacağına siz karar veremezsiniz.

Hizmete son vermeden önce haber verilmiş.Sürenin az veya çok oluşu görecelidir.

Şu konuda bari düzgün yazılar yazın.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diğer dc'ler için bu dedikleriniz doğru ama nixcon için çok eskiden yazılan yazılarda büyük bir şirketin hostingle ilgili birimi olduğu söyleniyordu. (Hangisi hatırlamıyorum, yazı linkini de hatırlamıyorum) Yönetim kurulu ile kastedilen bu olabilir. Eğer sahiden nixcon zarar etmişse şirketin diğer kısmı artık bu yükü daha fazla taşımak istememiş olabilir.
Tabi bu dediklerim farazi şeyler. Nixcon ile çalışmadım.

Bir şekilde bunu haber vererek gitmeleri yine de iyi ama süre çok kısıtlı. Hostingçiler ve kişisel co-lo müşterileri belki kolaylıkla başka bir yerle nispeten uygun fiyatlarla anlaşabilir ama dedicated müşterilerinin işi gerçekten zor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Yönetim Kurulu dediğiniz en küçük kuruluşda dahi 5 kişiden oluşur.

Nx in geçmişini tekrar didiklemeye gerek yok.Aa biz demiştik al bak gördünüz mü gibi yorumlarda yersiz olur.

Kar marjı düşük olduğundan kapatılabilir.
İş alanı değişikliği olabilir,
Bireysel sorunlar olabilir,
Mali kriz olabilir,
Teknik sorunlar olabilir,
İş gücü eksikliği olabilir.

Ama hemen aa iflas ettiler yorumları hoş değil.Kim nerede duymuş ?
İflas ettik biz mi demişler ?

Nixconu savunmak bana kalmadı ama yorum yaparken dikkat etmek lazım.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senelerdir tüm webmaster forumlarında nixcon tartışılıp duruldu. Hepsinde de nixcon fanatikleri ve nixcon karşıtları olmak üzere iki kesim olmadık şeyler söyledi. Ama kimse tam olarak nixcon nedir, ne değildir söyleyemedi. Hep üzerinde bir sır perdesi var gibiydi. Dolayısıyla ya çok sevildi, fanatikçe savunuldu, ya da biraz da ucuz fiyatları dolayısıyla yerden yere vuruldu.
Nixcon söz konusu olduğunda pek sakince bir forum topiği olmasını beklemek hata olur. Zira bunu fırsat bilenler olayı "biz demiştik" noktasına getirebileceği gibi; oluşacak hizmet açığını kapatmak için fırsat kollayanlar da konuya dahil olacaklardır. (Bu da çok ayıp bişey değil, sonuçta herkes ekmek peşinde.)
Şu an muhtemelen hali hazırdaki kitleyi kapmak için bir süre fiyatlar düşecektir ama sonra nixcon gibi büyük bir rakibin yokluğu dolayısıyla co-lo fiyatları yeniden (belki de eski seviyesinden de) yükseğe çıkacaktır.
Mağdurların oldukça dikkatli adım atması lazım. Bir felaketi başka bir felakete bulaşarak daha büyük bir kabusa dönüştürmesinler. Allah herkesin yardımcısı olsun ne diyelim.

İflas meselesine gelince;
Tam olarak söylenen şey bu değil sanırım. Önce atx kasalar gidecek denmiş, ardından da kapanıyoruz demişler. Eğer nixcon'un başka bir şirketin yan kuruluşu olduğu teorisi doğruysa yönetim kurulu (veya her neyse) nixcon'un zarar etmesi dolayısıyla kapanmasının daha mantıklı olacağına karar vermiş olabilir. Burada asıl sorun şu;
Eğer cidden mali bir sorun varsa; 2 senedir (belki daha eskidir, ben 2 senedir biliyorum) aynı düşük fiyat politikasıyla hizmet veren bir kuruluş bu sonu nasıl göremez? Gördüyse neden önlemini almaz? Bunu gördüklerinde acaba herşey için çok mu geçti?
Neyse, şimdilik ortalık flu. Yakında aydınlanır.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon müşterilerine Allah kolaylık versin..

Sağlam bir DC ye geçmek isteyenler için öneri:

TEKNOSERVER

1 seneye yakın kesintisiz hizmet aldım..

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Her kapanan,iş alanını değiştiren kurumu da karalamayı bırakın.
Nixconun yağcıları da var karşıtları da var ama şu gerçeği unutmayın bu insanlar sizlere ömür boyu hizmet vermek zorunda değil.

Şimdi kalkar kimisi battı der kimisi kaçtı der.Kimin ne zaman ne yapacağına siz karar veremezsiniz.

Hizmete son vermeden önce haber verilmiş.Sürenin az veya çok oluşu görecelidir.

Şu konuda bari düzgün yazılar yazın.

Dostum Nixcon Anonim bir Şirket ve yönetim kuruluda var sen battı haberlerine inanıyorsan amenna ben bizzat yetkililerle görüştüm.Bir anonim şirketin yönetim kurulu olmasının neresi saçma :S

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Arkadaşım kaç kişi var bu şirkette ?
Yetkililer dediğin zaman kaç kişi sayabiliyorsun ?
Bana sanki sabancı oldunuz.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni yer sağlayıcı arayacak kişilere öneriler:

radore:
Gittim gördüm, 1 sene hizmet almışlığım vardır. 1 sene boyunca sadece bir kez 3 saatlik bir kesinti yaşadık. (yeni ups gelmişti) onun dışında hiç kesinti yaşadığımı hatırlamıyorum.
1mbit aldığımda full kullanıyordum, 3 mbit'e geçince de full kullandım. yani tümüyle paylaşımsız hat veriyorlar. kesinlikle tavsiye ederim. elemanlar da iyidir.

teklan
gittim gördüm :) bi kere çok pespaye bir çalışma ortamları var. içerisi dökülüyor anasını satayım. destek elemanları suratsız. sitesine bakıp da çekyat bekleyen varsa yanılıyor :)) çekyat mekyat yok içerde. (çekyat mevzusu nedir ya diye soran varsa http://www.teklan.com.tr/ adresinden bakabilir çekyata) ama onun yerine masa tenisi var :)
ha tabi teklan kötü müdür? hayır değil. çok döküntü bi yer gibi dursa da, teknik destek elemanları suratsız olsa da (e tabi şaklabanlık yapacak halleri de yok adamların) radore'den hem daha büyük, hem de hat kapasitesi daha fazla. üstelik referansları da iyi. ama fiyatları radore'den daha pahalı.
teklan'ın bulunduğu binaya gidip teklan diye tabela arayacak olanlara da "çok ararsınız" diyeyim şimdiden. tabela mabela yok.

açıkçı bu iki dc ziyareti beni yerli dc'ler hakkında olumsuz etkiledi. teklan'ın tabelası yok (tabela dediğin nedir ki diyebilirsiniz ama teklan gibi tr'de internetle yaşıt bir firma kapısına niye teklan ibaresi koymaz? neden korkar? nedir ki mevzu?) radore ise bir apartman dairesinde hizmet veriyor. gerçi kötülemek gibi olmasın; adamların yeri güzel. makinalara ayırdıkları yer de geniş ama yine de apartman dairesi görüntüsü hoş değil.
bunlar gidip gördüklerim.

bakın hocam size katılıyorum
Teklan bir dc'dir. Alan geniş
Websahibi Dc Dir Alan geniş
Hostcini Dc'dir alaan geniş
Niobe Dc'dir alan geniş.

Radore,kriweb ve diğer küçük dc ler home ofis dediğimiz gibi home dc'dir genelde kendi çözümleri için kullanırlar DC' dedin mi 1000 sunucu kapasitesi olacak 100 sunuculuk yer DC olamaz home dc olur.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kişisel sadece dedicated olarak düşünenler varsa; iyi bir teknik destek almak, sorunlarınıza çözüm üreten bir firma istiyorsanız; www.labina.com.tr ile anlaşmanızı öneririm 4 yıldır sorunsuz çalışıyoruz.

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım kaç kişi var bu şirkette ?
Yetkililer dediğin zaman kaç kişi sayabiliyorsun ?
Bana sanki sabancı oldunuz.

Sunucu barındıranlar işine gelince yok nixcon a.ş diyorlarya işte anonim şirket demek ne demek yetkli ne demek google yaz bakalım anonim şirket nedir nasıldır birazcık araştırmacı olsanız daha iyi olacak ama.

Yoksa rant saglamak isteyen hostcular nixcon a.ş de barınıyor sunucularımız felan diyorlardı a.ş kelimesini hava olsun diye yazmıyorlarmıydı.Şimdide nixcon kapanınca ne yetkilisi orda yetkili yok diyorsunuz...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Nixconun bu kadar ünlü olmasını ve para kazanmasını sağlayan sizlersiniz.
Siz ve sizin gibi bir çok insanımız.

Adam oraya a.ş. yazdı yönetim kurulumuz var dedi diye inanıyorsunuz.

Türk insanını kandırmak hep kolay oldu öyle olmaya da devam edecek gibi.

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixconun bu kadar ünlü olmasını ve para kazanmasını sağlayan sizlersiniz.
Siz ve sizin gibi bir çok insanımız.

Adam oraya a.ş. yazdı yönetim kurulumuz var dedi diye inanıyorsunuz.

Türk insanını kandırmak hep kolay oldu öyle olmaya da devam edecek gibi.

Arkadaşım resmi sekilde nixcon a.ş ve yönetim kurulu var ben sana bunu anlatmaya çalışıyorum.Sonuç olarak an dandik dc ler bile 100 000 ytl ile kurulurlar.sonuçta bu Türkiye geneline bakarsak güzel bir para ve yönetim kurulunun olması dogal bişi ben sana ne diyorum sanırım bir birimizi anlamıyoruz.Konuyu uzatmadan kapatalım dostum hayırlı çalışmalar.

Bu arada biz bir arkadaşımız vesilesi ile onun networku olması sebebiyle nixcon a 2 ay önce geçmiştik yani biz zengin etmedik...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
nixcon.com.tr whois de bulunan adresi

113 Barksdale Professional Centre

Bu da bu adreste bulunan offshore şirketlerin listesi

http://www.google.com.tr/search?num...arksdale+Professional+Centre''&btnG=Ara&meta=

52.500 sonuç arasından ben sayamadım ama en az 5bin adet şirket çıkarılır.
http://www.delawareintercorp.com/t-WhatWillIncorporationCost.aspx

200 dolar kurulum ücreti var.Toplamda 750 dolara mal olur bu şirketi kurmak.

Yıllık yenilemesi de 300 dolar.

İşte senin 100bin ytl sermayeli yönetim kurullu şirketin.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adamlar şu anda kapatsa ve hemen farklı bi isimle açılsa bile deli kullanıcı toplar bu kafalarla;

feci halde reklam yaptırıyorlar ve kimse buna itiraz etmiyor :D

bu ülkenin insanlarını çok seviyorum.

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım ben nixconu savunmuyorum neden anlamak istemiyorsun ben sadece yönetim kurulunda alınan karardan dolayı kapnıyor dedim degilmi.Ben son 2 aydır nixcon kullandım o kadar zaten gerekli fizibilite raporları hazırlanınca dc kurma ihtimalimiz var.Sen sanırım benim nixcon savundugumu sanıyorsun.Beni alakadar etmez bu hesaplamalar sen bu hesaplamaları nixconla ana bayilik olan calısan kişilere ilet r10 forumlarında bu kişiler dc kurma miktarını 2 tirilyon felan diyorlardı. Onlara ilet sen istersen bu hesaplamaları..

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Ben size savunuyorsunuz demedim.
Ben de savunmuyorum ya da karalamıyorum.Ama ne konuştuğumu biliyorum.
Vay efendim a.ş. imiş yok efendim yönetim kurulu varmış.
Sizin gibi 10 tane müşterileri olsa daha sırtları yere gelmez.

Nixcon 2 trilyonu nereye harcamış ?

Olmayan 10.000 hayali sunucuya mı ?
Yer yetmediği için yeni sunucu veremediği verimerkezine mi ?
Bir türlü açık açık gösteremediği sunucu odalarına mı ?

2 trilyon harcayacağım ve saklayacağım öyle mi ?
Birazcık düşünmek lazım.

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala beni anlamadın konuyu kapatıyorum... Yazdıklarımı anlamıyorsun nixcon bayisi diye gecinenler dc kurma maliyetini 2 tirilyon diyor diyorum siz nnixconda 2 tirilyonluk sermaye yok diyorsunuz

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cebinde 2trilyon olupda bu işe giren adamı dövmek lazım :D
kendinizden örnek biçin sizce bu kadar hostingçi ile uğraşılırmı ?

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dc kurma maliyeti bu sekilde yüksek degil aslında bazı dc bayileri dc kurulmasını istemedikleri için bazı forumlarda fiyatın çok yüksek oldugunu söylüyorlar aslında öyle degil en kral jenerator 20000 YTL en kral klima sistemi 5000 YTL en kral ups 25000 YTL geri kalan sistemler fiyatları ideal sistemler çok pahalı olmayan 3com ürünlerinin en kralı olsun olsun 2000-10000 YTL arası

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5