İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon Kapanıyor Gibi....

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dc kurma maliyeti bu sekilde yüksek degil aslında bazı dc bayileri dc kurulmasını istemedikleri için bazı forumlarda fiyatın çok yüksek oldugunu söylüyorlar aslında öyle degil en kral jenerator 20000 YTL en kral klima sistemi 5000 YTL en kral ups 25000 YTL geri kalan sistemler fiyatları ideal sistemler çok pahalı olmayan 3com ürünlerinin en kralı olsun olsun 2000-10000 YTL arası

Böyle bir DC'de bırak makine barındırmayı, hub koymam.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Juniper dediğin nedir ki ya 1000 ytl'lik alet.:D

ayıp oluyor ama eksik bilgi veriyorsun
kaç bin yetele lik ?

bence bu işte yakında internetKafe mantığına dönücek.
nasıl hostçular türediyse nixcon gibi firmalar sayesinde
yakında ISPci geldi hanııım başlıkları açılmaya başlanıcak :D

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle bir DC'de bırak makine barındırmayı, hub koymam.

o senin bilecegin bişi ona bakarsan suan 10mbiti 250 ytl veren yerler var onların sermayesi ne kadar hiç düşündünüz mü . Adam gidip milyarlar göremecek ve sana 250 ytl den 10mbit mi verecek kim verir bunu size elektirigi hat kirası vs vs dünya kadar masrafı var ozaman su kanı cıkıyor ortaya 250 ytl civarında 10 mbit hat kiralayan yerler en fazla 50 milyar sermayeyle kurulmustur.Biraz hesaplama yaparsanız anlarsınız. Kimse 200 000 ytl verip cisco alıp Türkiyede daha soınrada 10mbit hattı 250 ytl den vermez veremez kusura bakma ama biraz hesaplama yaparsanız işin içinden cıkabilisiniz. Ha siz hub koymazsınız problem degil dedigim gibi o sizin bileceginiz bir iş eger mahsettigim özelliklerde bir dc ye hub koymazsanız Türkiye de sizin sunucunuzu barındırablecek bir yer yok onuda söyleyim

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar nixconda makinası olupta pazartesi fişi kesileceiği için o zaman kadar bir makina ayarlayamayıp sonra yedekler ile uğraşmak istemeyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim.. Yedeklerinizi şimdiden almanızı öneririm. Kendi pc veya başka bir makinaya yüklemeyi.

Ne kadar pazartesi öğleye kadar deselerde durumlar değişebilir.. Bu yüzden ortalama 20 arkadaşın yedeklerini rarlayıp şifreleyip kendi makinamda ücretsiz şekilde link atarsanız download eder ve saklarım.. isteyenler pm atabilir.
Şimdiden geçmiş olsun..

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Juniper dediğin nedir ki ya bin ytl'lik alet.:D
neden hep bu konularda marka takıntısı var anlamadım Hollandada anlaşmalı bir dc de barındırma yapıyorum ben ve marka olmayan daha dogrusu sizin duymamıs oıldugunuz 10 adet rack 2u kasa mevcut ve kendi çapımızda kullanıyoruz ve bir gün dahi sorun cıkarmadı. Hep ön yargılıyız ne bileyim 3com olmadan olmaz yok baba adidas giyinmezsem kız tavlayamam vs kanısındayız anlamadım her zaman pahalı olan kaliteli olacak diye bir durum yokki

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o senin bilecegin bişi ona bakarsan suan 10mbiti 250 ytl veren yerler var onların sermayesi ne kadar hiç düşündünüz mü . Adam gidip milyarlar göremecek ve sana 250 ytl den 10mbit mi verecek kim verir bunu size elektirigi hat kirası vs vs dünya kadar masrafı var ozaman su kanı cıkıyor ortaya 250 ytl civarında 10 mbit hat kiralayan yerler en fazla 50 milyar sermayeyle kurulmustur.Biraz hesaplama yaparsanız anlarsınız. Kimse 200 000 ytl verip cisco alıp Türkiyede daha soınrada 10mbit hattı 250 ytl den vermez veremez kusura bakma ama biraz hesaplama yaparsanız işin içinden cıkabilisiniz. Ha siz hub koymazsınız problem degil dedigim gibi o sizin bileceginiz bir iş eger mahsettigim özelliklerde bir dc ye hub koymazsanız Türkiye de sizin sunucunuzu barındırablecek bir yer yok onuda söyleyim

Buyrun gelin zevkle göstereyim size.
www.teletek.net
Adres bilgisi site de yer almaktadır.

----------------

neden hep bu konularda marka takıntısı var anlamadım Hollandada anlaşmalı bir dc de barındırma yapıyorum ben ve marka olmayan daha dogrusu sizin duymamıs oıldugunuz 10 adet rack 2u kasa mevcut ve kendi çapımızda kullanıyoruz ve bir gün dahi sorun cıkarmadı. Hep ön yargılıyız ne bileyim 3com olmadan olmaz yok baba adidas giyinmezsem kız tavlayamam vs kanısındayız anlamadım her zaman pahalı olan kaliteli olacak diye bir durum yokki

Adidas'dan aldığım ayakkabımı 8 yıldır giyiyorum ilk gün gibi duruyor hala.
Pazardan aldığım mı 3 ay giyiyorum. Ayakkabı demek için 3 şahit 5 noter gerekli.

Gereksiz bir konuya değinme.

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gereksiz bir konu degil ben örnek verdim her zaman pahalı mal kaliteli olacak degil dedim degil mi okumadan cevap yazıyorsunuz

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Sevgili dostum istersen yazını yazmadan önce Juniper nedir bir baksaydın ?

ben HP sunucu yada IBM sunucu demedim. kaldıki IBM sunucuları hep tercih etmişimdir. ama bu beni bağlar . yanlız bir firewall ile sunucuyu karıştırıyorsan bu konu zaten bitmiştir.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kaportacıda işler iyi gitmiyor ki babası kapattırıyor demektir. bir polemikte tarih oluyor demektir.

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili dostum istersen yazını yazmadan önce Juniper nedir bir baksaydın ?

ben HP sunucu yada IBM sunucu demedim. kaldıki IBM sunucuları hep tercih etmişimdir. ama bu beni bağlar . yanlız bir firewall ile sunucuyu karıştırıyorsan bu konu zaten bitmiştir.

ne alakası var arkadaslar hep söylediklerimi yanlıs anlıyorsunuz ben örnek veriyorum siz juniper nedir arastır diyorsun ya bende biliyorum juniperin ne oldugunu ben sadece markaya takılmayalım dedim ama oraya takılan olmadı hiç herkes sunucu ile juniperi karıstırdıgımı anlıyor alakası yok

WartecH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle olacağı belliydi. 3 kilo elma alacağına 1 kilo alıp iyisini almak bence daha iyidir. Ucuz diye gitti herkes Nixcona sonuç ortada. 3 gün kala bir datacenterın kapatılma haberi veriliyor bundan ala bi saçmalık yoktur tahminimce. Merdiven altı isp cilik diyorum ben buna :) O kepenklerle kapalı datacenterı gidip gördüğünü Nixconun TR de bir numara olduğunu legalpara eden fanatiklerinin neden kapatıldığına dair açık bilgiyide burada bizlerle paylaşmalarını bekliyorum.

Bir çok sunucu sahibi ortada kaldı ve diğer isp lerle anlaşmak için çırpınıyor, araya hafta sonu girdi vs. hizmetlerde aksamalar olacak dns ler oturmayacak mailler çalışmayacak vs. müşteri kaybedenler olacak aralarında. Bu işte stabilite ve uptime herşeyden önemli diye düşünüyorum. Geçmiş olsun diyorum mağdur arkadaşlara.

Bu olay ucuz atx kasalar ile kalitesiz datacenterlarda hosting yapan firmalar ile kaliteli sunuculara sahip stable , uptime oranı yüksek , hizmet kalitesi yüksek firmaların arasındaki farkı umarım bir çok kişinin anlamasını sağlar.

Tekrar geçmiş olsun

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok amiyane bir tabir kullanıcam isteyen kırılır isteyen alınabilir, ama gerçek tamamen bu
kaliteli hizmet çok ucuz birşey degildir. ve hizmet sektöründe kalıcı olmak her babayiğidin harcı da degildir.

halihazırda ayakta kalan tüm (internet Servis sağlayıcılardan bahsediyorum) firmaları dikkatle incelemenizi öneririm .

Ucuza kaçan arkadaşlarımız hiç mi düşünmezler ;
hat maliyeti ( ama onlar türk telekomdan almıyorlar ki bilmemnerden alıyorlar. Sanki orası ucuzmuş gibi) , eleman maliyeti , elektrik maliyeti , telefon maliyeti , vb gibi.
bu maaliyetleri altalta toplayınca alacağınız hizmetin bu kadar ucuz olmaması gerektigini ?..

"aman şimdilik durumu kurtaralımda..." düşüncesi ile kalıcı bir iş sahibi olamayacaklarını bir düşünseler zaten problem kalmayacak.
kimseyi ucuza kaçtıkları için ayıplamıyorum . ama daha sonradan o müşterilerin mağduriyetleri ve müşterilerin söyledikleri "ulan bi çok yerden host aldık biriside düzgün hizmet verselerdi" cümlesi zaten sektöre vurulabilecek en büyük darbelerden birisi olmakta.

daha sonra firma bazlı ve kaliteli hizmet vermeye çalıştıklarında karşılarında tıpkı onların yaptığı gibi ucuz iş yapan kişiler çıktıklarındada "lan bu hostçular varya..." cümlesini sarfettikleri zamanda Cidden sinirlerimiz tavan yapıyor.

burda bu mantıkla yani ucuzcu başlayıp sonradan da "- ben akıllandım abi artık onlar gibi ucuz satmıyorum" aradan sıryılmaya çalışıp da diger insanları aşağılayan kişiler var oldukça
nixcon yada onun gibi türeyecek bir çok firma HALA ekmek yiyior olacaktır.

Lütfen kendi kendinize kazık atmaktan vazgeçin....

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok firma mağdur duruma düştü fakat çoğu başka DC ler ile anlaştı taşımalar başlamış herkes iiçin hayırlısı olsun...

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim tek merakımı cezbeden şu;
hani nixcon savunanların herhangi bir açıklaması oldumu ? yada nixcon yetkililerinden ?

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla açık konuşmak gerekirse nixcon la çalışmamız son 2 aylık bir kesimde gerçekleşdi.Yani nixcon tercih sebebim hemen işlem yapabilmem olmuştu.Yani karar verdigim anda ilk cevap nixcondan almış olmamdan kaynaklanmıştı.Aslına bakılırsa bizim acımızdan bu iyi oldu.Şuan Sadece Hosting le Barındırma Sözleşmesi imzalamış bulunmaktayız. Tüm müşterilerimize hayırlı ugurlu olsun...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5