İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon Kapanıyor Gibi....

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Türkiye'de 3 ay içerisinde 1600 şirket kapanmış. Piyasada inanılmaz bir kriz var. Para hareketi yok. Allah esnafın yardımcısı olsun. Türkiye'de datacenter işi için büyük şirketler dışımda şimdilik erken. 3 yıl sonra geniş bant yaygınlaştığında belki daha başarılı sonuçlar alınır.

tubahost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon Hakkında

allah osman'a kolaylık versin inş iyi bir dc ile anlaşır.
ama o fiyata kim kabul eder orasıda mechul osmanın yerinde olsam sanet'e ortak olurum orayı geliştiririm.

Selam Arkadaşlar

Vallahi Cuma günü saat 13 gibi aradılar bizi ve aynen şunu dediler Nixcon'dan " Abi biz tasviye ettik , sunucularını al " , yeminle söylüyorum aynen böyle dediler , ya arkadaşım dedim , otoparktan arabanımı çek diyorsun , o kadar sunucuyu hafta sonu nereye taşırız.

Adamların dinlediği bile yok , yanarım ben bu adamları bu forumda korudum , ona yanarım.

Bugün sabahtan beri orda bulunan sunucu sahiplerinden 6 tanesi toplandık , bunların içinde Osman'da vardı.

Hepimiz bir yerle anlaşalım toptan geçelim diye , daha iyi fiyat alırız dedik , tahminlerimizde tuttu , komple Mars Telekom'a geçtik vaka daha taşımaya başlamadık ama artık yarın sabahlık olacagız herhalde.

Hepinize kolay gelsin arkadaşlar.

tubahost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni yer sağlayıcı arayacak kişilere öneriler:

radore:
Gittim gördüm, 1 sene hizmet almışlığım vardır. 1 sene boyunca sadece bir kez 3 saatlik bir kesinti yaşadık. (yeni ups gelmişti) onun dışında hiç kesinti yaşadığımı hatırlamıyorum.
1mbit aldığımda full kullanıyordum, 3 mbit'e geçince de full kullandım. yani tümüyle paylaşımsız hat veriyorlar. kesinlikle tavsiye ederim. elemanlar da iyidir.

teklan
gittim gördüm :) bi kere çok pespaye bir çalışma ortamları var. içerisi dökülüyor anasını satayım. destek elemanları suratsız. sitesine bakıp da çekyat bekleyen varsa yanılıyor :)) çekyat mekyat yok içerde. (çekyat mevzusu nedir ya diye soran varsa http://www.teklan.com.tr/ adresinden bakabilir çekyata) ama onun yerine masa tenisi var :)
ha tabi teklan kötü müdür? hayır değil. çok döküntü bi yer gibi dursa da, teknik destek elemanları suratsız olsa da (e tabi şaklabanlık yapacak halleri de yok adamların) radore'den hem daha büyük, hem de hat kapasitesi daha fazla. üstelik referansları da iyi. ama fiyatları radore'den daha pahalı.
teklan'ın bulunduğu binaya gidip teklan diye tabela arayacak olanlara da "çok ararsınız" diyeyim şimdiden. tabela mabela yok.

açıkçı bu iki dc ziyareti beni yerli dc'ler hakkında olumsuz etkiledi. teklan'ın tabelası yok (tabela dediğin nedir ki diyebilirsiniz ama teklan gibi tr'de internetle yaşıt bir firma kapısına niye teklan ibaresi koymaz? neden korkar? nedir ki mevzu?) radore ise bir apartman dairesinde hizmet veriyor. gerçi kötülemek gibi olmasın; adamların yeri güzel. makinalara ayırdıkları yer de geniş ama yine de apartman dairesi görüntüsü hoş değil.
bunlar gidip gördüklerim.

Değerli Arkadaşlarım

Biz yeni yer ararken bir DC gördük hemde tek gitmemiştik , 6 firma yetkilisi beraber gittik , inanın ağzımız açık gezdik adamların Veri Merkezlerini , hani yurt dışındaki DC lerde görürüz ya inanın aynısı ama evet pahalılar belki bize uymadı ama inanın şirket sunucum olsa ve yer arasam hiç düşünmem oraya koyarım ayrıca gözümüzle gördük HP Türkiye bile bütün sunucularını orda barındırıyor inanmayan gider bakar gezer , daha sonra benim yaptıgım yorumunda aynısını yapar , buna gerçekten inanıyorum.

DC nin ismi Global , Ülker grubunun , ben Ülker grubunun DC si oldugunu bilmiyordum , orda ögrendim ama tavsiye ederim , yolu Mecidiyeköye düşen bir gitsin gezsin , DC nasıl kurulur bir görsün ltf ...

Saygılar

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bir datacenter'ın hizmetini durduracağını 3 gün kala bildirmesi -ki haftasonu olmasıda cabası- hiç etik değil. manav kapatmakla dc kapatmak arasında fark olduğunu düşünüyorum. sunucusu olanlara geçmiş olsun gerçekten..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Nixconun bu kadar ünlü olmasını ve para kazanmasını sağlayan sizlersiniz.
Siz ve sizin gibi bir çok insanımız.

Adam oraya a.ş. yazdı yönetim kurulumuz var dedi diye inanıyorsunuz.

Türk insanını kandırmak hep kolay oldu öyle olmaya da devam edecek gibi.

Buraya kadar yazmış oldugun hiç bir şeye katılmıyorum arkadaşım. Birincisi kimse kalkıp A.Ş. olmadan A.Ş. yazamaz. Bu ticari kanunda büyük bir cezai uygulama getirir. Kaldı ki nx için zaten a.ş. oldugunu biliyoruz. Çünkü nis a.ş. bünyesinde bir marka ya da alt şirket.

Nixcon, nis a.ş. bünyesinde bir markada olabilir veya bir alt şirkette olabilir. Ama ne olursa olsun üst kurulunda ya da kendi içinde bir yönetim kurulu olmak zorunda. Bunun senin zoruna gidip gitmemesi hiç bir şeyi değiştirmiyor. Ticari kanun gereği bu böyledir. Ltd kursanda, a.ş. kursanda 5 ortak şartı var zaten. Ayrıca dışarıdan maaşlı çalışan bir genel müdür ve 3-4 sigortalı elemanda çalışmak zorunda (tam bilmiyorum ama min. değerler bunlar)...
Yani orda ortalıkta insanlar gözükmesede, evinde yatıyor ya da galata köprüsünde balık tutuyor olsada oranın bir yönetim kurulu var. Bunu kabul et ya da etme :)

Sana kobinet.org tan almış oldugum bilgileri aşaıya yazıyorum. Bir a.ş. nin neden hürmet gördüğüne dair bir ispat olabilir sanırım. Eh bu parayı sadece kuruluş giderlerine harcayan bir firmada sanırım yönetim kuruluda vardır, genel müdürde vardır alt bölüm müdürleride vardır. Önce şu maliyetlere bak ondan sonra bir a.ş. şirket için yorum yap!

ANONİM ŞİRKET KURULUŞ GİDERLERİ

SERMAYE : 50.000.000.000.

YETKİLİ : 1 KİŞİ

ORTAK : 5 KİŞİ

NOTER HARCI

1 Asıl 4 suret Ana sözleşme tastiki 17.220.000. –

Noter Değerli Kağıt Pulu 1.800.000. –

Noter Ücreti 5.166.500. –

Yazı Ücreti 240.000. –

Karşılaştırma Ücreti 900.000. –

KDV 1.041.915. –

Vekaletname 1.472.090. –

İmza Sirküsü 1.837.000. –

Damga Vergisi 30.992.000. –

MERKEZ BANKASI TÜKETİCİ FORMU

Sermaye x %02 = 10.000.000. –

TİCARET SİCİL TESCİL HARCI

Unvan Harcı 35.599.200. –

Yetki Harcı 8.693.400. –

Tastikname Harcı 939.500. –

(Her ilave yetki için

8.693.400. – TL ilave olunur.)

BELEDİYE TASTİKNAME HARCI

( Çankaya Belediyesine Göre ) 50.000.000. –

KÜŞAT RUHSAT HARCI 3.000.000. –

TİCARET SİCİL GAZETESİ ÜCRETİ

(5-6 sayfa ana sözleşme 10 gazete yaklaşık) 30.000.000. –

7 ADET DEFTER ALIM VE TASTİK ÜCRETİ 30.000.000. –

SANAYİ İL MÜD. BAĞIŞ MAKBUZU 2.000.000. –

SAİR BELGESİZ HARCAMA

(Fotokopi, Vergi Dairesi, Damga Pulu,

Vasıta vs.) 3.000.000. –

TOPLAM 233.901.205. –

NOT: 31.03.1998 İTİBARİYLE

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
sermayem 50 trilyon dersen 50 trilyon yazarlar.

50 milyon dersen 50 milyon yazarlar.

1000 dolara açılmış bir offshore firmanın devamında para kazanarak aş şirket kurmakta çok zor değil.

Benim zoruma gitmiyor keza ben bunları bir çok kez araştırdım ve tartıştım.Bugün burada olmayan onlarca kişi de tartıştı.

Tekrar tartışmak konuları çıkmaza sürüklüyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hayır ben Nx ya da nis aş yi korumak için demiyorum. Zaten nx in başında beri bir karabulut içinde hizmet verdiğini hep okuduk sağda solda. Bu durum ayrı...
Ama birilerinin parayı nasıl kazandığını konu etmeye gerek sanırım. Biri bir küp altın bulur, diğeri hamallık yapar, başka biride çıkar kanun dışı iş yapar. Bunlar zaten konu değil ki. Bize ne bu adamın parayı nasıl buldugu ? Bugün yüzlerce holding in ürünleri satılıyor marketlerde. Alışveriş yapmadan önce tarihlerini araştırıyormusunuz ? bilmem ne marka yoğurt alıcam ama adamlarda şunu bunu yaparak parayı buldu diyormusunuz ?
Nasıl bulduysa buldu. Bizim için önemli olan şirket a.ş. ise bunun kuruluşu için ödenen belli bir maliyet oldugudur. Ödenmiş sermaye değil, maliyet. Bunları karşılayacak olan bir gücünde doğal olarak bir yönetim kurulu vardır. Bu arada yönetim kurulu demekte, nişantaşından özel dikim takım elbiseler ve iş kulelerde bir toplantı odası demek değildir.
Neyse, kısacası anlatmak istediğim savınızın farklı yerlere tesir etmesi. Aksi halde zaten bir çok kişi sizinle hemfikir.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gerçekten çok üzücü bir durum ama aklıma takılan bir şey var burda da zaten nixcon müşterileri mevcut. kiminiz yıllık ödemeler yapıyorsunuz veya 6 aylık filan tutup ay ay uğraşmıyorsunuzdur ödemelerde. bir serveriniz var 6 aylık barınma ücretini ödediniz 2 ayınız geçti bu kararı aldılar diğer 4 ayın ücretini geri veriyorlar mı? yoksa o para yanıyor mu?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Buraya kadar yazmış oldugun hiç bir şeye katılmıyorum arkadaşım. Birincisi kimse kalkıp A.Ş. olmadan A.Ş. yazamaz. Bu ticari kanunda büyük bir cezai uygulama getirir. Kaldı ki nx için zaten a.ş. oldugunu biliyoruz. Çünkü nis a.ş. bünyesinde bir marka ya da alt şirket.

Nixcon, nis a.ş. bünyesinde bir markada olabilir veya bir alt şirkette olabilir. Ama ne olursa olsun üst kurulunda ya da kendi içinde bir yönetim kurulu olmak zorunda. Bunun senin zoruna gidip gitmemesi hiç bir şeyi değiştirmiyor. Ticari kanun gereği bu böyledir. Ltd kursanda, a.ş. kursanda 5 ortak şartı var zaten. Ayrıca dışarıdan maaşlı çalışan bir genel müdür ve 3-4 sigortalı elemanda çalışmak zorunda (tam bilmiyorum ama min. değerler bunlar)...
Yani orda ortalıkta insanlar gözükmesede, evinde yatıyor ya da galata köprüsünde balık tutuyor olsada oranın bir yönetim kurulu var. Bunu kabul et ya da etme :)

Sana kobinet.org tan almış oldugum bilgileri aşaıya yazıyorum. Bir a.ş. nin neden hürmet gördüğüne dair bir ispat olabilir sanırım. Eh bu parayı sadece kuruluş giderlerine harcayan bir firmada sanırım yönetim kuruluda vardır, genel müdürde vardır alt bölüm müdürleride vardır. Önce şu maliyetlere bak ondan sonra bir a.ş. şirket için yorum yap!

LTD bir şirket için 2 ortak yeterlidir.

Nx için görüşüm şöyle. A firması olur ve bu firmanın ofisleri olur.Türkiye'de kurulu olan Nx amerikada kurulu olan firmanın Türkiye ofisidir. Haliyle Türkiye'de bir yönetim kurulu olduğuna inanmıyorum. Mali departmanda 1 yoğunluktan dolayı teknik departmanda 2 kişi. Türkiye ofisini idare eder.

Turkstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
suan delirmek üzereyim :S oradaki sunucularım kapatıldı hizmetler durdu sabır sabır cekioruz

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
LTD bir şirket için 2 ortak yeterlidir.

Nx için görüşüm şöyle. A firması olur ve bu firmanın ofisleri olur.Türkiye'de kurulu olan Nx amerikada kurulu olan firmanın Türkiye ofisidir. Haliyle Türkiye'de bir yönetim kurulu olduğuna inanmıyorum. Mali departmanda 1 yoğunluktan dolayı teknik departmanda 2 kişi. Türkiye ofisini idare eder.

hehe :D
Evet yaa bende şimdi farkettim orda yanlış yazmışım dediğin gibi 2 ortak yeterli...
Ancak ben görüşümü belirtmiyorum, ticari kuralları belirtiyorum. Ayrıca benden farklı bir şey dememişsinki zaten. Ofis mofis. Bağlı oldugu firma kim ? Nis a.ş...Nis aş nin varmıdır yönetim kurulu ? Vardır...eee ne konuşuyozki o zaman? Kurulurken parayı kim verdiyse kapanırkende kararı o vermiştir.
Neyse sonuç olarak hepimize iyi oldu. Bende dolaylı olarak oradan hizmet alıyordum ve şu an kapalı sitelerim. Ders oluyor işte bu tarz şeyler, demek çok ucuz olanı istemeyeceğiz.

yakojan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixconda sunucusu olan arkadaşlara geçmiş olsun :) ama bi ara www.vit.com.tr ile çalıştım. çok memnun kaldım tavsiye ederim. allah sabır versin..

ottomann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon dan sonra alternatifler ;

Mars Telekom
Grid Telekom
Radore
Profilo Telekom

Jethost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkcası Nixconun bir sürü engel cıkarmasına rağmen , turkiye sunucu ( GreenNetworks ) sayesinde dün gece baslanan tasıma bugün bitti ve acayip rahatladım. Alternatif olarak turkiyesunucuyu da ekleyebilirsiniz :)

Ligona

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon da makinaları olanlar için zor bir durum ve son bir kaç günde haber vermişler allah yardımcıları olsun

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon dan sonra heryer insanlara cennet gibi gelicek buna eminim :D
SBS in sözünün geçmedigi herhangi bir yerde DC tanımını kabul etmedigimi belirtmem gerekir.

OlayHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucularımı dun Profilo Telekom a taşıdım ve hızı falangayet iyi şuan bakalım

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.ni.net.tr üzerinden nixcon da sunucumuz vardı.
Sağolsun osman bey halletmiş.

helal olsun ona......
yere göğe sığdıramadığı nixcon dan ayrılırken insan gelir bi açıklama yapardı dimi ?
günlerce milletin kafasını sevmişti burda "şöööle iyiler bööle iyiler"
açıkçası pek üzülmedim bu hale....
10 liraya 1 kilo elma alınabiliyorken 10 liraya 10 kilo elma satanların nihayi sonu elbet bu olur....

çok eski bir atasözüdür ve cidden durumu özetlemiştir.

"her taze hıyarım var diyene elinde tuzla koşmayacaksın"

uko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese geçmiş olsun. Yeni yerleriniz hayırlı olsun. Merak ettiğim bir konu var. Nixconda gözbebeğinden GBT çıkaran bir alet vardı. Ben ona talibim. Para pul sorun değil. Çok merak etmekten alamamıştım kendimi zamanında. İflas etmiş batık bir firmada duracağına benim kapımda dursun :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5