İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Norveç-Türkiye KA-ZA-NA-CA-ĞIZ!

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
KA-ZA-NA-CA-ĞIZ!
Türk futbolu Norveç'in başkenti Oslo'da tarihi bir sınav veriyor! Grubunda 3. sırada olan ay yıldızlılar, 70 milyon için sahaya çıkıyor, Avrupa Şampiyonası'na grup ikincisi olarak katılabilmek için Norveç'i devirmek istiyor! Dev maç saat 20.00'de, Türkiye'nin kalbi Oslo'da!

NORVEÇ - TÜRKİYE

Yer
Oslo - Norveç

Stat
Ulleval Stadı

Saat
20.00

Hakem
Markus Merk (Almanya Futbol Federasyonu)

Yardımcılar
Sönke Glindemann - Peter Henes

Dördüncü hakem
Felix Brych

Yayın
Tv: Kanal D
İnternet: Ajansspor.com (Canlı anlatım)

Norveç
Hakon Opdal, Storbaek, Erik Hagen, Brede Hangeland, John Arne Riise, Bjorn Riise, Alexander Tettey, Kristofer Heastad, Steffen Iversen, John Carew, Morten Gamst Pedersen.

Türkiye
Volkan, Gökhan, Emre Aşık, Servet, Hakan Balta, Hamit, Mehmet Aurelio, Emre Bölezoğlu, Arda, Mehmet Yıldız, Nihat

-TARİHİ MAÇ-
A Milli Futbol Takımı'nın, 2008 yılında İsviçre ve Avusturya'nın ortaklaşa düzenleyecekleri 13. Avrupa Şampiyonası Finalleri öncesinde, elemelerde Norveç ile yapacağı C Grubu'ndaki 11. maç, Türk futbol tarihi için çok büyük önem taşıyor.

Finallere katılabilmek için mutlak galibiyet ihtiyacı bulunan Türk Milli Takımı, yenilgi halinde, grup maçlarının tamamlanmasına 1 karşılaşma kala havlu atacak, beraberlikte dahi şansını adeta mucizelere bırakacak.

-YENERSEK KAPI ARALANACAK, AMA..-
Türkiye, Norveç'i yenerse finallere katılma yolunda çok büyük avantaj yakalayacak.

A milliler, bu durumda, 21 Kasım'da Ali Sami Yen Stadı'nda Bosna-Hersek'i de mağlup ederse, Norveç'in Malta ile olan maçının sonucunu beklemeden, 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak.

Ancak alınacak galibiyet dışındaki bir sonuçta, Türk futbolunda milli takımlar bazında son yıllardaki düşüş sürecek.

2002 yılında Güney Kore ve Japonya'nın ev sahipliği yaptığı 17. Dünya Kupası Finalleri'nde üçüncü olarak, tarihi bir başarıya imza atan ay-yıldızlı ekip, bu organizasyonun ardından düzenlenen iki büyük şampiyonada da yer alamamıştı.

2004 yılında Portekiz'de düzenlenen Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne, baraj maçlarında Letonya'ya elenerek gidemeyen Türkiye, Almanya'nın ev sahipliğindeki 2006 Dünya Kupası Finalleri'nde ise bu kez İsviçre'ye baraj maçlarında takılarak katılamamıştı.

Türkiye, Norveç'i yenemediği taktirde, üst üste 3. kez büyük bir organizasyonun finallerine katılamayarak, düşüşünü sürdürecek.

-GRUPTA SON DURUM-
Yunanistan'ın ardından gruptan finallere gidecek ikinci takımı belirlemesi açısından çok büyük önem taşıyan karşılaşma öncesi ev sahibi Norveç 20 puanla ikinci, Türkiye ise 18 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Norveç, Türkiye'yi yenmesi durumunda aradaki puan farkını 5'e çıkararak, son maçlar öncesi finallere katılmayı garantileyecek. Beraberlik halinde ise aradaki puan farkı korunacak. Grupta son maçlarda Türkiye ve Norveç, hiçbir iddiası bulunmayan ekiplerle karşılaşacak.

Türkiye'nin İstanbul'da Bosna-Hersek, Norveç'in de deplasmanda Malta ile karşılaşacağı göz önünde alındığında,avantajın Norveç'te olduğu görülüyor. Türkiye'nin galibiyeti halinde ise ipler bu kez ay- yıldızlı ekibin eline geçecek.

-PUAN DURUMU-
puanqm5.png

-KADRO-
A Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Servet Çetin, Arda Turan, Hakan Kadir Balta (Galatasaray A.Ş.), Hayrettin Yerlikaya, Sedat Bayrak, Mehmet Yıldız (Sivasspor), Volkan Demirel, Deniz Barış, Gökhan Gönül, Mehmet Aurelio, Semih Şentürk (Fenerbahçe), Rüştü Reçber, İbrahim Kaş (Beşiktaş A.Ş.), Yusuf Şimşek (Denizlispor), Gökdeniz Karadeniz (Trabzonspor A.Ş.), Serkan Kırıntılı (MKE Ankaragücü), Emre Aşık (Ankaraspor), Hamit Altıntop (Bayern Münih), Emre Belözoğlu (Newcastle United FC), Yıldıray Baştürk (VfB Stuttgart), Nihat Kahveci (Villareal), Tuncay Şanlı (Middlesbrough FC), Serhat Niyazi Akın (RSC Anderlecht).

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bizim bosuna tartısmaya gerek yok Biz dediğin gibi KA-ZA-NA-CA-ĞIZ baska anternatif olmaması gerekiyor ;)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fatih Terimi hiç sevmiyorum, garip garip takımlar kuruyor. Takıma güvenim kalmadı. İnşallahla Maşallahla yorum yapar olduk. Ama inş. Kazanırız...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Fatih Terimi hiç sevmiyorum, garip garip takımlar kuruyor. Takıma güvenim kalmadı. İnşallahla Maşallahla yorum yapar olduk. Ama inş. Kazanırız...
evet dediğine tamamen katılıyorum.
ama inşallah alcaz aksini düşünmek istemiyorum.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son 2 turnuvaya katılamadık. Bunuda kaçırırsak çocuklarım görür artık 4 sene sonra :)

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hayırlısı olur inş.
Temennimiz şudur ki milli takımımız kazanır

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
İnternetten izleyebileceğimiz biryer varmı?

F

Franco

Misafir
Ben kazanabilceğimize inanmıyorum. Çünkü adamlar soğuk havaya kara sise alışkın, bence berabere bitcek :(

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben bıraktım artık izlemiyorum, görünen köy klavuz istemez sinirlenmeye dahi değmez

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu gol inş. takima ruh getirir , norvec'in yaptigi bir sey yok zaten doldur bosalt ve uzun toplar ile uzun adamlarini kullanarak sonuca gitmeye calisiyorlar.Tam zamaninda atilan bir gol.

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
emre güzel gol attı valla :D

golden sonra takım biraz toparlandı sanırım.. golden 2-3 dakka önce izlemeye başladım ama onda bile baya bi fark vardı.. ya da biz gaza geldik norveç de şaşkınlıktan kötüleşti.. :D

ama böyle devam edersek alırız maçı :D

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
böyle devam ederse yencez.

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-1 oldu bastırdık sonra gene düşüşe geçtik allahtan ilk yarı bitti...ümitliyim alacagız gibi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5