İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ödeme sistemleri ile ilgili..

Y

yusufona

Misafir
selam arkadaşlar.. yurtdışıyla iş yapma durumum var ve ödeme sistemleri hakkında bilgim yok, araştıracak vakit de yok.. forumdaki bilgileri inceledim ama netice de yok. şimdi sorum şu;
yaptığım işin karşılığını nasıl alacağım.. paypal vb. sistemler var bunu biliyorum. ama sorun şu paypal vb sistemlerden bazıları ödemelerde sorun çıkarıyormuş vb.
eğer yurt dışı ile iş yapmış arkadaş varsa ve paramı tıkır tıkır alıyorum diyorsa ne kullanıyor bu arkadaş onu merak ediyorum ve lütfen arkadaşlar bu işi yapan arkadaşlar mesaj atsın, mış la mişle kafalar karışmasın.. bir netlik yok bu konuda forumda.

saygı sevgi bekliyorum ilgi:)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2checkout.com aracılığıyla sitene kredi kartı ile ödeme yapılan bir sistem koyabilirsin. Hatta ufak bir shopping cart eklentisi de mevcut.

E-gold.com ile istediğin kişiden (geri dönüşsüz ödeme alabilirsin)

Paypal.com ile geri dönüşlü bir şekilde kredi kartıyla ödeme alabilirsin sitenden.
adresini verirsin gelen para tabii çalıntı kredi kartı ile ödenmediyse sorunsuz olarak hesabında kalır.

Moneybookers.com ile de satış yapabilirsin sitenden.

Lütfen herhangi bir transfer ihtiyacın olursa çekinmeden msn ile ulaş:[email protected]

Ayrıca, yapacağın işi tam olarak anlatırsan daha fazla yardımcı olabilirim.

Yani,

Ne tür bir şey satıyorsun?
Hangi aralıklarla ve hangi meblağlarda satışlar yapıyorsun genelde?
Kime satıyorsun? Hangi ülkeden?
Sitenin dili nedir? site var mı ya da?
...

Saygılar...

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paypal'a gelen paralarınız için biz de exchange yapabiliriz. Biz şu anda yurtdışı ödemelerimizi genelde paypal üzerinden yapıyoruz. Düşük komisyon ile transfer yapabiliriz.

(ReferXchange sana rakip gibi oldum sanki :p ama yanlış anlama ;))

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elmasgunes' Alıntı:
Paypal'a gelen paralarınız için biz de exchange yapabiliriz. Biz şu anda yurtdışı ödemelerimizi genelde paypal üzerinden yapıyoruz. Düşük komisyon ile transfer yapabiliriz.

(ReferXchange sana rakip gibi oldum sanki :p ama yanlış anlama ;))

Rekabet etmen sorun değil ben uzun süredir yapıyorum bu işi :) :)
(Ama sana iyiniyetli bir tavsiye vereyim. Çok dikkat et gerçekten çok riskli ve zor bir iştir. 100 transferden yüklü bir transfer çıkıp 1-2 aylık getiriyi götürüye dönüştürebilir.)

Ayrıca, bir bilgi olarak :
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=5071

Saygılar...

Y

yusufona

Misafir
şimdi ben tasarım satacağım ileride belki full sitei script gibi şeylerde satacağım, bireysel olarak tabi site falan yok, müşteri bulup birebir halletcem olayı , ama bu sistemlerin iç yapısı nasıldır bilemiyorum.. eskiden Türkiye içine satış yaptım için rahattı olay. şimdi yurtdışına satacağım. Olayı kavrayamadım tam olarak. bu sistemler benim param için nasıl bir garanti veriyor, yani işi yaptım verdim adama diyelim, adamın para göndereceğini garanti etmek lazım bi şekilde veya parayı bu sistemlerden biri ile alacağım dolayısıyla bu sistemlerinde garanti olması lazım. bu olayı garanti ediyormu bu sistemler... çalışma sistemlerini anlamadım valla..

Y

yusufona

Misafir
bir de exchange etmekten bahsetmişsiniz, siz de mi bu işi yapıyosunuz, onu da anlamadım

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yusufona' Alıntı:
bir de exchange etmekten bahsetmişsiniz, siz de mi bu işi yapıyosunuz, onu da anlamadım

exchange işi demeyim de exchange yapıyorum diyeyim.

Ayrıca, script satışı için eskort servisi de mümkündür. Moneybookers da var.
sen scripti vermeden ücreti alırsın ama hesabına yatmaz. Ödeme yapan kişi onaydan sonra ödeyin der. Sen de böylece ödeme yapıldığını bilirsin. Eğer sorun olursa moneybookers çözer.

Eğer geri dönüşle ilgili sorundan bahsediyorsan şöyle açıkayalım.
Geri dönüş güvenlik gerekçesiyle kredi kartı ile ödeme kabul edilen siteler tarafından konulan bir önlem şartıdır. Yani ödeme yapan kişi kredi kartı ile ödüyorsa ve bu kredi kartı başkasına aitse sana bu tutarı vermezler. Bu güvenlik önlemini almaya hakları var. Çünkü, alacak senin alacağın web sitesinin eline geçmezse sana neden versinler. Eğer kredi kartı sahteyse ya da çalıntıysa, hesabında bu tutar azalır. Sen de alacağının peşine düşersin.

Uzun hikaye aslında, En geçerlisi e-gold aslında ama paypal.com a da eğer kredi kartı değilse güvenebilirsin.
Bir de para olunca cepte olacak eğer düşürmezsen yolda giderken ya da çaldırmazsan o para mutlaka senin demektir. Ve bana göre de en güvenli yoldur. Bu yüzden bir arkadaşın yardımcı olur :) ve direk para cebe girer.

Saygılar...

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesela siz scripti parayı aldıktan sonra göndereceksiniz. Bunun için kendinizi karşı tarafa iyi tanıtmanız gerek. Yani size güvenmeleri gerek. Eğer paypal ile ödeme yapılırsa, bunun için otomatik bir sistem var mı bilmiyorum. Ama 2co kullanmayı düşünürseniz, tüm işlemleri otomatik yapan bir sistem geliştirebiliriz.

Exchange derken, mesela sizin paypal'da 100$'ınız var. Siz bu 100$'ı çekmek istiyorsunuz. Fakat paypal Türkiye'ye ödeme yapmıyor. Bu 100$ ücreti, vereceğimiz paypal adresine gönderdiğiniz zaman, bize vereceğiniz banka hesabınıza 100$ karşılığı TL yatıracağız. (Düşük bir komisyon kesilecektir tabi.)

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elmasgunes' Alıntı:
Mesela siz scripti parayı aldıktan sonra göndereceksiniz. Bunun için kendinizi karşı tarafa iyi tanıtmanız gerek. Yani size güvenmeleri gerek. Eğer paypal ile ödeme yapılırsa, bunun için otomatik bir sistem var mı bilmiyorum. Ama 2co kullanmayı düşünürseniz, tüm işlemleri otomatik yapan bir sistem geliştirebiliriz.

Paypal ile otomatik skript satisi yapmak isteyen arkadaslara tavsiyem " elitwear antifraud" ucuz ($9.95) ve guvenli....

Selamlar

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim kullandiklarim,

Paypal ***** Hesaptaki paralari Turkiyeye transfer problem
Moneybookers**** Iyi bir servis
E-gold **** Exchange gerekli
2CO *** Banka havalesi ve Cekle odeme yapiyorlar....15 gunde bir...minimum $100

Selamlar

yusufona' Alıntı:
selam arkadaşlar.. yurtdışıyla iş yapma durumum var ve ödeme sistemleri hakkında bilgim yok, araştıracak vakit de yok.. forumdaki bilgileri inceledim ama netice de yok. şimdi sorum şu;
yaptığım işin karşılığını nasıl alacağım.. paypal vb. sistemler var bunu biliyorum. ama sorun şu paypal vb sistemlerden bazıları ödemelerde sorun çıkarıyormuş vb.
eğer yurt dışı ile iş yapmış arkadaş varsa ve paramı tıkır tıkır alıyorum diyorsa ne kullanıyor bu arkadaş onu merak ediyorum ve lütfen arkadaşlar bu işi yapan arkadaşlar mesaj atsın, mış la mişle kafalar karışmasın.. bir netlik yok bu konuda forumda.

saygı sevgi bekliyorum ilgi:)

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2checkout.com
worldpay.com
paysystems.com
stormpay.com
e-gold.com
etc.

Y

yusufona

Misafir
yani direkt olarak muhattap olabileceğim bir sistem yok galiba türkiyeye ödeme yapan.. illa birilerine ciro ettirmemiz lazım galiba..

S

saydam1993

Misafir
ben cashspace e üye oldum ve gerekli programı indirdim ve puan kazanıyorum

ama bu puanlar ne şekilde paraya dönüşecek ve ben bu parayı nasıl çekebilirim

teşekkürler

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu cashspace nedir?eger internette surf yaptigin sirada banner gosterip sana para odeyen firmalarsa o tip firmalar artik odeme yapmiyor.hic ugrasma yani.

Y

yusufona

Misafir
bir sorum daha olacak, mesela iş yaptığımız adam paypal kullanıyor. biz bunu kullanmicaz anlaşıldı orası , farklı bir sistem kullanırsak bu adam paypal dan benim kullandığım sisteme para transferi yapamıyor galiba...

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya arkadaşlar Ben paypal hesabımdan Neteller.Com daki hesabıma para aktarabilirmiyim?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5