İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Oktay SİNANOĞLU'na Destek.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
kişisel görüşüm : foruma siyaseti taşımıyalım mümkünse. Yarında gelir adam kendi partisinin reklamını yapar ortalık seçim zamanındaki sokak halini alır.. Bu kişi hakkında hiç bir fikrim yok. Ama webmaster forumun da bu tür propagandaların olmaması lazım. Siyasetle alakam yok bu arada yalnış anlaşılmasın.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cumhurbaşkanlığı seçimi siyaset değildir arkadaşım. Kendin söylemişsin bu adam hakkında bilgim yok diye.
Bu adamın siyasetle hiçbir alakası yoktur. Kendisi konferansıyla ilgili afişte yabancı kelime kullanıldığını gördüğünde konferanstan geri dönüp konferans vermeyen bir adamdır.
http://www.sinanoglu.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1193
adresini okursan sevinirim.

ibrahimd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kişisel görüşüm : foruma siyaseti taşımıyalım mümkünse. Yarında gelir adam kendi partisinin reklamını yapar ortalık seçim zamanındaki sokak halini alır.. Bu kişi hakkında hiç bir fikrim yok. Ama webmaster forumun da bu tür propagandaların olmaması lazım. Siyasetle alakam yok bu arada yalnış anlaşılmasın.
katılıyorum. bu gibi yerlerde siyaset,politika,dini konular her zaman arıza çıkarır :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
cakırx haklı ben bu adamı ilk kez duyuyorum + foruma veya işimize siyaset karıştırmamamak lazım siyasetle ilgili bir suru site var gidin orda tartışın veya orda reklamını yapın adamın

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu adam hakkında bilginiz yok bari verdiğim köprüye tıklayın da 10-15 satırlık bir paragraf var okuyuverin.
Siyasetle bu adamın yakından uzaktan alakası yok.
Kendisi bir bilim adamıdır.
Türkiye'nin ona çok ihtiyacı var.
Rica ediyorum verdiğim köprüyü okuyun.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tanıyorum, türk aynştayn isimli otobiyografi benzeri kitabını okudum. Siyasetten anladığını sanmıyorum. Ve kesinlikle desteklemiyorum.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Arkadaşım her yazılana inanmamak lazım ... Foruma siyaset karıştırılmama konusun da arkadaşlarımıza katılıyorum..

PheNoMeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkiye'nin en buyuk bilim adaminin taninmamasi, hatta hic duyulmamasi ne kadar uzucu.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili arkadaşlar sizin O. Sinanoğlu hakkında bilgisizliğinizden dolayı ben kendi adıma utandım.
Kitaplarını okumuş biri olarak bu adamın siyasetle hiçbir ilgisinin bulunmadığını yazıyorum. Her yazılanana inanmamak lazım diyorsunuz.
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=oktay+sinanoglu yorumlara bakabilirsiniz.
Yöneticilerden ricam, konuyu kapatın. O. Sinanoğlu'na daha fazla siyasetçi denilmesini istemiyorum.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkiye'nin en buyuk bilim adaminin taninmamasi, hatta hic duyulmamasi ne kadar uzucu.

Haklısın. Genç yaşta prof olan insanlardan biri Türk ve biz Türkler ismini bile doğru düzgün duymadık, duyamıyoruz. Sonra da geri kalmışlığımıza ağlıyoruz. tezatlık içerisinde yüzüyoruz gerçekten:(

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sevgili arkadaşlar sizin O. Sinanoğlu hakkında bilgisizliğinizden dolayı ben kendi adıma utandım.
Kitaplarını okumuş biri olarak bu adamın siyasetle hiçbir ilgisinin bulunmadığını yazıyorum. Her yazılanana inanmamak lazım diyorsunuz.
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=oktay+sinanoglu yorumlara bakabilirsiniz.
Yöneticilerden ricam, konuyu kapatın. O. Sinanoğlu'na daha fazla siyasetçi denilmesini istemiyorum.

bu forumda öyle kafana göre konu açıpta "yöneticilerden isteğim konu kapansın" gibi bişey yok. yönetici kimsenin amelesi değil açmadan önce iyi hesapla bazı şeyleri.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Foruma siyaset karıştırılmamalı yazan arkadaşlara hayretle bakıyorum.
Forumda güncel konular , cartlar curtlar gibilerinden bölümler var ki bu; insanlar her konusuna bir kulp bulsun diye.

Siyaset karıştırılmamalı yazana kadar o bölümlere , o başlıklara girmezsiniz olur biter.

*Yukarda belirttiğim mesaj, ana mesajdaki görüşü desteklememden yada desteklemememden değildir.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Beyefendinin görüşü bellidir biraz araştırma yapınız.. Esin Afşar hanım efendinin abisidir.

sozluk.sourtimes.org bilim kariyeri belli ki tartışılmaz. ancak iş siyasi analize gelince "tüm dünyanın türkiye'ye karşı olduğunu" söyleyecek kadar komplo teorilerine itibar eden, hatta bizzat komplo teorisi üreten, dolayısıyla aydınlık dergisinde yazması hiç de şaşırtıcı olmayan şahıs..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Beyefendinin görüşü bellidir biraz araştırma yapınız.. Esin Afşar hanım efendinin abisidir.

Herkes işini yapacak zaten bilim adamının ne işi var cumhurbaşlanlığında, ya da yazarın ne işi var gazetecinin ne işi var. Einstainde alman olmasına rağmen amerika için atom bombası yapmıştı...

Cumhurbaşkanı olması gereken kişi cumhuriyeti kuran, halkın içinde olan gerekirse askeriyede olan birisidir. amerikada en geç prof. ünvanı alması onun amerikadaki ünüdür türkiyede ki değil.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar bilgisizliğinde utanıyor olman gerekiyor.
Oktay Sinanoğlu'nun "Ne Yapmalı" isimli kitabını okuyup ondan sonra "herkes işini yapacak" yorumunu yapman gerçekçi olur.
Kitabı okursan bu adamın halkın içinde nasıl olduğunu görürsün.
Ne kadar yazık sana "BİR TÜRK BİLİM ADAMI, ARAŞTIRMACI, TÜRKÇE AŞIĞI, TÜRKİYE AŞIĞI" insan hakkında
Cumhurbaşkanı olması gereken kişi cunhuriyeti kuran, halkın içinde olan gerekirse askeriyede olan birisidir. amerikada en geç prof. ünvanı alması onun amerikadaki ünüdür türkiyede ki değil.
cümlesini söyleyebiliyorsun. Utandırmalı seni fakat bu cümleyi söyleyebiliyorsun ki utanmıyorsun.
Helal olsun sana.

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes işini yapacak zaten bilim adamının ne işi var cumhurbaşlanlığında, ya da yazarın ne işi var gazetecinin ne işi var. Einstainde alman olmasına rağmen amerika için atom bombası yapmıştı...

Cumhurbaşkanı olması gereken kişi cumhuriyeti kuran, halkın içinde olan gerekirse askeriyede olan birisidir. amerikada en geç prof. ünvanı alması onun amerikadaki ünüdür türkiyede ki değil.

tamamen katılıyorum sana, siyaset ayrı iş ,bilim adamlığı ayrı iş, Yök başkanı olsun destekleyelim. ama hayatında siyaset yapmamış adamı, siyasetin en üstüne taşıma fikri ne kadar mantıklı..bak metin uca bile şov programlarında siyaset yapıyor bir nebze hak ediyor.. bence metin uca olmalı:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Valla tüm Dünya bize karşı olmasa da, bizim için bayıldıklarını ben de söyleyemeyeceğim. Ekşisözlük'teki gibi %90'ı dedesini anglosakson zanneden, geçmiş bilmez gelecek entellerinin de bu gerçeği göz ardı etmesi normal. Onlar barış ve sevgi dolu bizi seven bir Avrupa ve Amerika hayaline inanabilirler. Anormal olan hayat boyu mücadele etseler varamayacakları bir kariyere sahip bir insana burun kıvırmalarıdır.

Kendisinin siyasi görüşü olursa veya olmasa ne olur? Bu insan başarılarıyla adını dünya tarihine yazdırmıştır. En azından hayatının ilk 60 senesini bu başarılarla işlemiş, boş konuşan siyasetçilerimizden bin fersah ileri gitmiştir. Şimdi gelip, kendi milletinden çıkan en büyük bilimadamını tanımayan insanlara iki kelam öğüt vermek için kitaplar yazması da suçu olsa gerek. Açıkçası kitaplarını okumadan bir insanı yargılamanız veya akrabası olduğunuz kişilere referans vermek ne kadar doğru bilmiyorum.

Bence yargılama yapmak için önce tam bir bilgilenme periyoduna girin. Kitaplarını okuyun, zira kitaplarda en ufak siyasi bir hareket yoktur.

Bu arada herkes tabi işini yapsın da Cumhurbaşkanlığı bir meslek de biz mi bilmiyoruz? Cumhuriyeti kuranlardan kimse geriye kalmadığına göre, askerlerden de pek niyetli olmadığına göre. "Halktan" dediğimiz kesim kim? Sen mesela halktansın sen olabilir misin? Oktay'da halktan. Benim bindiğim arabaya o da biniyor. Anlayamadım tam

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sinanoğlu gerçekten Türkçe alanında gerek araştırmalara olsun gerek kitaplar gerekse konferanslarla gerçekten çok iyi çalışan bir profesörümüz.

Foruma siyaset karıştırma diyen arkadaşlar sanırım üstadın daha kim olduğunu bilmiyorum.

Bende onun cumhurbaşkanı olmasını destekliyorum.

Vatanını milletini satan, onları hiçe sayan birilerinin geleceğine vatanı için çalışan yararlı insanların gelmesine her daim destek veriyorum.

Saygılar

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sozluk.sourtimes.org bilim kariyeri belli ki tartışılmaz. ancak iş siyasi analize gelince "tüm dünyanın türkiye'ye karşı olduğunu" söyleyecek kadar komplo teorilerine itibar eden, hatta bizzat komplo teorisi üreten, dolayısıyla aydınlık dergisinde yazması hiç de şaşırtıcı olmayan şahıs..

Bunu kim söylemiş bilmiyorum ama tam ağzı olan konuşuyor lafını aklıma getirdi. Bir de sanki inkar edebilirmiş de lütfediyormuş gibi başında "bilimdeki kariyeri saygı sevgi" demiyorlar mı, "o kadar dürüst bir insanım ki onu kabul ediyorum, demek ki ikinci dediğim de doğru, çünkü ben o iddianızı kabul ediyorum siz de bunu kabul edin" ne bu ya pazarcı gibi.

Bence forumda herşey konuşulsun da, söyleyecek lafı olanlar konuşsun, bilmeyenler dinlesin öğrensin. "Tanımıyorum, adını ilk defa duyuyorum ama bence olmasın" ne kadar saçma sapan bir yorumdur yahu?

"Cumhurbaşkanı mutlaka benim tanıdığım biri olmalı" diye yorum mu olur?

Ben de şahsen desteklemiyorum olmasını ama insani ilişkilerinin zayıf olduğunu düşündüğüm için desteklemiyorum, cumhurbaşkanlığı danışmanı falan olmaya daha ideal kanımca.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5