İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

olacağı buydu, deniz bitti galiba

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
benim fikrimi sorarsanız google , kurunun yanında yaşı yakıyor gibi...

*Milli Türk webmasterları tarafından o kadar çok spam sayfalar yapıldıki , o kadar çokki , google bile bence pes etti....

ve komple cezalandırılıyoruz....benim fikrim bu..

düşünceleriniz...

*genel

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok öyle birşey. kaliteli siteler herzaman hakettiğini alıyor

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
toor, şuan aramalarda üstlere çıkanlar arasında çok fazla spam site var. çok büyük site yaptığınızda tabi ki çok aranan kelimelerdeki yerinizi korumanız daha büyük ihtimal. ama spam olan, yeni açılan, yetersiz diğer siteler de şuan kilit aramalarda yükselişte.

google spam siteleri bu şekilde yüksekte tutarsa kendi sonunu hazırlar bence.

düzeleceğini umuyorum. kendi sitelerim için değil, genel olarak; umarım iyiler kazanır.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'ın bu durumda Turkleri cezalandırmak yapacağı en saçma sapan şey olurdu. SPAM'ı herkes yapar, yabancılar amiyane tabirle SPAM'ın kralını yapar. SPAM vardır, olacaktır. Insan davranışları kurallara göre şekillenir; eğer SPAM yapanlar bundan kazanç elde ediyorsa, yapmadığı zaman da gerilere düşüyor ve rekabet edemiyorsa, bu ciddi boyutta Google'ın da suçu. Eğer spam'ı ve duplicate'i iyi ayıklayıp bunları cezalandırsa, kimse buna cürret bile etmez bir anda bıçak gibi kesilir önemli bir kısmı banlanmamak için.

Geçenlerde gzetede bir mankenle ilgili bir haber okudum. Operasyonda yakalandı itiraf etti falan diye. Kimmiş bu diye bakayım dedim ismini duymamıştım. Bi arattım, 4 sayfa spam. hepsi de xxx resimleri xxx videoları. Hayır bazen aratıyorsun 3-4 tane adam gibi site çıkıyor gerisi spam ama en azından o 3-4 siteden aradığını buluyorsun spam sorun olmuyorum son kullanıcı için. Bu öyle de değil, hiç yo yani 4 sayfa gittim yarısı absürt, yarısında hiçbir içerik yok anasayfaya tıklayın diyo, bi kısmında türkiyede herhalde son 800 yılda yaşamış bütün hatunların ismi ve adsense olan başka hiçbirşey olmayan sayfalar bazıları hiç açılmayan sayfalar.

Neyse işin özü; Google türkiye'yi cezalandırmak gibi birşey yaparsa türkiye birşey kaybetmez başka kanallara yönelir arama için, google da türkiyedeki bütün popülaritesini kaybeder hepsi o. Umarım spam ve duplicate'e algoritma üzerinden ortalam zekanın birkaç adım önünde bir method geliştirirler de bu sorun çözülür. Şu google'ı kuran adamlar bir el atsa bu işe, sonuçta google çalışanı denen adamlar üniversite okumuş zeki iş idarecileri, o gerekli deha ise herkeste bulunmaz.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Mevcut spam sayfaları benim hesabıma göre (türkçe sayfalar açısından bakıyorum olaya) %80 oranında çok kolay bir şekilde temizleyebilir, fakat bunu kasıtlı olarak yapmadığını düşünüyorum, ne zamana kadar bu durum devam eder bilinmez tabiki.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şu cezalandırılan domainlerden birkaçtane yazsanızda bizde baksak? Onlarca sitemden hiçbirinde henüz çok abartılacak düzeyde bir gerileme mevcut değil merak ediyorum doğrusu...

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi olanlarda hiç düşme yokki, benim 1 sitemde %20 düşüş var. o da hiç ilgilenmediğim bir siteydi doğal olarak düşmüş. diğerleri gürül gürül gidiyor.. hatayı kendinizde arayın derim..

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar madem spam a bağlıyorsunuz o zaman aramalarda gordugunuz spam sayfaları şikayet edin zamanla spam sayfalar yok olacak sizin siteleriniz hak ediyorsa üste çıkacaktır kanımca

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spam sayfalara bizler kolaylıkla arama sonuçlarında rastlarken google bunları görmüyor mu, bence yeterince kontrol etmiyor.Çok fazla spam sayfası olan siteler var ve bunlardan çok değil 200-300 siteyi bloklasa spam sayfalar epey düşecek bence.
Neden bunu gerçekleştirmiyor anlamış değilim.

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim fikrimi sorarsanız google , kurunun yanında yaşı yakıyor gibi...

*Milli Türk webmasterları tarafından o kadar çok spam sayfalar yapıldıki , o kadar çokki , google bile bence pes etti....

ve komple cezalandırılıyoruz....benim fikrim bu..

düşünceleriniz...

*genel

Sen eğer çöp site yapmazsan hak ettiğini alırsın,birde kaliteli site yapmayı dene ondan sonrada fikrini alalım...;)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sitemin bir tanesinde feci düşüş var bu kalitesizliğinden olan bir durum degil google algoritmasını değiştirdi

başka bir ornek 1 hafta once aldigim ve tek bir sayfasi olan web sitem 150-200 tekil hit aliyor

ama 1 ocak 39 bin tekil alan ama normali 16 bin tekil olan sitem 2 bine kadar düştü

kalite ile alakali birsey degil bu

3-4 yillik sitem en kaliteli sitemdir diyebilirim

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Sen eğer çöp site yapmazsan hak ettiğini alırsın,birde kaliteli site yapmayı dene ondan sonrada fikrini alalım...;)

arkadaşımızın biri alay etmiş...

bakın örnek bir site , 90000 den 7000 düşülürmü...http://www.webstats4u.com/s?tab=1&link=1&id=3535897

buradaki hitleride inceleyin , ziyaretçi sayısının nasıl planlı şekilde düştüğünü görün , ondan sonra buraya yazanlarla alay edin , yada bilmeden suçlamayın..
http://www.webstats4u.com/catalogue/top1000?id=3535897&country=TR

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşımızın biri alay etmiş...

bakın örnek bir site , 90000 den 7000 düşülürmü...http://www.webstats4u.com/s?tab=1&link=1&id=3535897

buradaki hitleride inceleyin , ziyaretçi sayısının nasıl planlı şekilde düştüğünü görün , ondan sonra buraya yazanlarla alay edin , yada bilmeden suçlamayın..
http://www.webstats4u.com/catalogue/top1000?id=3535897&country=TR

Bu yazdığın istatistikler %99,9 illegal bir siteye ait. yada illegal kelimelerden hit alan bir siteye ait. bu durumda düşüş çok normal. google illegale destek vermiyor

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Bu yazdığın istatistikler %99,9 illegal bir siteye ait. yada illegal kelimelerden hit alan bir siteye ait. bu durumda düşüş çok normal. google illegale destek vermiyor

toor zaten ilk postumdada söylediğim buydu, kurunun yanında yaşta yanıyor..

ayrıca sadece o site değil top1000 linkine bak...

derdimizi anlamamakta direnmenizide ,anlamıyorum.

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde demek istediğim içerik tabanlı legal sitelerde bir sorun yok, sorun olan toplist hitlist mp3 marez absürt tarzı yada resim galerileri v.s. tarzı siteler.

içerik tabanlı hergün güncel tutulan sitelerde problem yok

L

linkdefteri.com

Misafir
burda suçlu aramaya gerek yok...

öne çıkan siteler hakkettiği için çıkmıyorki...

2-3 gündür bakıyorum bu neden kaynaklandı diye en sonunda bazı bilgilere ulaştım...

google database bazı sorunlar olmuş ve yaklaşık olarak 2 yıl öncesine dönmüş gibi dolayısıyla 2 yıl önce hangi siteler öndeyse şimdi de o siteler öne çıkmış durumda.....

Bu durumun geçici olduğunu düşünüyorum...Umarım birkaç gün içinde tekrar eski haline dönecektir.....

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda suçlu aramaya gerek yok...

öne çıkan siteler hakkettiği için çıkmıyorki...

2-3 gündür bakıyorum bu neden kaynaklandı diye en sonunda bazı bilgilere ulaştım...

google database bazı sorunlar olmuş ve yaklaşık olarak 2 yıl öncesine dönmüş gibi dolayısıyla 2 yıl önce hangi siteler öndeyse şimdi de o siteler öne çıkmış durumda.....

Bu durumun geçici olduğunu düşünüyorum...Umarım birkaç gün içinde tekrar eski haline dönecektir.....

Böyle birşey imkansız...
3 ay önce açılan sitelerde ilk sıralarda çıkıyor. Sanırım bu da tezinizi çürütüyor :)

L

linkdefteri.com

Misafir
Böyle birşey imkansız...
3 ay önce açılan sitelerde ilk sıralarda çıkıyor. Sanırım bu da tezinizi çürütüyor :)

İmkansız değil.. Zaten bende tamamen bu nedenle demek istemiyorum .. Ama bu büyük bir etken.....

Örneğin turkish media ve netbu lsitesi Önceleri her şeyde çıkardı.. sonraları kayboldular şimdi yine çıkmaya başladılar......

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mywedding;senle alay etmek gibi bir derdim yok,sadece gerçekler bunlar. Hülasa diğer arkadaşlarda bana katılmış.Sana sadece fikrimi ilettim ve yineliyorum,çöp site değilde kaliteli site yapınca sorunu çözmüş olacaksın. Bu arada bana sürekli - rep vererek kendini pek yorma istersen;çünkü rep umurumda değil açıkçası...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5