İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önemli Anket : Hangi isim e-ticaret sitesi olmaya ve markalaşmaya daha açık?

webuydu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar özelikle bu işin içinden olan sizin gibi dostlarıma güvenip paylaşmak istedim çünkü önemli bir proje..

E-TİCARET sitesi ismi olucak bir çok emek ve masraf yapılarak bir emek sonucu hazırlanan bu olaya isim konusunda sizlerden fikir ve destek almak istedim.

SİZCE HANGİ İSİM DAHA MARKALAŞMAYA DAHA RAHAT E-TİCARET İSMİ İÇİN KLASİKLER ARASINDA SIYRILMAYA AÇIK? SEÇİMİNİZİ YAZDIKDAN SONRA NEDEN OLARAKDA BELİRTİRSEK ÇOK MUTLU OLURUM..

TERCİHLER:

iyiadres.com
hangardan.com
alisverisimiz.com
ihtiyacal.com
bestalice.com

En çok rağbet gören isim konusunda yoğunlaşıp üzerinde çalışma yapıcaz. HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
hangardan.com
bestalice.com
alisverisimiz.com

sırasıyla gider, aslında alışverişimiz.com ile alisverisimiz.com da güzel bir ikili olur Türkçe karakterli domainler markalaşma konusunda sıkıntı yaratabilir...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ya anket olsaydı birini işaretlerim onun için sordum yoksa iyi bir domain almanı öneririm

webuydu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangardan.com
bestalice.com
alisverisimiz.com

sırasıyla gider, aslında alışverişimiz.com ile alisverisimiz.com da güzel bir ikili olur Türkçe karakterli domainler markalaşma konusunda sıkıntı yaratabilir...

Değerli düşüncen için çok teşekkür ederim.Fikir oluşturma açısından güzel oldu

webuydu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya anket olsaydı birini işaretlerim onun için sordum yoksa iyi bir domain almanı öneririm

Peki iyi bir fikir konusunda fikrin varmı?

Ayrıca zaten isimleri yazdım

iyiadres.com
hangardan.com
alisverisimiz.com
ihtiyacal.com
bestalice.com

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
daha basit ve akılda kalıcı bir domain seçmelisin bence iyiadres toplist gibi hangar kelimesini pek kullanan yok uçakların bulunduğu garaj gibi geliyor alisverisimiz.com da tamami ile Türkçe harflerin ingilizce versiyonlarından oluşuyor mesele gittigidiyor.com tamamen Türkçe ve Türkçe yazılıyor ihtiyacal da Al ı emir kipi :) zorlayıcı bir sözçük olarak gördüğüm için direk itici geliyor. Kesimlikle çöişüğı kullanma.

Hepsiburada.com gittigidiyor.com koysepete.com kangurum.com

Edit : tabi ben TV de reklam verip marka yaparım diyorsan o zaman zaten domainin pek önemi yok :)

webuydu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha basit ve akılda kalıcı bir domain seçmelisin bence iyiadres toplist gibi hangar kelimesini pek kullanan yok uçakların bulunduğu garaj gibi geliyor alisverisimiz.com da tamami ile Türkçe harflerin ingilizce versiyonlarından oluşuyor mesele gittigidiyor.com tamamen Türkçe ve Türkçe yazılıyor ihtiyacal da Al ı emir kipi :) zorlayıcı bir sözçük olarak gördüğüm için direk itici geliyor. Kesimlikle çöişüğı kullanma.

Hepsiburada.com gittigidiyor.com koysepete.com kangurum.com

Edit : tabi ben TV de reklam verip marka yaparım diyorsan o zaman zaten domainin pek önemi yok :)

:) türkçe karakterlerden uzağız tamam...Okunuşu ve yazılışı aynı olan isimlere yöneldik bu konudada gayet aynı düşüncedeyiz. ihtiyacal konusunu hiç inan böyle düşünmemiştim (IŞIK OLDU BANA :) )

peki tavsiye varmı?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tavsiye istemeniz üzerine ; elimde bir kaç isim var.

1) hizlisistem.com
2) ideefixe.net
3) alisverisaati.com

Kafanıza yatarsa, düşündüğünüz fiyatı PM ile teklif veriniz. Minimum teklif sıralaması şu şekilde ;
1) XXXX $
2) XXX $
3) XXX $

webuydu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tavsiye istemeniz üzerine ; elimde bir kaç isim var.

1) hizlisistem.com
2) ideefixe.net
3) alisverisaati.com

Kafanıza yatarsa, düşündüğünüz fiyatı PM ile teklif veriniz. Minimum teklif sıralaması şu şekilde ;
1) XXXX $
2) XXX $
3) XXX $

elindeki domainler gerçekten çok güzel tam bu işlik işde alisverisaati değilde 1-2 domainler için isteklerini pm olarak geçermisin?

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sana sanalstand.com domainini veriyim. bu seni ihya eder. sendeki domainler pek ideal değil gibi.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elinizdeki alan adları elektronik ticaret için çok iyi değiller. Bence arkadaşların tekliflerini bir değerlendirmeyi düşünün..
Mesela sanalstand projelik güzel bir domain olabilir..

webuydu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sana sanalstand.com domainini veriyim. bu seni ihya eder. sendeki domainler pek ideal değil gibi.

sanalstand daha uygun gerçekten hoş. Teklifi dinlemek isterim

ÖNEMLİ
Özelden sağolsun ilgilenen arkadaşlarım epeyce kendi ellerindeki domainleri teklif olarak sunmuşlar fakat bazı domainler hariç akla mantığa sığmayacak kendilerinin bile inanmadıkları fiyat teklifleri ile geliyorlar. LÜTFEN ŞUNU UNUTMAYALIM türkiyede yaşadığımızı sınırlı bir bütçe ile iş yaptığımızı

KISA YOLDAN KÖŞEYİ DÖNEYİM
YA YERSE
HEMEN PARA KAZANAYIM mantıklarından kurtulalım. Makul uygun teklifleri dinleyebiliyorum alakasız şeylere gelen ve dolar üzerinden inanılmaz rakamlar beni çok şaşırttı. hizlisistem.com vs.bunun dışında.

Teklifleri dinliyorum ilginiz ve anlayışınız için çok teşekkür ederim

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
hiçbiri (gıcıklık olsun diye yazmadım)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5