İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önerebileceğiniz localhost programı var mı ?

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Bir zamanlar easyphp kullanıyordum. Bayaadır lazım olmuyordu localhost için bir program. Localhost'ta çalıştığınız program nedir ya da öneriniz ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
XAMPP (2 senedir de XAMPP portable olanını kullanıyorum)

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Xampp indirdim bugün. Kullanalım bakalım beğenmezsem alternatiflere bakarız. :)

T

trgy

Misafir
xampp kullan diğer kullandıklarımda hep sorun yaşadım nedense ya da bana denk geldi.

easyphp de çok sorun yaşadım özellikle.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Xampp kurdum, apache + mysql çalıştırdım. Scripti nereye atacağız. C:/ üzerinde xampp klasörü oluşuyor. İçine attım, tarayıcıya 127.0.0.1/iyitay yazdım fakat görmedi dosyayı. :( Bu programı ilk defa kullanıyorum, yardımcı olursanız sevinirim. :)

T

trgy

Misafir
xampp klasörünün içinde de www klasörü olması lazım oraya atacaksın.

dipnot: yanlış hatırlıyor olabilirim. :)

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
htdocs içinde bir klasör oluşturup içine attım hocam. htdocs içindeki index.html'yi chrome ile açıyorum. Sonra satırın sonuna iyitay yazıyorum. Scriptin dosyalarını görüyor fakat çalışmıyor. Mesela index.php dosyasına tıklıyorum bilgisayara indiriyor tekrardan. "install.php" dosyasına tıklayınca iniyor bilgisayara, çalışmıyor. :(

Öneride bulunmakla bitmiyor bana bu programı kullanmayı öğreteceksiniz. :eek:

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
127.0.0.1/index.php diye girdiğinde mi dosya iniyor? Control panelden apache vs'nın yanında Running yazıyor mu?

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
127.0.0.1/index.html yazınca It works! yazıyor. Bu htdocs içindeki index.html dosyasının içinde yazan yazı. Ben o dizinde iyitay diye klasör oluşturdum ve onun içine attım scripti.

127.0.0.1/iyitay diye girdiğimde beyaz sayfa çıkıyor şimdi. apache + mysql aktif.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5