İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

önereceğiniz firmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

Senbul

Misafir
crazyboy__' Alıntı:
arkadaşlar önerebileceğiniz teknik desteği dört dörttlük ve güvenli olan yabancı veya türk firmalar varmı

Asırı yuksek ziyaretcin yoksa resellerzoom baslangıc paketi cok uygun.
Ziyaretci sayın yuksek ise bir ust paketi secmende fayda var.

L

LabinaHosting

Misafir
Sayın Wishmaster,

kalpyeri.com ile yanılmıyorsam günde 10 hit alırken çalışmaya başladık.Bizimle çalışması sizin tahmin ettiğiniz gibi 3 gün değildir. Zaman içinde sitesinin hitleri ve ziyaretçisi artmış, artık paylaşımlı hostingde host edilemeyecek noktaya gelmiştir, bu noktada kendisine sunucu kiralaması teklif edilmiştir. Bizimle ilk kez çalışacak, yüksek taleplerle gelen müşterimiz olduğunda kendisi uyardığımıza emin olabilirsiniz. Bu konuda referans isterseniz özelden e-mailini veririm, kendisine böyle bir uyarının olup olmadığını teyid edebilirsiniz.

Bir sunucuya kaç site düştüğü satılan paketlere göre değişmektedir. Örnek olarak Win 08 sunucumuzda 90-100 arası site bulunurken, Win 09 sunucumuzda 190 adet site bulunmaktadır. Mümkün olduğu kadar müşterimize sattığımız limitler dahilinde başka bir sunucu açıyoruz. Yani 20 müşterimize 10 domain açma hakkı olan paket satmışsak müşterilerimiz toplamda 20 domain de açsa başka bir sunucumuz devreye sokulur.Tam tabiri ile overselling yapmıyoruz.
Şuan aktif olan 8 adet Windows 2003 sunucumuz, 2 Adet MSSQL sunucumuz, 4 adet de Linux sunucumuz bulunmaktadır. Host ettiğimiz domain sayısını http://www.webhosting.info/webhosts/reports/total_domains/LABINA.NET/ adresinden görebilirsiniz, tabiki kendi NSlerini kullanan bayilerimiz bu sayıya dahil değildir.

Sayın Delikanlim,

Sizin düşüncenize göre bu forumda yazan en az 20 webmaster salak gibi gidip sunucu kiralıyorlar, neden ayda 50 dolar vermek varken 150-200 dolar verip sunucu kiralıyorlarki.
Sanırım size göre sunucu kiralamasını istemek yerine ilgili siteyi ayrı bir sunucuya alıp bir sunucu parası isteyip bunun adını hosting koysaydık büyük firma olurduk.

İlgili site sahibi artık yazı yazmadığına göre konuyu uzatmanın bir anlamı kalmıyor. Yine de merak ettikleriniz varsa ben size gereken bilgileri verebilirim.
Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi
http://www.labina.net

F

fenerli

Misafir
1 ay önce bu başlığı açmıştım http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=19142
görüleceği üzere konu anlaşılmadı 3,5 alakasız mesajla arada kaynadı gitti ve labinahost olarak yaptığın açıklamada büyük ihtimalle yine anlaşılamadı, server yönetimi konusunda bilgi sahibi olmadan bu konuda konuşmakta aynen şuna benziyor "bir vapur Atlantik Okyanusunu altı günde geçerse, yüz kırk dört vapur bir saatte geçer"

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting' Alıntı:
Sayın Wishmaster,

kalpyeri.com ile yanılmıyorsam günde 10 hit alırken çalışmaya başladık.Bizimle çalışması sizin tahmin ettiğiniz gibi 3 gün değildir. Zaman içinde sitesinin hitleri ve ziyaretçisi artmış, artık paylaşımlı hostingde host edilemeyecek noktaya gelmiştir, bu noktada kendisine sunucu kiralaması teklif edilmiştir. Bizimle ilk kez çalışacak, yüksek taleplerle gelen müşterimiz olduğunda kendisi uyardığımıza emin olabilirsiniz. Bu konuda referans isterseniz özelden e-mailini veririm, kendisine böyle bir uyarının olup olmadığını teyid edebilirsiniz.

Bir sunucuya kaç site düştüğü satılan paketlere göre değişmektedir. Örnek olarak Win 08 sunucumuzda 90-100 arası site bulunurken, Win 09 sunucumuzda 190 adet site bulunmaktadır. Mümkün olduğu kadar müşterimize sattığımız limitler dahilinde başka bir sunucu açıyoruz. Yani 20 müşterimize 10 domain açma hakkı olan paket satmışsak müşterilerimiz toplamda 20 domain de açsa başka bir sunucumuz devreye sokulur.Tam tabiri ile overselling yapmıyoruz.
Şuan aktif olan 8 adet Windows 2003 sunucumuz, 2 Adet MSSQL sunucumuz, 4 adet de Linux sunucumuz bulunmaktadır. Host ettiğimiz domain sayısını http://www.webhosting.info/webhosts/reports/total_domains/LABINA.NET/ adresinden görebilirsiniz, tabiki kendi NSlerini kullanan bayilerimiz bu sayıya dahil değildir.

Sayın Delikanlim,

Sizin düşüncenize göre bu forumda yazan en az 20 webmaster salak gibi gidip sunucu kiralıyorlar, neden ayda 50 dolar vermek varken 150-200 dolar verip sunucu kiralıyorlarki.
Sanırım size göre sunucu kiralamasını istemek yerine ilgili siteyi ayrı bir sunucuya alıp bir sunucu parası isteyip bunun adını hosting koysaydık büyük firma olurduk.

İlgili site sahibi artık yazı yazmadığına göre konuyu uzatmanın bir anlamı kalmıyor. Yine de merak ettikleriniz varsa ben size gereken bilgileri verebilirim.
Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi
Zeynep hanım yazmamamın sebebi yıl sonu ve aşırı yoğun olduğumdandır. Size yenilmek değil evet küçükken başladık ve git gidede büyüdük burası doğru. Sunucu teklifinizde doğru sizinle pazarlık yapıyorduk dikkat ederseniz pazarlık yaptığımız esnada mssql şifremizi çoktan değiştirmiş hesabı kapamıştınız artı ben sizele o ara sunucu kiralam için hem danışıyordum hem pazarlık yapiodum ki size şuanda sitenin kodlarınıda değiştiriyortuz dedik ve sunucunuzda irc desteği sağlarsanız hemen alabileceğimide söylemiştim. LAkin sizde irc desteğ yoktu bende cebime baktım sunucu kiralayacak para varmı die bir hafta içinde de alacaktım işin açıkçası ve sizden almayı düşünüyordum. Ha şunuda söyliyim ordaki 40.000 kişi yapacağınızı yaptınız sadece bana değil onlarında hakkı var ndler yönlenir yönlenmez mailinizi ve kapanma sebebini anasayfamda yayınlatıp gerekli tepkilerin size ulaşmasını sağlayacağım.Şunuda bilmenizde yarar var o an makinayı almış bile olsam onun kurulumu ns yönlendirmeleri ve sitenin taşınıp aktif olması 3 günü rahat bulurdu ya ozamanda kapatacakmıydınız çok merak ediyorum. Her neyse siz gereken hesabı mağdur olan üyelere verirsiniz artık. Konu burda asla kapanmaz ama teknik desteğiniz dahil çok kalitesiz iş yapıyorsunuz orası kesin. Artık forma cevap yazma gereği duymuyorum çünkü bir satış elemanı bir detknik destek elemanı ile kendini firma olarak gösteren tek firmasınız artı gya binlerce site barındırıyorsunuz acab bunlara teknik desteği tek kişiyle nasıl sağlıyorsunuz çok merak ediyorum. Arkadaşlar bu firmadan uzak durmanızı tavsiye ediyorum hem pahlı hem kalitesiz teknik hizmetleri var. Çalışanlarda iyi bilirler. Çalışmak istiyorsunuzda size kalmış. İyi çalışmalar hepinize bu konu bu forumda kapanmıştır sizleri rahatsız ettiğim içinde özür dilerim(Labina.net hariç).

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kalpyeri kısa bir sürede hitlerini yükseltirken iyide sunucu kiralamaya gelince niye kötü oluyor.

bu işe girildiyse biraz para harcanacaktır. kolay bir şey olsaydı maddi olarak yani kişi başı site olurdu.

bence burda kendi siteniz ile pek ilgilenmemişsiniz. ilgilenseydiniz en az bir ay önceden önleminizi almalıydınız.

beni soracak olursanız bende labina.net ile çalışan bir site sahibiyim. şimdiye kadar da bir sıkıntım olmadı.

labina ile küsen kavga eden bir kişi hiç bir host şirketleriyle hayatta anlaşamaz.

L

LabinaHosting

Misafir
Sayın Hayalet 77,

Hala bazı şeyleri anlamamakta direniyorsunuz, BIZ MSSQL ŞİFRESİZİ DEĞİŞTİRMEDİK, HESABINIZI KAPATMADIK. Sadece MSSQL veritabanınızı Offline ettik, bu anlaşılması bu kadar zor bir konu mu? Hala hesabımı kapattınız diye iddia ediyorsunuz.

Bizden sunucu alacaksınız diye siz karar verip parayı denkleştirene kadar geriye kalan diğer müşterilerimizin sitesi yavaş açılsın, sorunlu açılsın bunu mu demek istiyorsunuz? Özür dilerim sizin bu yaptığınız bencillik oluyor. Sitenize bir index sayfası atıp yeni sunucuya geçiyoruz, kodlarımızı geliştiriyoruz yazabilirdiniz.

Yanlış bir şey yaptığımızı düşünmüyoruz, bu sebeple gelecek olan tepkilere durumu sabırla izah edeceğiz.

Labina Hosting ve Bilgisayar Ankara Yenimahalle Vergi Dairesine bağlı bir şirkettir. Bundan şüphe ediyorsanız aşağıdaki bilgilerin teyidini Ankara Yenimahalle Vergi Dairesinden alabilirsiniz.
Ticari Ünvan: Labina Hosting ve Bilgisayar
Vergi Mükellefi: Cemal Kaan Büyükdenizci
Vergi Dairesi: Yenimahalle Vergi Dairesi
Vergi Numarası: 1940085186

Bu kadar teknik desteği konusunda şikayet ettiğiniz firma ile neden 1 seneye yakın çalıştığınızı anlayamıyorum. 1 ay bilemediniz 2 ay sonra başka firmaya geçerdiniz. Neden bu kalitesiz hizmete 1 sene dayandınız, ve aylık ödemenize rağmen trafiğiniz yetmediğinde devamlı paket büyülttünüz.

Kaliteli hizmet verip vermediğinizi şuan bizimle çalışan 1000'in üzerinde müşterimiz biliyor ve bizimle çalışmaya devam ediyor, ve her geçen gün yeni hosting paketleri alıyorlar.Siz de bu durum olmadan önce bizim hakkımızda böyle konuşmazken şimdi sarfettiğiniz sözlerden amacınızın ne olduğu açıkca bellidir. Firmamızın ticari itibarını zedelemek için yapacağınız her türlü hareketiniz karşısında firmamızın gerekli gördüğü tüm yasal yollara başvuracağından emin olabilirsiniz.

Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Son kullanıcı - firma catışmasına dönmüş burası. bence böyle şeyler için son kullanıcı www.sikayetvar.com u seçebilir firmada aynı şekilde oraya cevabını veya çözümünü belirtir.
yasal yollara başvuracaksanız emin olmasına gerek yok vurun kardeşim.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
sepulchral' Alıntı:
Son kullanıcı - firma catışmasına dönmüş burası. bence böyle şeyler için son kullanıcı www.sikayetvar.com u seçebilir firmada aynı şekilde oraya cevabını veya çözümünü belirtir.
yasal yollara başvuracaksanız emin olmasına gerek yok vurun kardeşim.
Bence burası yasal yollardan daha etkili zaten ortada bir olay yok gibi şu an. İki tarafta ayırmış yollarını.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ufuk burda herkez kimin ne oldugunu biliyor o yüzden böyle şeyleri konusmayada gerek yok yani dimi yok o iyi degil bu cok iyi bunlar fani şeyler :)

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslanbey34' Alıntı:
kalpyeri kısa bir sürede hitlerini yükseltirken iyide sunucu kiralamaya gelince niye kötü oluyor.

bu işe girildiyse biraz para harcanacaktır. kolay bir şey olsaydı maddi olarak yani kişi başı site olurdu.

bence burda kendi siteniz ile pek ilgilenmemişsiniz. ilgilenseydiniz en az bir ay önceden önleminizi almalıydınız.

beni soracak olursanız bende labina.net ile çalışan bir site sahibiyim. şimdiye kadar da bir sıkıntım olmadı.

labina ile küsen kavga eden bir kişi hiç bir host şirketleriyle hayatta anlaşamaz.
Aslanbey siz belliki onların adamısınız ki böyle saçma sapan düşünceler içindesiniz.Eminimki sadece merak olsun die bu topiği okumadınız. Artı adamlar 50 dolar dedi bende verdim parayı makina ile ilgilenecek arkadaş ayarlamaya çalışıyorduyk paradan değil. Yoksa 50 webe 40 da irc serverine ödeyen biriyim artı bu ay sadece reklam için 210 ytlede para yolladım. Sanırım bu gerekli cevap olmuştur.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting' Alıntı:
Sayın Hayalet 77,

Hala bazı şeyleri anlamamakta direniyorsunuz, BIZ MSSQL ŞİFRESİZİ DEĞİŞTİRMEDİK, HESABINIZI KAPATMADIK. Sadece MSSQL veritabanınızı Offline ettik, bu anlaşılması bu kadar zor bir konu mu? Hala hesabımı kapattınız diye iddia ediyorsunuz.

Bizden sunucu alacaksınız diye siz karar verip parayı denkleştirene kadar geriye kalan diğer müşterilerimizin sitesi yavaş açılsın, sorunlu açılsın bunu mu demek istiyorsunuz? Özür dilerim sizin bu yaptığınız bencillik oluyor. Sitenize bir index sayfası atıp yeni sunucuya geçiyoruz, kodlarımızı geliştiriyoruz yazabilirdiniz.

Yanlış bir şey yaptığımızı düşünmüyoruz, bu sebeple gelecek olan tepkilere durumu sabırla izah edeceğiz.

Labina Hosting ve Bilgisayar Ankara Yenimahalle Vergi Dairesine bağlı bir şirkettir. Bundan şüphe ediyorsanız aşağıdaki bilgilerin teyidini Ankara Yenimahalle Vergi Dairesinden alabilirsiniz.
Ticari Ünvan: Labina Hosting ve Bilgisayar
Vergi Mükellefi: Cemal Kaan Büyükdenizci
Vergi Dairesi: Yenimahalle Vergi Dairesi
Vergi Numarası: 1940085186

Bu kadar teknik desteği konusunda şikayet ettiğiniz firma ile neden 1 seneye yakın çalıştığınızı anlayamıyorum. 1 ay bilemediniz 2 ay sonra başka firmaya geçerdiniz. Neden bu kalitesiz hizmete 1 sene dayandınız, ve aylık ödemenize rağmen trafiğiniz yetmediğinde devamlı paket büyülttünüz.

Kaliteli hizmet verip vermediğinizi şuan bizimle çalışan 1000'in üzerinde müşterimiz biliyor ve bizimle çalışmaya devam ediyor, ve her geçen gün yeni hosting paketleri alıyorlar.Siz de bu durum olmadan önce bizim hakkımızda böyle konuşmazken şimdi sarfettiğiniz sözlerden amacınızın ne olduğu açıkca bellidir. Firmamızın ticari itibarını zedelemek için yapacağınız her türlü hareketiniz karşısında firmamızın gerekli gördüğü tüm yasal yollara başvuracağından emin olabilirsiniz.

Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi
Zeynep hanım 2 sayfaya bakarsanız orda sadece sohbet appleti attığımızı net bir şekilde belirtmiş olduğumu göreceksiniz ve orda sunucu değiştiriyoruz diyede ibare var halen dosyalar duruyorsa girip default.asp eye bakarsınız. Birde şuan hesabım kapalı sizinle yaptığım anlaşmaya görede herayın 18 inde hesap bitimiydi ama nedense şuan hesabım kapalı buna ne diyeceksiniz? Hala firma diyip durmayın firma olsanız ltd yada a.ş gibi bir şirket olurdunuz. Daha önceleride kendi dediğiniz gibi parasını ödeyip trafiği her geçen gün arttırdınız. Ben müşteriyim nihayetinde bana 10.000 trafik vereceksiniz dediğimde madem firmaysanız vereceksiniz çünkü ben müşteriyim. Parasını verdikten sonra yapmak zorundasınız. Şu kadarınıda söyliyim daha önce sitenin kendine restart attığını ve bunun cpu yada ram kullnımından olup olmadığımı sorduğumda siz hayır kodlarınızda var sorun. Cpu kullanımınızda sınırlama yok demiştiniz. Demek sınırlama varmış yüzde 99 gibi bir rakkam. Artı mssql 200 mb değil 68 mb bu kadarda abartmayın lütfen. Bu konu çok uzadı kapansın artık. Forumda kirliliğe neden oluyor başkada birşey değil.

L

LabinaHosting

Misafir
Sayın Hayalet 77,

Biz sadece MSSQL veritabanızı durduk diyoruz. Sohbet appleti SQL sunucumu kullanıyor da siteniz kapandı. Hesabınızı biz hiç durdurmadık. Tekrar söylüyorum, lütfen anlayabildiyseniz buraya anladım yazın. Bunu sizi eleştirmek için söylemiyorum, bu iş teknik bir iş olduğu için anlayamayabilirsiniz..
Şuan Kontrol Panelinize, E-maillerinize ve Web sitenize ulaşabilirsiniz, sadece SQL veritabanınız Offline durumda. Tabi siz şimdi sitenize giremiyorsunuz diye bizi suçluyorsunuz ama hala farkında değilsiniz, sitenizin NSLeri ayın 13'ünde değiştirilmiş.

Record last updated on 13-Dec-2005.
Record expires on 01-Aug-2007.
Record created on 01-Aug-2004.

Domain servers in listed order:

Name Server: ns1.lugesoft.com
Name Server: ns2.lugesoft.com
Lütfen önce neyin ne olduğunu iyice öğrenin ondan sonra konuşun.

Standard olarak hiçbir site için cpu kullanım kısıtlaması yapmıyoruz, zaman zaman 1-2 dakikalığına herhangi bir bir sitenin %10, %20 veya %50 kullanması normaldir, bu zaten sunucu üzerinde hiçbir zaman sorun yaratmaz. Sizin dediğiniz %99 işlemci kullanımı bizim koyduğumuz değil, bilgisayarları tasarlayan müdendislerin koyduğu sınırdır. En düşük %0 en fazla %100 yani %101 yapamazsınız. Bu konudaki sorunlarınızı lütfen Intel, AMD gibi işlemci üreten firmalar ile çözünüz. Çünkü muhattabınız biz değiliz. Yada işlemcisini %101 ile çalıştırmayı başaran arkadaşlar varsa ücreti mukabilinde kendilerinden bu konuda bilgi almak isteriz.

Biz size 100 GB trafik kullanma hakkı verdik, devamlı olarak %99 işlemci kullanımı yapmanız için bir hak vermedik. Aradaki farkı anlayabiliyor musunuz?

Lütfen firma tanımı için bir mali müşavir ile özel olarak görüşün, yada en basiti bir vergi dairesine gidin, kaç çeşit şirket kurulabilir onu sorun. Size bu konuda ders vermek benim görev alanıma girmiyor. Bu işi muhasebecilere, mali müşavirlere ve vergi dairesi yetkililerine bırakıyorum.

Saygılarımla,
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya belliki bu firma kaldiramiyor en iyisi baska yer bulmak yazik koskoca 50 dolar bile is yapilmiyor ben ise 18 euro hersey sinirsiz aliyorum alman sirkete irc serverde makinadan anlasam 10 euro daha veririm super makina alirim ama degmez ugrasilmiyor adamlar sagolsun a-z kendileri yapiyorlar.

F

fenerli

Misafir
{{DELIKANLIM}}' Alıntı:
Ya belliki bu firma kaldiramiyor en iyisi baska yer bulmak

bol miktarda sql sorgusu yapan tüm siteler örnek olarak toplistler ve forumlar (iyi.net gibi) dedicated kullanmak zorundadır.

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
iyi olan taslanırmıs Zeynep hanım Labinayı herkez biliyor hostbul.net te anket var host firmaları icin yorum yapanlar var gitsinler baksınlar host verirken iyide kesilincemi kotu bırakın bu tur seyleri ben cemal beyle konustum zeynep hanımla konustum ve host alıyorum 1 senedir yaklasık hic bi sorun gormedım ellerinden geldigince yardım ediyolar artı turkticaretle onları neden rekabete getiriyosunuzki herkezin ekmegi kendıne onlarda isini yapıyor labina hosting de isini yapıyor kimene kardeşim ne kadar boş laf eden adam varyaw ben labinadan memnunum zeynep hanımın solediklerinede katılıyorum bu luzumsuz milleti birbirine takan adamlarıda forum adminine bırakıyorum bırakında guzel olan guzel dursun karalamadan yolundan şaşırttırmadan arkadasın biri demis bilen biliyor diye dogru soylemis Başarılar labina host ettiginiz sitelerden bellli kalite anlayana davul zurna az:) iyi chatler:p

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ustad' Alıntı:
iyi olan taslanırmıs Zeynep hanım Labinayı herkez biliyor hostbul.net te anket var host firmaları icin yorum yapanlar var gitsinler baksınlar host verirken iyide kesilincemi kotu bırakın bu tur seyleri ben cemal beyle konustum zeynep hanımla konustum ve host alıyorum 1 senedir yaklasık hic bi sorun gormedım ellerinden geldigince yardım ediyolar artı turkticaretle onları neden rekabete getiriyosunuzki herkezin ekmegi kendıne onlarda isini yapıyor labina hosting de isini yapıyor kimene kardeşim ne kadar boş laf eden adam varyaw ben labinadan memnunum zeynep hanımın solediklerinede katılıyorum bu luzumsuz milleti birbirine takan adamlarıda forum adminine bırakıyorum bırakında guzel olan guzel dursun karalamadan yolundan şaşırttırmadan arkadasın biri demis bilen biliyor diye dogru soylemis Başarılar labina host ettiginiz sitelerden bellli kalite anlayana davul zurna az:) iyi chatler:p
Tabi sizde bu topici tesadüf eseri buldunuz. Neyse ya :)) önce yalakalık yapmayı bırak azdaolsa delikanlı ol.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting' Alıntı:
Sayın Hayalet 77,

Biz sadece MSSQL veritabanızı durduk diyoruz. Sohbet appleti SQL sunucumu kullanıyor da siteniz kapandı. Hesabınızı biz hiç durdurmadık. Tekrar söylüyorum, lütfen anlayabildiyseniz buraya anladım yazın. Bunu sizi eleştirmek için söylemiyorum, bu iş teknik bir iş olduğu için anlayamayabilirsiniz..
Şuan Kontrol Panelinize, E-maillerinize ve Web sitenize ulaşabilirsiniz, sadece SQL veritabanınız Offline durumda. Tabi siz şimdi sitenize giremiyorsunuz diye bizi suçluyorsunuz ama hala farkında değilsiniz, sitenizin NSLeri ayın 13'ünde değiştirilmiş.

Record last updated on 13-Dec-2005.
Record expires on 01-Aug-2007.
Record created on 01-Aug-2004.

Domain servers in listed order:

Name Server: ns1.lugesoft.com
Name Server: ns2.lugesoft.com
Lütfen önce neyin ne olduğunu iyice öğrenin ondan sonra konuşun.

Standard olarak hiçbir site için cpu kullanım kısıtlaması yapmıyoruz, zaman zaman 1-2 dakikalığına herhangi bir bir sitenin %10, %20 veya %50 kullanması normaldir, bu zaten sunucu üzerinde hiçbir zaman sorun yaratmaz. Sizin dediğiniz %99 işlemci kullanımı bizim koyduğumuz değil, bilgisayarları tasarlayan müdendislerin koyduğu sınırdır. En düşük %0 en fazla %100 yani %101 yapamazsınız. Bu konudaki sorunlarınızı lütfen Intel, AMD gibi işlemci üreten firmalar ile çözünüz. Çünkü muhattabınız biz değiliz. Yada işlemcisini %101 ile çalıştırmayı başaran arkadaşlar varsa ücreti mukabilinde kendilerinden bu konuda bilgi almak isteriz.

Biz size 100 GB trafik kullanma hakkı verdik, devamlı olarak %99 işlemci kullanımı yapmanız için bir hak vermedik. Aradaki farkı anlayabiliyor musunuz?

Lütfen firma tanımı için bir mali müşavir ile özel olarak görüşün, yada en basiti bir vergi dairesine gidin, kaç çeşit şirket kurulabilir onu sorun. Size bu konuda ders vermek benim görev alanıma girmiyor. Bu işi muhasebecilere, mali müşavirlere ve vergi dairesi yetkililerine bırakıyorum.

Saygılarımla,
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi
Zeynep hanım kıvırmanın bir analmı yok host satarken ram yada cpu kullanımından bahsetmediğine dikkati çekerim. Madem onlar büyük sorunsa sizin için onuda adam gibi belirtiniz. Artık çok ukalaca şeyler yazarak çok oldunuz. Saygı bırakmadınız pess yani.

AykutBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1,5 yıldır labina.net ile çalışıyorum ve gayet memnunum .. Cemal Abi ile de Zeynep Hanım'la da hiç bir sorunum olmadı .. Maillerime anında cevap verirler genelde .. Paraya düşkün bir firma gibi anlatmışsın hayalet77, ama ben hiç bir zaman labina'dan benden para istediği bir mail almadım ki çoğu kez ücretini sonra vermek koşulu ile domain aldım, host taksidini sarkıttığım zamanlar oldu .. Ve hiç bir şekilde şikayet etmediler ve idare ettiler ..

Tabi sizde bu topici tesadüf eseri buldunuz
Labina.net böyle basit numaralar yapacak kadar küçük bir firma değil .. Lütfen insanları ya da firmaları suçlarken iyice düşünelim .. "Güneş balçıkla sıvanmaz" ise de "Çamur at izi kalsın" diye de bir şey var .. Aklı başında müşteriler kime hak vereceklerini gayet iyi bilirler fakat sadece tek taraflı duyduklarına inanan insanlar da aramızda mevcut ..

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
hiç bir firma %99 ram yada cpu tuketimine izin vermez, kaldiki labina.net sadece sql'i offline etmis yani siten kapali kalmamis ve yayina devam etmis, madem siten buyuk ve kaynak tuketiyor alirsin dedicated birtane kaldigin yerden devam edersin, makineler artik eskisi gibi pahali degil. Firmanin burda sucu yok gerekeni yapmis.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fenerli' Alıntı:
bol miktarda sql sorgusu yapan tüm siteler örnek olarak toplistler ve forumlar (iyi.net gibi) dedicated kullanmak zorundadır.

mecbur degildir ya ondan anlamiyorsan ya zaman yoksa ona bakmaya parami veririm yer alirim onlar benim icin baksin ayrica bunlarin yaptigi gibi hemen kapatilmaz hesap neymis kapatmamisiz sadece offline yapmisiz aynisi degilmi suan bu host yuzunden kac yuz kisi chate giremiyor ayrica arkadasin sitesine giremiyor insan önce söyler yada gereken yapar ne olursa olsun kapatmaz insani ortada kaldirmaz konusmaniza bakarsa insan buyuk yer diyorsunuz kac senedir iyi isletiyor diyorsunuz isletiyorsa bu tek siteyi niye isletmiyor demeki cok eksikleri var kaldiramiyorlar gucu yetmiyor....

arkadas kapatalim demis kapatalim uzatmaya gerek yok biz zaten caremize bakiyoruz kötu olan labina.net oldu....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5