İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

önereceğiniz firmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herhalde kimsenin Xeon işlemci fiyatlarından haberi yok işlemci yandığında ne olucagını düşünende yok.

L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba,

Biz neyin ne olduğunu bir çok defa açıkladık, buna rağmen hala bizim host hesabını kapattığımız yönünde temeli olmayan iddialar ortaya atan kişiler bir kanıt gösterememişlerdir. Bu sebeple son kez yazıyoruz ve bundan sonra konuyu okuyacak arkadaşların yorumlarını kendilerine bırakıyoruz.
Tekrar ve tekrar söylüyorum, biz hosting hesabını kapatmadık, inanmayan arkadaşlar için panel ve ftp bilgilerini buradan yayınlayabiliriz.

Kalpyeri.com un name serverları ayın 13'ünde değiştirilmiştir, 13 Aralık 2005 tarihinden sonra kalpyeri.com un kapalı kalmasından firmamız hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Ayın 13'ünden beri siteye girememenizin tek sorumlusu lugesoft.com firmasıdır. kalpyeri.com için bir hosting hesabı açmamışlardır yada DNS sunucularında sorun vardır.

http://www.dnsreport.com/tools/dnsreport.ch?domain=kalpyeri.com

Record last updated on 13-Dec-2005.
Record expires on 01-Aug-2007.
Record created on 01-Aug-2004.

Domain servers in listed order:

Name Server: ns1.lugesoft.com
Name Server: ns2.lugesoft.com

Saygılarımla,
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilci
http://www.labina.net

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam mecburi kaldi icin sen siz yani onlarin herseyi kapatiniz icin yani senin dilinden söyledigin offline yaptik diye onlarda mecburen kendine baska yer aradilar normalde 18 inde bitecekti sen ise 5 gun evel kapatmisin buda haksizlik 5 gunun parasida yiyorsun bizden sana o parada helal olsun :) neyse kapatalim konuyu arkadaslar gereken yapiyorlar careler tukenmez hic bir zaman....

saygilarimla

turkcerap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
labina.net le calısıyorum zeynep hanım cok iyi birisi [email protected] msn adresim beni tanırlar kendilerinden 512 ram taktırmak istedim 1024 ram taktılar ucret de almadılar cok iyi hizmet veriyolar

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
labina net olsun kim olursa olsun tum host firmalarina sesleniyorum bir insanin o an icin parasi olmayabilir veya darda kalmistir eger musterinizden uc bes kurus para kazaniyorsaniz colugunuza cocugunuza ekmek parasi verebiliyorsaniz idare ediceksin kardesim sonucta dunya yikilmiyor

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting' Alıntı:
Merhaba,

Biz neyin ne olduğunu bir çok defa açıkladık, buna rağmen hala bizim host hesabını kapattığımız yönünde temeli olmayan iddialar ortaya atan kişiler bir kanıt gösterememişlerdir. Bu sebeple son kez yazıyoruz ve bundan sonra konuyu okuyacak arkadaşların yorumlarını kendilerine bırakıyoruz.
Tekrar ve tekrar söylüyorum, biz hosting hesabını kapatmadık, inanmayan arkadaşlar için panel ve ftp bilgilerini buradan yayınlayabiliriz.

Kalpyeri.com un name serverları ayın 13'ünde değiştirilmiştir, 13 Aralık 2005 tarihinden sonra kalpyeri.com un kapalı kalmasından firmamız hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Ayın 13'ünden beri siteye girememenizin tek sorumlusu lugesoft.com firmasıdır. kalpyeri.com için bir hosting hesabı açmamışlardır yada DNS sunucularında sorun vardır.

Record last updated on 13-Dec-2005.
Record expires on 01-Aug-2007.
Record created on 01-Aug-2004.

Domain servers in listed order:

Name Server: ns1.lugesoft.com
Name Server: ns2.lugesoft.com

Saygılarımla,
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilci
Ya varya artık pes doğrusu kendinizin sçölediği şeyi yutmak zorunda kalıyosrsunuz yuh yaniiiiiiii.Siz o hesabı kapatırken ben salak salak sizin açmanızımı bekleyecem yani???? atrı çok büyük firmasınız belli turktelekomda bu aralar nsler geç yönleniyor bunu bile bilmediğinize göre türkiyenin en büyük firmasısınız :))) Allahım bana sabır bunlara akıl ver başkada birşey demiyirom büyük firma kendini aklamaya devam et.

L

LabinaHosting

Misafir
timsah' Alıntı:
labina net olsun kim olursa olsun tum host firmalarina sesleniyorum bir insanin o an icin parasi olmayabilir veya darda kalmistir eger musterinizden uc bes kurus para kazaniyorsaniz colugunuza cocugunuza ekmek parasi verebiliyorsaniz idare ediceksin kardesim sonucta dunya yikilmiyor

Sayın Timsah,

Diğer müşterilerimizin sitelerinin açılmasını engellemese kendisine tabiki bir süre tanırdık. 1 müşteri için 200-300 müşterinin sorun yaşaması sizce adil mi olurdu?

Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim 200-300 musterim olsa google rakip olurdum burda sizlerle selamlasmazdim beee :)) Hayalet arkadasin son yazisina katiliyorum zatende öyle oldu neyse bir admin ciksada kapatsa bunaldim ben dogrusu gercekleri herkes gördu göruyor....

L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba,

www.kalpyeri.com un NS leri ayın 13'ünde değiştirilmiştir, şuan sitesinin açılmaması tek sebebi bu NS değişikliğidir. Buradaki NSler şirketimize ait NSler değildir.
adresinden kontrol edilirse alınan hata

Your NS records at your nameservers are:

[None of your nameservers returned your NS records; they could be down
or unreachable, or could all be lame nameservers]

bu hatanın anlamı, domaininiz için kullandığınız ns1.lugesoft.com ve ns2.lugesoft.com siteniz için bir kayıt içermemektedir veya ulaşılamaz durumdadır. dnsreport.com sitesi NS bilgilerinizi direk root dns sunucularından alır. Yani internet servis sağlayıcılar ( türkiyedeki Turk Telekom ) gibi cache tutmaz. Yaptığınız NS değişikliğini 15 dakika içerisinde dnsreport.com sitesinden görebilirsiniz. Ziyaretçiler ise internet servis sağlayıcılarının cache sistemi kullanması sebebi ile NS değişikliğinden sonra yaklaşık 24 ile 48 saat süre ile eski NSlere yönlendirebilmektedir. Bu sebepledir ki ayın 13'inde NS değişikliği yapılmış olması rağmen hala bazı ziyaretçiler bizim sunucumuzdaki hesaba bağlanmışlardır. Aşağıdaki adreste verilen loglar da bunun en büyük göstergesidir.
Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen forum ziyaretçileri
http://www.labina.net/kalpyeri.rar dosyasını çekip web sunucumuzun loglarını görebilirler. Kapatıldığı iddia edilen domaine nasıl ziyaretçi girip

/seslisiir.asp
/chat/chat.asp
/sohbet/sohbet.asp
sayfalarına istek yapabilmektedir. Log dosyalarını detaylı incelerseniz, hesabın hiçbir zaman kapatılmadığını rahatlıkla görebilecektir.

Diğer bir konu ise kapatılan hesaba ayın 10'unda, ayın11'inde, ayın 12'sinde, ayın 13'ünde nasıl e-mail gelebilir?

Received: from zeus.mynet.com.tr ([212.101.97.157])
by win05.labinaplesk.com (Merak 8.0.3) with SMTP id TU544372
for <[email protected]>; Sat, 10 Dec 2005 23:09:47 +0200
Received: (qmail 22375 invoked by uid 0); 10 Dec 2005 21:05:11 -0000
Received: from unknown (212.101.97.57)
by smtpout1.mynet.com with SMTP; 10 Dec 2005 21:05:11 -0000
Received: from 85.101.40.107
by webmail38.mynet.com with HTTP; Sat, 10 Dec 2005 23:09:44 +0200 (EET)
Message-ID: <[email protected]>
Date: Sat, 10 Dec 2005 23:09:44 +0200 (EET)
Subject: [Spam] Ynt: Kalpyeri.Com Onay Kodu
From: "xxxxxxx" <[email protected]>
To: "Kalpyeri.Com" <[email protected]>
X-Mailer: Mynet WebMailer
X-Sender-IP: 85.101.40.107
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/html;charset=ISO-8859-9
X-Priority: 3
Importance: Normal

Received: from drunkemail.net ([219.97.195.76])
for <[email protected]>; Sun, 11 Dec 2005 18:25:25 +0200
Received: from 146.230.254.16
(SquirrelMail authenticated user [email protected]);
by drunkemail.net with HTTP id J85Gz018960558;
Sun, 11 Dec 2005 16:22:18 +0000
Message-Id: <[email protected]>
Date: Sun, 11 Dec 2005 16:22:18 +0000
Subject: [Spam] Clear benefits of creative design
From: "Tracee" <[email protected]>
To: [email protected]
X-Mailer: SquirrelMail/1.4.3a
Content-Type: text/html
X-Priority: 3

Received: from kak ([218.61.90.85])
for <[email protected]>; Mon, 12 Dec 2005 13:24:24 +0200
Return-Path: <[email protected]>
Received: from regiomontano.com (regiomontano.com [192.168.0.1])
by regiomontano.com (8.13.1/8.13.1) with SMTP id 37Cx/00872
for <[email protected]>; Mon, 12 Dec 2005 11:23:58 ÉÏÎç +0800
From: Jenny <[email protected]>
To: [email protected]
Subject: [Spam] Re:
Content-Type: multipart/alternative;

Received: from win05.labinaplesk.com
for <[email protected]>; Tue, 13 Dec 2005 16:31:56 +0200
Date: Tue, 13 Dec 2005 16:31:56 +0200
From: Mail Delivery Subsystem <[email protected]>
To: <[email protected]>
Subject: Returned mail: could not connect and send the mail to example.com

Peki kapatılan bu hesabın sahibi ayın 11'inde plesk paneline nasıl girebilmektedir.

85.102.105.69 kalpyeri [2005-12-11 22:37:27] 'CP User Login' ('Contact Name': '' => 'Recep GEMICIOGLU')

Lütfen artık bunlardan sonra biraz utanın ve yalan söylemeyi bırakın.. Karalama çalışmalarınız ile şirketimiz hiçbir zaman bir şey kaybetmeyecektir.

Sevgili forum ziyaretçileri,
Biz her zaman kanıtları ile doğruyu konuştuk, sizlerin bu kanıtlar karşısında olayın gerçek yüzünü anlayacağınızı biliyoruz. İşlemci kullanımı ile ilgili ekran görüntüsünü
http://www.labina.net/kalpyeri.jpg
adresinden görebilirsiniz.

Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
hayalet77' Alıntı:
Tabi sizde bu topici tesadüf eseri buldunuz. Neyse ya :)) önce yalakalık yapmayı bırak azdaolsa delikanlı ol.

Oncelikle Senın Burda ne maksatta oldugun belli oldu bu 1 ikinciye ruyandamı gordun tanıdın benı yalaka diyosun babanın oglumuyum lan ben senin sen gibi adamlarda labinayı elestiriyoya yaranız var eziksiniz piyasanın 5 para etmeyen cöp tenekeye attıgı adamlarsınızki careyi firmları kotuleyerek buluyosunuz ben bırak labinaya yagcılıgı kımseye cekmıs degilim sıgır kardeşim anladınmı aptal aptal konusup adamı celallendirme o boynuzlarından tutar tavana civilerim seni sayın forum adminim bole insanları bizimle muhattap etmeyiniz direkman hakarete dalıyorlar sonra bizde edince suclu oluyoruz efendilik yaramaz bunlara küfredip banlıcaksın neyse luzumsuz adamsın hayelet birdaha benım hakkımda yorum yaparken 24 saat dusun g.... salllama geyiklik yapma tamammı

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Baska bir forumdan alinti :

ARKaDaS' Alıntı:
Yıl sanırım 2002 idi. Iki adet domain aldım labina'dan.
Öğlen saatlerinde PTT ile yolladım ücreti. Ücreti yollamadan önce, "ücreti yollayın, domainlerinizi alalım" dediler. "Ok" dedim. Ucreti yolladım. Sonra msn'deki labina elemanına söyledim. "Ödemeyi yaptım domainleri alırmısınız?" diye.
"Akşama alırız" cevabı ile karşılaştım.
"Arkadaşım ödeme yaptım. Gidin PTT'den çekin ve domainlerimi alın dedim."
"Zaten 1 $ kar ediyoruz, şimdi bu havada gidip ptt'de bekleyeyim, sonrada gelip domainini mi kaydedeyim." cevabı ile karşılaştım.
O gün bu gündür, Labina bana bedava host, domain vs verse almam.
Ama hosting hizmeti kalitelidir bilemem.
Sonuç olarak bu işi yapıyorsan, ukala olmayacaksın.
Hosting'iniz iyi, kaliteli olabilir. Ama bu ARKaDaS denilen kisi yalan soylemez.
Cpu konusuna gelince ;
Eger Kullanma sozlesmenizde bu tur bir madde yok ise haksizsiniz. Bu kadar basit.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ustad adminlere diyonki kötu laf söyluyor adam sadece yalaka yapma dedi bencede basta yalaka yaptin öyle görduk bunun demeside kötu degil ama sen masallah sulaleyi saydin ya gerci kötu laf sahibine ayittir ama yinede yakismadi. Kimsenin avukatida yapmiyorum yazdigin yazilar kötu olay kapansin biz chat yerimize baglandik hersey kendi isine baksin gerci bir admin buraya bakmiyor ama baksa iyi olur kapatsin burayi bunaldik artik :)

Herkes kendi hakkini arar herkesin bir hatasida olur sucuda yanlisida olan olmus getmis herkes yoluna diyorum saygilarimla .....

turkcerap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yavs rahat bırakın labina.net i adamlar tr de sizlere rahmen adam gibi birsey yapıyolar neden cekemiyorsunuz?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir admin gelse kapatsa diyoruz bizde kapatsak oda herkes diyoruz ama buraya bakacak admin mod yokki :) biyerde söyleyinde gelsin biz rahat biraktik...

L

LabinaHosting

Misafir
Tunahan' Alıntı:
Baska bir forumdan alinti :

Hosting'iniz iyi, kaliteli olabilir. Ama bu ARKaDaS denilen kisi yalan soylemez.
Cpu konusuna gelince ;
Eger Kullanma sozlesmenizde bu tur bir madde yok ise haksizsiniz. Bu kadar basit.

Sayın Tunahan,

Labina.net alan adı 6 Haziran 2002'de kayıt edilmiştir, yalnız hosting ve domain kayıt hizmetlerine 9 Ekim 2003 tarihinde başlamıştır. Arkadaşınızın belki tarihleri karıştırmıştır. Ama şuna eminim ki
kendisine karşı
"Zaten 1 $ kar ediyoruz, şimdi bu havada gidip ptt'de bekleyeyim, sonrada gelip domainini mi kaydedeyim." cevabı ile karşılaştım."
cevabı verilmemiştir. Belki akşam alırız derken postaneye gidilip ödemenin onaylanması gerektiği için ödeme onaylandıktan sonra kayıt yapabiliriz anlamında bir şey denilmiş olabilir. Ama yine de bir ihtimal söylenmiş ise öyle bir söz, kendisinden gerçekten özür dileriz, kendisine dilediği domain kayıt firmasından 2 domain kayıt (.com,.net, .org, .biz, .info, .us ) ederek özür dilemek isteriz. Bu talebimizi kendisine iletirseniz memnun oluruz.

İşlemci kullanımı için ise tabiki hizmet sözleşmemizde maddeler bulunmaktadır.
"3.15 Web alanında ve veritabanı sunucusunda barındırılan herhangi bir site sunucunun tüm kaynaklarını kullanacak veya diğer müşterilerin performansını düşürecek şekilde kodlama yapılmış kodlar kullanamaz. Gerekli gördüğü takdirde Labina Hosting ve Bilgisayar sunucu kaynaklarını ihlal eden siteleri durdurabilir."

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ustad' Alıntı:
Oncelikle Senın Burda ne maksatta oldugun belli oldu bu 1 ikinciye ruyandamı gordun tanıdın benı yalaka diyosun babanın oglumuyum lan ben senin sen gibi adamlarda labinayı elestiriyoya yaranız var eziksiniz piyasanın 5 para etmeyen cöp tenekeye attıgı adamlarsınızki careyi firmları kotuleyerek buluyosunuz ben bırak labinaya yagcılıgı kımseye cekmıs degilim sıgır kardeşim anladınmı aptal aptal konusup adamı celallendirme o boynuzlarından tutar tavana civilerim seni sayın forum adminim bole insanları bizimle muhattap etmeyiniz direkman hakarete dalıyorlar sonra bizde edince suclu oluyoruz efendilik yaramaz bunlara küfredip banlıcaksın neyse luzumsuz adamsın hayelet birdaha benım hakkımda yorum yaparken 24 saat dusun g.... salllama geyiklik yapma tamammı
Adam olsan adam gibi konuşurdun küfür edeceğine adım adresim telefonum herşey yazio buyur gel erkek her zaman beklerim. Az bir karekterli olsan küfürlü konuşmazdın. Nede olsa Labinayla bağın var normaldir.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting' Alıntı:
Sayın Tunahan,

Labina.net alan adı 6 Haziran 2002'de kayıt edilmiştir, yalnız hosting ve domain kayıt hizmetlerine 9 Ekim 2003 tarihinde başlamıştır. Arkadaşınızın belki tarihleri karıştırmıştır. Ama şuna eminim ki
kendisine karşı
"Zaten 1 $ kar ediyoruz, şimdi bu havada gidip ptt'de bekleyeyim, sonrada gelip domainini mi kaydedeyim." cevabı ile karşılaştım."
cevabı verilmemiştir. Belki akşam alırız derken postaneye gidilip ödemenin onaylanması gerektiği için ödeme onaylandıktan sonra kayıt yapabiliriz anlamında bir şey denilmiş olabilir. Ama yine de bir ihtimal söylenmiş ise öyle bir söz, kendisinden gerçekten özür dileriz, kendisine dilediği domain kayıt firmasından 2 domain kayıt (.com,.net, .org, .biz, .info, .us ) ederek özür dilemek isteriz. Bu talebimizi kendisine iletirseniz memnun oluruz.

İşlemci kullanımı için ise tabiki hizmet sözleşmemizde maddeler bulunmaktadır.
"3.15 Web alanında ve veritabanı sunucusunda barındırılan herhangi bir site sunucunun tüm kaynaklarını kullanacak veya diğer müşterilerin performansını düşürecek şekilde kodlama yapılmış kodlar kullanamaz. Gerekli gördüğü takdirde Labina Hosting ve Bilgisayar sunucu kaynaklarını ihlal eden siteleri durdurabilir."
Vaybe demek cpu kullanımıda var sözleşmelerinizde :) hani nerde sözleşöeleriniz yada hangi paketlerinizde cpu kullanımından bahs etmişsiniz? Bunu türkiyede kaç firma yapio cpu ve ram kullanımı sınırlaması gibi açıklama yaparmısınız? Siz bana hangi sözleşmeyi okutup imzaladınız? Hangi mailden bahs ediosunuz ne savunuyorsunuz kendinizi? Bu kadar insan hak veriosa bir kaç adamınız dışında daha ne uzatıyorsunuz anlam veremedim.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya bu musteri temsilcisi belkide öyle biliyor bu gitsinde adami gelsin yani patronu :) bayanlarla isimiz olmaz saygimiz vardir bukadar kufurculeri var hemde yalakacilari onlar saygi göstermiyor bari biz gösterelim degilmi...

Patron gelsin aciklasin diycez ama gerek yok bari gelsin tanisak hem adminlere modlara söylesinde kapatsin su basligi yoksa buranin sonu iyi olmaz benden söylemesi :)

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne sözlesme ya bu okuyan kesin simdi profesonel olmustur ben bunu okusam sabah olur yazi kucuk ayrica cok degisik ayrica bakiyorum icinde %99 yer alan siteyi hic bisey demeden kapatcaz diye bir yazi yok yoksa benmi okuyamadim :)

Neyze Zeynep hanim en iyisi kapatalim diyorum hala uzaniyor ya siz en iyisi bir mod mesaj yollayinda burayi okusun da kapatsin bende arkadasimda bence sizlerde yeterlice bunaldik.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5