İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önerilerinizi almak istedim ?

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Merhaba arkadaşlar bir webmaster blogu'm var yaklaşık 7 8 aydır yayında ancak hitten yana biraz sıkıntılarım var.

300 tekil hit i yeni görebildim aylardır.

Sadece webmasterlere özel konuları barındırmaktayım hitte yükselme amaçlı acaba güncel haber ve off topic içerikler paylaşımı yapmayı düşünüyorum sizce ne kadar doğru olur ?

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Bence marez tarzı bi webmaster'ın işine yarıyacak programlar paylaş kardeş

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Bak Oğuz,

Eğer hit için absürd konulara; güncel haberler v.s v.s yönelirsen bitersin.

Bak yakutere, bak seohocasına bak seotekniklerine hangisinde var bu haberler?

Bunlar googleden mi hit çekiyor? Yoksa beğenen kişiler direk mi giriyor?

Sen en ciddi rakibimsin ve ben asla yapma böyle birşey diyorum :) Yaparsan hafif kalırsın. Ve ben seni güle oynaya geçerim.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Hiç bulaşma sonra, ordan hit gelmeye başlayınca siteyi o tarafa eğersin. O zaman da amacından saparsın. Sen iyi bir arşiv yapmaya bak. Aynen trgy'ın dediği gibi ;)

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Web artık fazlasıyla gelişti bu yüzden gelişme , değişiklik ve haberleri de arttı.. Küçük , büyük birsürü web sitesi , şirket , sosyal ağ var.. Onlarla İlgili Haberler vb. konular daha çekici gelebilir..

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Teşekkürler arkadaşlar önerileriniz için , kararsızlığım sayenizde sonuca vardı :).

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Aman güncel haber eklicem deme :) Neticede tek rakibimsin :) ve ben seninle zirveye çıkmak istiyorum iki dost gibi.

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
blog tarihi bitti facebook,twitter,myspce vb tarihi başladı kimse haberlere bakmıyo kimse faceden başka yerde bakmıyo video,resim,film siteleri hariç benim düşüncem ben artık site açmaya korkuyom devlerin zamanı galiba

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Ne devi ya, ben adını saymadığım kaç bloğumun günlük minimum 1500 ziyaretçisi var.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
blog tarihi bitti facebook,twitter,myspce vb tarihi başladı kimse haberlere bakmıyo kimse faceden başka yerde bakmıyo video,resim,film siteleri hariç benim düşüncem ben artık site açmaya korkuyom devlerin zamanı galiba

Söylediklerin webmaster bloglarını kapsamaz diye düşünüyorum. Webmasterler tüm zamanlarını facebookta geçirirlerse, siteleri kim yapacak.

Ben sadece Türkiye'de webmaster blogları arasında bir kopukluk olduğunu düşünüyorum. Yabancılar bu konuda daha iyi atılımlar yapıyorlar. Örneğin; takip edilecek bir webmaster imleme ortamı yok, tüm webmaster bloglarından son konuların listelenebileceği bir ortam, ya da seçilerek oylanabileceği.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Söylediklerin webmaster bloglarını kapsamaz diye düşünüyorum. Webmasterler tüm zamanlarını facebookta geçirirlerse, siteleri kim yapacak.

Ben sadece Türkiye'de webmaster blogları arasında bir kopukluk olduğunu düşünüyorum. Yabancılar bu konuda daha iyi atılımlar yapıyorlar. Örneğin; takip edilecek bir webmaster imleme ortamı yok, tüm webmaster bloglarından son konuların listelenebileceği bir ortam, ya da seçilerek oylanabileceği.

Eif sen dönüşümü bekle :) Bak neler olacak :)

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Eif sen dönüşümü bekle Bak neler olacak

halla halla bende şimdi merak ettim :)
bak ben oraya yazdım "BENİM DÜŞÜNCEM" kötü bir nyetim yok senin dusuncen ayrı benım dusuncem ayrı.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ben de merak ediyorum :)

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Öncelikle bloguna 24' mönitörler en fazla 30 saniye bakabiliyorum renklerden dolayı.

İşin komik olanı aslında, burda herkesin kendine webmaster demesi. Yani ne bileyim sanki bana hep aynı şeyler üzerinde dönüyormuşuz gibi geliyor: Wordpress, bot, copy/paste kodlar, hit kazan, reklam yerleşimi vs. vs. İşini iyi yapan, sıkı eğitimi almış adam da kolay yolu seçiyor 3000TL maaşı görünce bir daha arkasına bakmıyor, amatör ruhunu kaybediyor.

Zaten en özgün denilen yazılar bile çeviriden öteye gidemiyor. Twitter'da "accep kullaniciadi" yazip başkasının sizi takip etmesini sağlamak dışında, Türkiyeden hiç bir özgün çalışma çıktığını hatırlamıyorum.

Ayrıca blog kültürümüz yok ki aslında kaliteli webmaster blogumuz olsun. Amerikada bazı bloggerlar var ki burdaki medyatik insanların sahip olduğu popülerliğe sahipler. İnsanlar orda teknolojiyi, modayı, sinemayı bloglardan takip ediyor çünkü çok kaliteli yazarlar var.

Bu maddiyatla ilgili tabi biraz da, burdaki adam işinden 1500tl kazanıyor, hosta vereceği 15tl'nin bile hesabını yapmak zorunda kalıyor, e tabi ilk hedef de host parasını çıkartmak oluyor. Dışarda durum daha kolay. Bir yerde insanlar ne kadar varlıklıysa, o kadar kafaları rahat oluyor, o kadar iyi işler çıkartıyorlar.

Konudan saptım mı bilmiyorum ama benim Türkiye webmaster(!) piyasasına genel olarak bakışım bu yönde. Benim de 4 tane wordpress blog'um var ama hiç kendime webmaster demedim, çünkü next>next>next>finish copy&paste. O kadar.

Lütfen bu mesajı alıntılayıp, göreceksin en iyisini yapıcam, zirveye çıkacam yazmayın.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Öncelikle bloguna 24' mönitörler en fazla 30 saniye bakabiliyorum renklerden dolayı.

İşin komik olanı aslında, burda herkesin kendine webmaster demesi. Yani ne bileyim sanki bana hep aynı şeyler üzerinde dönüyormuşuz gibi geliyor: Wordpress, bot, copy/paste kodlar, hit kazan, reklam yerleşimi vs. vs. İşini iyi yapan, sıkı eğitimi almış adam da kolay yolu seçiyor 3000TL maaşı görünce bir daha arkasına bakmıyor, amatör ruhunu kaybediyor.

Zaten en özgün denilen yazılar bile çeviriden öteye gidemiyor. Twitter'da "accep kullaniciadi" yazip başkasının sizi takip etmesini sağlamak dışında, Türkiyeden hiç bir özgün çalışma çıktığını hatırlamıyorum.

Ayrıca blog kültürümüz yok ki aslında kaliteli webmaster blogumuz olsun. Amerikada bazı bloggerlar var ki burdaki medyatik insanların sahip olduğu popülerliğe sahipler. İnsanlar orda teknolojiyi, modayı, sinemayı bloglardan takip ediyor çünkü çok kaliteli yazarlar var.

Bu maddiyatla ilgili tabi biraz da, burdaki adam işinden 1500tl kazanıyor, hosta vereceği 15tl'nin bile hesabını yapmak zorunda kalıyor, e tabi ilk hedef de host parasını çıkartmak oluyor. Dışarda durum daha kolay. Bir yerde insanlar ne kadar varlıklıysa, o kadar kafaları rahat oluyor, o kadar iyi işler çıkartıyorlar.

Konudan saptım mı bilmiyorum ama benim Türkiye webmaster(!) piyasasına genel olarak bakışım bu yönde. Benim de 4 tane wordpress blog'um var ama hiç kendime webmaster demedim, çünkü next>next>next>finish copy&paste. O kadar.

Lütfen bu mesajı alıntılayıp, göreceksin en iyisini yapıcam, zirveye çıkacam yazmayın.

Host parası vermeden imzamdaki sitemde keyfime göre yazıyorum arada Google'a oynadığımda oluyor ama eğleniyorum yazarken. Belli bir ziyaretçi kitlesi de edindim kendime, keyfim yerinde. Wm olabilir miyim bilmiyorum ama aday olarak burdayım... Göreceksin en iyisini yapacağım!:alkış:

PetscHe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ya beyler
2 site actiniz
3 siteniz tuttu
1 isten anliyorsunuz bunlari yapinca wm mi olunuyor...wm dedigin webden anlayandir blogdan vbulletinden degil...

sunucudan serverdan anliyormusunuz?
c+ yi biliyormusunuz yada kendinize ait bir eklentiniz varmi eklentisi olmayan bir kisi kendisine nasil wm diyebilirki? coderligi olacak once bir webmasterin...oyuzden hekerler lamerlar ortaya cikiyor...coderligi olmayan bir wm esittir lamerdir lamer bile iki takla uc bes numara ile indexni cakiyor...peki ya acemi wm ler napabiliyor copy pastemi:D calinti is hic bir oyun yok direk cal gitsin...guzel makale yazin iyi haberler yapin blogunuzda bumudur allah askna webmasterlik ya ozaman...
iyi makale yazmak wm bilgisi dahilinde degil iyi bir yazarliktir.:D
ben kalemime ve dilime son derece guveniyorum ozaman ben dunyanin en iyi wm simi oluyorum:D birakin beyler bu isleri......gercekci dusunun...oldugunuz gibi gorunun olmadiginiz yada olmaya calistiginiz gibi gorunmeyin...once olmak istediginizi olun ondan sonra gorunun oyle...

"ben webmaster degilim web ile ilgilenen biriyim sadece"

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5