İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ortaklık Üzerine Template Klubü ... - Türkiye -

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar Aklımdan Geçen Bir Projeyi Bu Yaz Uygulamaya Koyacağım..

Sistem Şu Şekilde Çalışacak..
Bir Template Sitesi Kurarak Onu Google ve Template Dünyasında Yükselteceğiz.

Bu Sitede Belli Başlı Yöneticiler Olacak ve Ücretli ve Ücretsiz Olmak Üzere iki Ayrı Bölüm Olacak
'' Ücretsiz Template Bölümleri Hit Ve Ün Kazanmak İçin Olacak ''

Sitede Satılacak Olan Temalar Üyeler Tarafından Yapılacak ve Satılması Halinde Temayı Yapan Kişi %60 Pay Alacak. %30 u Site Yönetimine %10 u ise Reklam Stratejisine Kalacaktır.

Yalnız Her Premium Template Karşılığında Template'yi Yapan Kişi Bir Adet de Ücretsiz Template Yaparak Ücretsiz Bölümümüzde Yayına Sokacaktır..

Ayrıca Kendi Çevirmenim Var. Site 7 Ayrı Dile Çevirilecek ve Dünyaca Duyulmuş Bir isim Haline Gelecektir.
Reklam Stratejisi İse Arkadaşlık Sitelerinden Farksız Olup Reklamını Koyan Kişi Satış Halinde %10 Pay Alacaktır..

Bu Projeye Katılmak İsteyenler P.M ve ya MSN : [email protected]
adresinden irtibata Geçebilir.
Şimdilik Yönetim ve Kodlama için Ortak Arıyoruz.

Yapıcı Yorumlarınız ve Önerileriniz için Şimdiden Teşekkür Ederim.

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum inşallah tutturursun biz onu arkadaşlarla hem de ücretsizini yapmıştık ömrümüzü yedi. bakabilirsin : templateci.com

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yemin Ederim Amacım Çok Para Kazanmak falan Değil..
Sadece Bir hayalim Var Ve Bunu Yapacağım. Bu Sadece Bir Başlangıç..

'' Bıktım Artık Yabancıların Yaptıklarını Takdir Etmekten.Neyimiz Eksik? ''
Template Tutarsa İleride Script - Reklam vs. Olarak İlerleriz Hep Beraber..
Hem Tasarımcılara , Yazılımcılara Gelir Kapısı Olur Hemde Türkiye nin Sadece Yiyici Olmadığını Ispatlamış ve Adımızı Duyurmuş Oluruz.
Birleştiğimiz Takdirde Nuke-V.Bulletin - MyBulletin Gibi Portallar Çıkarabiliriz.
Ve Büyük Bir Projemiz Tuttuğu Takdirde Diğer Projelerimizin Adını Duyurmak Zor Olmaz.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum inşallah tutturursun biz onu arkadaşlarla hem de ücretsizini yapmıştık ömrümüzü yedi. bakabilirsin : templateci.com

zamanında sizin siteyi çok kullanmıştım.
elinize sağlık güzel bir paylaşım yapıyordunuz bu aralar girmiyorum hiç :)
özgünlükten yanayım.

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet inş. ben de az çok çakarım template olayından ps bilgim vardır ki ben kendimi yeterli görmüyorum hobim benim ama niceleri var forumlarda özellikle grafik forumlarında mesela bize takılan bir webmaster vardı turx.com diye sitesi var adı ensar yanar erzurumluydu sanırım adam episode dergisine kapak oldu 3d de üzerine yok gibi free bsd şeytanını modelleyen adam öyle kişilere ulaşırsan veya bizlere sana seve seve yardımcı oluruz veya aracı oluruz.. Allah yolunu açık etsin kardeşim...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
2 Arkadaş Ekledi MSN e ve Ellerindeki Template DVD lerini Sundu..
Ancak Yanlış Anlaşılma Olmasın Tamamen Özgün Templateler Yayınlayarak Büyüyeceğiz. ...
Dediğim Gibi Eğer Tutarsa Script,Reklam ve Portal Gibi Diğer Projelerimizi Yaparak Dünya Çapında Bir Yere Gelebiliriz.
Hiç de Zor Değil...

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zamanında sizin siteyi çok kullanmıştım.
elinize sağlık güzel bir paylaşım yapıyordunuz bu aralar girmiyorum hiç :)
özgünlükten yanayım.

Ramazan kardeşim çok yıprattı bizi o site ya ben designear excalibur baya bi yorulduk paso template buluyorduk . bazılarının psd leri yoktu biz çıkarıyorduk swf lerden .fla lar yapıyorduk ama sonra baktık ki ardımıza koskoca bir teşekkürden yoksun üretmeyen user yığını 10ooo üye vardı 5-10 kişi paylaşım yapar diğerleri gelir sömürür giderdi. sömürülmek acı biz bu yala yardımcı olmak için çıktık... adamlara template bulmak için rusça siteleri dolaşmaktan rusça öğreniyordum nerdeyse :)) ee noldu adamlar geldiler siteden aldılar templateleri yine sitedeki userlara satmaya kalktılar...

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Gerçekten bir dönem ara sıra sitenize bende göz atardım gerçekten çok başarılıydınız keşke kazancınızda olsa idi sitenizden ancak şu an zamanında bu siteyi kurup her şeye rağmen insanlara yardım ettiğiniz için teşekkür edip başarınızdan dolayı sizleri tebrik etmekten başka bir şey yapamıyorum.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yanlış anlamayın da tema(template yerine bunu kullansak daha iyi olur) yapan kişi niçin kazandığı paranın yüzde 40 ını başkasına vermek istesin ki? İnternetten kaç kişi paralı tema alıyor ki ne kadar tutulabilsin?

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tema : theme (hazır sistemler için wordpress, cms sistemleri panelden direk paket halinde kurulum grafiği)

şablon: template ( web sitelerinin kaynak dosyalarının da içerisinde bulunduğu genelde html olarak ve psd formatında photoshop dan export edilerek hazırlanan hertürlü siteyi oluşturabilecek iskelet yapı)

o yüzden farklı anlamları var arkadaşlar... yani her template bir theme olmadığı gibi her theme da bir template değildir gibi klasik bir sözle sizleri aydınlatmak istedim :)

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçekten bir dönem ara sıra sitenize bende göz atardım gerçekten çok başarılıydınız keşke kazancınızda olsa idi sitenizden ancak şu an zamanında bu siteyi kurup her şeye rağmen insanlara yardım ettiğiniz için teşekkür edip başarınızdan dolayı sizleri tebrik etmekten başka bir şey yapamıyorum.

keşke bizde indirdikleri template(şablon) ları satıp kar amaçlı sömürmeselerdi. keşke tr de ilk yapılan bu projeyi sömürmek yerine destekleselerdi ama olmadı nasip değilmiş. proje çok inşallah yararlı projelerle türk internet kullanıcıları faydalı alanlarda geliştirilir. birgun inşallah arkadaşlık ve mp3 sitelerinin yerini edebiyat, iş dünyası, kişisel gelişim ve arkadaşlık, absürt reklamları olmadan firma reklamları ve sponsorları olan siteler alır ne diyelim... hakkımızda hayırlısı...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ana bizim türk tasarımcılarını coşturma projesi gittii..

Alooo... Buraya da Yönelin Biraz :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ana bizim türk tasarımcılarını coşturma projesi gittii..

Alooo... Buraya da Yönelin Biraz :)

Gerçekten olumsuz olarak söylemiyorum sadece bana göre projedeki küçük bir aksaklık olan soruma cevap alamadım. Niçin bir adam kendi yaptığı bir şablondan kazancının yüzde 40 ını başkasına versin? Hergün satılan birşey değil ki bu..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Zaten İş Orada Bitiyor.
Neden Biz Tıklattığımız reklamların Çoğunu Google 'a Pay Olarak Veriyoruz ?
...
Biz Siteyi Tanıtarak Yukarılara Çıkaracağız ... Tercüme Ettirip Ülkelere Yayacağız. Reklam Stratejii İle Müşteri Bulacağız. o kişi ise Yılda Bir Sattığı Tasarımı Ayda 2-3 Kez Satma Fırsatı Yakalayacak.

bence Gayet Mantıklı.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Zaten İş Orada Bitiyor.
Neden Biz Tıklattığımız reklamların Çoğunu Google 'a Pay Olarak Veriyoruz ?
...
Biz Siteyi Tanıtarak Yukarılara Çıkaracağız ... Tercüme Ettirip Ülkelere Yayacağız. Reklam Stratejii İle Müşteri Bulacağız. o kişi ise Yılda Bir Sattığı Tasarımı Ayda 2-3 Kez Satma Fırsatı Yakalayacak.

bence Gayet Mantıklı.

Hımm diyorsun ki Google'a farklı reklamları senin sitende göstertmek karşılığında belli bir komisyon veriyorsun. Fakat biraz kaliteli siteler Google reklamı yerine boş reklam alanlarına aylık belli miktar reklam alıyor ve daha çok kazanıyor ama tabi ki bu belirli seviyedeki kişiler için. Reklam verme olayı sınırsız çünkü maliyeti düşük. Fakat Şablon indirme olayı Türkiye'de ne kadar yaygın düşündürücü??

Siteler aynı paraya özel site yaptırmayı şablonlara tercih ediyorlar ve doğru da yapıyorlar..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sadece Türkiye için Demiyorum. Hatta Tekliflere Göre Türkiye için Yapmayız Bile..
7 Ayrı Dile Çevirip .. Tüm Dünya ya Yaymayı Planlıyoruz.
Kısacası Adı Sürekli Geçen Template Sitelerine Türkiye Olarak kafa Tutabiliriz.
Bu Sistem ile Hem Grafiker-Tasarımcı , Hem Reklam Yayıncı Hem Türkiye Kazanabilir.
Dediğim Gibi Template Tutarsa o Template Sitesi Üzerinden Önce Script Daha Sonra da portal şeklinde Büyüyebiliriz ve Bir Dünya Markası Haline Gelebiliriz.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sadece Türkiye için Demiyorum. Hatta Tekliflere Göre Türkiye için Yapmayız Bile..
7 Ayrı Dile Çevirip .. Tüm Dünya ya Yaymayı Planlıyoruz.
Kısacası Adı Sürekli Geçen Template Sitelerine Türkiye Olarak kafa Tutabiliriz.
Bu Sistem ile Hem Grafiker-Tasarımcı , Hem Reklam Yayıncı Hem Türkiye Kazanabilir.
Dediğim Gibi Template Tutarsa o Template Sitesi Üzerinden Önce Script Daha Sonra da portal şeklinde Büyüyebiliriz ve Bir Dünya Markası Haline Gelebiliriz.

Hımm hedefin büyük olması güzel o zaman. Template Monster Canavarının izlediği takdiği ve hatta daha ilerisini yapmak gerek. Yine de başarılar ;)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hımm hedefin büyük olması güzel o zaman. Template Monster Canavarının izlediği takdiği ve hatta daha ilerisini yapmak gerek. Yine de başarılar ;)

Teşekkür Ederim..
Eğer Başarırsak Türkiyenin Adını da Duyuracağız ve Başkalarına da Örnek Olacağız. İnsanlar T.M. Rapid şifresi Aramak Yerine Birşeyler Yapmaya çalışacak.
Zaten Sadece Bu Düşünce Teselli Ediyo İnsanı.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
templateci ile datagrubun bahsettiği projenin hiç alakasını kuramıyorum, birilerinin emeklerini birşekilde sömürüp nette public etmeyle sıfırdan projelendirilmiş ve emek satan bir siteyi kimse kusura bakmasın bir tutamam.
marez sitesinin övülmesinide garip buluyorum...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
osahin. teşekkür ederim. ama o konuyu kapattık... sen bu proje hakkındaki görüşlerini söyle dostum..
sadece Template de değil. Her Konuda Türk Webmasterleri birleşerek dünya çapında birşeyler yapmaya ben hazırım...

Yetti Artık ..
Hep Sömür , Hep Takdir et.! Ama Hiçbirşey Üretme..
Arkadaşlar Neyimiz Eksik ? ..
Bu Ülkede Birleşerek Ne WordPress Ler Çıkarabiliriz Farkında Değilmisiniz ?
Ne Monster ler Çıkarabiliriz ? ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5