İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ÖSS ye girenler yorumlar...

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende yarış atlarındandım. bugün girdim.

sınava çok fazla kasmadım açıkçası. hatta neredeyse hiç çalışmadım denebilir. dershane sınavlarımda hiç iç açıcı değillerdi. 250-265 aralığında gidip geliyordum.

neyse. gelelim öss ye
bugün girdim sınava. sandığımdan daha rahattım, hyecan yoktu. sınava sene boyu hazırlanmadığımı sanırdım ama cidden psiklojik olarak çok iyi hazırlanmışım.

iyi bir sonuç yapmama rağmen istediğim yerlere giremeyeceğim.

Sistemin yanlışlığına değinmem için: 60 sorua 56 doğru 4 yanlış 55 net yapmam bile iyi bir üniversiteye girmeme yetmiyor.

1. bölüm gayet iyi mat2 imde iyi ama fen2 rezalet.

zaten hiçbirşey bilmiyordum 10 netim var. ve giremiyorum istediğim üniversiteye. sizlerde durum nedir?

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sınava girmeden 8 ay önce değiştirilen ve çok süper olsada sistemin altında ezilmek istemezdim.

türkiye de gerçekten sınav sisteminden başka sistem iyi olmaz ama ben fen2 yi niye yapamadım? çünkü lise 2 de bu bölümde çıkacak konuları öğrenmedim. yani ÖSS GAZİSİYİM!

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sistemin yanlışlığına değinmem için: 60 sorua 56 doğru 4 yanlış 55 net yapmam bile iyi bir üniversiteye girmeme yetmiyor.

Yanlış anlama ben söyleyenlerin yalancısıyım. 58 net yapan birisi(sayısal ilk bölümden) 2. bölümde batırmış.Ve istediği üniversiteye gidemiyor.Yani sorun ilk bölümde değil mühim olan 2. bölümü yapabilmek..(ilk bölüm sorularına baktım, Eski össden kolay hatta LGSden kolay ilkokulda çözdüğüm 2-3 soru vardı, tabi içerisi ile dışarısı fark eder. Mat 2-Fen 2 için epey kasarsam seneye umarım iyi olur..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siz üniye gelin mühendislik okuyun. çok güleceksiniz mat2lere fen2lere :D 4 işlem hepsi :D

E

echo

Misafir
2. bölümden 35 soru yaptım birinci bölümde baya var ama genede yetmior :(

gshalil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
280 puan sayısal birden ikiye çok fazla bakmadım istediğim bölüm birden diye ama yine de yetmiyor. önümüze bakacağız artık..

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun herkese. 3 kere girdim 2 kere kazandım 1 kere faydasını görmedim üniversitenin.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun hepinize bende 3 kere girmiştim bu sefer sınava girmeyince bir eziklik hissettim :) arkadaşlar kesinlikle haklsınız benim zamanımdada katsayılar puanlar değişmişdi ama inanın sitem hersene birazdaha iyileşiyo inşallah istediğiniz yerlere girerseniz ama üni inanın hayal edilen gibi değil olmassa fazla takmayın hadi herkeze geçmiş olsun tekrar

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sene ilk defa öss girdim.İlk bölüm çok güzeldi 2.bölüme bi geldim şoke oldum.İkinci bölümde gümledim :(. Bu sene bir yer kazanamam :( Seneye ikinci bölümü iyi çalışmak lazım.Çok zor geldi bana.
Bu arada sayısalcıyım

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu neden bu kadar zor diyorsunuz ne kadar zor olabilir ki bakayım bir sorualra :D

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İkinci bölüm çok zordu (yada ben hiç çalışmadığım için öyle geldi ) :D Fakat çalışan arkadaşlarımda zor dedi yani herkes zor dedi.Allah sonumuzu hayır etsin

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben dilciyim.Sadece ilk bölümü yaptım bu sınavda.Türkçe'de 29 doğru 1 yanlış var.Sosyal 7 yanlış 2 boş 21 doğru.Matematikte 9 isoru yaptım 6-7 doğru var..

Fen ise berbat.5 soru yaptım.1 doğru 4 yanlış.Sonuç sıfır :D

Bakalım haftaya YDS var.Aslında Türkçe benim için çok iyi oldu.Bütün 4-6 yanlış civarındayken ben 1 yanlıştayım.YDS'de de biraz iyi yaparsam bu sene olur birşeyler :)

Herkese geçmiş olsun..

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bide mat1 mat2 diye ayırdılarmı bak daha neler duyucaz... Allah kolaylık versin...

lise bitimi çırak olarak başladığım kariyerimde uygun adımlarla ilerliyorum. ünisi kusur kalsın bu memlekette. işbankasına güvenlik görevlisi olabilmek için bile 200 üniversiteli müracat etmiş ve yedeklerde beklemekteymiş... memuru olmak içinse master istiyorlar, hukuk mezunu 6 yeni eleman almışlar ve 500ytl aylıkla başlamış yeni elemanları iş bank müdüründen aldığım son bilgiler bunlar :p ben kalfalığı bi üst seviyeye taşıyıp usta olayım bana o kadar kariyer yeterde artar bile üniversite diploması kusur kalsın... :)

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vet Türkiye'de üni sadece kız almak için gerekli şu anda... :D

ben bi yerlere gireceğim Allah'ın izniyle.

matematikde süperimdir övünmek gibi olmasın :p zaten sınavda yapamadığım 4 soruyuda gelirken arabada çözdüm.... fen2 de iyi olsaydı odtü yolcuysuydum : (

gshalil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
bide mat1 mat2 diye ayırdılarmı bak daha neler duyucaz... Allah kolaylık versin...

lise bitimi çırak olarak başladığım kariyerimde uygun adımlarla ilerliyorum. ünisi kusur kalsın bu memlekette. işbankasına güvenlik görevlisi olabilmek için bile 200 üniversiteli müracat etmiş ve yedeklerde beklemekteymiş... memuru olmak içinse master istiyorlar, hukuk mezunu 6 yeni eleman almışlar ve 500ytl aylıkla başlamış yeni elemanları iş bank müdüründen aldığım son bilgiler bunlar ben kalfalığı bi üst seviyeye taşıyıp usta olayım bana o kadar kariyer yeterde artar bile üniversite diploması kusur kalsın...

bitirdin bütün öss gençliğini moralini helal olsun :D

birşey danışacağım çıksa çıksa iyinet'ten çıkar bir bilen diye düşündüm.

bilgisayar bilimleri ve bilişim sistemleri diye bir bölüm var şimdilik sadece bilkentte ctis adıyla ve yeditepede olduğunu biliyorum. bilkentteki hakkında yeterince bilgim var fakat bilkent bursluya ne puan yetiyor ne de burssuza para. acaba yeditepe hakkında bilgisi olan varmı?

bir de belki uçuk kaçık gelecek ama, ilk sene bütün web dillerine hakim olan, 24 saati bilgisayar başında geçirmeye hevesli, web tasarımı yapacak site kuracak birisi yılda 14 milyar para çıkartabilir mi :) adsense'den o kadar para yapılabileceğini biliyorum aslında ama hayatıma yön vereceğim o yüzden bir de buraya danışmak istedim.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gshalil o bölümü duymadım ama araştıracağım. arkadaşlar bir de grafik tasarım var deneyin derim.

kaleminize de güveniyorsanız kesin deneyin. yetenek sınavıyla alıyorlar. 185 barajını geçen herkes başvurabiliyor.

iyinette bu konu iyi tartışılacak gibi! ;)

bu arada üniversiteye gidenlerden bölüm ve üniversite tavsiyesi alırız MEMNUNİYETLE ! ;)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gshalil:

aylık sabit gelirin yoksa böyle bir riske girmeni tavsiye etmem. hem 14 milyar az para değil hem de internet dünyası bu her an her program atabilir işler durabilir pamuk ipliği anlayacağın. yoksa 1 ayda da çıkar o para internetten 1 haftada da :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5