İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Oyuna yakın kodla ilgili google'nin cevabı...

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar

Flash oyuna çok yakın daha doğrusu tam ekranda bir oyun bir de google reklamı ile ilgili google ye sormuştum.Cevap şöyle:

"E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata giremediğimiz için özür dilerim.

.......................... adresli sitenizde Google reklamlarının Macromedia Flash oyunlarının çok yakınına yerleştirildiğini tespit ettik. Bu yerleştirmenin Google reklamlarına maksatsız olan tıklamalara yol açtığını gördük. AdSense hesabınız bundan olumsuz şekilde etkilenebilir.
................................."

Burdan şu sonuç çıkarılabilir mi: "siteniz banlanabilir...."

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google'nin cevabını tamamı

bence kodları değiştir banlanırsın

Tamamını vereyim.Hepsini dikkatli okuduğumda şunu anladım.Banlanma değil de gelirleri azaltıcı bir tıka neden olabilir şeklinde anladım.

işte google nin ceabının tamamı:

"E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata giremediğimiz için özür dilerim.

............... adresli sitenizde Google reklamlarının Macromedia Flash oyunlarının çok yakınına yerleştirildiğini tespit ettik. Bu yerleştirmenin Google reklamlarına maksatsız olan tıklamalara yol açtığını gördük. AdSense hesabınız bundan olumsuz şekilde etkilenebilir.

Bildiğiniz gibi, kazancınız, AdWords reklamverenlerinin Google reklamlarının her tıklamasına ödediği miktara dayanır. Reklamverenin ödediği miktar, bir tıklamanın reklamveren için ticari dönüşüm ihtimaline dayanarak, web sitesinden web sitesine göre değişir. Bir sitede yapılan tıklamalarının, reklamveren için daha düşük ticari sonuca dönüşebilme ihtimalinin olduğunu tespit ettiğimiz an (örnek olarak online satış veya kayıt siteleri), reklamverenin bu tıklamalar için ödeyeceği miktarı düşürürüz.

Sitenizdeki reklamlara tıklama sayısını yükselten, fakat bunlar reklamveren için ticari dönüşüm sağlamıyorsa, sitenizdeki tıklamaların fiyatı düşürülebilir, ve sonuç olarak geliriniz düşebilir. Bu sebeple, ve program kurallarımız ile uyum sağlamanızı sürdürmek için, Macromedia Flash oyunlarının yakınında bulunan reklam ünitelerini uzaklaştırmanızı kuvvetle tavsiye ederiz, ki kullanıcılarınız maksatsız olarak sayfanızdaki reklamlara tıklamasınlar.

Programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen önce AdSense Destek sayfasını ziyaret edin (https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.

Saygılar,

Deniz
Google AdSense Ekibi"

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bence reklam yerleşiminde bir problem yok... Ama Deniz google adsense çalışması konusunda bize bilgi vermiş oldu : )

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu sebeple, ve program kurallarımız ile uyum sağlamanızı sürdürmek için, Macromedia Flash oyunlarının yakınında bulunan reklam ünitelerini uzaklaştırmanızı kuvvetle tavsiye ederiz, ki kullanıcılarınız maksatsız olarak sayfanızdaki reklamlara tıklamasınlar.

bu cümleye dikkat et ben burdan banlanma sebebi çıkarıyorum :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
O sayfada herhangi bir kural ihlali yok, banlanmaya sebep verecek bir durumdanda bahsetmemiş zaten... Söylemek istediği şudur örneğin bir manav dükkanınız var ve google da domates kelimesi için reklam verdiniz... Normalde domates almak isteyenler arama motoru ve sitelerde bu reklamları gördüğünde tıklayıp 100 kişiden 10 kişiye domates satıyordunuz, fakat bu tarz yanlış tıklamalar ile birlikte 150 tıklama alıyorsunuz ve 8 müşteri edindiniz, buda sizin reklam bütçesinde haliyle düşmesine neden olacaktır... Söylediği budur.

Kolay gelsin

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İnşallah 15 gün sonra google'dan geçersiz tıklama yüzünden banlandınız diye bir mail almazsın :)

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede bi sorun olmaz bu şekilde benim merak ettiğim

Oyun yüklenirken ki kısıma adsense reklamı koysak ne olur ?

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bencede bi sorun olmaz bu şekilde benim merak ettiğim

Oyun yüklenirken ki kısıma adsense reklamı koysak ne olur ?

oyun yüklenirken olan kısmında ben kullanıyorum şimdilik sorun yok

kullanan arkadaşlarım oradaki reklamların ücreti düşük diye kaldırdıklarını söylediler

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oyun yüklenirken olan kısmında ben kullanıyorum şimdilik sorun yok

kullanan arkadaşlarım oradaki reklamların ücreti düşük diye kaldırdıklarını söylediler

Evet google atılan mailde olumlu cevap gelmiş banlanmaz die ama dediğin gibi 1-2 cent veriyor :(

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yoo kesinlikle yine bu forumda bi konuda görmüştüm kesin değil çünkü bende burda size sordum acaba öğlemi diye :)

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
msn'den arkadaşa sordum + 1,5 k oyun sitesi var o kullanıyordu sordum ban sebebi değil az getirisi oldugu için kaldırdım dedi

ben kullanıyorum şu anda bi uyarı , ban vs. olmadı İnşallah'ta olmaz...

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı soruyu hatta linki de vererek
http://www.nethizmet.net de sordum kurallara uygun olup olmadığını sordum.Uygun sorun olmaz demişlerdi.ben de emin olmak için googleye de yazmıştım.
Bakalım; bu maili bu adrese(nethizmet) gönderdim: net olarak ban sebebi olabilir mi diye yorumlamalarını istedim....

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevap geldi nethizmet den

Aynı soruyu hatta linki de vererek
http://www.nethizmet.net de sordum kurallara uygun olup olmadığını sordum.Uygun sorun olmaz demişlerdi.ben de emin olmak için googleye de yazmıştım.
Bakalım; bu maili bu adrese(nethizmet) gönderdim: net olarak ban sebebi olabilir mi diye yorumlamalarını istedim....

www.nethizmet.net google nin cevabı ile ilgili sorum:
Size sorduğumda benzer soruya evet demiştiniz.yani .................. deki reklamın adsense kurallarına uygun olduğunu söylemiştiniz.Ben işi sağlama almak için(sizin cevaptan da cesaret alarak) google aşağıdaki soruyu yönelttiğimde...bana aşağıdaki cevabı gönderdi. Net olarak kurallara uygun,ban nedeni değildir dememiş.Pekala verilen cevabtan " olabilir,ban nedeni olamaz ama tıklama karşılığı düşük kazandırır" mı çıkarılır."

cevap : Evet Bizce aynen o sonuç çıkarılmalı.

indy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
google bilincdi$i tiklamalarin hemen hepsini gecersiz tiklama sayar ve bu sebeple de hesabi banlar.ben ve burada yazan herkesin yazdiklari ya tecrubeden kaynaklanan yahut tahminler sonucu olu$an bilgilerdir.ben yerinizde olsam ne benim ne de diger arkada$larin soylediklerini(tahminlerini) referans alarak hareket etmezdim.

Eger google size bir uyari yollami$sa bu uyarinin virgulune kadar dikkate almanizi oneririm.Bu durumda da eger mailde "reklamlarinizin yerini degi$tirmenizi kuvvetle oneririz" diyorlarsa i$i $ansa birakmadan reklamlarin yerlerini tezelden degi$tirmekte fazlasi ile fayda var.Sonradan peri$an olmaktansa $ansa guvenmemek en iyisidir bence.

Tabiki soylediklerimin hepsi de benim tahminimdir.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim anlayamadığım nokta; Adwords yayıncılarının dönüşümlerinin düşmesi olayı.

Bunu nasıl ölçüyor.
1- Sürekli reklam veren büyük kuruluşlar,
2- Arasıra reklam veren kâle almayacağı kişiler,
3- Kupon kullananlar.

Hadi 1. kategoridekilerle irtibat halinde olsun, diğerlerinde nasıl anlıyor, her sitede en kaliteli/en çok reklam verenlerin reklamı çıkmıyor ki.
Yani siteden çıkışa mı bakıyor, şikayetlere mi, yoksa başka birşeye mi?

Şöyle bir komplo teorisi yürüttüm.

Sayfanızda ilk kategoriden olan yayıncıların reklamları var, Google bu siteleri sürekli takip ediyor, irtibat halinde ve siz işe yaramayan hit gönderiyorsunuz.
Sonra sen misin bunu yapan diyor bende senin sitende kupon kullanan adamlarının reklamlarını çıkartırım, onlardan da zaten yüksek oran alırım, sana da birşey vermem diyor. Kuponluları da, hile yapanları da bir nevi banlıyor.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
msn'den arkadaşa sordum + 1,5 k oyun sitesi var o kullanıyordu sordum ban sebebi değil az getirisi oldugu için kaldırdım dedi

ben kullanıyorum şu anda bi uyarı , ban vs. olmadı İnşallah'ta olmaz...
bir kod vardi bendede eski dosyalarimin icinde bulmak zaman alir(kedi yavrusunu kaybetse bulamaz d diskinde :p)
loading sayfasina adsense koyuyorsaniz o esnada header yada solda ads reklami varsa onu bir kodun icine aldiginiz zaman loading sayfasinda onu loading sayfasindan baska adsense gostermiyordu
bunu yaparak az da olsa reklam gelirini yukseltebilirsiniz

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğiniz gibi, kazancınız, AdWords reklamverenlerinin Google reklamlarının her tıklamasına ödediği miktara dayanır. Reklamverenin ödediği miktar, bir tıklamanın reklamveren için ticari dönüşüm ihtimaline dayanarak, web sitesinden web sitesine göre değişir. Bir sitede yapılan tıklamalarının, reklamveren için daha düşük ticari sonuca dönüşebilme ihtimalinin olduğunu tespit ettiğimiz an (örnek olarak online satış veya kayıt siteleri), reklamverenin bu tıklamalar için ödeyeceği miktarı düşürürüz.

Sitenizdeki reklamlara tıklama sayısını yükselten, fakat bunlar reklamveren için ticari dönüşüm sağlamıyorsa, sitenizdeki tıklamaların fiyatı düşürülebilir, ve sonuç olarak geliriniz düşebilir. Bu sebeple, ve program kurallarımız ile uyum sağlamanızı sürdürmek için, Macromedia Flash oyunlarının yakınında bulunan reklam ünitelerini uzaklaştırmanızı kuvvetle tavsiye ederiz, ki kullanıcılarınız maksatsız olarak sayfanızdaki reklamlara tıklamasınlar.

Smart Pricing teknolojisini açıklamışlar. Daha önce forumda bikaç kez bahsetmiştim bundan.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hatta smart pricing meselesi çıkmadan önce demiştim böle böle yapmalı diye, (demiştim demenin keyfini çıkartmak güzel bi şey :p )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5