İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Özgün ve iyi içerikli bir blog para kazanabilir mi? ve birkaç soru..

Octavator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar bu günlerde kendime bir bilgisayar ve teknoloji blogu kuracağım... (Kendim veri tabanı programlama ile uğraşıyorum) Merak ettiğim şey mesela benim şu anki host ve domainime giden para yıllık 35 lira. (büyük ihtimalle öyle olacak) ben bu parayı ilk senemde reklamlarımdan çıkartabilirmiyim? Yani bunun için sitenin birkaç yıllık olması gerekiyor mu?

ayrıca diyelim ip no'su x olan bir kullanıcı benim reklamıma tıkladı.. ardından olur ya bir tane daha ilgisini çekti ve ona da tıkladı.. ben hemen banlanacakmıyım.. forumda konuşmalarınızdan öyle olacağı anlaşılıyor da...
yani banlanmak bu kadar basit mi?

birde adsense ödemelerimi ykb world card sanal kartına alabiliyor muyum? ya da paramı ne şekillerde alabilirim?

+ son soru :D sanırım 100$ olmadan google para vermiyor peki benim bir ayda 10$ oldu diyelim o para diğer ayda sıfırlanıyor mu? yoksa aylar sonra birike birike 100$ olduğundamı alabiliyoruz?

belki çok sordum ama hiçkimse bunları bir zamanlar bilmiyordu :)

şimdiden teşekkür ederim

T

trgy

Misafir
Parayı çıkartıp çıkartmamak senin elinde. Google hile yapılmadıkça kolay kolay banlamıyor. 2 kere tıkladı diyelim mesela bir ziyaretçi bazen 2sini birden sayıyor bazen 1inin sayıyor bazen 2sini birden saymıyr bu duruma birşey diyemiyeceğim ama o kadar kolay banlanmazsın.

Parayı çek ile ya da banka hesabına alabilirsin.

1 dolar kalsa bile o para sıfırlanmaz gelecek aya aktarılır. Bu kadar sanırım. :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bilgisayar ile başarı yakalamak zor. Sağlam bir ekip olmadıkça boşa kürek çekersin. Bilgisayarla alakalı diğer blog, site ve forumlara bakınca demek istediğimi anlayacaksın.

Octavator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyide onların çoğu birbirinden kopya çakma siteler... farklı şeyler yapmak istiyorum
şu adsense den yıllk 40 lira çıkmaz mı? :)
sizin önereceğiniz kategoriler nelerdir?

SavaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yıllık onun 40 katı da edebilir o kadar etmeyebilirde. Herşey senin elinde. SEO nedir bilirsen, nasıl hit çekeceğini bilirsen çok yi para kaldırırsın.

TIP ve türevi konularda bilgin varsa, şimdiden hayırlı kazançlar :)

Octavator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sseo işi kolay o konuda bilgim var fakat arkadaş bilgisayardan bişey yapamazsın deyince şevkim kırıldı. Malesef mesleğim de bu başka birşeyden anlamam off :(

SavaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yapmak istersen onunla da yaparsın emin ol. SEO işi kolay (?!) diyorsan, senin şuan bu soruyu sormaman gerekiyordu :)

Neyse, SEO dan anlarsan, HER TÜRLÜ kelimeden para kazanırsın az veya çok...

Octavator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
seo dan anlıyorum orası kesin fakat adsense den anlamıyorum daha önce hiç adsense ile reklam almadım ne kadar geliri vardır tık başına ortalama ne kadar gelir vs. bunları bilmiyorum o yüzden deneyeceğim. :)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
öncelikle Allah yardımcın olsun.

bilgisayar ve teknoloji üzerine olan bir site kurduğunda gelir elde edebilirsin,benim tanıdığım var .blogspot ile bi teknoloji sitesi kurdu ama hiç kopya değildi

tamamen kendi yazıları ve güncel'di şuanda kazanıyor diye biliyorum.özgün içerik her zaman tutar,ama sabır gerek.hemen beklememek lazım.

para'n silinmez devreder diğer ay'a , taki 100$ ulaştığın ayın sonraki ayında ödemeyi alırsın.

bi kişi 2 kere senin reklamına tıklarsa banlanmazsın,ama bu sürekli olur bi saldırı gibi olmuş olursa google adsense'ye bildirirsin.

farklı konuda sitelerde açabilirsin,tek bir konuya takılıp kalma bence ;)

O

Orion

Misafir
demek ki neymiş? "bildiğim bir tek şey var: hiç bir şey bilmediğim" bunu soracaksın kendine ve cevabın da yine hazır olacak:)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben 1,5 2 yıl önceydi , öylesine futbol ile ilgili değerlendirmeler yapıyordum.

.blogspot açtım, amacım kelimeleri doğru kullanmak yani yazı yazma yeteneğini geliştirmekti.

1 ay sonra 700 hit'lerde seyrediyordum :) haftada 3,4 yazı yazıyordum.

sen düşün artık gerisini,sonra hiç ilgilenmedim gitti site :)

Octavator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
e güzel o zaman bana hayırlı olsun ne diyeyim umarım işler yolunda gider.

Corleone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çıkartırsın, 6. ayın sonunda ayda 50 dolar kazanmaya başlarsın backlink falan yapmışsan biraz. Teknoloji sitesi ne kadar uygun olur bilmiyorum, Gerçekten ilgiliysen konun herneyse de kitleni bulursun. Ama çok rekabet var. Paran birikir devamlı, silinmez, baka hesabına yatar karta gerek yok, o kadar kolay banlanmazsın.

Octavator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanada teşekkür ederim değerli kardeşim... kafamda şekilleniyor herşey yavaş yavaş

M€l!h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kimseyi dinleme.

En iyi bildiğin şeyi yap.

Bilgisayar'ı biliyorum diyosun aç siteni.

Wordpress kur (hem seo için uğraşmana gerek kalmaz) Ve özgün içerik girdikten sonra kim tutar seni.

Ayda en az 100 dolar kazanırsın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5